Κύκλος κινητικότητας 2021

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό daredevil » Δευ Ιούλ 05, 2021 5:42 pm

paili έγραψε:Απόρριψη.. Σύμφωνα με το άρθρο 27, παρ. 2 του ν.4807/2021: "Ειδικά για υπηρεσίες που εδρεύουν εν όλω ή εν μέρει σε νησιωτικές περιοχές ή ορεινές ή παραμεθόριες περιοχές, καθώς και για τις υπηρεσίες που έχουν αποκεντρωμένες ή περιφερειακές υπηρεσίες σε άλλη περιφερειακή ενότητα από την έδρα της Κεντρικής Υπηρεσίας, η κάλυψη του προβλεπόμενου ποσοστού υπολογίζεται βάσει του πρώτου εδάφιου και επιπλέον βάσει της οικείας απόφασης κατανομής θέσεων, εφόσον υπάρχει, ή της τοποθέτησης των υπαλλήλων στην έδρα της υπηρεσίας, όπου υπηρετεί ο υπάλληλος, ο οποίος μετέχει στην κινητικότητα, για την κατηγορία και κλάδο του οποίου πραγματοποιείται ο υπολογισμός."

Χαχαχα...φοβερή κυβέρνηση.. πρέπει να αλλάξει την ονομασία του νόμου.. Μη Κινητικότητα!!

Σε νησί είσαι; Το ποσοστό του κλάδου σου στο νησί πόσο είναι ; Και δε όλη την υπηρεσία σου ;

Leuteris1987
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τρί Ιουν 15, 2021 8:01 am

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό Leuteris1987 » Δευ Ιούλ 05, 2021 8:25 pm

paili έγραψε:Απόρριψη.. Σύμφωνα με το άρθρο 27, παρ. 2 του ν.4807/2021: "Ειδικά για υπηρεσίες που εδρεύουν εν όλω ή εν μέρει σε νησιωτικές περιοχές ή ορεινές ή παραμεθόριες περιοχές, καθώς και για τις υπηρεσίες που έχουν αποκεντρωμένες ή περιφερειακές υπηρεσίες σε άλλη περιφερειακή ενότητα από την έδρα της Κεντρικής Υπηρεσίας, η κάλυψη του προβλεπόμενου ποσοστού υπολογίζεται βάσει του πρώτου εδάφιου και επιπλέον βάσει της οικείας απόφασης κατανομής θέσεων, εφόσον υπάρχει, ή της τοποθέτησης των υπαλλήλων στην έδρα της υπηρεσίας, όπου υπηρετεί ο υπάλληλος, ο οποίος μετέχει στην κινητικότητα, για την κατηγορία και κλάδο του οποίου πραγματοποιείται ο υπολογισμός."

Χαχαχα...φοβερή κυβέρνηση.. πρέπει να αλλάξει την ονομασία του νόμου.. Μη Κινητικότητα!!


Δηλαδή αν σε μια υπηρεσία ένας υπάλληλος είναι ο μοναδικός στην κατηγορία και κλάδο όπου ανήκει μέσω κινητικότητας απορρίπτεται διότι είναι ένας?

paili
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Παρ Δεκ 14, 2018 1:12 pm

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό paili » Δευ Ιούλ 05, 2021 10:55 pm

daredevil έγραψε:
paili έγραψε:Απόρριψη.. Σύμφωνα με το άρθρο 27, παρ. 2 του ν.4807/2021: "Ειδικά για υπηρεσίες που εδρεύουν εν όλω ή εν μέρει σε νησιωτικές περιοχές ή ορεινές ή παραμεθόριες περιοχές, καθώς και για τις υπηρεσίες που έχουν αποκεντρωμένες ή περιφερειακές υπηρεσίες σε άλλη περιφερειακή ενότητα από την έδρα της Κεντρικής Υπηρεσίας, η κάλυψη του προβλεπόμενου ποσοστού υπολογίζεται βάσει του πρώτου εδάφιου και επιπλέον βάσει της οικείας απόφασης κατανομής θέσεων, εφόσον υπάρχει, ή της τοποθέτησης των υπαλλήλων στην έδρα της υπηρεσίας, όπου υπηρετεί ο υπάλληλος, ο οποίος μετέχει στην κινητικότητα, για την κατηγορία και κλάδο του οποίου πραγματοποιείται ο υπολογισμός."

Χαχαχα...φοβερή κυβέρνηση.. πρέπει να αλλάξει την ονομασία του νόμου.. Μη Κινητικότητα!!

Σε νησί είσαι; Το ποσοστό του κλάδου σου στο νησί πόσο είναι ; Και δε όλη την υπηρεσία σου ;

Σε κανένα νησί δεν είμαι..στη περιφερειακή διεύθυνση ιθαγένειας βορειοανατολικου τομέα Αττικής του υπουργείου Εσωτερικών .αφού το 65% πλέον υπολογίζεται σε επίπεδο διεύθυνσης και όχι φορέα..πως να είναι καλυμμένο το 65% σε 20 ατομα;;

Scorpios1985
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 06, 2020 2:59 pm

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό Scorpios1985 » Τετ Ιούλ 07, 2021 4:59 pm

Παιδιά καλησπέρα,

Μπαίνω στην αίτηση μου και ακόμη γράφει οτι εκκρεμεί. Μέχρι σήμερα δεν πρέπει ο φορέας προέλευσης μας να απαντήσει αν εγκρίθηκε ή όχι η μετάταξη μας; αν δεν απαντήσουν τι σημαίνει αυτό;

Συνέβη και σε άλλους αυτό;

viki79
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 07, 2021 5:57 pm

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό viki79 » Τετ Ιούλ 07, 2021 10:18 pm

Και στη δική μου αίτηση εκκρεμεί γραφει

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό daredevil » Τετ Ιούλ 07, 2021 10:27 pm

Scorpios1985 έγραψε:Παιδιά καλησπέρα,

Μπαίνω στην αίτηση μου και ακόμη γράφει οτι εκκρεμεί. Μέχρι σήμερα δεν πρέπει ο φορέας προέλευσης μας να απαντήσει αν εγκρίθηκε ή όχι η μετάταξη μας; αν δεν απαντήσουν τι σημαίνει αυτό;

Συνέβη και σε άλλους αυτό;

Εγκύκλιος και δίνει προθεσμία στους φορείς προέλευσης να βεβαιώσουν ή όχι την προϋποθέσεις του νόμου

Scorpios1985
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 06, 2020 2:59 pm

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό Scorpios1985 » Τετ Ιούλ 07, 2021 11:16 pm

Παιδιά με απέρριψαν λόγω μη κάλυψης του ποσοστού κάλυψης του 65% του κλάδου στον οποίο ανήκει ο υπάλληλος.
Στην υπηρεσία είμαστε 7 μόνιμοι. Οι 4 ειναι ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, μια μόνιμη ΔΕ Διοικητικων Γραμμάτων και είμαστε και 2 μόνιμοι ΤΕ Διοικητικού Λογιστικου. Σύνολο 7 μόνιμοι. Εγώ είμαι ΤΕ Διοικητικού Λογιστικου.
1)Γνωρίζει κάποιος να μου πει αν είναι σωστό αυτό που λένε; εγώ νόμιζα ότι ο κλάδος αποτελείται από ΠΕ και ΤΕ Διοικητικού Οικονομικού-Λογιστικου.
2) έχουμε δικαίωμα ένστασης;

Οποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει σας παρακαλώ για να ξέρω τι μπορώ να κάνω.

ARMAGEDDON
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 21, 2019 12:37 am

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό ARMAGEDDON » Πέμ Ιούλ 08, 2021 12:23 am

Η αίτησή έχει υποβληθεί με κωδικό '1196924794' και ημερομηνία υποβολής '20/06/2021 14:50'.
Κύκλος Κινητικότητας
Α' Κύκλος Κινητικότητας 2021
Έλεγχος Προϋποθέσεων Μετακίνησης
Αποτέλεσμα
Εκκρεμεί

giorgosk
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 08, 2021 3:39 am

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό giorgosk » Πέμ Ιούλ 08, 2021 2:38 pm

Στη δικιά μου αίτηση μετάταξης γράφει ότι Δεν ελέχθηκε. Λογικό βέβαια αφού ως εκπαιδευτικός πρέπει να μου δώσει το ΟΚ το υπουργείο κεντρικά , κάτι που αναμένεται ως τις 15 Ιουλίου

viki79
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 07, 2021 5:57 pm

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό viki79 » Πέμ Ιούλ 08, 2021 2:47 pm

Που υπάρχει η εγκύκλιος που δίνει παράταση στους δήμους να ελέγξουν;Η κατάσταση της αίτησης άλλαξε σε δεν ελέγχθηκε, άρα δεν νομίζω να υπάρχει κάποια εγκύκλιος.

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό daredevil » Πέμ Ιούλ 08, 2021 3:43 pm

Scorpios1985 έγραψε:Παιδιά με απέρριψαν λόγω μη κάλυψης του ποσοστού κάλυψης του 65% του κλάδου στον οποίο ανήκει ο υπάλληλος.
Στην υπηρεσία είμαστε 7 μόνιμοι. Οι 4 ειναι ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, μια μόνιμη ΔΕ Διοικητικων Γραμμάτων και είμαστε και 2 μόνιμοι ΤΕ Διοικητικού Λογιστικου. Σύνολο 7 μόνιμοι. Εγώ είμαι ΤΕ Διοικητικού Λογιστικου.
1)Γνωρίζει κάποιος να μου πει αν είναι σωστό αυτό που λένε; εγώ νόμιζα ότι ο κλάδος αποτελείται από ΠΕ και ΤΕ Διοικητικού Οικονομικού-Λογιστικου.
2) έχουμε δικαίωμα ένστασης;

Οποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει σας παρακαλώ για να ξέρω τι μπορώ να κάνω.
να είναι πόσοι από σας είστε τέλειοι κινητικού λογιστικού πώς είστε και πως είναι καλυμμένες οι θέσεις και πόσοι λείπουμε απόσπαση μετά είναι κενές αυτές μας ενδιαφέρουν ο αριθμός των συνολικών θέσεων τέλος διοικητικού-λογιστικού πόσες είναι καλυμμένες και πώς την ανακάλυψες αυτό το βλέπεις το site της απογραφής στο φορέα σου

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό daredevil » Πέμ Ιούλ 08, 2021 4:05 pm

Scorpios1985 έγραψε:Παιδιά με απέρριψαν λόγω μη κάλυψης του ποσοστού κάλυψης του 65% του κλάδου στον οποίο ανήκει ο υπάλληλος.
Στην υπηρεσία είμαστε 7 μόνιμοι. Οι 4 ειναι ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού, μια μόνιμη ΔΕ Διοικητικων Γραμμάτων και είμαστε και 2 μόνιμοι ΤΕ Διοικητικού Λογιστικου. Σύνολο 7 μόνιμοι. Εγώ είμαι ΤΕ Διοικητικού Λογιστικου.
1)Γνωρίζει κάποιος να μου πει αν είναι σωστό αυτό που λένε; εγώ νόμιζα ότι ο κλάδος αποτελείται από ΠΕ και ΤΕ Διοικητικού Οικονομικού-Λογιστικου.
2) έχουμε δικαίωμα ένστασης;

Οποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει σας παρακαλώ για να ξέρω τι μπορώ να κάνω.

Ο τε διοικητικού είναι 2 είναι όλες καλυμμένες; Η η μία κενη;

Scorpios1985
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 06, 2020 2:59 pm

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό Scorpios1985 » Πέμ Ιούλ 08, 2021 4:57 pm

Στην υπηρεσία μου υπηρετούμε αυτή τη στιγμή 13 υπάλληλοι. Οι 7 είμαστε μόνιμοι κ οι 6 ειναι συμβασιούχοι. Όλοι είμαστε διοικητικοί.
Υπάρχουν 4 ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού
1 Δε Διοικητικων Γραμματεων και
2 ΤΕ Διοικητικού Λογιστικου. Εγω ειμαι ΤΕ Διοικητικού Λογιστικου.

Οι υπόλοιποι 6 συμβασιούχοι ειναι ΠΕ Διοικητικού. Όλες οι θέσεις ειναι καλυπτομενες δεν λείπει κανεις ούτε με απόσπαση ούτε με άδειες.

1.Ο κλάδος Διοικητικού Οικονομικού δεν περιλαμβάνει όλες τις ειδικότητες ΠΕ, ΤΕ&ΔΕ (Διοικητικού Οικονομικού, Διοικητικού. Λογιστικου κτλ) ;
Υπάρχει ξεχωριστος κλάδος ΤΕ Διοικητικού Λογιστικου; ειδικότητα δεν είναι αυτό; η οποία περιλαμβάνεται στον κλάδο Διοικητικού Οικονομικού με όλες τις ειδικότητες ΠΕ-ΤΕ-ΔΕ μαζί;

Ένσταση έχουμε δικαι μα να κάνουμε; κ αν ναι πότε;

fly_high
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Τετ Φεβ 02, 2011 9:00 pm

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό fly_high » Πέμ Ιούλ 08, 2021 5:47 pm

Από σήμερα 8/7 οι φορείς προέλευσης θα είχαν πρόσβαση στις αιτήσεις μας για μετάταξη για τον 1ο κύκλο κινητικότητας 2021.

Καλέστηκε κανείς;;;

Εμένα η αίτηση μου γράφει "έγκριση¨,ακόμα δεν με έχουν καλέσει.

Vardar
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2021 4:10 pm

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό Vardar » Πέμ Ιούλ 08, 2021 6:22 pm

Και στην δική μου αίτηση γράφει δεν ελέγχθηκε... αυτό σημαίνει ότι περνάει στο επόμενο στάδιο και σε περίπτωση επιλογής από το φορέα υποδοχής το ελέγχει εκείνος;

Ξέρουμε περίπου από πότε θα ειδοποιούν οι φορείς υποδοχής για συνεντεύξεις και αν υπάρχουν κάποιες μέρες προθεσμία;


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Google Adsense [Bot] και 7 επισκέπτες