Κύκλος κινητικότητας 2021

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό daredevil » Κυρ Απρ 18, 2021 10:21 pm

Κάποτε κάποιος πανηγύριζε που έκλεινε τα νοσοκομεία και ήθελε τις δόξες από την τρόικα καταλάβατε μερικοί τι λέω και τώρα προσπαθεί να μας σώσει αυτός

paili
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Παρ Δεκ 14, 2018 1:12 pm

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό paili » Κυρ Απρ 18, 2021 11:01 pm

Ρε φιλε κι εμένα με είχαν μπλοκάρει στον κύκλο του 19 γιατί θεωρήθηκε η υποχρεωτική μεταφορά μου ως μετάταξη(πράγμα που δεν ίσχυε σε καμία περίπτωση)με αποτέλεσμα να μην έχει παρέλθει διετία από προηγούμενη μετάταξη!!τι ακριβώς ζητάς;;να μην προχωρήσει καμία μετάταξη μέχρι να μπορείτε να συμμετέχετε κι εσείς;;;

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό daredevil » Δευ Απρ 19, 2021 8:23 am

paili έγραψε:Ρε φιλε κι εμένα με είχαν μπλοκάρει στον κύκλο του 19 γιατί θεωρήθηκε η υποχρεωτική μεταφορά μου ως μετάταξη(πράγμα που δεν ίσχυε σε καμία περίπτωση)με αποτέλεσμα να μην έχει παρέλθει διετία από προηγούμενη μετάταξη!!τι ακριβώς ζητάς;;να μην προχωρήσει καμία μετάταξη μέχρι να μπορείτε να συμμετέχετε κι εσείς;;;

Μην τσάκωνεστε. Κάνουν κουμάντο και τα φέρουν όπως θέλουν αυτοί και όπως είπες εσύ αγαπητέ υποχρεωτική μετάταξη δεν την έκανες εσύ θα μπορούσες να κάνεις ένσταση αλλά θα δούμε αν θα έβγαζες το δίκιο σου η υποχρεωτική μετάταξη απλά δεν το λέει ο νόμος λέει πουθενά δεν έκανα αίτηση γιατί εκεί έπρεπε έπρεπε να επικαλεστείς τους οι ενδιαφερόμενοι λέει ένα άρθρο με αίτησή τους κάνουν αίτηση για μετάταξη εκεί έπρεπε να πατήσεις και να βρεις φίλε εγώ δεν έκανα αίτηση αλλά που θα βγάλεις άκρη σου εύχομαι τα καλύτερα και μην τσακώνεστε αυτοί κόβουν και ράβουν στα μέτρα τους ότι θέλουν και ακόμα πού είσαι

paili
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Παρ Δεκ 14, 2018 1:12 pm

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό paili » Δευ Απρ 19, 2021 10:05 am

daredevil έγραψε:
paili έγραψε:Ρε φιλε κι εμένα με είχαν μπλοκάρει στον κύκλο του 19 γιατί θεωρήθηκε η υποχρεωτική μεταφορά μου ως μετάταξη(πράγμα που δεν ίσχυε σε καμία περίπτωση)με αποτέλεσμα να μην έχει παρέλθει διετία από προηγούμενη μετάταξη!!τι ακριβώς ζητάς;;να μην προχωρήσει καμία μετάταξη μέχρι να μπορείτε να συμμετέχετε κι εσείς;;;

Μην τσάκωνεστε. Κάνουν κουμάντο και τα φέρουν όπως θέλουν αυτοί και όπως είπες εσύ αγαπητέ υποχρεωτική μετάταξη δεν την έκανες εσύ θα μπορούσες να κάνεις ένσταση αλλά θα δούμε αν θα έβγαζες το δίκιο σου η υποχρεωτική μετάταξη απλά δεν το λέει ο νόμος λέει πουθενά δεν έκανα αίτηση γιατί εκεί έπρεπε έπρεπε να επικαλεστείς τους οι ενδιαφερόμενοι λέει ένα άρθρο με αίτησή τους κάνουν αίτηση για μετάταξη εκεί έπρεπε να πατήσεις και να βρεις φίλε εγώ δεν έκανα αίτηση αλλά που θα βγάλεις άκρη σου εύχομαι τα καλύτερα και μην τσακώνεστε αυτοί κόβουν και ράβουν στα μέτρα τους ότι θέλουν και ακόμα πού είσαι

Κανονικότατα έκανα ένσταση
.χωρίς κανένα αποτέλεσμα βέβαια..δεν υπάρχει καμία πρόθεση για τσακωμούς..αλλά επίσης δεν υπάρχει καμία λογική στο να αποκλειστεί όλο το δημόσιο επειδή υπάρχει απαγόρευση στους υγειονομικους

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό daredevil » Δευ Απρ 19, 2021 11:55 am

Με κάλυψες προφανώς ο φορέας προέλευση σου έκρινε με πλάγιο τρόπο να μη σε αφήσει να φύγεις έπρεπε να κάνεις έγγραφο στο υπουργείο εσωτερικών δουλειά της υπηρεσίας σου υποχρεωτική μετάταξη δεν λέει πουθενά ότι πρέπει να μείνω δύο χρόνια εκμεταλλεύονται το γεγονός από προηγούμενη μετάταξη αφού το λέει με αίτηση του υπαλλήλου που έχει τα προσόντα δεν λέει γιατί υπάρχει και ο 4250 το 14 που λέει νομίζω ότι αυτός πρέπει να ήτανε που λέει ότι όταν οι υπηρεσίες κλείνουν λόγω αναδιοργάνωσης και λοιπά μπορεί να μεταφερθεί το προσωπικό και δεν ισχύει παράδειγμα η υποχρέωση δεκαετούς παραμονής τι σου απάντησα σε αυτό το θέμα με την εξέταση που έκανες αν θέλεις να μας το πεις για να ανοίξουν και εμάς οι οφθαλμοί μας γιατί εδώ υπηρεσίες κάνουν ότι θέλουν επειδή δεν τους βολεύει να χάνουν προσωπικό άφησαν πολλούς να μη φύγουν εκμεταλλευόμενοι διάφορα τερτίπια όπως παράδειγμα πριν να εξαιρεθούν οι υπάλληλοι των νοσοκομείων πήγαν οι διοικητές των νοσοκομείων στα υπουργεία και διαμαρτυρήθηκαν one θα φύγουν οι υγειονομικοί οι διοικητικοί στα δεν θα έχουν προσωπικό και θα μείνουν δεν θα μπορούν προφανώς να εξυπηρετήσουν τον πολίτη και ο άλλος το δέχτηκε δηλαδή μαλακισμένα υπηρεσία είναι το υγείας λέμε τώρα έτσι μετά τι κάνανε λεγόντουσαν οι δήμαρχοι άμα θα φύγουνε οι υπάλληλοι είναι τεμπέληδες και αυτά κλαίγονται εκλέγονται βγάζει και λέει 80% στους δήμους κάτσε ρε φίλε τι γίνεται η Ντίνα και που είναι αξιοκρατία που τόσο πολύ λέτε μετά πάμε σε αυτό είδα αποκεντρωμένες είναι υπηρεσίες που θα διαλυθούν θα ενσωματωθούν λες στο υπουργείο ενέργειας του υπουργείου εσωτερικών έχουμε πέντε χρόνια που ακούω αυτή την ιστορία κανένας δεν ενδιαφέρθηκε αλάτι έβγαλα ένα φλιτζάνι και είπαν για τον κύκλο του 20 ξεραίνονται από τον κύκλο του 20 υπάλληλοι των αποκεντρωμένων και τι κάνει το κράτος τίποτα άρα στου κουφού την πόρτα όσο θέλεις βρόντα μας βάζουν να τσακωνόμαστε από δω και από κει και εμείς κάνουμε μαλακίες γιατί δεν πα να το φτιάξουμε πουθενά. Ανοργανωσιά ενός κράτους φαίνεται από την προχειρότητα. Εφόσον θέλεις να ψηφίσεις τέτοιου είδους νόμο και να είναι όλοι οι υπάλληλοι ένα σαν υπάλληλο του κράτους πρέπει να σκεφτείς όλους τους παράγοντες να στείλεις χαρτί σε όλες τις υπηρεσίες να σου πουν τη γνώμη τους ώστε να το βγάλεις μία και έξω όχι κάθε τρεις μήνες τροποποίηση του νόμου τροποποίηση του νόμου τροποποίηση του νόμου που είναι το κλαδολογιο πού είναι το κλαδολογιο που λέει ποιοι υπάλληλοι κάνουν το ίδιο εδώ υπάρχουν αυτή τη στιγμή πάλι λίγο δε ηλεκτρονικού υπολογιστή δε διοικητικού διοικητικού-λογιστικού χειριστών ηλεκτρονικού υπολογιστή τι είναι αυτά αυτή δεν είναι μία έννοια ειδικότητα ένας κλάδος βασικά και τι γίνεται εδώ έχει δ.ε. δακτυλογράφων από εποχής του Νώε οπότε αυτά πρώτα αυτά πρέπει να φτιάξεις για να τα ενσωματώσει και να θεωρούνται ένας που είναι όλα αυτά να τα φτιάξει δηλαδή ότι από δω και πέρα είπα Έλλη αυτών των ειδικοτήτων ονομάζονται έτσι παρακαλούνται οι αρμόδιες διευθύνσεις προσωπικού να προβούν στις απαραίτητες ενέργειες ώστε να αλλάξουν οι κλάδοι τους και τελείωσε και θα δεις μετά πώς γίνεται και κινητικότητα και το 65 50% τα πάντα από κει ξεκινάς όχι βγάζεις εγκύκλιος των νόμων όμως των εγκυκλίων και λοιπά

ARMAGEDDON
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 21, 2019 12:37 am

Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό ARMAGEDDON » Δευ Απρ 19, 2021 10:33 pm

Έγραψα για λόγους ισονομίας επειδή πιστεύω ότι ένας νόμος είναι δίκαιος όταν ισχύει για όλους το ίδιο και όχι μεμονωμένα. Η τωρινή κατάσταση ευνοεί κάποιους και δυστυχώς εμείς οι αποκλεισμένοι πληρώνουμε τα λάθη,τις αστοχίες και τους πειραματισμούς της Κυβέρνησης. Δεν το έγραψα για να αρπαχτούμε μεταξύ μας.

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό daredevil » Τρί Απρ 20, 2021 9:27 am

σωστά φίλε μου. έχω κάνει υπόμνημα συο ΥΠΕΣ για άλλο θέμα, και ξέρετε τι είπανε ? βρείτε τα μεταξύ σας. Δηλαδή ο υπάληλος με την υπηρεσία του. Μα κάλα ποια υπηρεσία θέλει να αφήσει τον υπάλληλο του να φύγει? καμμία. Και οι αστοχίες του νόμου, πάνε να διορθωθούν με εγκύκλιο κια τα κάνουν χειρότερα. Κια ποτε θα βγεί το κλαδολόγιο? και πότε θα ενοποιηθούν κλάδοι? επιτρέ[εται να υπάρχει ακόμα, ΔΕ χειριστών ηλεκτρονικού Υπολογιστή? ΔΕ δακτυλογράφων? ενδεικτικά αυτά ετσί? τότε πως πας μπροστά?

paili
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Παρ Δεκ 14, 2018 1:12 pm

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό paili » Τρί Απρ 20, 2021 9:53 am

Σε συνέχεια της αρ. ΔΙΔΑΔ/Φ. 49Κ/768/6321/8.4.2021, ΑΔΑ: 6ΚΠ446ΜΤΛ6-7ΨΓ, εγκυκλίου της Υπηρεσίας μας, σας γνωρίζουμε ότι το δεύτερο στάδιο για τον Α΄ κύκλο κινητικότητας 2021 θα ξεκινήσει τη Δευτέρα, 26/4/2021. Ως εκ τούτου, το πρώτο στάδιο παρατείνεται και είναι δυνατή η καταχώριση αιτημάτων σύμφωνα με τα αναφερόμενα στην προαναφερόμενη εγκύκλιο και πέραν της 19ης/4/2021, με την επισήμανση ότι οι προβλεπόμενες ενέργειες του πρώτου σταδίου θα πρέπει να έχουν ολοκληρωθεί προ της έναρξης του δεύτερου σταδίου την 26η/4/2021.

Pepi23
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 136
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2018 12:24 pm

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό Pepi23 » Παρ Απρ 30, 2021 10:09 am

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά.
Σκέφτομαι να μπω στην κινητικότητα. Είμαι ΤΕ και θα κάνω αίτηση πάλι σε ΤΕ. Το πτυχίο ΠΕ θα το πάρω τον Ιουνιο. Θα χρειαστεί να περιμένω 2 χρόνια στον καινούργιο φορέα για να μου αναγνωρίσουν το πτυχίο ΠΕ ή όχι;
Και κάτι σημαντικό μόλις γίνει η μετάταξη μεσολαβεί κάποιο διάστημα μέχρι να πληρωθούμε; όπως όταν πρωτοδιοριστήκαμε;
Αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει θα το εκτιμούσα.
Ευχαριστώ.

paili
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Παρ Δεκ 14, 2018 1:12 pm

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό paili » Τετ Μάιος 12, 2021 2:16 pm

Έχει ενημέρωση κανείς πότε θα συνεδριάσει η Κ.Ε.Κ να εγκρίνει τα αιτήματα των φορέων που έχουν γίνει;;;

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: Lockdown καί στην Κινητικότητα.

Δημοσίευσηαπό daredevil » Παρ Μάιος 14, 2021 9:15 am

ARMAGEDDON έγραψε:
MarX έγραψε:Γνωρίζει κάποιος ποτέ αναμένεται να ανοίξει ο κύκλος κινητικότητας 2021;Ισχύει αυτό που ακούγεται για Μάιο;

Ακόμα και να γίνει, πόσοι/ες θα καταφέρουν να συμμετάσχουν με τόσους κόφτες;

θα συστηθεί επιτροπή να καταγράψει τις εξαιρέσεις από το ΕΣΚ , γιατί δεν μπορεί να συνδεθούν οι προσλήψεις με την κινητικότητα .

dancer83
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Μάιος 11, 2021 7:40 am

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό dancer83 » Σάβ Μάιος 15, 2021 8:28 pm

Kαλησπέρα
Θα ήθελα να ρωτήσω σε τί στάδιο βρίσκεται εν τέλει η κινητικότητα αυτή τη στιγμή. Επίσης, γνωρίζει κάποιος να με ενημερώσει τί γίνεται στην περίπτωση που θέλει κάποιος να μεταταγεί από ΠΕ Διοικ-Οικον (αλλά με πτυχίο κοινωνικών επιστημών) σε θέση ΠΕ στην ειδικότητα του;(κοινωνικού επιστήμονα εν προκειμένω). Γίνεται μετάταξη στη θέση και μετά μετάταξη στην ειδικότητα; Θα το εκτιμούσα αν γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει.
Καλή συνέχεια σε όλους!

paili
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Παρ Δεκ 14, 2018 1:12 pm

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό paili » Κυρ Μάιος 16, 2021 8:31 am

dancer83 έγραψε:Kαλησπέρα
Θα ήθελα να ρωτήσω σε τί στάδιο βρίσκεται εν τέλει η κινητικότητα αυτή τη στιγμή. Επίσης, γνωρίζει κάποιος να με ενημερώσει τί γίνεται στην περίπτωση που θέλει κάποιος να μεταταγεί από ΠΕ Διοικ-Οικον (αλλά με πτυχίο κοινωνικών επιστημών) σε θέση ΠΕ στην ειδικότητα του;(κοινωνικού επιστήμονα εν προκειμένω). Γίνεται μετάταξη στη θέση και μετά μετάταξη στην ειδικότητα; Θα το εκτιμούσα αν γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει.
Καλή συνέχεια σε όλους!

Αναμένεται να εγκρίνει η Κ.Ε.Κ τα αιτήματα των φορέων που έχουν γίνει!!

dancer83
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Μάιος 11, 2021 7:40 am

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό dancer83 » Κυρ Μάιος 16, 2021 6:15 pm

paili έγραψε:
dancer83 έγραψε:Kαλησπέρα
Θα ήθελα να ρωτήσω σε τί στάδιο βρίσκεται εν τέλει η κινητικότητα αυτή τη στιγμή. Επίσης, γνωρίζει κάποιος να με ενημερώσει τί γίνεται στην περίπτωση που θέλει κάποιος να μεταταγεί από ΠΕ Διοικ-Οικον (αλλά με πτυχίο κοινωνικών επιστημών) σε θέση ΠΕ στην ειδικότητα του;(κοινωνικού επιστήμονα εν προκειμένω). Γίνεται μετάταξη στη θέση και μετά μετάταξη στην ειδικότητα; Θα το εκτιμούσα αν γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει.
Καλή συνέχεια σε όλους!

Αναμένεται να εγκρίνει η Κ.Ε.Κ τα αιτήματα των φορέων που έχουν γίνει!!



Eυχαριστώ πολύ για την απάντησή σας!

paili
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Παρ Δεκ 14, 2018 1:12 pm

Re: Κύκλος κινητικότητας 2021

Δημοσίευσηαπό paili » Τρί Μάιος 18, 2021 2:51 pm

Έως 4 Ιουνίου θα ανακοινωθούν οι θέσεις..σύμφωνα με το Υπες!!


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Soulis_Soularas και 6 επισκέπτες