ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΝΟΜΟ

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
adk
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 03, 2020 2:46 pm

ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΝΟΜΟ

Δημοσίευσηαπό adk » Πέμ Απρ 22, 2021 2:05 pm

Καλημέρα σε όλους!
Σκοπεύω να κάνω αίτηση μετάταξης για λόγους υγείας του πατέρα μου (με βεβαίωση από ΚΕΠΑ) για υπηρεσία που είναι κοντά στο σπίτι μου, 20 χιλιόμετρα από τον φορέα που υπηρετώ τώρα.
Γνωρίζει κανείς αν είναι λόγος απόρριψης το ότι οι δύο υπηρεσίες ανήκουν στον ίδιο νομό? Θεωρείται αυτή η απόσταση ότι είναι κοντινή?
Ρωτάω γιατί στο site της απογραφής, είδα πολλές αιτήσεις για μετάταξη λόγω υγείας να απορρίπτονται με αυτή την αιτιολογία.
Σας παρακαλώ εάν γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει, γιατί μια ελπίδα είχα, να ξέρω τι να περιμένω τουλάχιστον...
Ευχαριστώ...

jn18
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τρί Δεκ 22, 2020 2:58 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΝΟΜΟ

Δημοσίευσηαπό jn18 » Παρ Απρ 23, 2021 6:37 pm

Καλησπέρα, δεν είμαι η πιο αρμόδια να σου απαντήσει, αλλά νομίζω είναι δύσκολο να βρεις κάποιον που έχει αντιμετωπίσει κάτι τόσο συγκεκριμένο και να μπορεί και να μιλήσει για πιθανότητες γενικά. Εγώ θα έλεγα να εστιάσεις στην αίτησή σου στο ότι τα 20 χιλιόμετρα σε καθημερινή βάση έχουν και μια οικονομική επιβάρυνση, που με φροντίδα άρρωστου ανθρώπου μετράει, και μια χρονική επιβάρυνση, ειδικά αν πρόκειται για ορεινό δίκτυο. Εσύ οπωσδήποτε κάνε την προσπάθειά σου. Κάνε και με την κανονική κινητικότητα και ποτέ δεν ξέρεις. Και να σε απορρίψουν ξανακάνε σε δυο χρόνια. Είναι προσωπικό σου θέμα, εσύ τραβάς το ζόρι και δεν χάνεις τίποτε να υπάρχει μια ελπίδα.

adk
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 03, 2020 2:46 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΝΟΜΟ

Δημοσίευσηαπό adk » Παρ Απρ 23, 2021 11:32 pm

Ευχαριστώ για την απάντηση.
Δουλεύω σε νοσοκομείο και δεν μπορώ να μπω σε κινητικότητα.
Επίσης ο φορέας μου είναι στο κέντρο της Αθήνας, αλλά λόγω της κίνησης μου παίρνει μια ώρα να επιστρέψω, με ότι αυτό συνεπάγεται...
Τέλος πάντων, θα το παλέψω κι ο,τι γίνει...


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες