ΑΛΛΑΓΗ ΑΠΟ ΥΕ ΣΕ ΔΕ

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
KORRES
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 28, 2021 12:31 pm

ΑΛΛΑΓΗ ΑΠΟ ΥΕ ΣΕ ΔΕ

Δημοσίευσηαπό KORRES » Παρ Ιαν 29, 2021 10:22 am

Καλημέρα σας!!! Το 2006 προσλήφθηκα σε Γενικό Νοσοκομείο ως ΥΕ ΤΡΑΥΜΑΤΙΟΦΟΡΕΑΣ. Έχουν περάσει 15 χρόνια σχεδόν και έχω απολυτήριο Λυκείου. Μπορώ να το καταθέσω και να αλλάξω κατηγορία μόνο για να πληρώνομαι σαν ΔΕ. Δεν έχω πρόβλημα να συνεχίσω να εργάζομαι στην ίδια θέση ως τραυματιοφορέας.

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: ΑΛΛΑΓΗ ΑΠΟ ΥΕ ΣΕ ΔΕ

Δημοσίευσηαπό daredevil » Κυρ Φεβ 07, 2021 8:14 am

Περίπτωση μετάταξη σου ε θα χάσει 150 ευρώ το ανθυγιεινό και θα πάρεις 100 συνήθως μπορεί να πάρεις και παραπάνω λεφτά λογικά κοίταξε το και δες βεβαίως έχεις το δικαίωμα αλλά το θέμα είναι μην επικαλεστούν η υπηρεσία σου υπηρεσιακές ανάγκες και σε κόψουν

dionisis1925
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 10, 2017 4:41 pm

Re: ΑΛΛΑΓΗ ΑΠΟ ΥΕ ΣΕ ΔΕ

Δημοσίευσηαπό dionisis1925 » Κυρ Φεβ 07, 2021 12:55 pm

KORRES έγραψε:Καλημέρα σας!!! Το 2006 προσλήφθηκα σε Γενικό Νοσοκομείο ως ΥΕ ΤΡΑΥΜΑΤΙΟΦΟΡΕΑΣ. Έχουν περάσει 15 χρόνια σχεδόν και έχω απολυτήριο Λυκείου. Μπορώ να το καταθέσω και να αλλάξω κατηγορία μόνο για να πληρώνομαι σαν ΔΕ. Δεν έχω πρόβλημα να συνεχίσω να εργάζομαι στην ίδια θέση ως τραυματιοφορέας.


Πρέπει να περάσεις από Υπηρεσιακό Συμβούλιο και εκείνο θα αποφασίσει αν θα σου εγκρίνει την μετάταξη, να μείνεις ως τραυματιοφορέας δεν γίνεται καθώς δεν υπάρχει η συγκεκριμένη ειδικότητα στην κατηγορία ΔΕ.

Οπότε χάνεις σίγουρα το ανθυγιεινό επίδομα, ανεβαίνεις κατηγορία άρα και μισθό και δεν ξέρω τι παίζει με την προϋπηρεσία για να ανέβεις ΜΚ εκεί και να πάρεις αύξηση με τριετίες κτλπ.

Ρώτα καλύτερα στο γραφείο προσωπικού.

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: ΑΛΛΑΓΗ ΑΠΟ ΥΕ ΣΕ ΔΕ

Δημοσίευσηαπό daredevil » Κυρ Φεβ 07, 2021 5:02 pm

Μετάταξη σε δε κατηγορία γίνεται. Σε τι κλάδο όμως θες; Διοικητικό;


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες