Κύκλος κινητικότητας 2021

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
paili
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Παρ Δεκ 14, 2018 1:12 pm

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό paili » Παρ Ιουν 25, 2021 8:30 pm

u6s25 έγραψε:Καλησπέρα. Έχει κανείς κάποια πληροφορία για το πότε θα ξεκινήσει ο έλεγχος προϋποθέσεων και ο έλεγχος επικρατεστερων από τους φορείς υποδοχής;
Κάποια πληροφορία....

Λογικά αυτή τη βδομάδα. Θα βγάλει ανακοίνωση το υπουργείο.πρωτα θα δοθεί διορία ελέγχου των προϋποθέσεων από τον φορέα προέλευσης και μετα θα ξεκινήσει η διαδικασία από τον φορέα υποδοχής

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό daredevil » Σάβ Ιουν 26, 2021 11:21 am

Τίποτα και μην αγχώνεσαι ο φορέας προέλευσης θα δει την αίτηση σου πρώτος εφόσον TV θα απαντήσει θα διαλέξεις σε καταρράκτη μενού εάν πλήρεις τις προϋποθέσεις του 65% από τη στιγμή που της πλήρης θα γράψει έγκριση και θα τότε και μόνο θα το δει ο δήμος ο δήμος στη συνέχεια θα καλέσει τους τρεις επικρατέστερους για συνέντευξη και εφόσον είσαι σε αυτούς θα σε καλέσει να τα ζητήσει από το φορέα σου κάποια δικαιολογητικά κάποια πτυχία και πιστοποιητικό περιουσιακών μεταβολών αν έχεις κόλλημα με τα taxis συνήθως που κανονικά από τη στιγμή που έχεις την έγκριση σημαίνει δεν το χρειάζεσαι και θα σε καλέσει σε συνέντευξη από τη στιγμή που θα σε καλέσει σε συνέντευξη και σε επιλέξει τότε αποδεσμεύεται από την υπηρεσία υπάρχει μία μικρή χαλαρά δες το αρκεί να μην έχουν κάνει πολύ αιτήσεις αυτό τον κύκλο κινητικότητας από το υπουργείο σου και από τον κλάδο σου πε εάν έχουν κάνει δυο-τρεις και προηγούνται δυο-τρεις ή κάτι ένα θεματάκι

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό daredevil » Κυρ Ιουν 27, 2021 7:04 am

Scorpios1985 έγραψε:Καλησπέρα σας κι από μένα,

Θέλω να ρωτήσω τα εξης οποιος γνωρίζει σας παρακαλώ να μου απαντήσει :

1) Έκανα αίτηση για μετάταξη απο Υπουργείο σε Δήμο
2) Δεν έχω μιλήσει με την υπηρεσία μου στο Υπουργείο να τους ενημερώσω ότι έκανα αίτηση για μετάταξη. Αυτοί θα δούνε ότι θέλω να φύγω με μεταταξη; να περιμένω να με ενημερώσουν αυτοί αν θα με αφήσουν να μεταταχθω στο Δήμο;
3) Ειμαι ΤΕ Διοικητικού Λογιστικου. Πρέπει να υπάρχει στο Υπουργείο μου το 65% του κλάδου δηλ. Το 65% των θέσεων ΠΕ, ΤΕ, ΔΕ Διοικητικού, Διοικητικού-Οικονομικου& Διοικητικού-Λογιστικου, για να μπορέσω να μεταταχθω;
4) ο Δήμος θα δει την αίτηση μου κ θα με ειδοποιήσει να πάω να περάσω επιτροπή και να τους καταθέσω τα χαρτιά μου;
5) Ποια διαδικασία ακολουθείται τώρα; θα επικοινωνήσει ο Δήμος με το Υπουργείο μου να συνενοηθουν αν θα με αφήσουν να φύγω; ή είναι καθαρά στην κρίση του φορέα υποδοχής του Δήμου δηλ αν με θέλουν να πάω κ εγκρίνει η επιτροπή με βάση τα προσόντα μου;
6) Πόσο χρόνο θα πάρει όλη η διαδικασία να ολοκληρωθεί, αν εγκριθεί η μετάταξη μου;
7) Πιστεύετε ότι θα γίνουν οι μετατάξεις; γιατί κάτι άκουσα (σε πηγαδάκια συναδέλφων) ότι δεν θα αφήσουν να γίνουν πολλές μετατάξεις φέτος...

Όποιος μπορεί ας απαντήσει σας παρακαλώ, δεν γνωρίζω καθόλου τη διαδικασία κ έχω αγχωθεί...

Σας ευχαριστώ.

Οι υπάλληλοι που διαθέτουν τα απαιτούμενα τυπικά και ουσιαστικά προσόντα για την προς κάλυψη θέση υποβάλλουν ηλεκτρονικά, εντός δέκα (10) ημερών, αίτηση στην υπηρεσία υποδοχής, η οποία αξιολογεί τις υποβαλλόμενες αιτήσεις μέχρι τις 31 Μαρτίου, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 7. Οι αιτήσεις προτίμησης μπορούν να υποβάλλονται για δέκα συνολικά θέσεις έως και τριών (3) φορέων κατ’ ανώτατο όριο. Η αίτηση επέχει θέση υπεύθυνης δήλωσης του άρθρου 8 του ν. 1599/1986 (Α΄ 75) και η ανακρίβεια των δηλούμενων στοιχείων επισύρει τις προβλεπόμενες ποινικές και πειθαρχικές κυρώσεις. Η μετάταξη ή απόσπαση ολοκληρώνεται με την έκδοση απόφασης από το αρμόδιο για διορισμό όργανο της υπηρεσίας υποδοχής, ύστερα από σύμφωνη γνώμη του αρμοδίου συλλογικού οργάνου της παραγράφου 1 του άρθρου 7, το αργότερο μέχρι τις 15 Μαΐου, και κοινοποιείται στον ενδιαφερόμενο και την υπηρεσία προέλευσής του.

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό daredevil » Κυρ Ιουν 27, 2021 7:06 am

Scorpios1985 έγραψε:Καλησπέρα σας κι από μένα,

Θέλω να ρωτήσω τα εξης οποιος γνωρίζει σας παρακαλώ να μου απαντήσει :

1) Έκανα αίτηση για μετάταξη απο Υπουργείο σε Δήμο
2) Δεν έχω μιλήσει με την υπηρεσία μου στο Υπουργείο να τους ενημερώσω ότι έκανα αίτηση για μετάταξη. Αυτοί θα δούνε ότι θέλω να φύγω με μεταταξη; να περιμένω να με ενημερώσουν αυτοί αν θα με αφήσουν να μεταταχθω στο Δήμο;
3) Ειμαι ΤΕ Διοικητικού Λογιστικου. Πρέπει να υπάρχει στο Υπουργείο μου το 65% του κλάδου δηλ. Το 65% των θέσεων ΠΕ, ΤΕ, ΔΕ Διοικητικού, Διοικητικού-Οικονομικου& Διοικητικού-Λογιστικου, για να μπορέσω να μεταταχθω;
4) ο Δήμος θα δει την αίτηση μου κ θα με ειδοποιήσει να πάω να περάσω επιτροπή και να τους καταθέσω τα χαρτιά μου;
5) Ποια διαδικασία ακολουθείται τώρα; θα επικοινωνήσει ο Δήμος με το Υπουργείο μου να συνενοηθουν αν θα με αφήσουν να φύγω; ή είναι καθαρά στην κρίση του φορέα υποδοχής του Δήμου δηλ αν με θέλουν να πάω κ εγκρίνει η επιτροπή με βάση τα προσόντα μου;
6) Πόσο χρόνο θα πάρει όλη η διαδικασία να ολοκληρωθεί, αν εγκριθεί η μετάταξη μου;
7) Πιστεύετε ότι θα γίνουν οι μετατάξεις; γιατί κάτι άκουσα (σε πηγαδάκια συναδέλφων) ότι δεν θα αφήσουν να γίνουν πολλές μετατάξεις φέτος...

Όποιος μπορεί ας απαντήσει σας παρακαλώ, δεν γνωρίζω καθόλου τη διαδικασία κ έχω αγχωθεί...

Σας ευχαριστώ.

Άρθρο 7
Διαδικασία αξιολόγησης υποψηφίων από την υπηρεσία υποδοχής και έκδοση απόφασης
1

1. Η αξιολόγηση των υποψηφίων για κάλυψη θέσης με μετάταξη ή απόσπαση γίνεται από την υπηρεσία υποδοχής και συγκεκριμένα από τριμελές όργανο που συγκροτείται με απόφαση του αρμοδίου οργάνου διοίκησης και αποτελείται από Προϊσταμένους Γενικής Διεύθυνσης, Διεύθυνσης ή Τμήματος ή αντιστοίχου επιπέδου οργανικών μονάδων. Σε περίπτωση που δεν επαρκούν στον φορέα υποδοχής Προϊστάμενοι κατά τα προαναφερόμενα, μετέχουν Προϊστάμενοι από τον εποπτεύοντα φορέα, εφόσον υπάρχει στον νομό, όπου είναι η έδρα του φορέα υποδοχής, άλλως από άλλη υπηρεσία που εδρεύει στον ίδιο νομό.

Στην περίπτωση των Ν.Π.Ι.Δ., το οικείο διοικητικό συμβούλιο ορίζει τριμελές όργανο αρμόδιο για την αξιολόγηση των υποψηφίων.

Στις Ανεξάρτητες Αρχές το τριμελές όργανο αποτελείται από τον Πρόεδρο ή Επικεφαλής της Αρχής ή τον Αντιπρόεδρο ή άλλο μέλος της Αρχής, που ορίζεται από τον Πρόεδρο ή τον Επικεφαλής της Αρχής, ένα μέλος ή βοηθό του Επικεφαλής της Αρχής, που ορίζεται από τον Πρόεδρο ή τον Επικεφαλής της Αρχής και τον Προϊστάμενο της οργανικής μονάδας, που είναι αρμόδια για θέματα προσωπικού.


2. Στο τριμελές όργανο της παραγράφου 1, δύναται να παρίσταται με συμβουλευτικό ρόλο ένας Προϊστάμενος της οργανικής μονάδας, στην οποία ανήκει η εκάστοτε προκηρυσσόμενη θέση και να συμμετέχει, ως παρατηρητής, εκπρόσωπος του οικείου συλλόγου εργαζομένων.

3. Για την αξιολόγηση των υποψηφίων, λαμβάνονται υπόψη η συνάφεια των τυπικών και ουσιαστικών προσόντων τους με την προκηρυσσόμενη θέση, οι εκθέσεις αξιολόγησης, η εμπειρία στην άσκηση αντίστοιχων καθηκόντων και κάθε στοιχείο από το προσωπικό μητρώο του υπαλλήλου που καταδεικνύει την καταλληλότητά του για τη συγκεκριμένη θέση.

Σε κάθε περίπτωση, το αρμόδιο τριμελές όργανο της παραγράφου 1 του παρόντος, δύναται να διενεργήσει συνέντευξη στην οποία καλεί τους τρεις (3) επικρατέστερους για τη θέση υποψηφίους, εντός πέντε (5) ημερών από την πάροδο της προθεσμίας της παραγράφου 5 του άρθρου 4 του παρόντος, άλλως συντάσσει αμελλητί το πρακτικό επιλογής του επόμενου εδαφίου.

Το πρακτικό επιλογής είναι ειδικά αιτιολογημένο, περιλαμβάνει συγκριτική αξιολόγηση των υποψηφίων και εισήγηση για τον υποψήφιο που πληροί τα απαιτούμενα τυπικά και ουσιαστικά προσόντα για την προκηρυσσόμενη θέση, καθώς και καθορισμό τουλάχιστον δύο (2) επιλαχόντων, εφόσον υπάρχουν.


4. Μετά την ολοκλήρωση της διαδικασίας αξιολόγησης η υπηρεσία υποδοχής ενημερώνει εντός τριών (3) ημερών τον επιλεγέντα υπάλληλο, καθώς και την υπηρεσία προέλευσής του, καλώντας τους να υποβάλλουν τα αναγκαία δικαιολογητικά για την έκδοση της πράξης μετάταξης ή απόσπασης, εφόσον αυτά δεν έχουν υποβληθεί σε προηγούμενο στάδιο της διαδικασίας. Σε περίπτωση που εντός αποκλειστικής προθεσμίας τριών (3) ημερών από την ανωτέρω ενημέρωση ο υποψήφιος παραιτείται ή δεν προσκομίζει τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για την απόδειξη των τυπικών του προσόντων ή η υπηρεσία προέλευσης προσκομίσει δικαιολογητικά, από τα οποία βεβαιώνεται η μη πλήρωση των νομίμων προϋποθέσεων για τον επιλεγέντα, η υπηρεσία του φορέα υποδοχής ενημερώνει αμελλητί το τριμελές όργανο του άρθρου 7 για την υπόδειξη του επικρατέστερου επιλαχόντα σύμφωνα με το πρακτικό επιλογής της παρ. 3. Κατόπιν, η πράξη μετάταξης ή απόσπασης εκδίδεται αμελλητί από το αρμόδιο προς διορισμό όργανο της υπηρεσίας υποδοχής και κοινοποιείται επίσης αμελλητί στην υπηρεσία προέλευσης του υπαλλήλου, καθώς και στον ίδιο, ο οποίος υποχρεούται να αναλάβει υπηρεσία εντός δέκα (10) ημερών από την ως άνω κοινοποίηση. Σε περίπτωση απόσπασης ή μετάταξης υπαλλήλου από ΚΕΠ η προθεσμία ανάληψης υπηρεσίας είναι δύο (2) μήνες από την κοινοποίηση, διάστημα εντός του οποίου ο οικείος Δήμαρχος μεριμνά για την κάλυψη της κενωθείσας θέσης, προκειμένου να μην μειωθεί ο αριθμός των υπηρετούντων υπαλλήλων. Αν υπάλληλος παραβεί την υποχρέωση ανάληψης υπηρεσίας εντός της ως άνω κατά περίπτωση προβλεπόμενης αποκλειστικής προθεσμίας ή η απόφαση μετακίνησης ανακληθεί, κατόπιν αιτήσεως του υπαλλήλου, για λόγους που δεν αφορούν τη νομιμότητα της πράξης, δεν επιτρέπεται να αποσπαστεί ή να μεταταχθεί με γενικές ή ειδικές διατάξεις προ της παρόδου δύο (2) ετών από το πέρας της αποκλειστικής προθεσμίας ανάληψης ή από την ημερομηνία υποβολής της αίτησης ανάκλησης, με εξαίρεση τους λόγους υγείας της παρ. 5 του άρθρου 7.

5. Η πράξη απόσπασης ή μετάταξης υπαλλήλου για αποδεδειγμένα ιδιαίτερους σοβαρούς λόγους υγείας του ιδίου, συζύγου ή συμβιούντος ή προσώπου με α’ βαθμό συγγένειας προς τον αιτούντα ή προσώπου του οποίου ο αιτών μετά τον διορισμό ή την πρόσληψη του, διορίζεται δικαστικός συμπαραστάτης και του ανατίθεται δικαστικώς και η επιμέλεια, εφόσον η καθημερινή φροντίδα του προσώπου αυτού δεν παρέχεται από αρμόδια ιδρύματα και φορείς κοινωνικής προστασίας, εκδίδεται από το αρμόδιο για διορισμό όργανο της υπηρεσίας υποδοχής, μετά από σύμφωνη γνώμη της Κεντρικής Επιτροπής Κινητικότητας. Σε περίπτωση που οι λόγοι υγείας αφορούν σε γονέα, απαιτείται βεβαίωση από το αρμόδιο Κέντρο Πιστοποίησης Αναπηρίας (ΚΕ.Π.Α.) που να πιστοποιεί ποσοστό αναπηρίας εξήντα επτά τοις εκατό (67%) και άνω. Σε κάθε περίπτωση, η αίτηση πρέπει να είναι ειδικώς αιτιολογημένη και να προκύπτει αιτιώδης σύνδεσμος της αναγκαιότητας για απόσπαση ή μετάταξη και των λόγων υγείας. Στην περίπτωση υπαλλήλων με σχέση εργασίας Ιδιωτικού Δικαίου Αορίστου Χρόνου, εφόσον δεν υφίσταται κενή θέση προσωπικού Ιδιωτικού Δικαίου Αορίστου Χρόνου, ο υπάλληλος δύναται να μεταταχθεί/μεταφερθεί σε συνιστώμενη προσωποπαγή θέση με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου, με παράλληλη δέσμευση κενής οργανικής θέσης μόνιμου προσωπικού, για όσο χρόνο υφίσταται η προσωποπαγής θέση. Το προσωπικό, που ανήκει οργανικά σε υπηρεσίες ανταποδοτικού χαρακτήρα των Ο.Τ.Α. α’ βαθμού δύναται να αιτηθεί απόσπαση ή μετάταξη για λόγους υγείας μόνο σε υπηρεσίες ανταποδοτικού χαρακτήρα άλλων Ο.Τ.Α. α’ βαθμού. Αποσπάσεις, οι οποίες διενεργούνται για λόγους υγείας ανανεώνονται με απόφαση του αρμόδιου για διορισμό οργάνου του φορέα υποδοχής για μια ή και περισσότερες φορές και για όσο χρόνο εξακολουθούν να υφίστανται οι λόγοι υγείας για τους οποίους έγιναν, οι οποίοι αποδεικνύονται, σύμφωνα με τα προβλεπόμενα στην παρούσα παράγραφο.

6. Υπάλληλοι με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου αορίστου χρόνου μπορούν να μετέχουν στη διαδικασία κάλυψης οργανικών θέσεων μόνιμου προσωπικού μέσω του ΕΣΚ. Εφόσον για προκηρυσσόμενη θέση μόνιμου προσωπικού δεν υποβληθούν αιτήσεις από μόνιμους υπαλλήλους ή οι αιτούντες μόνιμοι υπάλληλοι δεν έχουν τα απαιτούμενα τυπικά και ουσιαστικά προσόντα, δύναται να επιλεγεί υπάλληλος με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου αορίστου χρόνου, ο οποίος κρίνεται κατάλληλος για την άσκηση των καθηκόντων της θέσης αυτής από το αρμόδιο τριμελές όργανο της παραγράφου 1. Ο υπάλληλος που επιλέγεται μετατάσσεται σε συνιστώμενη προσωποπαγή θέση με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου, με παράλληλη δέσμευση της κενής οργανικής θέσης μόνιμου προσωπικού για όσο χρόνο υφίσταται η προσωποπαγής θέση.

Η συσταθείσα προσωποπαγής θέση καταργείται αυτοδικαίως με την με οποιοδήποτε τρόπο αποχώρηση του υπαλλήλου.

Scorpios1985
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 06, 2020 2:59 pm

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό Scorpios1985 » Κυρ Ιουν 27, 2021 4:35 pm

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Δηλ για να συνοψίσω :

1) ο φορέας προέλευσης μου θα δει την αίτηση μου κ θα ελέγξει αν πληρω τις προϋποθέσεις για μετάταξη
2) θα βγει ανακοίνωση όπου εγκρίνεται ή απορρίπτεται η αίτηση μετάταξη μου
3) αν εγκριθεί ο Δήμος θα δει την αίτηση μου κ θα με καλέσει για συνέντευξη αν είμαι στους 3 επικρατεστερους για τη θέση όπου θα αξιολογηθω από 3μελης επιτροπή. Εκεί μπορεί να μου ζητηθούν κ τα ανάλογα πτυχία ή δικαιολογητικά.
4) αν με επιλέξει ολοκληρώνεται η διαδικασία μεταταξης από το Δημο

Απλά μπερδεύτηκα εκεί που σχολίασε ο daredevil ότι :
1) θα πρέπει να κάνω αίτηση που επεχει θέση Υπεύθυνης δηλωσης στο φορέα υποδοχής μου στο Δήμο δηλ; αυτό ποτε πρέπει να το κάνω;

Επίσης για όλα τα παραπάνω για τη διαδικασία μεταταξης δηλ η Επιτροπή Κινητικότητας θα βγάζει ανακοινωσεις στη σελίδα της Απογραφής αιτήσεις-προθεσμίες κτλ για να ενημερωνομαστε; γιατί εγώ προσωπικά δεν έχω μιλήσει με κανέναν ούτε στο Υπουργείο μου ούτε στο Δήμο... Από που θα ενημερώνομαι;

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό daredevil » Κυρ Ιουν 27, 2021 10:27 pm

Scorpios1985 έγραψε:Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Δηλ για να συνοψίσω :

1) ο φορέας προέλευσης μου θα δει την αίτηση μου κ θα ελέγξει αν πληρω τις προϋποθέσεις για μετάταξη
2) θα βγει ανακοίνωση όπου εγκρίνεται ή απορρίπτεται η αίτηση μετάταξη μου
3) αν εγκριθεί ο Δήμος θα δει την αίτηση μου κ θα με καλέσει για συνέντευξη αν είμαι στους 3 επικρατεστερους για τη θέση όπου θα αξιολογηθω από 3μελης επιτροπή. Εκεί μπορεί να μου ζητηθούν κ τα ανάλογα πτυχία ή δικαιολογητικά.
4) αν με επιλέξει ολοκληρώνεται η διαδικασία μεταταξης από το Δημο


Απλά μπερδεύτηκα εκεί που σχολίασε ο daredevil ότι :
1) θα πρέπει να κάνω αίτηση που επεχει θέση Υπεύθυνης δηλωσης στο φορέα υποδοχής μου στο Δήμο δηλ; αυτό ποτε πρέπει να το κάνω;

Επίσης για όλα τα παραπάνω για τη διαδικασία μεταταξης δηλ η Επιτροπή Κινητικότητας θα βγάζει ανακοινωσεις στη σελίδα της Απογραφής αιτήσεις-προθεσμίες κτλ για να ενημερωνομαστε; γιατί εγώ προσωπικά δεν έχω μιλήσει με κανέναν ούτε στο Υπουργείο μου ούτε στο Δήμο... Από που θα ενημερώνομαι;


Θα δεις το αποτέλεσμα ελέγχου προϋποθέσεις στην αίτηση σου. Από κει ξεκινάμε. Μπες τώρα να το δεις

u6s25
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Δευ Μάιος 31, 2021 11:51 am

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό u6s25 » Δευ Ιουν 28, 2021 8:34 am

daredevil έγραψε:
Scorpios1985 έγραψε:Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Δηλ για να συνοψίσω :

1) ο φορέας προέλευσης μου θα δει την αίτηση μου κ θα ελέγξει αν πληρω τις προϋποθέσεις για μετάταξη
2) θα βγει ανακοίνωση όπου εγκρίνεται ή απορρίπτεται η αίτηση μετάταξη μου
3) αν εγκριθεί ο Δήμος θα δει την αίτηση μου κ θα με καλέσει για συνέντευξη αν είμαι στους 3 επικρατεστερους για τη θέση όπου θα αξιολογηθω από 3μελης επιτροπή. Εκεί μπορεί να μου ζητηθούν κ τα ανάλογα πτυχία ή δικαιολογητικά.
4) αν με επιλέξει ολοκληρώνεται η διαδικασία μεταταξης από το Δημο


Απλά μπερδεύτηκα εκεί που σχολίασε ο daredevil ότι :
1) θα πρέπει να κάνω αίτηση που επεχει θέση Υπεύθυνης δηλωσης στο φορέα υποδοχής μου στο Δήμο δηλ; αυτό ποτε πρέπει να το κάνω;

Επίσης για όλα τα παραπάνω για τη διαδικασία μεταταξης δηλ η Επιτροπή Κινητικότητας θα βγάζει ανακοινωσεις στη σελίδα της Απογραφής αιτήσεις-προθεσμίες κτλ για να ενημερωνομαστε; γιατί εγώ προσωπικά δεν έχω μιλήσει με κανέναν ούτε στο Υπουργείο μου ούτε στο Δήμο... Από που θα ενημερώνομαι;


Θα δεις το αποτέλεσμα ελέγχου προϋποθέσεις στην αίτηση σου. Από κει ξεκινάμε. Μπες τώρα να το δεις


Καλημέρα και καλή εβδομάδα.
Σε σας υπάρχει αποτέλεσμα ελέγχου προϋποθέσεων; στο δικό μου λέει ΕΚΚΡΕΜΕΙ....

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό daredevil » Δευ Ιουν 28, 2021 11:49 am

στην ηλεκτρονική σου αίτηση , λέει αποτέλεσμα ελέγχου έγκρισης εκκρεμεί , απορρίφθηκε , έγκριση .
τι λέει εκεί ? αν λέει έγκριση ολα οκ

Scorpios1985
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 06, 2020 2:59 pm

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό Scorpios1985 » Δευ Ιουν 28, 2021 4:13 pm

Παιδιά κι εμένα γράφει ότι εκκρεμεί. Γιατί συμβαινει άραγε αυτό; ;;;

u6s25
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Δευ Μάιος 31, 2021 11:51 am

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό u6s25 » Δευ Ιουν 28, 2021 4:28 pm

daredevil έγραψε:στην ηλεκτρονική σου αίτηση , λέει αποτέλεσμα ελέγχου έγκρισης εκκρεμεί , απορρίφθηκε , έγκριση .
τι λέει εκεί ? αν λέει έγκριση ολα οκ

Θεωρώ ότι αν δεν βγει η εγκύκλιος για να προχωρήσουν οι φορείς προέλευσης σε έλεγχο των προϋποθέσεων, δεν θα αλλάξει το αποτέλεσμα ελέγχου. Νομίζω ότι όλες οι αιτήσεις αυτή τη στιγμή είναι σε εκκρεμή κατάσταση.

Scorpios1985
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 06, 2020 2:59 pm

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό Scorpios1985 » Δευ Ιουν 28, 2021 5:21 pm

Αν είναι όλες οι αιτήσεις σε εκκρεμή κατάσταση οκ... Γιατί αγχωθηκα νόμιζα με έχουν για απόρριψη, περιμένω πως κ πως να φύγω... Τουλάχιστον έτσι ξέρω ότι ο φορέας προέλευσης μου είδε την αίτηση μου... Εύχομαι από καρδιάς να πραγματοποιηθούν οι μετατάξεις όλων μας...

nikos001
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 28, 2017 3:10 pm

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό nikos001 » Τρί Ιουν 29, 2021 8:19 am

Σε εμάς γράφει μόνιμα "Δεν ελέγχθηκε", δεν ενημερώνουν ποτέ την apografi, στέλνουν copy-paste απαντήσεις "δεν πληρούνται οι προϋποθέσεις" σε όλους τους υποδοχης, και δεν μπορεί κανένας να φύγει

u6s25
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Δευ Μάιος 31, 2021 11:51 am

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό u6s25 » Τρί Ιουν 29, 2021 8:44 am

nikos001 έγραψε:Σε εμάς γράφει μόνιμα "Δεν ελέγχθηκε", δεν ενημερώνουν ποτέ την apografi, στέλνουν copy-paste απαντήσεις "δεν πληρούνται οι προϋποθέσεις" σε όλους τους υποδοχης, και δεν μπορεί κανένας να φύγει

Καλημέρα. Μήπως είναι φορέας που εξαιρείται απο την κινητικότητα;

u6s25
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Δευ Μάιος 31, 2021 11:51 am

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό u6s25 » Τρί Ιουν 29, 2021 2:49 pm

paili έγραψε:
u6s25 έγραψε:Καλησπέρα. Έχει κανείς κάποια πληροφορία για το πότε θα ξεκινήσει ο έλεγχος προϋποθέσεων και ο έλεγχος επικρατεστερων από τους φορείς υποδοχής;
Κάποια πληροφορία....

Λογικά αυτή τη βδομάδα. Θα βγάλει ανακοίνωση το υπουργείο.πρωτα θα δοθεί διορία ελέγχου των προϋποθέσεων από τον φορέα προέλευσης και μετα θα ξεκινήσει η διαδικασία από τον φορέα υποδοχής

γνωρίζει κανείς αν θα βγει ανακοίνωση από το υπουργείο για τον έλεγχο προϋποθέσεων και τα υπόλοιπα ή θα το αφήσουν έτσι;
έχει επικοινωνήσει κανείς με το υπουργείο γιατί πολύ χαλαρούς τους βλέπω....

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό daredevil » Τρί Ιουν 29, 2021 3:57 pm

u6s25 έγραψε:
nikos001 έγραψε:Σε εμάς γράφει μόνιμα "Δεν ελέγχθηκε", δεν ενημερώνουν ποτέ την apografi, στέλνουν copy-paste απαντήσεις "δεν πληρούνται οι προϋποθέσεις" σε όλους τους υποδοχης, και δεν μπορεί κανένας να φύγει

Καλημέρα. Μήπως είναι φορέας που εξαιρείται απο την κινητικότητα;

Αγαπητέ μου υπάρχει εγκύκλιος που δίνει σαφείς οδηγίες όταν λέει τον έλεγχο προϋποθέσεων μετακίνησης plan γράψει ότι δεν εγκρίνεται απορρίπτεται δηλαδή έχει απορρίπτεται πρέπει να γράψεις σε κελί μέσα εκεί που λέει τον λόγο για να ενημερώνεται λέει ο ενδιαφερόμενος π.χ. το ποσοστό του κλάδου σας δεν είναι πάνω από το 65% ή το ποσοστό του κλάδου σας μαζί με τους αποσπασμένους και λοιπά και λοιπά δεν είναι πάνω από το 65% όχι αυτές τις μαλακίες που γράφουν εδώ πέρα που σου λένε κατάλαβες τρίψω στην εγκύκλιο στη μούρη μπαμ και κάτω υπάρχουν μέσα στο site της απογραφής


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες