Μετακίνηση -Μετάταξη υπαλλήλου νοσοκομείου

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
sylviagr15
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 12, 2019 11:03 am

Μετακίνηση -Μετάταξη υπαλλήλου νοσοκομείου

Δημοσίευσηαπό sylviagr15 » Παρ Ιούλ 02, 2021 8:18 pm

Καλησπέρα ,εργάζομαι σε νοσοκομείο που υπάγεται στο υπουργείο Εθνικής Άμυνας και επιθυμώ διακαώς την μετάθεση -Μετάταξη -μετακίνηση (μόνιμη) σε νοσοκομείο άλλης πόλης που υπάγεται στο υπουργείο υγείας . Γνωρίζει κάποιος να μου πει τι ισχύει;
με ό,τι έχω διαβάσει δεν έβγαλα άκρη...δηλαδή να βρω αν γίνεται τελικά και πως. Ξέρω ότι πρέπει να παρέλθει η διετία αλλά τι γίνεται σε περίπτωση που συντρέχουν σοβαροί οικογενειακοί +οικονομικοί λόγοι;
Οποιαδήποτε πληροφορία θα μου φανεί χρήσιμη
Σας ευχαριστώ

radioelectron
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τετ Αύγ 09, 2017 3:59 am

Re: Μετακίνηση -Μετάταξη υπαλλήλου νοσοκομείου

Δημοσίευσηαπό radioelectron » Σάβ Ιούλ 03, 2021 9:00 am

sylviagr15 έγραψε:Καλησπέρα ,εργάζομαι σε νοσοκομείο που υπάγεται στο υπουργείο Εθνικής Άμυνας και επιθυμώ διακαώς την μετάθεση -Μετάταξη -μετακίνηση (μόνιμη) σε νοσοκομείο άλλης πόλης που υπάγεται στο υπουργείο υγείας . Γνωρίζει κάποιος να μου πει τι ισχύει;
με ό,τι έχω διαβάσει δεν έβγαλα άκρη...δηλαδή να βρω αν γίνεται τελικά και πως. Ξέρω ότι πρέπει να παρέλθει η διετία αλλά τι γίνεται σε περίπτωση που συντρέχουν σοβαροί οικογενειακοί +οικονομικοί λόγοι;
Οποιαδήποτε πληροφορία θα μου φανεί χρήσιμη
Σας ευχαριστώ


Καλημέρα. Στο υπουργείο Άμυνας? Εύχομαι όχι στο ΓΕΝ.

sylviagr15
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 12, 2019 11:03 am

Re: Μετακίνηση -Μετάταξη υπαλλήλου νοσοκομείου

Δημοσίευσηαπό sylviagr15 » Δευ Ιούλ 05, 2021 8:10 am

Σαμπως τα ξεχωρίζω ??στο ΓΕΣ νομίζω γενικό επιτελείο στρατού (ως πολιτικό προσωπικό )

radioelectron
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τετ Αύγ 09, 2017 3:59 am

Re: Μετακίνηση -Μετάταξη υπαλλήλου νοσοκομείου

Δημοσίευσηαπό radioelectron » Δευ Ιούλ 05, 2021 4:33 pm

Εάν είσαι στο ΓΕΣ, θεώρησε τον εαυτό σου τυχερή.

Leuteris1987
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τρί Ιουν 15, 2021 8:01 am

Re: Μετακίνηση -Μετάταξη υπαλλήλου νοσοκομείου

Δημοσίευσηαπό Leuteris1987 » Δευ Ιούλ 05, 2021 8:28 pm

radioelectron έγραψε:Εάν είσαι στο ΓΕΣ, θεώρησε τον εαυτό σου τυχερή.


Καλησπέρα σας. Στο ΓΕΝ για το πολιτικό προσωπικό δεν είναι εύκολη πιστεύετε?

radioelectron
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τετ Αύγ 09, 2017 3:59 am

Re: Μετακίνηση -Μετάταξη υπαλλήλου νοσοκομείου

Δημοσίευσηαπό radioelectron » Τετ Ιούλ 07, 2021 3:57 pm

Leuteris1987 έγραψε:
radioelectron έγραψε:Εάν είσαι στο ΓΕΣ, θεώρησε τον εαυτό σου τυχερή.


Καλησπέρα σας. Στο ΓΕΝ για το πολιτικό προσωπικό δεν είναι εύκολη πιστεύετε?


Όχι απλά δεν είναι εύκολη, είναι ΑΔΥΝΑΤΗ! Όσον αφορά την μετακίνηση μέσω κινητικότητας, τα ποσοστά κάλυψης είναι πάρα πολύ χαμηλά εδώ και χρόνια και δεν παίρνουν τα πάνω τους με τίποτα. Για την περίπτωση της μετακίνησης με σύμφωνη γνώμη του Υ.Σ, ε εκεί ξεχάστε στην αίτησή σας τα περί τυπικών και ουσιαστικών προσόντων, οικονομικών και προσωπικών προβλημάτων γιατί θα πάνε στο καλάθι των αχρήστων και βρείτε ένα γερό βύσμα να "πείσει" τα μέλη του Υ.Σ.

Leuteris1987
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τρί Ιουν 15, 2021 8:01 am

Re: Μετακίνηση -Μετάταξη υπαλλήλου νοσοκομείου

Δημοσίευσηαπό Leuteris1987 » Τετ Ιούλ 07, 2021 10:11 pm

radioelectron έγραψε:
Leuteris1987 έγραψε:
radioelectron έγραψε:Εάν είσαι στο ΓΕΣ, θεώρησε τον εαυτό σου τυχερή.


Καλησπέρα σας. Στο ΓΕΝ για το πολιτικό προσωπικό δεν είναι εύκολη πιστεύετε?


Όχι απλά δεν είναι εύκολη, είναι ΑΔΥΝΑΤΗ! Όσον αφορά την μετακίνηση μέσω κινητικότητας, τα ποσοστά κάλυψης είναι πάρα πολύ χαμηλά εδώ και χρόνια και δεν παίρνουν τα πάνω τους με τίποτα. Για την περίπτωση της μετακίνησης με σύμφωνη γνώμη του Υ.Σ, ε εκεί ξεχάστε στην αίτησή σας τα περί τυπικών και ουσιαστικών προσόντων, οικονομικών και προσωπικών προβλημάτων γιατί θα πάνε στο καλάθι των αχρήστων και βρείτε ένα γερό βύσμα να "πείσει" τα μέλη του Υ.Σ.


Ευχαριστώ για την κατανοητή σας απάντηση. Δυστυχώς κοιτάμε τη είναι καλύτερο πλέον για τη ζωή μας και που γίνονται εύκολα μετακίνηση μέσω ΕΣΚ.

sylviagr15
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 12, 2019 11:03 am

Re: Μετακίνηση -Μετάταξη υπαλλήλου νοσοκομείου

Δημοσίευσηαπό sylviagr15 » Πέμ Ιούλ 08, 2021 2:22 pm

radioelectron έγραψε:Εάν είσαι στο ΓΕΣ, θεώρησε τον εαυτό σου τυχερή.

Μήπως μπορείς να γίνεις λίγο πιο αναλυτικός ???δηλαδή εγώ τι μπορώ να κάνω για να φύγω??γιατί από αυτά που μου είπαν στο γραφείο προσωπικου δεν θα με αφήσουν να φύγω. Πριν τη διετία μπορώ να κάνω χαρτιά για μετάθεση μόνο σε στρατιωτικο νοσοκομείο αναλύοντας προσωπικούς λόγους όπου ίσως την πάρω .εμένα με ενδιαφέρει μετάταξη δηλαδή να φύγω εντελώς από το στρατό και να πάω σε άλλη πόλη και σε νοσοκομείο που υπάγεται στο υπουργείο υγείας .εκεί έχουν δικαίωμα να με κρατήσουν πίσω ?? ή αρκεί να πληρείται το 65% και είναι αναγκασμένοι να με αφήσουν να φύγω???επίσης που μπορώ να δω τις θέσεις που ανοίγουν στην κινητικότητα ??

radioelectron
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τετ Αύγ 09, 2017 3:59 am

Re: Μετακίνηση -Μετάταξη υπαλλήλου νοσοκομείου

Δημοσίευσηαπό radioelectron » Δευ Ιούλ 12, 2021 8:47 am

sylviagr15 έγραψε:
radioelectron έγραψε:Εάν είσαι στο ΓΕΣ, θεώρησε τον εαυτό σου τυχερή.

Μήπως μπορείς να γίνεις λίγο πιο αναλυτικός ???δηλαδή εγώ τι μπορώ να κάνω για να φύγω??γιατί από αυτά που μου είπαν στο γραφείο προσωπικου δεν θα με αφήσουν να φύγω. Πριν τη διετία μπορώ να κάνω χαρτιά για μετάθεση μόνο σε στρατιωτικο νοσοκομείο αναλύοντας προσωπικούς λόγους όπου ίσως την πάρω .εμένα με ενδιαφέρει μετάταξη δηλαδή να φύγω εντελώς από το στρατό και να πάω σε άλλη πόλη και σε νοσοκομείο που υπάγεται στο υπουργείο υγείας .εκεί έχουν δικαίωμα να με κρατήσουν πίσω ?? ή αρκεί να πληρείται το 65% και είναι αναγκασμένοι να με αφήσουν να φύγω???επίσης που μπορώ να δω τις θέσεις που ανοίγουν στην κινητικότητα ??


Μετάταξή θα πάρετε μέσω της διαδικασίας της κινητικότητας εάν καλύπτεται το 65% ή με αμοιβαία.


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες