ΑΝΑΚΛΗΣΗ ΤΗΣ ΜΕΤΑΤΑΞΗΣ ΣΟΥ

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
ntheo
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 17, 2023 3:27 pm

Re: ΑΝΑΚΛΗΣΗ ΤΗΣ ΜΕΤΑΤΑΞΗΣ ΣΟΥ

Δημοσίευσηαπό ntheo » Πέμ Ιούλ 06, 2023 12:25 pm

Δεν γίνεται τότε τους πρώτους 3 μήνες μπορείς να φύγεις φίλε μου, μετά με κινητικότητα όπως όλοι!

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: ΑΝΑΚΛΗΣΗ ΤΗΣ ΜΕΤΑΤΑΞΗΣ ΣΟΥ

Δημοσίευσηαπό daredevil » Κυρ Ιούλ 09, 2023 6:29 am

Ariel33 έγραψε:Πέρασαν 3-4 χρόνια από τη μετάταξή μου!

δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. επανέρχομαι. η θέση που έφυγες είναι κενή ή καλυμμένη?

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: ΑΝΑΚΛΗΣΗ ΤΗΣ ΜΕΤΑΤΑΞΗΣ ΣΟΥ

Δημοσίευσηαπό daredevil » Κυρ Ιούλ 09, 2023 6:38 am

Ariel33 έγραψε:Καλησπέρα! Συντρέχει σοβαρός οικογενειακός λόγος για ανάκληση μετάταξης. Τί λόγους μπορώ να επικαλεστώ στην αίτηση μου για να γυρίσω στη διάθεση της Δευτεροβάθμιας όπου ανήκα πριν πάρω τη μετάταξη; Πριν 3–4 χρόνια είχα μεταταγεί… από σχολείο σε γραφείο… Ευχαριστώ!

το βασικό είναι να δείτε αν η θέση που φύγατε παραμένει κενή. Στο τέλος θα αναγκάσετε το υπες να βγάλει άλλη εγκύκλιου για το μέχρι πότε μπορεί κάποιος να κάνει ανάκληση της αίτησης του . Η οποία δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερη από ευλογούν χρονικό διάστημα. Για μένα το αίτημα σας θα απορριφθεί .

ntheo
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 17, 2023 3:27 pm

Re: ΑΝΑΚΛΗΣΗ ΤΗΣ ΜΕΤΑΤΑΞΗΣ ΣΟΥ

Δημοσίευσηαπό ntheo » Κυρ Ιούλ 09, 2023 1:23 pm

Μέχρι 3 Μήνες μπορείς να κάνεις ανάκληση της μετάταξης σου έτσι λέει το υπουργείο!!! και αν υπάρχει κενή θέση για εκεί που θέλεις να γυρίσεις αλλά η διορία είναι μέχρι 3 μήνες

mylw
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Πέμ Απρ 05, 2007 5:28 pm

Re: ΑΝΑΚΛΗΣΗ ΤΗΣ ΜΕΤΑΤΑΞΗΣ ΣΟΥ

Δημοσίευσηαπό mylw » Δευ Ιούλ 10, 2023 2:25 pm

4 χρόνια μετά να γίνει ανάκληση μετάταξης?
Νομίζω πως έχει χαθεί η αίσθηση της κοινής λογικής

Ariel33
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τρί Μαρ 19, 2019 10:34 pm

Re: ΑΝΑΚΛΗΣΗ ΤΗΣ ΜΕΤΑΤΑΞΗΣ ΣΟΥ

Δημοσίευσηαπό Ariel33 » Τρί Ιούλ 25, 2023 12:40 pm

Καθηγήτρια..ναι νομίζω είναι κενή η θέση, έχει πολλά κενά ο νομός που έφυγα. Κοιτάξτε να δείτε έγιναν διάφορα το τελευταίο διάστημα, λόγοι υγείας , επιβαρύνομαι πάρα πολύ από το 8ωρο γραφείο και 25 μέρες κανονική σε σχέση με το τι έκανα στην εκπαίδευση..(μισές ώρες εργασίας τη βδομάδα συν διακοπές) και αυτό άρχισα να με βαραίνει επικίνδυνα σε συνδυασμό με εργασιακό bullying, αλλαγή της Δντριάς μου, έξτρα αντικείμενα κτλ.

Οπότε μόνο κινητικότητα; ...Είμαι στο τσακ για ανευ αποδοχών.

Melie
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 13, 2021 12:16 pm

Re: ΑΝΑΚΛΗΣΗ ΤΗΣ ΜΕΤΑΤΑΞΗΣ ΣΟΥ

Δημοσίευσηαπό Melie » Τετ Σεπ 20, 2023 10:26 am

Καλημέρα. Πρώην εκπαιδευτικός επίσης που πήρα μετάταξη στη Διοίκηση και θέλω να επιστρέψω. Παρακαλώ ψάχνω να βρω την αίτηση για ανάκληση μετάταξης καθώς και το πού στέλνω την αίτηση αυτή. Σας παρακαλώ, βοηθήστε με

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: ΑΝΑΚΛΗΣΗ ΤΗΣ ΜΕΤΑΤΑΞΗΣ ΣΟΥ

Δημοσίευσηαπό daredevil » Τρί Οκτ 10, 2023 5:18 pm

Melie έγραψε:Καλημέρα. Πρώην εκπαιδευτικός επίσης που πήρα μετάταξη στη Διοίκηση και θέλω να επιστρέψω. Παρακαλώ ψάχνω να βρω την αίτηση για ανάκληση μετάταξης καθώς και το πού στέλνω την αίτηση αυτή. Σας παρακαλώ, βοηθήστε με
Πριν πόσο καιρό κάνατε την μετάταξη

Melie
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 13, 2021 12:16 pm

Re: ΑΝΑΚΛΗΣΗ ΤΗΣ ΜΕΤΑΤΑΞΗΣ ΣΟΥ

Δημοσίευσηαπό Melie » Τετ Οκτ 11, 2023 8:29 pm

Πριν 2 χρόνια. Περίμενα να περάσουν 2 χρόνια για να έχω δικαίωμα αποδέσμευσης. Στο Υπουργείο Εσωτερικών με το οποίο επικοινώνησα μου είπαν ότι κάνω αίτηση ανάκλησης στην τωρινή μου Υπηρεσία και φτιάχνω μόνη μου την αίτηση. Εχεις κάποιο άλλο χρήσιμο στοιχείο;


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες