ΤΕ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟΥ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

ΤΕ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟΥ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ

Δημοσίευσηαπό sotinela » Παρ Ιουν 18, 2021 7:25 pm

Καλησπέρα
Σε περίπτωση που διοριστώ (αναμένεται) σε νοσοκομείο ως ΤΕ Λογιστικού Διοικητικού υπάρχει η δυνατότητα να ζητήσω μετάθεση για νοσοκομείο κοντά στον τόπο κατοικίας μου; Ξέρω οτι για δυο χρόνια είσαι δόκιμος αλλά γενικά μπορώ να ζητήσω μετάθεση σε άλλο νοσοκομείο ή δεσμεύομαι να υπηρετώ για πάντα στο νοσοκομείο διορισμού; Δεν είναι διορισμός με εντοπιότητα αλλά χωρίς. Παρακαλώ όποιος έχει γνώση και διαθέση να μου πει την διαδικασία θα είμαι ευγνώμων.

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: ΤΕ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟΥ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ

Δημοσίευσηαπό daredevil » Κυρ Ιουν 20, 2021 8:21 pm

:!αρθρο 66 Ν,4722
Άρθρο 66
Αναστολή εξέτασης αιτήσεων προσωπικού στο πλαίσιο της κινητικότητας

Το πάσης φύσεως προσωπικό όλων ανεξαιρέτως των νοσηλευτικών ιδρυμάτων της ημεδαπής, συμπεριλαμβανομένων των νοσηλευτικών ιδρυμάτων εποπτείας του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων, του Υπουργείου Εθνικής Άμυνας, καθώς και των στρατιωτικών νοσοκομείων, της Κεντρικής Υπηρεσίας του Υπουργείου Υγείας, καθώς και των λοιπών εποπτευόμενων φορέων του Υπουργείου Υγείας, εξαιρείται από τη συμμετοχή κύκλους κινητικότητας του Ενιαίου Συστήματος Κινητικότητας του ν. 4440/2016 (Α΄ 224) για όσο χρόνο διαρκεί η πανδημία του κορωνοϊού COVID-19 και για όσο χρόνο απαιτούνται τα έκτακτα μέτρα αντιμετώπισης της πανδημίας αυτής. Η ως άνω εξαίρεση αίρεται με κοινή απόφαση των Υπουργών Εσωτερικών και Υγείας.



αρα μεχρι να λήξει η πανδημία δεν θα πας πουθενά. επίσης για 5 έτη δεν μπορείς να συμμετέχεις σε προκήρυξη αν δεν περασει 5 ετία απο τον διορισμό. Εκτός και αν παραιτηθείς. τα 5 χρονια υποχρεωτικά στην θέση ειναι μόνο για τους νοσηλευτές και βοηθητικό. όχι για διοικητικό. επισης 10 χρόνια παραμονής σε περίπτωση διορισμού με εντοποιότητα


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες