Προκηρύξεις επιστημονικού προσωπικού 2020-2021

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
fathoma
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Σεπ 22, 2021 5:32 pm

Προκηρύξεις επιστημονικού προσωπικού 2020-2021

Δημοσίευσηαπό fathoma » Πέμ Σεπ 23, 2021 6:14 am

Καλημέρα σας, έχουμε κανένα νεότερο για προκηρύξεις 5&4Ε 2020 (δεν έχουν βγει όλες οι θέσεις αποτελέσματα), καθώς και 2Ε2021? Γενικά σε αυτού του είδους τις θέσεις αργούν τα αποτελέσματα? Ευχαριστω πολυ

magicalmina
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 04, 2021 9:25 pm

Re: Προκηρύξεις επιστημονικού προσωπικού 2020-2021

Δημοσίευσηαπό magicalmina » Πέμ Δεκ 02, 2021 8:42 pm

fathoma έγραψε:Καλημέρα σας, έχουμε κανένα νεότερο για προκηρύξεις 5&4Ε 2020 (δεν έχουν βγει όλες οι θέσεις αποτελέσματα), καθώς και 2Ε2021? Γενικά σε αυτού του είδους τις θέσεις αργούν τα αποτελέσματα? Ευχαριστω πολυ


Πριν 2 ημέρες εκδόθηκε η σύσταση ομάδων εργασίας για τον Δεκέμβριο: https://diavgeia.gov.gr/doc/67ΤΖ6Η6-86Ν?inline=true
και αναφέρει τα εξής για τις προκηρύξεις που αναφέρεις:

• Προκήρυξη της Επιτροπής Ανταγωνισμού του Υπουργείου Ανάπτυξης και Επενδύσεων για την πλήρωση 14 θέσεων ΕΕΠ, της Επιτροπής Κεφαλαιαγοράς του Υπουργείου Οικονομικών για την πλήρωση 7 θέσεων ΕΕΠ και του Συνηγόρου του Καταναλωτή για την πλήρωση 2 θέσεων ΕΕΠ. (4Ε/2020). Έλεγχος δικαιολογητικών υποψηφίων για την έκδοση προσωρινών αποτελεσμάτων
• Προκήρυξη για την πλήρωση 6 θέσεων ΕΕΠ στο Εθνικό Κέντρο Αξιολόγησης της Ποιότητας και Τεχνολογίας στην Υγεία Α.Ε. (Ε.Κ.Α.Π.Τ.Υ. Α.Ε.) και 6 θέσεων ΕΕΠ στην Ελληνική Στατιστική Αρχή (ΕΛ.ΣΤΑΤ.) με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου αορίστου χρόνου. (5Ε/2020). Έλεγχος δικαιολογητικών υποψηφίων για την έκδοση προσωρινών αποτελεσμάτων
• Προκήρυξη της Γ.Γ. Έρευνας και Τεχνολογίας του Υπουργείου Ανάπτυξης και Επενδύσεων για την πλήρωση 33 θέσεων ΕΕΠ στους φορείς «ΑΘΗΝΑ» Ερευνητικό Κέντρο Καινοτομίας στις Τεχνολογίες της Πληροφορίας των Επικοινωνιών και της Γνώσης, Εθνικό Ίδρυμα Ερευνών (Ε.Ι.Ε.), Ίδρυμα Τεχνολογίας και Έρευνας (Ι.Τ.Ε.). (2Ε/2021). Έλεγχος δικαιολογητικών υποψηφίων για την έκδοση προσωρινών αποτελεσμάτων.

KatPap1986
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Φεβ 25, 2022 3:49 pm

Re: Προκηρύξεις επιστημονικού προσωπικού 2020-2021

Δημοσίευσηαπό KatPap1986 » Πέμ Μαρ 10, 2022 7:17 pm

Καλησπέρα σε όλους,

Γράφω σε αυτο το thread γιατί νομίζω ότι αυτο που θα ήθελα να σας ρωτήσω είναι σχετικό με τη συζήτηση.
Στους προσωρινούς πίνακες που έχουν ανακοινωθεί βρίσκομαι στη λίστα προσπληπτέων και αναμένουμε να ολοκληρωθούν οι ενστασεις. Πρόκειται για θέση ΕΕΠ. Παράλληλα προσπαθώ να βρω πληροφορίες οι οποίες αφορούν τα παρακάτω σημεία, αλλά δεν έχω καταφέρει να βρω κάτι συγκεκριμένο.
Μήπως θα μπορούσατε να με βοηθήσετε?

1) Έχω διδακτορικό και 11 χρόνια προϋπηρεσία σε σχετικά αντικειμενο με τη θέση. Όλη μου η προϋπηρεσία είναι ως ελευθερος επαγγελματιας (έχω όλες τις συμβασεις και δεν χρωσταω τιποτα στον ΕΦΚΑ). Τα 11 χρόνια προϋπηρεσίας, γνωρίζετε αν θα αναγνωριστούν? Και αν ναι, σε ποιο ΜΚ μπαίνω?

2) Αυτή τη στιγμή εργάζομαι στο Πανεπιστήμιο, ως εξωτερικός συνεργάτης (διδάσκω σε μεταπτυχιακά και αναλαμβάνω ερευνητικα έργα). Δεδομένου ότι, αν δω το όνομα μου και στους οριστικούς πίνακες, αναφερεται ότι θα είμαι εργαζόμενος ιδιωτικού δικαιου αοριστου χρονου, έχω τη δυνατότητα να κρατήσω το κομμάτι της διδασκαλίας? και αν ναι με ποιό τρόπο? θα πρέπει να κρατήσω ανοιχτό το μπλοκάκι? Επιτρεπεται?

Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες