Αναγνώριση προυπηρεσίας απο μετάταξη

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
ZPOU
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 02, 2021 3:25 pm

Αναγνώριση προυπηρεσίας απο μετάταξη

Δημοσίευσηαπό ZPOU » Παρ Δεκ 03, 2021 10:31 am

Εργαζόμουν σε ΔΕΚΟ, όπου με διαπιστωτική πράξη κατάταξης βασει του Ν.4354/2015 έχει αναγνωριστεί εδώ και 6 χρόνια ,η προυπηρεσία μου, τόσο σε ιδιωτικό όσο και σε δημόσιο τομέα. Με την κινητικότητα μετατάσσομαι σε ΟΤΑ, όπου αγνοοούν την ήδη αναγνωρισμένη προυπηρεσία μου και με ρίχνουν 5 μισθολογικά κλιμάκια! Δηλαδή ακυρώνουν την υπάρχουσα διαπιστωτική πράξη για να προβούν εκ νέου σε διαδικασία.Είναι νόμιμο αυτό;

radioelectron
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τετ Αύγ 09, 2017 3:59 am

Re: Αναγνώριση προυπηρεσίας απο μετάταξη

Δημοσίευσηαπό radioelectron » Παρ Δεκ 03, 2021 10:59 am

η περικοπή κλιμακίων είναι η καινούργια πατέντα για να κόβουν μισθούς στα υπουργεία. Όσους ΙΔΑΧ γνωρίζω, έχουν περικοπή από 1 έως και 6(!) μισθολογικά κλιμάκια γιατί μαγειρεύουν τις αναγνωρίσεις των επιπλέον χρόνων. Κανονικά, θα έπρεπε να κινηθείτε δικαστικά αφού άλλα προβλέπει ο νόμος της κινητικότητας. Και εν πάση περιπτώσει, αφού ισχύει κάτι τέτοιο, θα έπρεπε να ενημερωθείτε πριν καταθέσετε την αίτηση σας για την κινητικότητα ότι θα "εισπράξετε" κούρεμα κλιμακίων.

ZPOU
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 02, 2021 3:25 pm

Re: Αναγνώριση προυπηρεσίας απο μετάταξη

Δημοσίευσηαπό ZPOU » Πέμ Δεκ 16, 2021 6:46 am

Επανέρχομαι στο θέμα...ανακαλύπτω ότι κατά την πρόσληψη μου στον ΟΤΑ, ερχόμενη με αναγνωρισμένη διαπιστωτική πράξη προυπηρεσία σε δημοσιο και ιδιωτικό τομέα κλιμακίου 8, με δηλωσαν στην επιθεώρηση εργασίας σε κλιμάκιο 3,όμως αμοίβομαι με κλιμάκιο 7!!9 μήνες μετα αγνοούν τη διαπιστωτική μου πράξη βάσει ν.4533/16,και με κατεβάζουν στο 3!μετά από ένσταση δική μου κάνουν ανάκληση με το σκεπτικό να γίνει ερώτημα στην Αποκεντρωμένη.Δεν ξέρω πραγματικά πώς να κινηθώ...στο σύστημα Ουγκάντα!!

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: Αναγνώριση προυπηρεσίας απο μετάταξη

Δημοσίευσηαπό daredevil » Τρί Ιαν 25, 2022 9:11 am

τι ειδικότητα είχατε στην ΔΕΚΟ , τι προυπηρεσία αναγνωρίστηκε όσον αφορά τον κλάδο και ειδικότητα. ξεχωριστά αναγράψτε ιδιωτικό και δημόσιο τομέα. σε τι κλάδο και ειδικότητα διορισθήκατε? , σε τι κλάδο και ειδικοτητα μεταχθήκατε?


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: DimYpal και 21 επισκέπτες