Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 7K/2016

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
georgiask
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 14, 2017 6:15 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό georgiask » Κυρ Φεβ 18, 2018 12:46 am

MARIANTSAK έγραψε:Ο μισθός Δε με ένα παιδί και 16 μήνες προϋπηρεσία στο δημόσιο πρωτοδιοριζομενου μήπως ξέρετε πόσος θα ειναι;

(780×1,13) +50 τα μόρια παιδιου+150 αν δικαιούστε επίδομα ανθυγιεινής εργασίας. Αυτά είναι μικτά. Δεν γνωρίζω πόσο υπολογίζεται η προϋπηρεσία και πόσες είναι οι κρατήσεις.

MARIANTSAK
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2016 7:19 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό MARIANTSAK » Κυρ Φεβ 18, 2018 12:17 pm

georgiask έγραψε:
MARIANTSAK έγραψε:Ο μισθός Δε με ένα παιδί και 16 μήνες προϋπηρεσία στο δημόσιο πρωτοδιοριζομενου μήπως ξέρετε πόσος θα ειναι;

(780×1,13) +50 τα μόρια παιδιου+150 αν δικαιούστε επίδομα ανθυγιεινής εργασίας. Αυτά είναι μικτά. Δεν γνωρίζω πόσο υπολογίζεται η προϋπηρεσία και πόσες είναι οι κρατήσεις.

Ευχαριστώ πολυ

billakos83
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Τετ Ιουν 07, 2017 11:20 am

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό billakos83 » Κυρ Φεβ 18, 2018 1:50 pm

MARIANTSAK έγραψε:Ο μισθός Δε με ένα παιδί και 16 μήνες προϋπηρεσία στο δημόσιο πρωτοδιοριζομενου μήπως ξέρετε πόσος θα ειναι;


Γυρω στα 650 ευρω υπολογιζε καθαρα

Chrissanthiz
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 02, 2017 2:31 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Chrissanthiz » Κυρ Φεβ 18, 2018 3:46 pm

mylena έγραψε:
Chrissanthiz έγραψε:
Ellli έγραψε:

Όταν κάνεις αίτηση για συνηπηρετηση με ένστολο φαντάζομαι θα την κάνεις Την επόμενη κιόλας ημέρα. Ξέρεις πως γίνεται Και τι γράφεις στην αίτηση και ποια δικαιολογητικά βάζεις. Με ενδιαφέρει Γιατί και εγω αυτό θέλω να κάνω. Είναι και έμενα ο σύζυγος ένστολος




Και γω ενδιαφερομαι (ενστολος ο συζηγος). Εαν υποθέσουμε πως την επομενη ημερα απο την ημερα παρουσιασης μας κανουμε την αιτηση για συνυπηρετηση, σε ποσο καιρο λετε να ικανοποιησουν το αιτημα μας???? Διαβασα τη νομοθεσια (ν. 4370, αρ. 68, παρ. 5, εδ. Στ) που αναφερει οτι υπαρχει η συνυπηρετηση με ενστολο και δεν περιμενεις 2 χρονια. Ομως δεν αναφερει ποτε σε στελνουν εκει που ζητας!!! Γνωριζετε κατι? Εχετε ακουσει απο γνωστο σας ατομο ποσο καιρο του πηρε να επιστρεψει στη βάση του, σε αναλογη περίπτωση?


Επίσης, να αναφέρω ότι εσεις διαλέγετε σε ποιο φορέα της περιοχής που υπηρετεί ο σύζυγος σας θα αποσπαστείτε, ακόμα και αν στο συγκεκριμένο δεν υπάρχει κενή οργανική (δεν παίζει ρόλο).
Και εγώ από όσο το έχω ψαξει το καλυτερο σενάριο είναι 20 μέρες για να φύγεις και το χειροτερο καναδυο μήνες. Αν και από ότι με ενημερωσαν στην δυπε όταν υπάρχουν πολύ μικρά παιδιά στην οικογένεια προσπαθούν να επιταχύνουν τις διαδικασίες για να μην είναι χωρισμένη η οικογένεια. Γιατί δεν είναι εύκολο να πάρεις τα παιδιά σου μαζί και να μένεις σε ξενοδοχείο..!
Διάφοροι εδώ στο forum μου έχουν γράψει ένα μήνα για την μετακίνηση. Μια κοπέλα που ξέρω προσωπικά έκανε δυο μήνες, αλλά δεν είχε παιδιά.[/quote


Ειπατε πριν πως μπορω να παω σε οποιο νοσοκομειο επιθυμω για να πραγματοποιηθει η συνυπηρετηση με το συζηγο. 2 ερωτηματα. Α) επειδη κατοικω σε μεγαλη πολη, θα πρεπει να ληφθει υποψη ο δήμος ή ο νομος στον οποιο υπηρετει ο συζηγος? Β) μπορω να δηλωσω αντι για νοσοκομειο, κεντρο υγειας? Ή τα κεντρα υγειας ανηκουν σε αλλο καθεστως?

mylena
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 295
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2017 12:22 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό mylena » Κυρ Φεβ 18, 2018 9:32 pm

Chrissanthiz έγραψε:
mylena έγραψε:
Chrissanthiz έγραψε:


Και γω ενδιαφερομαι (ενστολος ο συζηγος). Εαν υποθέσουμε πως την επομενη ημερα απο την ημερα παρουσιασης μας κανουμε την αιτηση για συνυπηρετηση, σε ποσο καιρο λετε να ικανοποιησουν το αιτημα μας???? Διαβασα τη νομοθεσια (ν. 4370, αρ. 68, παρ. 5, εδ. Στ) που αναφερει οτι υπαρχει η συνυπηρετηση με ενστολο και δεν περιμενεις 2 χρονια. Ομως δεν αναφερει ποτε σε στελνουν εκει που ζητας!!! Γνωριζετε κατι? Εχετε ακουσει απο γνωστο σας ατομο ποσο καιρο του πηρε να επιστρεψει στη βάση του, σε αναλογη περίπτωση?


Επίσης, να αναφέρω ότι εσεις διαλέγετε σε ποιο φορέα της περιοχής που υπηρετεί ο σύζυγος σας θα αποσπαστείτε, ακόμα και αν στο συγκεκριμένο δεν υπάρχει κενή οργανική (δεν παίζει ρόλο).
Και εγώ από όσο το έχω ψαξει το καλυτερο σενάριο είναι 20 μέρες για να φύγεις και το χειροτερο καναδυο μήνες. Αν και από ότι με ενημερωσαν στην δυπε όταν υπάρχουν πολύ μικρά παιδιά στην οικογένεια προσπαθούν να επιταχύνουν τις διαδικασίες για να μην είναι χωρισμένη η οικογένεια. Γιατί δεν είναι εύκολο να πάρεις τα παιδιά σου μαζί και να μένεις σε ξενοδοχείο..!
Διάφοροι εδώ στο forum μου έχουν γράψει ένα μήνα για την μετακίνηση. Μια κοπέλα που ξέρω προσωπικά έκανε δυο μήνες, αλλά δεν είχε παιδιά.[/quote


Ειπατε πριν πως μπορω να παω σε οποιο νοσοκομειο επιθυμω για να πραγματοποιηθει η συνυπηρετηση με το συζηγο. 2 ερωτηματα. Α) επειδη κατοικω σε μεγαλη πολη, θα πρεπει να ληφθει υποψη ο δήμος ή ο νομος στον οποιο υπηρετει ο συζηγος? Β) μπορω να δηλωσω αντι για νοσοκομειο, κεντρο υγειας? Ή τα κεντρα υγειας ανηκουν σε αλλο καθεστως?


Οχι ο δημος δεν παιζει ρολο. Πχ αν υπηρετει στην αθηνα μπορεις να δηλωσεις φορεα της 1η υπε αθηνας η της 2ης υπε Πειραιά αναλογα που σε βολευει.
Δε γνωριζω αν μπορειτε να επιλεξετε κεντρο υγειας. Καλυτερα να τα ρωτησετε στην υπε για να ειστε σιγουρη.

Chrissanthiz
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 02, 2017 2:31 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Chrissanthiz » Κυρ Φεβ 18, 2018 10:14 pm

mylena έγραψε:
Chrissanthiz έγραψε:
mylena έγραψε:


Επίσης, να αναφέρω ότι εσεις διαλέγετε σε ποιο φορέα της περιοχής που υπηρετεί ο σύζυγος σας θα αποσπαστείτε, ακόμα και αν στο συγκεκριμένο δεν υπάρχει κενή οργανική (δεν παίζει ρόλο).
Και εγώ από όσο το έχω ψαξει το καλυτερο σενάριο είναι 20 μέρες για να φύγεις και το χειροτερο καναδυο μήνες. Αν και από ότι με ενημερωσαν στην δυπε όταν υπάρχουν πολύ μικρά παιδιά στην οικογένεια προσπαθούν να επιταχύνουν τις διαδικασίες για να μην είναι χωρισμένη η οικογένεια. Γιατί δεν είναι εύκολο να πάρεις τα παιδιά σου μαζί και να μένεις σε ξενοδοχείο..!
Διάφοροι εδώ στο forum μου έχουν γράψει ένα μήνα για την μετακίνηση. Μια κοπέλα που ξέρω προσωπικά έκανε δυο μήνες, αλλά δεν είχε παιδιά.[/quote


Ειπατε πριν πως μπορω να παω σε οποιο νοσοκομειο επιθυμω για να πραγματοποιηθει η συνυπηρετηση με το συζηγο. 2 ερωτηματα. Α) επειδη κατοικω σε μεγαλη πολη, θα πρεπει να ληφθει υποψη ο δήμος ή ο νομος στον οποιο υπηρετει ο συζηγος? Β) μπορω να δηλωσω αντι για νοσοκομειο, κεντρο υγειας? Ή τα κεντρα υγειας ανηκουν σε αλλο καθεστως?


Οχι ο δημος δεν παιζει ρολο. Πχ αν υπηρετει στην αθηνα μπορεις να δηλωσεις φορεα της 1η υπε αθηνας η της 2ης υπε Πειραιά αναλογα που σε βολευει.
Δε γνωριζω αν μπορειτε να επιλεξετε κεντρο υγειας. Καλυτερα να τα ρωτησετε στην υπε για να ειστε σιγουρη.



Οκ, ευχαριστω παρα πολυ!!

oaee
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: Τρί Σεπ 10, 2013 1:28 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό oaee » Δευ Φεβ 19, 2018 8:27 pm

[quote="Chrissanthiz"][quote="mylena"][quote="Chrissanthiz"]

Επίσης, να αναφέρω ότι εσεις διαλέγετε σε ποιο φορέα της περιοχής που υπηρετεί ο σύζυγος σας θα αποσπαστείτε, ακόμα και αν στο συγκεκριμένο δεν υπάρχει κενή οργανική (δεν παίζει ρόλο).
Και εγώ από όσο το έχω ψαξει το καλυτερο σενάριο είναι 20 μέρες για να φύγεις και το χειροτερο καναδυο μήνες. Αν και από ότι με ενημερωσαν στην δυπε όταν υπάρχουν πολύ μικρά παιδιά στην οικογένεια προσπαθούν να επιταχύνουν τις διαδικασίες για να μην είναι χωρισμένη η οικογένεια. Γιατί δεν είναι εύκολο να πάρεις τα παιδιά σου μαζί και να μένεις σε ξενοδοχείο..!
Διάφοροι εδώ στο forum μου έχουν γράψει ένα μήνα για την μετακίνηση. Μια κοπέλα που ξέρω προσωπικά έκανε δυο μήνες, αλλά δεν είχε παιδιά.[/quote


Ειπατε πριν πως μπορω να παω σε οποιο νοσοκομειο επιθυμω για να πραγματοποιηθει η συνυπηρετηση με το συζηγο. 2 ερωτηματα. Α) επειδη κατοικω σε μεγαλη πολη, θα πρεπει να ληφθει υποψη ο δήμος ή ο νομος στον οποιο υπηρετει ο συζηγος? Β) μπορω να δηλωσω αντι για νοσοκομειο, κεντρο υγειας? Ή τα κεντρα υγειας ανηκουν σε αλλο καθεστως?[/quote]

Οχι ο δημος δεν παιζει ρολο. Πχ αν υπηρετει στην αθηνα μπορεις να δηλωσεις φορεα της 1η υπε αθηνας η της 2ης υπε Πειραιά αναλογα που σε βολευει.
Δε γνωριζω αν μπορειτε να επιλεξετε κεντρο υγειας. Καλυτερα να τα ρωτησετε στην υπε για να ειστε σιγουρη.[/quote]


Οκ, ευχαριστω παρα πολυ!![/quote]

Αντι να πας για εργασία και να πεις δόξα τον θεό.. Προκαλείς με τις μετατάξεις πριν ακομα βγει καλα καλα το ΦΕΚ!
Για αυτο ο κόσμος βριζει το δημοσιο ..

Chrissanthiz
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 02, 2017 2:31 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Chrissanthiz » Δευ Φεβ 19, 2018 8:55 pm

oaee έγραψε:
Chrissanthiz έγραψε:
mylena έγραψε:
Οχι ο δημος δεν παιζει ρολο. Πχ αν υπηρετει στην αθηνα μπορεις να δηλωσεις φορεα της 1η υπε αθηνας η της 2ης υπε Πειραιά αναλογα που σε βολευει.
Δε γνωριζω αν μπορειτε να επιλεξετε κεντρο υγειας. Καλυτερα να τα ρωτησετε στην υπε για να ειστε σιγουρη.



Οκ, ευχαριστω παρα πολυ!!


Αντι να πας για εργασία και να πεις δόξα τον θεό.. Προκαλείς με τις μετατάξεις πριν ακομα βγει καλα καλα το ΦΕΚ!
Για αυτο ο κόσμος βριζει το δημοσιο ..



Θεωρω αδικη την επιθεση σου. Ειμαστε μονοι μας με τον αντρα μου, ξενοι σε ξενο τοπο και βοηθεια απο πουθενα. Θα μου επιτρεψεις να ψαξω και να βρω τον καλυτερο τροπο για να μη λειψω μεγαλο διαστημα απο το παιδι μου.

MARIANTSAK
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2016 7:19 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό MARIANTSAK » Δευ Φεβ 19, 2018 9:06 pm

oaee έγραψε:
Chrissanthiz έγραψε:
mylena έγραψε:
Οχι ο δημος δεν παιζει ρολο. Πχ αν υπηρετει στην αθηνα μπορεις να δηλωσεις φορεα της 1η υπε αθηνας η της 2ης υπε Πειραιά αναλογα που σε βολευει.
Δε γνωριζω αν μπορειτε να επιλεξετε κεντρο υγειας. Καλυτερα να τα ρωτησετε στην υπε για να ειστε σιγουρη.



Οκ, ευχαριστω παρα πολυ!!


Αντι να πας για εργασία και να πεις δόξα τον θεό.. Προκαλείς με τις μετατάξεις πριν ακομα βγει καλα καλα το ΦΕΚ!
Για αυτο ο κόσμος βριζει το δημοσιο ..
απο την στιγμη πουν εχει αυτο το δικαιωμα γιατι να μην ζητησει συνυπηρετηση εσυ δηλαδι εαν ησουν στην θεση τους δεν θα κοιτουσες το συμφερων σου ;

Ellli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 28, 2017 11:09 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Ellli » Δευ Φεβ 19, 2018 9:41 pm

oaee έγραψε:
Chrissanthiz έγραψε:
mylena έγραψε:
Οχι ο δημος δεν παιζει ρολο. Πχ αν υπηρετει στην αθηνα μπορεις να δηλωσεις φορεα της 1η υπε αθηνας η της 2ης υπε Πειραιά αναλογα που σε βολευει.
Δε γνωριζω αν μπορειτε να επιλεξετε κεντρο υγειας. Καλυτερα να τα ρωτησετε στην υπε για να ειστε σιγουρη.



Οκ, ευχαριστω παρα πολυ!!


Αντι να πας για εργασία και να πεις δόξα τον θεό.. Προκαλείς με τις μετατάξεις πριν ακομα βγει καλα καλα το ΦΕΚ!
Για αυτο ο κόσμος βριζει το δημοσιο ..


Η κοπέλα ενημερώνεται!! Εσείς στη θέση της δε θα κάνατε το ίδιο?? ??

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό niki258 » Δευ Φεβ 19, 2018 10:11 pm

Ellli έγραψε:
oaee έγραψε:
Chrissanthiz έγραψε:

Οκ, ευχαριστω παρα πολυ!!


Αντι να πας για εργασία και να πεις δόξα τον θεό.. Προκαλείς με τις μετατάξεις πριν ακομα βγει καλα καλα το ΦΕΚ!
Για αυτο ο κόσμος βριζει το δημοσιο ..


Η κοπέλα ενημερώνεται!! Εσείς στη θέση της δε θα κάνατε το ίδιο?? ??
Μη δίνετε σημασία,το συγκεκριμένο άτομο σχολιάζει παντού κακοπροαίρετα.Υπάρχουν και αυτές οι περιπτώσεις σε ένα φόρουμ.Αλλά εννοείται πως ο βασικός σκοπός ύπαρξής του δεν είναι να βγάζουν τα ψυχολογικά τους ορισμένοι,πίσω από την ευκολία της ανωνυμίας,αλλά η ορθή και πληρης ενημέρωση για τις διαδικασίες,τους κανόνες και την πρακτική εφαρμογή αυτών.

mylena
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 295
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2017 12:22 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό mylena » Δευ Φεβ 19, 2018 10:28 pm

oaee έγραψε:
Chrissanthiz έγραψε:
mylena έγραψε:
Οχι ο δημος δεν παιζει ρολο. Πχ αν υπηρετει στην αθηνα μπορεις να δηλωσεις φορεα της 1η υπε αθηνας η της 2ης υπε Πειραιά αναλογα που σε βολευει.
Δε γνωριζω αν μπορειτε να επιλεξετε κεντρο υγειας. Καλυτερα να τα ρωτησετε στην υπε για να ειστε σιγουρη.



Οκ, ευχαριστω παρα πολυ!!


Αντι να πας για εργασία και να πεις δόξα τον θεό.. Προκαλείς με τις μετατάξεις πριν ακομα βγει καλα καλα το ΦΕΚ!
Για αυτο ο κόσμος βριζει το δημοσιο ..


Η οικογένεια του στρατιωτικου εχει την ιδιαιτεροτητα οτι μετακινειται πολλες φορες καθε 2 χρονια. Ειναι πιθανο ακομα κι αν διοριστεις στον τοπο κατοικιας σου να χρειαστει να μετακινηθεις μολις βγουν οι μεταθέσεις. Για αυτο το λογο η νομοθεσια επιτρεπει την αποσπαση στον τοπο που υπηρετει ο συζυγος.
Δεν αφορα μεταταξη οπως αναφερετε.
Και δε νομιζω οτι ο κοσμος βριζει το δημοσιο για το δικαιωμα να μενει η οικογένεια του στρατιωτικου ενωμενη.

georgiask
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 14, 2017 6:15 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό georgiask » Τρί Φεβ 20, 2018 9:49 am

Καλημέρα! Να ενημερώσω για όσους ενδιαφέρονται ότι σημερα με κάλεσαν από το νοσοκομείο που διορίστηκα ότι βγήκε το ΦΕΚ διορισμού και θα πρέπει να παρουσιαστώ ως τις 15/3 (θέση Τ. Ε νοσηλεύτρια στο κοργιαλενειο μπενακειο). Ευχομαι σύντομα τα οριστικά για τους δ.ε και να καλέσουν και τους υπόλοιπους φυσικά.

theochatz
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 20, 2017 5:12 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό theochatz » Τρί Φεβ 20, 2018 9:54 am

Απο που ξεφυτρωσε αυτος ο oaee ρε παιδιά? Ελπιζω το oaee να μην σημαινει αυτο που φανταζομαι... γιατι αν ειναι έτσι κύριε, ειστε η πληγή της Ελλάδος εδω και τοσα χρόνια και το ξέρετε καλά. Τουλάχιστον ο δημόσιος υπάλληλος μπορεί να μετατίθεται και να χει διευκολύνσεις εκει που θα πάει, αλλά ούτε το κράτος θα κλέψει και την δουλειά που ειναι να κάνει θα την κάνει. ΑΥΤΑ για το αν είσαι επαγγελματίας κλέφτης. Αν πάλι είσαι δημόσιος υπάλληλος, τοτε έχεις εμμονές και πρέπει να ζητήσεις βοήθειά κάποιου ειδικου .
Παιδιά δεν θα δικαιολογουμαστε τώρα στον οποιοδήποτε που γουστάρει να κανει σαματά και απλα δν ξέρει τι του φταίει. Κανείς δν μας χαρισε το διορισμό. Με την αξία μας είμαστε διορισμένοι και οι όποιες νόμιμες διευκολύνσεις υπάρχουν, σωστα υπάρχουν.

katsar00
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 10, 2017 4:23 pm

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό katsar00 » Τρί Φεβ 20, 2018 10:34 am

καλημερα.ΥΕ στον ευαγγελισμο. Με ειδοποιησαν εδω και 15 ημερες με ταχυδρομικη επιστολη να στειλω με φαξ υπευθηνη δηλωση εχοντας προθεσμια 5 ημερων απο τη στιγμη που παραλαβω την επιστολη αν αποδεχομαι τον διορισμο η μη.καθως αν αποδεκτω την θεση και ολα τα εγγραφα που κατεθεσα στον ασεπ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΥΕ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΝΕΟΤΕΡΟ ΑΣ ΓΡΑΨΕΙ.


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες