Κύκλος κινητικότητας 2021

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό daredevil » Τετ Μάιος 19, 2021 4:22 pm

paili έγραψε:Έως 4 Ιουνίου θα ανακοινωθούν οι θέσεις..σύμφωνα με το Υπες!!

Σε ευχαριστούμε για τις πληροφορίες . Ελπίζω να είναι σωστές.
Έρωτηση μάθατε τι έγινε με την επιτροπή που θα συσταθεί να ελέγξει τις εξαιρέσεις από την κινητικότητα β, ώστε να συνδεθεί η κινητικότητα με τις προσλήψεις και το ανάποδο?
Και τι πιστεύετε? Πιθανόν εκλογές κατά τον Οκτώβρη. Τι θα γίνει με αυτά? Εννοώ τις εξαιρέσεις? Με τα νοσοκομεία θα μπουν ξανά? Αν και το τελευταίο είμαι όνειρο θερινής νυκτός..

paili
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Παρ Δεκ 14, 2018 1:12 pm

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό paili » Τετ Μάιος 19, 2021 7:07 pm

daredevil έγραψε:
paili έγραψε:Έως 4 Ιουνίου θα ανακοινωθούν οι θέσεις..σύμφωνα με το Υπες!!

Σε ευχαριστούμε για τις πληροφορίες . Ελπίζω να είναι σωστές.
Έρωτηση μάθατε τι έγινε με την επιτροπή που θα συσταθεί να ελέγξει τις εξαιρέσεις από την κινητικότητα β, ώστε να συνδεθεί η κινητικότητα με τις προσλήψεις και το ανάποδο?
Και τι πιστεύετε? Πιθανόν εκλογές κατά τον Οκτώβρη. Τι θα γίνει με αυτά? Εννοώ τις εξαιρέσεις? Με τα νοσοκομεία θα μπουν ξανά? Αν και το τελευταίο είμαι όνειρο θερινής νυκτός..

Οι πληροφορίες προέρχονται από το τμήμα κινητικότητας..ότι λένε μεταφέρω...τα νοσοκομεία ήδη έχουν αποκλειστεί σύμφωνα με την τελευταία εγκύκλιο που αφορά αυτό το κύκλο!!οι αποκεντρωμενες πιθανότατα θα συμμετέχουν κανονικά!!όσον αφορά τις εκλογές..ελπίζω να μην πέσουν πάνω στην υλοποίηση του κύκλου(είναι αρκετά πιθανό)γιατί σε αυτή την περίπτωση παγώνουν για 1 μήνα όλα!!

u6s25
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Δευ Μάιος 31, 2021 11:51 am

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό u6s25 » Δευ Μάιος 31, 2021 4:30 pm

paili έγραψε:
daredevil έγραψε:
paili έγραψε:Έως 4 Ιουνίου θα ανακοινωθούν οι θέσεις..σύμφωνα με το Υπες!!

Σε ευχαριστούμε για τις πληροφορίες . Ελπίζω να είναι σωστές.
Έρωτηση μάθατε τι έγινε με την επιτροπή που θα συσταθεί να ελέγξει τις εξαιρέσεις από την κινητικότητα β, ώστε να συνδεθεί η κινητικότητα με τις προσλήψεις και το ανάποδο?
Και τι πιστεύετε? Πιθανόν εκλογές κατά τον Οκτώβρη. Τι θα γίνει με αυτά? Εννοώ τις εξαιρέσεις? Με τα νοσοκομεία θα μπουν ξανά? Αν και το τελευταίο είμαι όνειρο θερινής νυκτός..

Οι πληροφορίες προέρχονται από το τμήμα κινητικότητας..ότι λένε μεταφέρω...τα νοσοκομεία ήδη έχουν αποκλειστεί σύμφωνα με την τελευταία εγκύκλιο που αφορά αυτό το κύκλο!!οι αποκεντρωμενες πιθανότατα θα συμμετέχουν κανονικά!!όσον αφορά τις εκλογές..ελπίζω να μην πέσουν πάνω στην υλοποίηση του κύκλου(είναι αρκετά πιθανό)γιατί σε αυτή την περίπτωση παγώνουν για 1 μήνα όλα!!

Έχει κανείς καμιά παραπάνω πληροφορία για την δημοσίευση των θεσεων; γνωρίζετε αν θα βγει αυτήν την εβδομαδα;

paili
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Παρ Δεκ 14, 2018 1:12 pm

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό paili » Δευ Μάιος 31, 2021 8:50 pm

u6s25 έγραψε:
paili έγραψε:
daredevil έγραψε:Σε ευχαριστούμε για τις πληροφορίες . Ελπίζω να είναι σωστές.
Έρωτηση μάθατε τι έγινε με την επιτροπή που θα συσταθεί να ελέγξει τις εξαιρέσεις από την κινητικότητα β, ώστε να συνδεθεί η κινητικότητα με τις προσλήψεις και το ανάποδο?
Και τι πιστεύετε? Πιθανόν εκλογές κατά τον Οκτώβρη. Τι θα γίνει με αυτά? Εννοώ τις εξαιρέσεις? Με τα νοσοκομεία θα μπουν ξανά? Αν και το τελευταίο είμαι όνειρο θερινής νυκτός..

Οι πληροφορίες προέρχονται από το τμήμα κινητικότητας..ότι λένε μεταφέρω...τα νοσοκομεία ήδη έχουν αποκλειστεί σύμφωνα με την τελευταία εγκύκλιο που αφορά αυτό το κύκλο!!οι αποκεντρωμενες πιθανότατα θα συμμετέχουν κανονικά!!όσον αφορά τις εκλογές..ελπίζω να μην πέσουν πάνω στην υλοποίηση του κύκλου(είναι αρκετά πιθανό)γιατί σε αυτή την περίπτωση παγώνουν για 1 μήνα όλα!!

Έχει κανείς καμιά παραπάνω πληροφορία για την δημοσίευση των θεσεων; γνωρίζετε αν θα βγει αυτήν την εβδομαδα;

Από όσο ξέρω δεν έχει γίνει ακομα συνεδρίαση της κεκ για να εγκρίνει τα αιτήματα . άρα μάλλον οχι

u6s25
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Δευ Μάιος 31, 2021 11:51 am

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό u6s25 » Δευ Μάιος 31, 2021 10:18 pm

paili έγραψε:
u6s25 έγραψε:
paili έγραψε:Οι πληροφορίες προέρχονται από το τμήμα κινητικότητας..ότι λένε μεταφέρω...τα νοσοκομεία ήδη έχουν αποκλειστεί σύμφωνα με την τελευταία εγκύκλιο που αφορά αυτό το κύκλο!!οι αποκεντρωμενες πιθανότατα θα συμμετέχουν κανονικά!!όσον αφορά τις εκλογές..ελπίζω να μην πέσουν πάνω στην υλοποίηση του κύκλου(είναι αρκετά πιθανό)γιατί σε αυτή την περίπτωση παγώνουν για 1 μήνα όλα!!

Έχει κανείς καμιά παραπάνω πληροφορία για την δημοσίευση των θεσεων; γνωρίζετε αν θα βγει αυτήν την εβδομαδα;

Από όσο ξέρω δεν έχει γίνει ακομα συνεδρίαση της κεκ για να εγκρίνει τα αιτήματα . άρα μάλλον οχι

Σε ευχαριστώ πολύ! Θα το τρέξουν μέσα στο κατακαλοκαιρο...

paili
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Παρ Δεκ 14, 2018 1:12 pm

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό paili » Τρί Ιουν 01, 2021 7:43 am

u6s25 έγραψε:
paili έγραψε:
u6s25 έγραψε:Έχει κανείς καμιά παραπάνω πληροφορία για την δημοσίευση των θεσεων; γνωρίζετε αν θα βγει αυτήν την εβδομαδα;

Από όσο ξέρω δεν έχει γίνει ακομα συνεδρίαση της κεκ για να εγκρίνει τα αιτήματα . άρα μάλλον οχι

Σε ευχαριστώ πολύ! Θα το τρέξουν μέσα στο κατακαλοκαιρο...

Δυστυχώς η ευτυχώς..δεν γίνεται αλλιώς..δεν υπάρχουν πολλά χρονικά περιθώρια..βέβαια η διαδικασία της μετάταξης θα ολοκληρωθεί από Σεπτέμβριο και...

thanka12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Ιουν 02, 2021 3:45 pm

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό thanka12 » Τετ Ιουν 02, 2021 7:13 pm

Η Κεντρική Επιτροπή Κινητικότητας έχει συνεδριάσει, σύμφωνα με πληροφορίες του Υπουργείου και αναμένεται μάλλον την επόμενη εβδομάδα, χωρίς να είναι σίγουρο, η δημοσίευση των θέσεων και το άνοιγμα για την υποβολή των αιτήσεων.

zapata
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Ιουν 02, 2021 9:59 am

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό zapata » Τετ Ιουν 02, 2021 8:26 pm

Θα έχει ανοίξει η πλατφόρμα μέχρι την Παρασκευή ? Έχουμε τίποτα νεότερο ?

paili
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Παρ Δεκ 14, 2018 1:12 pm

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό paili » Πέμ Ιουν 03, 2021 10:46 am

Θέλω να δω ποίος θα διενεργήσει συνεντεύξεις Αύγουστο μήνα...

u6s25
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Δευ Μάιος 31, 2021 11:51 am

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό u6s25 » Πέμ Ιουν 03, 2021 11:25 am

thanka12 έγραψε:Η Κεντρική Επιτροπή Κινητικότητας έχει συνεδριάσει, σύμφωνα με πληροφορίες του Υπουργείου και αναμένεται μάλλον την επόμενη εβδομάδα, χωρίς να είναι σίγουρο, η δημοσίευση των θέσεων και το άνοιγμα για την υποβολή των αιτήσεων.

Ευχαριστούμε πολύ! Λαβύρινθος η διαδικασία!!! Από ότι καταλαβαίνω δεν έχουν υπολογίσει β κυκλο. Ο α κυκλος θα ολοκληρωθεί το φθινόπωρο και μετά ξανά το 2022. Αυτοί είναι δικοί μου υπολογισμοί, για αποφυγή κάθε παρεξήγησης. Μήπως να πάμε να τους βοηθήσουμε να το πάνε λίγο πιο γρήγορα; αστειεύομαι!!!!

u6s25
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Δευ Μάιος 31, 2021 11:51 am

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό u6s25 » Πέμ Ιουν 03, 2021 1:44 pm

paili έγραψε:Θέλω να δω ποίος θα διενεργήσει συνεντεύξεις Αύγουστο μήνα...

Τον ίδιο προβληματισμό έχω και εγώ.
Στην περίπτωση αυτή, καλύτερα να καθυστέρησει η πρόσκληση -για να μην καεί- και να δώσει καθαρό χώρο Σεπτέμβριο...

paili
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Παρ Δεκ 14, 2018 1:12 pm

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό paili » Πέμ Ιουν 03, 2021 1:50 pm

u6s25 έγραψε:
thanka12 έγραψε:Η Κεντρική Επιτροπή Κινητικότητας έχει συνεδριάσει, σύμφωνα με πληροφορίες του Υπουργείου και αναμένεται μάλλον την επόμενη εβδομάδα, χωρίς να είναι σίγουρο, η δημοσίευση των θέσεων και το άνοιγμα για την υποβολή των αιτήσεων.

Ευχαριστούμε πολύ! Λαβύρινθος η διαδικασία!!! Από ότι καταλαβαίνω δεν έχουν υπολογίσει β κυκλο. Ο α κυκλος θα ολοκληρωθεί το φθινόπωρο και μετά ξανά το 2022. Αυτοί είναι δικοί μου υπολογισμοί, για αποφυγή κάθε παρεξήγησης. Μήπως να πάμε να τους βοηθήσουμε να το πάνε λίγο πιο γρήγορα; αστειεύομαι!!!!

Ούτως ή άλλως ο Β κύκλος δεν θα προβλέπει νέες θέσεις!!θα περιλαμβάνει μόνο όσες δεν καλύφθηκαν στον Α κύκλο για κάποιο λόγο

u6s25
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Δευ Μάιος 31, 2021 11:51 am

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό u6s25 » Παρ Ιουν 04, 2021 7:25 pm

paili έγραψε:
u6s25 έγραψε:
thanka12 έγραψε:Η Κεντρική Επιτροπή Κινητικότητας έχει συνεδριάσει, σύμφωνα με πληροφορίες του Υπουργείου και αναμένεται μάλλον την επόμενη εβδομάδα, χωρίς να είναι σίγουρο, η δημοσίευση των θέσεων και το άνοιγμα για την υποβολή των αιτήσεων.

Ευχαριστούμε πολύ! Λαβύρινθος η διαδικασία!!! Από ότι καταλαβαίνω δεν έχουν υπολογίσει β κυκλο. Ο α κυκλος θα ολοκληρωθεί το φθινόπωρο και μετά ξανά το 2022. Αυτοί είναι δικοί μου υπολογισμοί, για αποφυγή κάθε παρεξήγησης. Μήπως να πάμε να τους βοηθήσουμε να το πάνε λίγο πιο γρήγορα; αστειεύομαι!!!!

Ούτως ή άλλως ο Β κύκλος δεν θα προβλέπει νέες θέσεις!!θα περιλαμβάνει μόνο όσες δεν καλύφθηκαν στον Α κύκλο για κάποιο λόγο

Καλησπέρα. ο β κύκλος πράγματι δεν έχει νέες θέσεις γιατί μεταφέρει όλες τις θέσεις που δεν καλύφθηκαν ώστε να δώσει μια ακόμη ευκαιρία να καλυφθούν. Έτσι κλείνει ο ετήσιος κύκλος και δίνει την δυνατότητα στους φορείς να ζητήσουν προσλήψεις για τις θέσεις που έμειναν κενές.
Μήπως υπάρχει καμιά νέα πληροφορία για την δημοσίευση των θέσεων; Γνωρίζει κανείς πότε συνεδρίασε η Επιτροπή Κινητικότητας;

paili
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Παρ Δεκ 14, 2018 1:12 pm

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό paili » Δευ Ιουν 07, 2021 3:18 pm

Η πληροφορία ότι έχει συνεδριάσει η επιτροπή από που προέρχεται;πότε συνεδρίασε και πόσα αιτήματα ενέκρινε;

thanka12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Ιουν 02, 2021 3:45 pm

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό thanka12 » Τρί Ιουν 08, 2021 2:32 pm

Σύμφωνα με σημερινές πληροφορίες από το Τμήμα Κινητικότητας του ΥΠΕΣ, η δημοσίευση των θέσεων θα πραγματοποιηθεί μέχρι το πολύ αρχές της επόμενης εβδομάδας.


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: spider77 και 11 επισκέπτες