Οργανόγραμμα

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
nikos001
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 28, 2017 3:10 pm

Re: Οργανόγραμμα

Δημοσίευσηαπό nikos001 » Παρ Ιαν 15, 2021 9:18 am

nikos001 έγραψε:
daredevil έγραψε:
nikos001 έγραψε:
Στα "στοιχεία μου" - " σχέση με ΔΔ" αναφέρει μόνο κλάδο και ειδικότητα. Στην τελευταία επιλογή κάτω, που γράφει "θεση" είναι κενό.

Είναι υποχρεωμένοι να βάλουν θέση. Κωδικό. Δες τις εγκυκλίους για περιγράμματα θέσης. ..


Εφόσον δεν έχουν βάλει κωδικό θέσης , μπορεί να κοπεί η μετατάξη;

Πήρα τον φορέα υποδοχής και τους ζήτησα να μου πουν τι ακριβώς ζητάνε, να πάω να τα ζητήσω εγώ με αίτηση μου. Μου είπαν ότι δεν γίνεται αυτό,θα σταλούν από τον φορέα μου υπηρεσιακα.

filippos_kar
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Δευ Σεπ 05, 2011 9:52 am

Re: Οργανόγραμμα

Δημοσίευσηαπό filippos_kar » Παρ Φεβ 05, 2021 11:44 am

Εγώ τα είχα πάει μόνος μου να ξέρεις... Υπηρεσιακών μεταβολών, πτυχίο και κάτι άλλο που δε θυμάμαι.
Εμένα είχε βγει ΦΕΚ και δεν υπέγραφε ο διευθυντής να φύγω!!! Πολύ γέλιο! Νομίζουν κάποιοι ότι είναι
μαγαζάκι τους... Υπομονή, αν έχεις τις προυποθέσεις να φύγεις θα φύγεις.

nikos001
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 28, 2017 3:10 pm

Re: Οργανόγραμμα

Δημοσίευσηαπό nikos001 » Παρ Φεβ 05, 2021 9:04 pm

filippos_kar έγραψε:Εγώ τα είχα πάει μόνος μου να ξέρεις... Υπηρεσιακών μεταβολών, πτυχίο και κάτι άλλο που δε θυμάμαι.
Εμένα είχε βγει ΦΕΚ και δεν υπέγραφε ο διευθυντής να φύγω!!! Πολύ γέλιο! Νομίζουν κάποιοι ότι είναι
μαγαζάκι τους... Υπομονή, αν έχεις τις προυποθέσεις να φύγεις θα φύγεις.

Το θέμα είναι ακριβώς οι προϋποθέσεις. Ενώ ξέρεις ότι τις έχεις, όταν τους κάνεις ερώτηση εσύ ή κάποια υπηρεσία υποδοχής, απαντούν παραπλανητικα για να μην φύγεις

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: Οργανόγραμμα

Δημοσίευσηαπό daredevil » Παρ Φεβ 05, 2021 11:21 pm

Συνήγορος του Πολίτη .. καταγγελία στο υπες

nikos001
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 28, 2017 3:10 pm

Re: Οργανόγραμμα

Δημοσίευσηαπό nikos001 » Τετ Φεβ 24, 2021 6:42 pm

Ο φορέας μου με απέρριψε λόγω 65%.
Τους έκανα αίτηση για να μου απαντήσουν γραπτώς
1. Ποιο είναι το ποσοστό του κλάδου που κατέχω
2. Αν είμαι ο μοναδικός ΔΕ στον κλάδο μου, και τον ακριβή αριθμό αυτών.
3. Ποιοι κλάδοι της κατηγορίας ΔΕ λογίζονται παρεμφερείς κατά ονομασία
4. Αν δικαιούμαι βεβαίωση ελεύθερης μετακίνησης (65%), μόνο σε όσους υπηρετούν στο φορέα, την ημέρα αίτησης μου για μεταταξη.

Η γραπτή απάντηση τους μετά από ένα μήνα επί λεξη
" Το οργανόγραμμα της εταιρείας έχει δημοσιευθεί στο φεκ........
Τα στοιχεία που αιτηστε, σύμφωνα με την άποψη της Δ/νσης Νομικής Υποστηριξης, αφορούν στην διαδικασία μεταταξης στο πλαίσιο του ενιαίου σύστημα τος κινητικοτητας του ν. 4440/2016.
Για την αξιολόγηση συνδρομήςτων προϋποθέσεων της οποίας (μεταξύ αυτών και της προϋπόθεσης της παρ. 4 του άρθρου 4 του ίδιου νόμου) αρμόδιος είναι ο φορέας υποδοχής, ο οποίος ΝΟΜΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΙΤΗΘΕΊ ΤΑ ΑΠΑΙΤΟΎΜΕΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΕΝΈΡΓΕΙΑ ΤΗΣ ΑΞΙΟΛΌΓΗΣΗΣ και ο οποίος έχει και την ευθύνη διαχείρισης τους"

Ακούω.....

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: Οργανόγραμμα

Δημοσίευσηαπό daredevil » Παρ Φεβ 26, 2021 10:12 pm

nikos001 έγραψε:
filippos_kar έγραψε:Εγώ τα είχα πάει μόνος μου να ξέρεις... Υπηρεσιακών μεταβολών, πτυχίο και κάτι άλλο που δε θυμάμαι.
Εμένα είχε βγει ΦΕΚ και δεν υπέγραφε ο διευθυντής να φύγω!!! Πολύ γέλιο! Νομίζουν κάποιοι ότι είναι
μαγαζάκι τους... Υπομονή, αν έχεις τις προυποθέσεις να φύγεις θα φύγεις.

Το θέμα είναι ακριβώς οι προϋποθέσεις. Ενώ ξέρεις ότι τις έχεις, όταν τους κάνεις ερώτηση εσύ ή κάποια υπηρεσία υποδοχής, απαντούν παραπλανητικα για να μην φύγεις

Ακριβώς

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: Οργανόγραμμα

Δημοσίευσηαπό daredevil » Κυρ Φεβ 28, 2021 12:03 pm

Βρες την εγκύκλιο που λέει έλεγχος προϋποθέσεων μετακινήσεις από τότε φορείς προέλευσης. Και την 1701 2020εγκκυκλιο με κατάληξη ΑΔΑ Δωξ. Έχουν μεγα λαθος

ertianos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 30, 2018 10:25 am

Re: Οργανόγραμμα

Δημοσίευσηαπό ertianos » Δευ Μαρ 01, 2021 11:32 pm

nikos001 έγραψε:Ο φορέας μου με απέρριψε λόγω 65%.
Τους έκανα αίτηση για να μου απαντήσουν γραπτώς
1. Ποιο είναι το ποσοστό του κλάδου που κατέχω
2. Αν είμαι ο μοναδικός ΔΕ στον κλάδο μου, και τον ακριβή αριθμό αυτών.
3. Ποιοι κλάδοι της κατηγορίας ΔΕ λογίζονται παρεμφερείς κατά ονομασία
4. Αν δικαιούμαι βεβαίωση ελεύθερης μετακίνησης (65%), μόνο σε όσους υπηρετούν στο φορέα, την ημέρα αίτησης μου για μεταταξη.

Η γραπτή απάντηση τους μετά από ένα μήνα επί λεξη
" Το οργανόγραμμα της εταιρείας έχει δημοσιευθεί στο φεκ........
Τα στοιχεία που αιτηστε, σύμφωνα με την άποψη της Δ/νσης Νομικής Υποστηριξης, αφορούν στην διαδικασία μεταταξης στο πλαίσιο του ενιαίου σύστημα τος κινητικοτητας του ν. 4440/2016.
Για την αξιολόγηση συνδρομήςτων προϋποθέσεων της οποίας (μεταξύ αυτών και της προϋπόθεσης της παρ. 4 του άρθρου 4 του ίδιου νόμου) αρμόδιος είναι ο φορέας υποδοχής, ο οποίος ΝΟΜΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΙΤΗΘΕΊ ΤΑ ΑΠΑΙΤΟΎΜΕΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΕΝΈΡΓΕΙΑ ΤΗΣ ΑΞΙΟΛΌΓΗΣΗΣ και ο οποίος έχει και την ευθύνη διαχείρισης τους"

Ακούω.....

Λεφτά να έχεις και όρεξη για σύγκρουση να βάζεις δικηγόρους να τους τρέχουν...

nikos001
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 28, 2017 3:10 pm

Re: Οργανόγραμμα

Δημοσίευσηαπό nikos001 » Πέμ Μαρ 11, 2021 7:36 am

Δηλαδή δεν υπάρχει τρόπος να πάρει κάποιος αυτά τα στοιχεία;

nikos001
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 28, 2017 3:10 pm

Re: Οργανόγραμμα

Δημοσίευσηαπό nikos001 » Τρί Μαρ 16, 2021 8:05 pm

daredevil έγραψε:Βρες την εγκύκλιο που λέει έλεγχος προϋποθέσεων μετακινήσεις από τότε φορείς προέλευσης. Και την 1701 2020εγκκυκλιο με κατάληξη ΑΔΑ Δωξ. Έχουν μεγα λαθος


Σε ποιο σημείο αναφέρεσαι ότι εχουν μεγα λάθος;
Το θέμα είναι ότι δεν μου δίνουν τα στοιχεία που ζητάω, αυτό είναι το κλειδί, πως θα τα πάρω.

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: Οργανόγραμμα

Δημοσίευσηαπό daredevil » Τετ Μαρ 17, 2021 9:37 pm

Μέσα στο απογραφή τέλεια gov.gr υπάρχουν όλες οι εγκύκλιοι διαβάστε τις εγκυκλίους για να μην σας δουλεύουν

nikos001
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 28, 2017 3:10 pm

Re: Οργανόγραμμα

Δημοσίευσηαπό nikos001 » Πέμ Μαρ 18, 2021 9:50 am

daredevil έγραψε:Μέσα στο απογραφή τέλεια gov.gr υπάρχουν όλες οι εγκύκλιοι διαβάστε τις εγκυκλίους για να μην σας δουλεύουν


Προφανώς ς αναφέρεσαι σε αυτή εδώ
ΑΔΑ:670Γ46ΜΤΛ6-ΔΩΞ

Ελεγχος Προϋποθέσεων μετακίνησης από τους φορείς προέλευσης

Δεδομένης της εν εξέλιξε διαδικασίας έλεγχου των προϋπόθεσεων συμμετοχής, οι χρήστες με ρόλο "Υπηρεσία Κινητικοτητας Φορέα Προέλευσης" έχουν πρόσβαση στις αιτήσεις των υποψηφίων που ανήκουν οργανικά στον φορέα τους και για κάθε μία αίτηση καλούνται να συμπληρώσουν τα πεδία "Ελεγχος φορέα προέλευσης" και "παρατηρήσεις έλεγχου φορέα προέλευσης"
Η αίτηση κάθε υποψήφιου ελέγχεται από την " Υπηρεσία Κινητικοτητας" του φορέα προέλευσης για το κατά πόσο πληρεί τις προϋποθέσεις απόσπασης ή μεταταξης (ποσοστό πλήρωσης θέσεων του κλάδου στο φορέα, συμπλήρωση απαιτουμενου χρόνου υπηρεσίας από διορισμό / προηγούμενη μεταταξη κτλπ). Στην περίπτωση που ο φορέας προέλευσης είναι Οτα α και β βαθμού, απαιτείται η γνώμη, κατά περίπτωση απλή ή σύμφωνη, του αρμόδιου για διορισμό οργάνου, αυτή θα καταχωριζεται στο πεδίο "παρατηρήσεις"
Το αποτέλεσμα του ελέγχου αποτυπώνεται στα πεδία "Αποτέλεσμα έλεγχου προϋπόθεσεων μετακίνησης", "Αιτιολογίες Απόρριψης" και "παρατηρήσεις" επιλέγοντας ή συμπληρωνοντας το κατάλληλο πεδίο.
Στο πλαίσιο του α' κύκλου κινητικοτητας 2019 σας ενημερώνουμε ότι ως τις 17 Ιανουαρίου 2020 και ώρα 23.59 καλούνται οι αρμόδιες διεύθυνσεις Προσωπικου των Φορέων Προέλευσης να ολοκληρώσουν το ν έλεγχο των προϋπόθεσεων των παρ. 2-4 του άρθρου 4 του ν. 4440/2016 οπως ισχύουν και όπως αντικατασταθηκαν με τις διατάξεις του αρ. 42 του ν. 4647/2019.
Το αποτέλεσμα του ελέγχου προστίθεται στην αίτηση και θα είναι προσβάσιμο τόσο από τον Φορέα Υποδοχής όσο και από τον ίδιο τον αιτούντα από τις 18 Ιανουαρίου 2020.

Στην καρτέλα μου, τα πεδία γράφουν
"Ελεγχος προϋπόθεσεων Μετακίνησης ":Δεν ελεγχθηκε
Αιτιολογία Απόρριψης : κενο
Παρατηρήσεις :κενο

Στοον φορέα υποδοχής στείλανε ένα γενικόλογο "Δεν πληρούνται οι προϋποθέσεις του άρθρου 4 του ν. 4440/2016 χωρίς καμιά τεκμηρίωση, ούτε αναφορά για το αν είμαι ο μοναδικός στον κλάδο μου, και ότι λόγω covid έχουν δυσκολέψει οι συνθήκες μετακίνησης.

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: Οργανόγραμμα

Δημοσίευσηαπό daredevil » Πέμ Μαρ 18, 2021 4:48 pm

Αυτό είναι αυτή η εγκύκλιος και πρέπει να γράψουν όταν λέει δεν πληρούνται πρέπει να αναγράφουν ακριβώς αν είναι ο Γιάννης ο μοναδικός υπάλληλος του κλάδου σου της ειδικότητάς σου η και λοιπά παίζει μεγάλο ρόλο αυτό που γράφουν για αυτό σου είπα αγαπητέ μου ότι αυτά που λένε βλακείες αυτή είναι η εγκύκλιος που αναφέρεται στις εγκυκλίους στις ειδικότητες και στους κλάδους αφορούσε καθαρά προσωπικό των δήμων επειδή μου είχανε δ Κυκλάδων τεχνικού και είχαν ειδικότητες αλλά επειδή οι φορείς υποδοχής πολλές φορές κάνουν απατεωνιές για να κόβουν γιατί και σε μένα πλάγιος το ομολόγησαν το περί μοναδικότητάς ειδικότητας παρόλο που δεν είμαι στον κλάδο δε τεχνικού εσύ είσαι στον κλάδο δε τεχνικού από κει ξεκινάμε και υπάρχει και άλλη εγκύκλιος που λέει ότι ότι δεν μπορούν να το κάνουν είναι στο smart στο Νοέμβριο. 20 του 20 τον Νοέμβριο του 2000 μπορούν να βγάλουν άκρη στέλνει η αρμόδια διεύθυνση προσωπικού εγκύκλιο βάσει των πραγματικών στοιχείων του υπαλλήλου και των καταστάσεων και αποφαίνεται οριστικώς το υπουργείο εσωτερικών είναι μία εγκύκλιος νομίζω 17/10 του 20 τον Οκτώβρη το Νοέμβρη είναι δες την να βγάλεις άκρη να πιέσεις να στο στείλει το υπουργείο στο υπουργείο να μη σε κοροϊδεύουν παθών.

nikos001
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 28, 2017 3:10 pm

Re: Οργανόγραμμα

Δημοσίευσηαπό nikos001 » Πέμ Μαρ 18, 2021 9:21 pm

daredevil έγραψε:Αυτό είναι αυτή η εγκύκλιος και πρέπει να γράψουν όταν λέει δεν πληρούνται πρέπει να αναγράφουν ακριβώς αν είναι ο Γιάννης ο μοναδικός υπάλληλος του κλάδου σου της ειδικότητάς σου η και λοιπά παίζει μεγάλο ρόλο αυτό που γράφουν για αυτό σου είπα αγαπητέ μου ότι αυτά που λένε βλακείες αυτή είναι η εγκύκλιος που αναφέρεται στις εγκυκλίους στις ειδικότητες και στους κλάδους αφορούσε καθαρά προσωπικό των δήμων επειδή μου είχανε δ Κυκλάδων τεχνικού και είχαν ειδικότητες αλλά επειδή οι φορείς υποδοχής πολλές φορές κάνουν απατεωνιές για να κόβουν γιατί και σε μένα πλάγιος το ομολόγησαν το περί μοναδικότητάς ειδικότητας παρόλο που δεν είμαι στον κλάδο δε τεχνικού εσύ είσαι στον κλάδο δε τεχνικού από κει ξεκινάμε και υπάρχει και άλλη εγκύκλιος που λέει ότι ότι δεν μπορούν να το κάνουν είναι στο smart στο Νοέμβριο. 20 του 20 τον Νοέμβριο του 2000 μπορούν να βγάλουν άκρη στέλνει η αρμόδια διεύθυνση προσωπικού εγκύκλιο βάσει των πραγματικών στοιχείων του υπαλλήλου και των καταστάσεων και αποφαίνεται οριστικώς το υπουργείο εσωτερικών είναι μία εγκύκλιος νομίζω 17/10 του 20 τον Οκτώβρη το Νοέμβρη είναι δες την να βγάλεις άκρη να πιέσεις να στο στείλει το υπουργείο στο υπουργείο να μη σε κοροϊδεύουν παθών.

Από ότι βλέπω υπάρχει
1. Εγκύκλιος 4 Δεκεμβρίου 2020 "Οδηγίες προς τους ενδιαφερόμενους υπαλλήλους του Κύκλου του Ενιαίου Συστήματος Κινητικότητας έτους 2020"
2. Εγκύκλιος 19 Οκτωβρίου 2020 "Έναρξη κύκλου κινητικότητας 2020 στο πλαίσιο του Ενιαίου Συστήματος Κινητικότητας"
3. Εγκύκλιος 15 Οκτωβρίου 2020 "Διευκρινίσεις για τη διενέργεια αμοιβαίας μετάταξης στο πλαίσιο του Ενιαίου Συστήματος Κινητικότητας (ΕΣΚ) και λοιπές διευκρινίσεις στο πλαίσιο εφαρμογής των διατάξεων του ΕΣΚ"
Σε ποια αναφέρεσαι;

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: Οργανόγραμμα

Δημοσίευσηαπό daredevil » Πέμ Μαρ 18, 2021 10:05 pm

εκείνη τον ΟΑΕΔ νομίζω και λέει αυτή το εξής ότι οι αρμόδιες διευθύνσεις προσωπικού έχουν κατά λόγο αρμοδιότητας βάσει πραγματικών περιστατικών να αποφασίσουν σχετικά με τη μετάταξη του υπαλλήλου κάπως έτσι το γράφει αλλά λέει συγκεκριμένα οι αρμόδιες διευθύνσεις προσωπικού κατά λόγο αρμοδιότητας έχουν αυτό το θέμα να μην απαντήσουν και καλά και μετά λένε το εξής ότι σε περίπτωση που δεν καλύπτεται το ερώτημα από όλες τις εγκυκλίους που έχουν δώσει να απευθύνουν εγγράφως την διεύθυνση η λέξη κλειδί και η φράση είναι αυτό που λέει κατά λόγο αρμοδιότητας πρέπει να ήταν εκεί τοη λέξη κλειδί και η φράση είναι αυτό που λέει κατά λόγο αρμοδιότητας πρέπει να ήταν εκεί το Νοέμβριο αυτά στα λέω γιατί μου έχουν τύχει και μου έχουν απαντήσει και εξαιτίας μερικών έβγαλαν αυτή την εγκύκλιο. Εξαιτίας μου


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: DimYpal και 14 επισκέπτες