ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 13Κ/2021 ΠΕ

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Smpr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τετ Αύγ 31, 2022 4:14 pm

Re: ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 13Κ/2021 ΠΕ

Δημοσίευσηαπό Smpr » Πέμ Σεπ 01, 2022 3:58 pm

Δηλαδή πότε αναμένονται τα οριστικά αποτελέσματα της 13κ;

georpapad
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 27, 2022 9:36 am

Re: ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 13Κ/2021 ΠΕ

Δημοσίευσηαπό georpapad » Σάβ Σεπ 03, 2022 11:15 am

Προς Δεκέμβρη, ακούγεται

vetvet
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 05, 2022 9:32 am

Re: ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 13Κ/2021 ΠΕ

Δημοσίευσηαπό vetvet » Πέμ Σεπ 08, 2022 6:29 pm

καλησπέρα. μπορεί να μας πεί κάποιος αν έχουν αρχίσει να στέλνουν απαντήσεις επί των ενστάσεων; αν έχουν δεσμευτεί τα παράβολα των ενστάσεων;

Kasi2
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τετ Αύγ 31, 2022 2:16 pm

Re: ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 13Κ/2021 ΠΕ

Δημοσίευσηαπό Kasi2 » Πέμ Σεπ 15, 2022 10:25 am

Καλημέρα, με κάλεσαν από τον Δήμο στον οποίο διορίζομαι, σύμφωνα με τα προσωρινά αποτελέσματα (ως μηχανικός).
Θα ήθελα να ρωτήσω αν αναμένεται να γίνουν μεγάλες διαφοροποιήσεις μετά τις ενστάσεις. Δεν έχω πρότερη εμπειρία με τον ΑΣΕΠ.
Ευχαριστώ

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 13Κ/2021 ΠΕ

Δημοσίευσηαπό gery » Κυρ Σεπ 18, 2022 12:37 pm

Kasi2 έγραψε:Καλημέρα, με κάλεσαν από τον Δήμο στον οποίο διορίζομαι, σύμφωνα με τα προσωρινά αποτελέσματα (ως μηχανικός).
Θα ήθελα να ρωτήσω αν αναμένεται να γίνουν μεγάλες διαφοροποιήσεις μετά τις ενστάσεις. Δεν έχω πρότερη εμπειρία με τον ΑΣΕΠ.
Ευχαριστώ


Καλησπέρα, εξαρτάται από διάφορους παράγοντες. Κοίταξε τον πίνακα με τα προσωρινά.
Είναι η 1η σου προτίμηση ; Δεν υπάρχουν πολλοί πάνω από εσένα που να έχουν δηλώσει τη
συγκεκριμένη θέση ; Τότε μάλλον δε θα αλλάξουν ως προς εσένα πολλά πράγματα. Αλλά ποτέ
τίποτα δεν αποκλείεται... μπορεί π.χ. να υπάρχει κάποιος που είναι πιο κάτω επειδή δεν του
αναγνώρισαν κάποιο προσόν, να κάνει ένσταση , να δικαιωθεί και να περάσει μπροστά σου.
Εγώ πάντως θα το εβλεπα με καλό μάτι να δοκιμάσει κανείς με το 8μηνο τη δουλειά ...

Εμένα , δυστυχώς, από το δήμο μου είπαν πως δε θα πάρουν με τα προσωρινά !

Kasi2
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τετ Αύγ 31, 2022 2:16 pm

Re: ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 13Κ/2021 ΠΕ

Δημοσίευσηαπό Kasi2 » Τρί Σεπ 20, 2022 2:33 pm

gery έγραψε:
Kasi2 έγραψε:Καλημέρα, με κάλεσαν από τον Δήμο στον οποίο διορίζομαι, σύμφωνα με τα προσωρινά αποτελέσματα (ως μηχανικός).
Θα ήθελα να ρωτήσω αν αναμένεται να γίνουν μεγάλες διαφοροποιήσεις μετά τις ενστάσεις. Δεν έχω πρότερη εμπειρία με τον ΑΣΕΠ.
Ευχαριστώ


Καλησπέρα, εξαρτάται από διάφορους παράγοντες. Κοίταξε τον πίνακα με τα προσωρινά.
Είναι η 1η σου προτίμηση ; Δεν υπάρχουν πολλοί πάνω από εσένα που να έχουν δηλώσει τη
συγκεκριμένη θέση ; Τότε μάλλον δε θα αλλάξουν ως προς εσένα πολλά πράγματα. Αλλά ποτέ
τίποτα δεν αποκλείεται... μπορεί π.χ. να υπάρχει κάποιος που είναι πιο κάτω επειδή δεν του
αναγνώρισαν κάποιο προσόν, να κάνει ένσταση , να δικαιωθεί και να περάσει μπροστά σου.
Εγώ πάντως θα το εβλεπα με καλό μάτι να δοκιμάσει κανείς με το 8μηνο τη δουλειά ...

Εμένα , δυστυχώς, από το δήμο μου είπαν πως δε θα πάρουν με τα προσωρινά !


Δεν είναι η πρώτη μου προτίμηση. Είναι η 4η.
Θα πρέπει να δω στον πίνακα με τα οριστικά ποιοί έχουν δηλώσει τη συγκεκριμένη θέση και έχουν περισσότερα μόρια από εμένα(?) Σωστή η παρατήρηση. Ευχαριστώ πολύ!
Το θετικό είναι ότι μετράει κανονικά σαν χρόνος προϋπηρεσίας (δηλαδή στην διετία) αλλά δεν μου έχουν ξεκαθαρίσει τα μισθολογικά θέματα. Δηλαδή αν αναγνωρίζεται το μεταπτυχιακό ή διδακτορικό μισθολογικά. Μήπως γνωρίζετε? Ευχαριστώ και πάλι.

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 13Κ/2021 ΠΕ

Δημοσίευσηαπό gery » Πέμ Σεπ 22, 2022 5:56 am

Kasi2 έγραψε:Δεν είναι η πρώτη μου προτίμηση. Είναι η 4η.
Θα πρέπει να δω στον πίνακα με τα οριστικά ποιοί έχουν δηλώσει τη συγκεκριμένη θέση και έχουν περισσότερα μόρια από εμένα(?) Σωστή η παρατήρηση. Ευχαριστώ πολύ!
Το θετικό είναι ότι μετράει κανονικά σαν χρόνος προϋπηρεσίας (δηλαδή στην διετία) αλλά δεν μου έχουν ξεκαθαρίσει τα μισθολογικά θέματα. Δηλαδή αν αναγνωρίζεται το μεταπτυχιακό ή διδακτορικό μισθολογικά. Μήπως γνωρίζετε? Ευχαριστώ και πάλι.


Αυτό για τους μόνιμους το αποφασίζει το υπηρεσιακό που συνεδριάζει μετά από μήνες... πάντως στο οκτάμηνο,
ως ιδοχ έχεις τα βιβλία σου και ασκείς και ιδιωτικό έργο. Δε τα κλείνεις. Συνήθως αν είναι σε θέματα μηχανικού
αναγνωρίζεται το μεταπτυχιακό/διδακτορικό. Τώρα για το άλλο θέμα της 2ετίας/5ετίας νομίζω πως μέσα στο διάστημα
αυτό του ιδοχ θα βρεθεί ... Πιο βασικό να δει κανείς τις συνθήκες εργασίας/ αν του αρέσει . Αυτά λύνονται στη πράξη...
Βέβαια σε κάθε υπηρεσία υπάρχουν ιδιαιτερότητες, αλλά κάτι μαθαίνεις και για τους γειτονικούς δήμους...

Θα πρέπει να δω στον πίνακα με τα προσωρινά ποιοί έχουν δηλώσει τη συγκεκριμένη θέση και έχουν περισσότερα μόρια από εμένα(?)

προσωρινά όχι οριστικά ....

Kasi2
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τετ Αύγ 31, 2022 2:16 pm

Re: ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 13Κ/2021 ΠΕ

Δημοσίευσηαπό Kasi2 » Σάβ Σεπ 24, 2022 3:21 pm

gery έγραψε:
Kasi2 έγραψε:Δεν είναι η πρώτη μου προτίμηση. Είναι η 4η.
Θα πρέπει να δω στον πίνακα με τα οριστικά ποιοί έχουν δηλώσει τη συγκεκριμένη θέση και έχουν περισσότερα μόρια από εμένα(?) Σωστή η παρατήρηση. Ευχαριστώ πολύ!
Το θετικό είναι ότι μετράει κανονικά σαν χρόνος προϋπηρεσίας (δηλαδή στην διετία) αλλά δεν μου έχουν ξεκαθαρίσει τα μισθολογικά θέματα. Δηλαδή αν αναγνωρίζεται το μεταπτυχιακό ή διδακτορικό μισθολογικά. Μήπως γνωρίζετε? Ευχαριστώ και πάλι.


Αυτό για τους μόνιμους το αποφασίζει το υπηρεσιακό που συνεδριάζει μετά από μήνες... πάντως στο οκτάμηνο,
ως ιδοχ έχεις τα βιβλία σου και ασκείς και ιδιωτικό έργο. Δε τα κλείνεις. Συνήθως αν είναι σε θέματα μηχανικού
αναγνωρίζεται το μεταπτυχιακό/διδακτορικό. Τώρα για το άλλο θέμα της 2ετίας/5ετίας νομίζω πως μέσα στο διάστημα
αυτό του ιδοχ θα βρεθεί ... Πιο βασικό να δει κανείς τις συνθήκες εργασίας/ αν του αρέσει . Αυτά λύνονται στη πράξη...
Βέβαια σε κάθε υπηρεσία υπάρχουν ιδιαιτερότητες, αλλά κάτι μαθαίνεις και για τους γειτονικούς δήμους...

Θα πρέπει να δω στον πίνακα με τα προσωρινά ποιοί έχουν δηλώσει τη συγκεκριμένη θέση και έχουν περισσότερα μόρια από εμένα(?)

προσωρινά όχι οριστικά ....


Σωστά! Εννοούσα με τα προσωρινά! Ευχαριστώ για τη διόρθωση
Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί αφού κάποιος έχει ελεγχθεί από τον ΑΣΕΠ ότι έχει συναφές διδακτορικό, δεν τον εντάσσουν απευθείας στην κατάλληλη μισθολογική βαθμίδα. Ως ιδοχ δικαιούται κάτι τέτοιο έστω και με καθυστέρηση? Στην υπηρεσία που είμαι τώρα το έκαναν απευθείας όταν έφτιαξαν τη σύμβαση.

Δεν κατάλαβα τί εννοείτε με το θέμα 2/ετιας -5/ετιας. Μπορείτε να μου το εξηγήσετε? Ευχαριστώ!

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 13Κ/2021 ΠΕ

Δημοσίευσηαπό gery » Σάβ Οκτ 15, 2022 1:06 am

Για το θέμα της συνάφειας έχει γίνει συζήτηση σε σχετική ενότητα στο φόρουμ. Εν ολίγοις ,
η συνάφεια που δίνει το ασεπ είναι άλλο πράγμα από τη συνάφεια με τα καθήκοντα της θέσης.
Πάντως εξαρτάται από την καλή διάθεση του προισταμένου της υπήρεσίας και του υπηρεσιακού.

Τώρα σε σχέση με την μετάταξη/απόσπαση βρήκα πως μάλλον ισχύει η διετία.
https://diavgeia.gov.gr/doc/9%CE%A0%CE% ... nline=true

μέσα εκεί υπάρχει και κάτι σχετικό με τη συνάφεια των τίτλων που συζητάμε εδώ ...

https://www.ypes.gr/enarxi-v-kykloy-eni ... tikotitas/

leeds
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 15, 2014 11:36 am

Re: ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 13Κ/2021 ΠΕ

Δημοσίευσηαπό leeds » Παρ Οκτ 21, 2022 7:02 pm

Τελικά πήγε καποια/ποιος;Για 8μηνο;

beth1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τετ Οκτ 12, 2022 9:40 am

Re: ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 13Κ/2021 ΠΕ

Δημοσίευσηαπό beth1 » Σάβ Οκτ 22, 2022 8:56 pm

εγώ έχει σχεδόν ένα μήνα που είμαι με σύμβαση ΙΔΟΧ στον Δήμο που είμαι διοριστέα με τα προσωρινά αποτελέσματα

leeds
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 15, 2014 11:36 am

Re: ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 13Κ/2021 ΠΕ

Δημοσίευσηαπό leeds » Δευ Οκτ 24, 2022 6:39 pm

beth1 έγραψε:εγώ έχει σχεδόν ένα μήνα που είμαι με σύμβαση ΙΔΟΧ στον Δήμο που είμαι διοριστέα με τα προσωρινά αποτελέσματα


Συγχαρητήρια! έχεις μήπως εικόνα πότε θα βγουν τα οριστικά;

beth1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τετ Οκτ 12, 2022 9:40 am

Re: ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 13Κ/2021 ΠΕ

Δημοσίευσηαπό beth1 » Τρί Οκτ 25, 2022 10:34 am

Δυστυχώς όχι, και στον Δήμο δε ξέρουν
από το γραφείο προσωπικού μου είπαν ότι τους είπαν πριν τις γιορτές σίγουρα, γιατί πιέζουν
από την άλλη το τελευταίο άρθρο που βγήκε σε γνωστό σαιτ, με πληροφορίες έγραφε για μέσα στο Νοέμβρη, αλλά και 10% αλλαγμένους τους οριστικούς πίνακες σε σχέση με τους προσωρινούς


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες