Απόρριψη μετάταξης μέσω κινητικότητας.

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
redman
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τρί Μαρ 12, 2019 5:11 pm

Απόρριψη μετάταξης μέσω κινητικότητας.

Δημοσίευσηαπό redman » Τετ Ιαν 13, 2021 4:39 pm

Καλή χρονιά σε όλους με υγεία!

Θα ήθελα μια βοήθεια.
Έκανα αίτηση μέσω κινητικότητας και ο φορέας με ειδοποίησε οτι θέλει κάποια στοιχεία απο τον φορέα που ανήκω.
Ολα καλά μέχρι εδώ.
Ο φορέας μου όμως απάντησε οτι δεν μπορεί να προχωρήσει το αίτημά μου και απορρίπτεται λόγω του ότι δέν ανήκει στους φορείς της Γενικής Κυβέρνησης.

Μπορεί κάποιος να μου πεί αν μπορώ νομικά να προσβάλω το σκεπτικό.Αν μπορώ να στραφώ κατά του φορέα μου για ποιο λόγω δεν ανήκει στους φορείς ή οτιδήποτε άλλο;

Ευχαριστώ πολυ!

ertianos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 30, 2018 10:25 am

Re: Απόρριψη μετάταξης μέσω κινητικότητας.

Δημοσίευσηαπό ertianos » Παρ Ιαν 15, 2021 11:15 am

redman έγραψε:Καλή χρονιά σε όλους με υγεία!

Θα ήθελα μια βοήθεια.
Έκανα αίτηση μέσω κινητικότητας και ο φορέας με ειδοποίησε οτι θέλει κάποια στοιχεία απο τον φορέα που ανήκω.
Ολα καλά μέχρι εδώ.
Ο φορέας μου όμως απάντησε οτι δεν μπορεί να προχωρήσει το αίτημά μου και απορρίπτεται λόγω του ότι δέν ανήκει στους φορείς της Γενικής Κυβέρνησης.

Μπορεί κάποιος να μου πεί αν μπορώ νομικά να προσβάλω το σκεπτικό.Αν μπορώ να στραφώ κατά του φορέα μου για ποιο λόγω δεν ανήκει στους φορείς ή οτιδήποτε άλλο;

Ευχαριστώ πολυ!

Καταρχάς κοιτάς στο Μητρώο Φορέων της Γενικής Κυβέρνησης (ΕΛΣΤΑΤ) αν είναι ο φορέας μέσα. Επίσης εντύπωση μου κάνω που είσαι στο Απογραφή (αφού έκανες αίτηση μέσω αυτού) και δεν (υποτίθεται) ανήκεις σε τέτοιο φορέα...


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες