ΟΠΑΔ ΔΕ 6Κ/2007 Απο τα Οριστικά στον Διορισμό

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
geo74
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Τρί Σεπ 30, 2008 5:00 pm

Δημοσίευσηαπό geo74 » Πέμ Φεβ 18, 2010 5:46 pm

mvraka έγραψε:
ditop έγραψε:Διαβασα αυτο σε ενα αλλο ποστ

"Κυκλοφόρησε χαρτί σε Υπουργείο (φαντάζομαι και σε άλλα μιας και φαίνεται για κεντρική επιλογή) που λέει ότι θα διευκολυνθούν οι μεταθέσεις σε κενές οργανικές θέσεις ΕΙΔΙΚΑ της περιφέρειας, αλλα και γενικότερα σε υπηρεσίες με μεγάλες ελλειψεις σε προσωπικό. Διευκρινίζω ότι μιλαμε για μεταθέσεις και ΟΧΙ μετατάξεις. Τουλάχιστον όχι ακόμη.

Ο κάθε υπάλληλος μπορεί να επιλέξει 2 θέσεις και να κάνει την αίτηση μεσα στον επόμενο μήνα."

Εχει ερθει και στην Κεντρική υπηρεσία; Μπορουνε και οι νεοι να κανουν αιτηση ή μονο μετα την διετία; Αν μπορει καποιος να το δει ή να ρωτήσει;


Αλήθεια βρε παιδιά για μάθετε να μας πείτε εμείς που είμαστε νεοδιόριστοι έχουμε το δικαίωμα να μετατεθούμε ??????

Πάντως εγώ ενδιαφέρομαι να φύγω από την περιφέρεια και να ανέβω Αθήνα !!! αν κάποιος ενδιαφέρετε για αμοιβαία !!!!


αν ησουνα στο 32 θα αλλαζαμε μαζι. το 33 μου ειναι μακρια ;)

mvraka
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 03, 2009 9:43 pm

Δημοσίευσηαπό mvraka » Παρ Φεβ 19, 2010 1:59 pm

Παιδεία σας ήρθε από το ΙΚΑ αυτοκόλλητο για την ανανέωση του βιβλιαρίου σας :?:

NAICO
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 06, 2008 3:45 am

Δημοσίευσηαπό NAICO » Παρ Φεβ 19, 2010 2:46 pm

mvraka έγραψε:Παιδεία σας ήρθε από το ΙΚΑ αυτοκόλλητο για την ανανέωση του βιβλιαρίου σας :?:


Oi ergazomenoi ston opad an den kano lathos exoyn vivliario nosilias toy dimosioy . opote den nomizo oti tha mas erthi kati tetio.

seridim
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 17, 2009 3:48 pm

Δημοσίευσηαπό seridim » Παρ Φεβ 19, 2010 6:16 pm

NAICO έγραψε:
mvraka έγραψε:Παιδεία σας ήρθε από το ΙΚΑ αυτοκόλλητο για την ανανέωση του βιβλιαρίου σας :?:


Oi ergazomenoi ston opad an den kano lathos exoyn vivliario nosilias toy dimosioy . opote den nomizo oti tha mas erthi kati tetio.


Όσοι το 2009 είχαν ένσημα ΙΚΑ θα τους έρθει το αυτοκόλλητο για την ανανέωση του βιβλιαρίου τους. Αλλά όπως λέει και ο/η NAICO μας είναι άχρηστο αφού δεν έχουμε βιβλιάριο ΙΚΑ αλλά Δημοσίου.

miss D.G.
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Τετ Οκτ 07, 2009 9:55 pm

Δημοσίευσηαπό miss D.G. » Σάβ Φεβ 20, 2010 12:47 am

Αφού βρε παιδιά μας βάλανε να ακυρώσουμε το βιβλιάριο του ΙΚΑ για να βγάλουμε δημοσίου, γιατί να μας στείλουν χαρτάκι?

mvraka
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 03, 2009 9:43 pm

Δημοσίευσηαπό mvraka » Δευ Φεβ 22, 2010 8:58 am

miss D.G. έγραψε:Αφού βρε παιδιά μας βάλανε να ακυρώσουμε το βιβλιάριο του ΙΚΑ για να βγάλουμε δημοσίου, γιατί να μας στείλουν χαρτάκι?



Έλα ντε ? αυτοκόλλητο από το ΙΚΑ με στοιχεία εργοδότη ΟΠΑΔ ????? Άντε βγάλε άκρη εσύ τώρα :roll:
Βέβαια η αλήθεια είναι ότι εμείς έχουμε μπει με το νέο καθεστώς και πληρώνουμε ΙΚΑ αλλά το χαρτάκι που κολλάει μου λέτε ???????

nasia
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 26, 2006 7:18 pm

Δημοσίευσηαπό nasia » Τρί Φεβ 23, 2010 5:04 pm

georgeth έγραψε:
mvraka έγραψε:
georgeth έγραψε:
fetix έγραψε:
georgeth έγραψε:κατσε να φθγουν και οι συμβασιουχοι και μας βλεπω σαν τον Βεγγο να τρεχουμε σε ολα και για ολα



Ειπες τη μαγικη λεξη: ΣΥΜΒΑΣΙΟΥΧΟΙ!
Τι θα γινει με αυτη την πληγη; Σ' εμας φευγουν ολοι μεσα στο επομενο 3μηνο, και πολυ λεω ενω τιποτα δεν δειχνει οτι θα ανανεωθουν οι συμβασεις τους η αν θα αντικατασταθουν απο αλλους!
Τι θα γινει;;; Problem!!!!!!!!

Τι να θελεις να γινεις 8α τραβας εσυ κουπι για 3 ...ολοι πιστευαμε οτι το δημοσιο ειναι κατι την Γη της επαγγελιας, σαν Google plex, τελικα ειναι ΟΠΑΔ μπλεξ!!!...


Εγώ τι να πω βρε παιδιά ! που η προϊσταμένη μου βγήκε σε σύνταξη, ο γιατρός μας φεύγει σε 10 μέρες, η συμβασιούχος σε λιγότερο από 2 μήνες και μένω ολομόναχη σε μία ΥΠΑΔ να εξυπηρετώ 11 χιλιάδες ασφαλισμένους !!! α! και για να μην ξεχνιόμαστε είμαι 6 μηνών υπάλληλος :roll:

Ωχ....υπαρχουν και χειροτερα !!!!
αλλα απο την αλλη δες'το απο την καλη πλευρα ...θα εισαι εσυ προισταμενη. :D
Περα απο την πλακα μην αφησεις τον ευατο σου να κουβαλει και να κανει κτημα του ολα τα προβληματ ατησ ΥΠΑΔ που εισαι ...θα κανεισ οτι μπορεισ και οσο μπορεισ αυτο ειναι το ΜΟΤΟ μου και μην νομιζεις κανεισ δεν προκειται να σου πει τπτ!!!
Καλο κουραγιο



TOYLAXISTO H SYROS EINAI WRAIO NHSI

30ΓΙΑΝΝΗΣ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 06, 2010 10:35 am

Δημοσίευσηαπό 30ΓΙΑΝΝΗΣ » Τρί Φεβ 23, 2010 6:54 pm

Τις υπερωρίες Δεκεμβρίου της πήραμε ...( και τέλος)
Το επίδομα Δεκεμβρίου και Ιανουαρίου γιατί δεν το πήραμε ρε παιδιά ? :?:

sofia1983
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Φεβ 23, 2010 2:10 pm

Δημοσίευσηαπό sofia1983 » Τρί Φεβ 23, 2010 7:20 pm

Γεια σας παιδια!!!! Ειμαι καινουρια στο forum! πριν 3 μερες πήρα στα χέρια μου την επιστολή που μου ανακοινώνει πως διορίζομαι μετά από αντικατάσταση διορισταίων!!!!! ετοιμάζω τα χαρτάκια μου και αύριο τα στέλνω!
Εχω όμως μια ανασφάλεια.....Αν δεν πιάσω δουλεία δεν μπορώ να το πιστέψω!!!!!!!

gabbiano
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 01, 2009 1:57 pm

Δημοσίευσηαπό gabbiano » Τρί Φεβ 23, 2010 8:55 pm

Παιδιά ένας νεοδιορισόμενος ΔΕ στον ΟΠΑΔ, πόσα παίρνει? (Διοικητικός)

NAICO
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 06, 2008 3:45 am

Δημοσίευσηαπό NAICO » Τρί Φεβ 23, 2010 11:57 pm

sofia1983 έγραψε:Γεια σας παιδια!!!! Ειμαι καινουρια στο forum! πριν 3 μερες πήρα στα χέρια μου την επιστολή που μου ανακοινώνει πως διορίζομαι μετά από αντικατάσταση διορισταίων!!!!! ετοιμάζω τα χαρτάκια μου και αύριο τα στέλνω!
Εχω όμως μια ανασφάλεια.....Αν δεν πιάσω δουλεία δεν μπορώ να το πιστέψω!!!!!!!


Antikatastasi dioristeon ? pos ginete afto re pedia kai den to jero ?

NAICO
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 06, 2008 3:45 am

Δημοσίευσηαπό NAICO » Τρί Φεβ 23, 2010 11:59 pm

gabbiano έγραψε:Παιδιά ένας νεοδιορισόμενος ΔΕ στον ΟΠΑΔ, πόσα παίρνει? (Διοικητικός)


nomizo kapoy 830-870 + to ikonomiko kinitro kanena 80ari . afta me kathe epifilaji

NAICO
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 06, 2008 3:45 am

Δημοσίευσηαπό NAICO » Τετ Φεβ 24, 2010 12:00 am

30ΓΙΑΝΝΗΣ έγραψε:Τις υπερωρίες Δεκεμβρίου της πήραμε ...( και τέλος)
Το επίδομα Δεκεμβρίου και Ιανουαρίου γιατί δεν το πήραμε ρε παιδιά ? :?:


Ontos yperories telos ? kopikan episimos oi 30 ores?

oso gia to oikonomiko kinitro ine poli kali i erotisi soy....

gabbiano
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 01, 2009 1:57 pm

Δημοσίευσηαπό gabbiano » Τετ Φεβ 24, 2010 1:25 am

NAICO έγραψε:
gabbiano έγραψε:Παιδιά ένας νεοδιορισόμενος ΔΕ στον ΟΠΑΔ, πόσα παίρνει? (Διοικητικός)


nomizo kapoy 830-870 + to ikonomiko kinitro kanena 80ari . afta me kathe epifilaji


Ευχαριστώ!

alaisla
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Τρί Ιουν 09, 2009 11:09 pm

Δημοσίευσηαπό alaisla » Τετ Φεβ 24, 2010 11:07 am

Αλήθεια τι είναι η αντικατάσταση διορισταίων που διάβασα πιο πάνω ; Γνωρίζει κανείς ;


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες