ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 5Κ/2020

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
evangelos2c
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τρί Οκτ 22, 2019 4:08 pm

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 5Κ/2020

Δημοσίευσηαπό evangelos2c » Τετ Φεβ 10, 2021 7:02 pm

Kαλησπέρα.Γνωρίζει κανεις τι χρονικό διαστημα περνάει απο την υποβολη δικαιολογητικων β φάσης μεχρι να μαθουμε κάποιο νεότερο? και γενικά αν εισαι στη β φάση τι πιθανότητες παίζουν για κατι θετικο?
ευχαριστώ

ssd26
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Μάιος 15, 2018 12:09 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 5Κ/2020

Δημοσίευσηαπό ssd26 » Πέμ Νοέμ 25, 2021 9:54 pm

Γεια σας,
ανακάλυψα ότι ένας από τους διοριστέους στην προκήρυξη έχει δηλώσει ψεύτικη εξειδικευμένη εμπειρία. Με λίγα λόγια του έχουν βεβαιώσει από τη δημόσια υπηρεσία στην οποία δουλεύει ότι έχει αυτή την εξειδικευμένη εμπειρία. :shock:

ersilyk
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2018 10:45 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 5Κ/2020

Δημοσίευσηαπό ersilyk » Τρί Νοέμ 30, 2021 7:19 pm

ssd26 έγραψε:Γεια σας,
ανακάλυψα ότι ένας από τους διοριστέους στην προκήρυξη έχει δηλώσει ψεύτικη εξειδικευμένη εμπειρία. Με λίγα λόγια του έχουν βεβαιώσει από τη δημόσια υπηρεσία στην οποία δουλεύει ότι έχει αυτή την εξειδικευμένη εμπειρία. :shock:


Σε ποια κατηγορία και ειδικότητα?

ssd26
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Μάιος 15, 2018 12:09 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 5Κ/2020

Δημοσίευσηαπό ssd26 » Τετ Δεκ 01, 2021 12:07 pm

ersilyk έγραψε:
ssd26 έγραψε:Γεια σας,
ανακάλυψα ότι ένας από τους διοριστέους στην προκήρυξη έχει δηλώσει ψεύτικη εξειδικευμένη εμπειρία. Με λίγα λόγια του έχουν βεβαιώσει από τη δημόσια υπηρεσία στην οποία δουλεύει ότι έχει αυτή την εξειδικευμένη εμπειρία. :shock:


Σε ποια κατηγορία και ειδικότητα?

ΠΕ Διοικητικού - Οικονομικού για την εξειδικευμένη προϋπηρεσία στις συμβάσεις και στις προμήθειες. Το συγκεκριμένο άτομο ουδέποτε ασχολήθηκε με συμβάσεις και προμήθειες! Το ΑΣΕΠ τί ελέγχει δεν μπορώ να καταλάβω :roll:
Ό,τι δηλώσεις είσαι σε αυτή τη χώρα τελικά!

magicalmina
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 04, 2021 9:25 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 5Κ/2020

Δημοσίευσηαπό magicalmina » Πέμ Δεκ 02, 2021 7:51 pm

ssd26 έγραψε:
ersilyk έγραψε:
ssd26 έγραψε:Γεια σας,
ανακάλυψα ότι ένας από τους διοριστέους στην προκήρυξη έχει δηλώσει ψεύτικη εξειδικευμένη εμπειρία. Με λίγα λόγια του έχουν βεβαιώσει από τη δημόσια υπηρεσία στην οποία δουλεύει ότι έχει αυτή την εξειδικευμένη εμπειρία. :shock:


Σε ποια κατηγορία και ειδικότητα?

ΠΕ Διοικητικού - Οικονομικού για την εξειδικευμένη προϋπηρεσία στις συμβάσεις και στις προμήθειες. Το συγκεκριμένο άτομο ουδέποτε ασχολήθηκε με συμβάσεις και προμήθειες! Το ΑΣΕΠ τί ελέγχει δεν μπορώ να καταλάβω :roll:
Ό,τι δηλώσεις είσαι σε αυτή τη χώρα τελικά!


Έχω μία αίσθηση ότι δεν γίνεται κάτι τέτοιο για πρώτη φορά :x Δεν νομίζω ότι θα μπορέσεις να αποδείξεις το αντίθετο, θα είναι ο λόγος σου απέναντι στον δικό τους.

ersilyk
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2018 10:45 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 5Κ/2020

Δημοσίευσηαπό ersilyk » Δευ Δεκ 13, 2021 10:07 pm

magicalmina έγραψε:
ssd26 έγραψε:
ersilyk έγραψε:
Σε ποια κατηγορία και ειδικότητα?

ΠΕ Διοικητικού - Οικονομικού για την εξειδικευμένη προϋπηρεσία στις συμβάσεις και στις προμήθειες. Το συγκεκριμένο άτομο ουδέποτε ασχολήθηκε με συμβάσεις και προμήθειες! Το ΑΣΕΠ τί ελέγχει δεν μπορώ να καταλάβω :roll:
Ό,τι δηλώσεις είσαι σε αυτή τη χώρα τελικά!


Έχω μία αίσθηση ότι δεν γίνεται κάτι τέτοιο για πρώτη φορά :x Δεν νομίζω ότι θα μπορέσεις να αποδείξεις το αντίθετο, θα είναι ο λόγος σου απέναντι στον δικό τους.


Δυστυχώς κι εγώ αυτή την αίσθηση έχω, ή καλύτερα θα την έλεγα βεβαιότητα. Μέχρι πρότινος δεν ελέγχονταν καν οι κωδικοί έφκα για την ειδικότητα και ότι δήλωνες ήσουν...ακόμη και τώρα είμαι περίεργη να ξέρω αν απορρίπτουν αυτούς που ενώ δηλώνουν πχ διοικητική εμπειρία, φαίνεται από τον έφκα ότι δεν είχαν δηλωθεί με τον αντίστοιχο κωδικό. πολύ φοβάμαι ότι ο ασέπ στέκεται μόνο σ αυτά που δηλώνει ο υποψήφιος και ουδεμία διασταύρωση γίνεται. Πόσο μάλλον για την εξειδικευμένη εμπειρία... δεν έπρεπε να απαιτείται κάποια βεβαίωση από τον εργοδότη (στο δημόσιο είναι εύκολο, στον ιδιωτικό τομέα έχει κάποιες δυσκολίες αυτό λόγω σχέσης καλής ή κακής με τους εργοδότες), αλλά εν πάση περιπτώσει είναι απορίας άξιον πώς διασταυρώνεται η εμπειρία. εκπαιδευτικός μέχρι πρότινος δήλωνε διοικητική εμπειρία και μια χαρά τη μέτραγαν...τώρα που η ειδικότητα φαίνεται στη βεβαίωση που βγάζει ο έφκα, το ασέπ άραγε εφαρμόζει διαχωρισμό, ή πωλητές, δάσκαλοι, όλοι καλοί χωράνε στο διοικητικό κομμάτι? καθόλου ορθό κατά τη γνώμη μου, αλλά μάλλον αυτό γίνεται και είναι λάθος...η προϋπηρεσία διοικητικού ας πούμε, όταν κάνω αίτηση ως εκπαιδευτικός δεν μετράει, γιατί γίνεται το αντίστροφο? ποτέ δεν το κατάλαβα..

ssd26
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Μάιος 15, 2018 12:09 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 5Κ/2020

Δημοσίευσηαπό ssd26 » Τετ Ιαν 19, 2022 3:55 pm

magicalmina έγραψε:
ssd26 έγραψε:
ersilyk έγραψε:
Σε ποια κατηγορία και ειδικότητα?

ΠΕ Διοικητικού - Οικονομικού για την εξειδικευμένη προϋπηρεσία στις συμβάσεις και στις προμήθειες. Το συγκεκριμένο άτομο ουδέποτε ασχολήθηκε με συμβάσεις και προμήθειες! Το ΑΣΕΠ τί ελέγχει δεν μπορώ να καταλάβω :roll:
Ό,τι δηλώσεις είσαι σε αυτή τη χώρα τελικά!


Έχω μία αίσθηση ότι δεν γίνεται κάτι τέτοιο για πρώτη φορά :x Δεν νομίζω ότι θα μπορέσεις να αποδείξεις το αντίθετο, θα είναι ο λόγος σου απέναντι στον δικό τους.


Δεν είναι και πολύ δύσκολο να αποδειχθεί.... :wink:

ssd26
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Μάιος 15, 2018 12:09 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 5Κ/2020

Δημοσίευσηαπό ssd26 » Τετ Ιαν 19, 2022 3:59 pm

ersilyk έγραψε:
magicalmina έγραψε:
ssd26 έγραψε:ΠΕ Διοικητικού - Οικονομικού για την εξειδικευμένη προϋπηρεσία στις συμβάσεις και στις προμήθειες. Το συγκεκριμένο άτομο ουδέποτε ασχολήθηκε με συμβάσεις και προμήθειες! Το ΑΣΕΠ τί ελέγχει δεν μπορώ να καταλάβω :roll:
Ό,τι δηλώσεις είσαι σε αυτή τη χώρα τελικά!


Έχω μία αίσθηση ότι δεν γίνεται κάτι τέτοιο για πρώτη φορά :x Δεν νομίζω ότι θα μπορέσεις να αποδείξεις το αντίθετο, θα είναι ο λόγος σου απέναντι στον δικό τους.


Δυστυχώς κι εγώ αυτή την αίσθηση έχω, ή καλύτερα θα την έλεγα βεβαιότητα. Μέχρι πρότινος δεν ελέγχονταν καν οι κωδικοί έφκα για την ειδικότητα και ότι δήλωνες ήσουν...ακόμη και τώρα είμαι περίεργη να ξέρω αν απορρίπτουν αυτούς που ενώ δηλώνουν πχ διοικητική εμπειρία, φαίνεται από τον έφκα ότι δεν είχαν δηλωθεί με τον αντίστοιχο κωδικό. πολύ φοβάμαι ότι ο ασέπ στέκεται μόνο σ αυτά που δηλώνει ο υποψήφιος και ουδεμία διασταύρωση γίνεται. Πόσο μάλλον για την εξειδικευμένη εμπειρία... δεν έπρεπε να απαιτείται κάποια βεβαίωση από τον εργοδότη (στο δημόσιο είναι εύκολο, στον ιδιωτικό τομέα έχει κάποιες δυσκολίες αυτό λόγω σχέσης καλής ή κακής με τους εργοδότες), αλλά εν πάση περιπτώσει είναι απορίας άξιον πώς διασταυρώνεται η εμπειρία. εκπαιδευτικός μέχρι πρότινος δήλωνε διοικητική εμπειρία και μια χαρά τη μέτραγαν...τώρα που η ειδικότητα φαίνεται στη βεβαίωση που βγάζει ο έφκα, το ασέπ άραγε εφαρμόζει διαχωρισμό, ή πωλητές, δάσκαλοι, όλοι καλοί χωράνε στο διοικητικό κομμάτι? καθόλου ορθό κατά τη γνώμη μου, αλλά μάλλον αυτό γίνεται και είναι λάθος...η προϋπηρεσία διοικητικού ας πούμε, όταν κάνω αίτηση ως εκπαιδευτικός δεν μετράει, γιατί γίνεται το αντίστροφο? ποτέ δεν το κατάλαβα..


Υπάρχει κι άλλο άτομο στον πίνακα κατάταξης με ψευδή βεβαίωση από την ίδια υπηρεσία, δυστυχώς....

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 5Κ/2020

Δημοσίευσηαπό NSSN » Πέμ Ιαν 20, 2022 1:04 pm

θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση σχετικά με αυτό που συζητάτε τώρα. Αν κάποιος στην αρχική αίτηση δηλώσει εξειδικευμένη εμπειρία μετά με την πρόσκληση δικαιολογητικών προσκομίζει αντίστοιχη βεβαίωση από την υπηρεσία του ή μπορεί και με υπεύθυνη δήλωση δική του? Επίσης αυτή η βεβαίωση ή υπεύθυνη δήλωση πρέπει να έχει ημερομηνία βάσει της χρονικής διάρκειας των αιτήσεων ή μπορεί να την πάρει και μετά?


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες