ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό daredevil » Δευ Δεκ 07, 2020 4:50 am

Και πρώτοι στον εμβολιασμό.. τελευταίοι στις μετάταξης.

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό Dimil » Δευ Δεκ 07, 2020 11:19 am

daredevil έγραψε:Και πρώτοι στον εμβολιασμό.. τελευταίοι στις μετάταξης.

Και χωρις ανθυγιεινο επιδομα να υποθεσω;

krikstef
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Δεκ 04, 2019 5:46 pm

Re: ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό krikstef » Δευ Δεκ 07, 2020 12:05 pm

Είμαι διοικητικός υπάλληλος του Υπουργείου Υγείας αποσπασμένος σε άλλο υπουργείο προ κορονωιού . Θα μπορούσα να πάρω μέρος σε αυτή τη κινιτικότητα ή οχι ;

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό daredevil » Τρί Δεκ 08, 2020 10:09 pm

Όχι δεν μπορείς. Και ναι χωρίς ανθυγιεινής εργασίας

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό daredevil » Τρί Δεκ 08, 2020 10:15 pm

krikstef έγραψε:Είμαι διοικητικός υπάλληλος του Υπουργείου Υγείας αποσπασμένος σε άλλο υπουργείο προ κορονωιού . Θα μπορούσα να πάρω μέρος σε αυτή τη κινιτικότητα ή οχι ;

Εξαιρείται. Άρθρο 66 του 4722

mpoum
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 19, 2018 12:50 am

Re: ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό mpoum » Δευ Δεκ 14, 2020 10:35 am

Καλημέρα! Δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό θέμα. Είμαι διοικητική σε νοσοκομείο επικουρική και είμαι στην 6Κ 2020. Έχω μία σοβαρή απορία σχετικά με την εντοπιότητα. ο χρόνος παραμονής σε παραμεθόριο γνωρίζει κανείς πως προσμετράται; Διότι είμαι μητέρα και θα πάρω το 9μηνο και μετά θα πάρω άνευ αποδοχών για ανατροφή τέκνου έως 6 ετών. Όμως φοβάμαι οτι μπορεί ο χρόνος αυτός να μην προσμετράται Στην παραμονή μου. Δηλαδή πάει ημερολογιακά για τα 10 χρόνια ή πραγματικής υπηρεσίας; Συγνώμη για τις ερωτήσεις αλλά δεν γνωρίζω καθόλου. Αν ξέρουν οι πιο παλιοί που μπορώ να απευθυνθώ θα ήταν μεγάλη βοήθεια.

ARMAGEDDON
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 21, 2019 12:37 am

Αποκλεισμός Διοικητικών.

Δημοσίευσηαπό ARMAGEDDON » Παρ Δεκ 25, 2020 10:10 pm

Δεν ξέρω τι κάνατε εσείς , εγώ πάντως υπέβαλα αίτηση (η οποία φυσικά θα απορριφτεί) και θα συνεχίσω μέχρι να καταφέρω να φύγω από το Υγείας.

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: Αποκλεισμός Διοικητικών.

Δημοσίευσηαπό daredevil » Σάβ Δεκ 26, 2020 10:32 am

ARMAGEDDON έγραψε:Δεν ξέρω τι κάνατε εσείς , εγώ πάντως υπέβαλα αίτηση (η οποία φυσικά θα απορριφτεί) και θα συνεχίσω μέχρι να καταφέρω να φύγω από το Υγείας.

Πονεμένη ιστορία. Δεσ την τελευταία εγκύκλιο . Τι λέει . Να δίνουν λέει προσοχή οι υπάλληλοι κατά την. Αίτηση τους . Να βλέπουν τις ισχύουσες διατάξεις του Εσκ . Για ναξμ. Υπάρχει πρόβλημα. Και οι φορείς υποδοχής να γνωρίζουν τις τροποποιήσεις. Και έγραψαν και πιοι εξαιρούνται. Αποκεντρωμένες διοικήσεις δήμοι Λέσβου Χίου Σάμου διαποντιων νήσων . Και νοσοκομεία. Εμπρός πίσω που ελεγε και ο δήμαρχος ...

ARMAGEDDON
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 21, 2019 12:37 am

Re: Αποκλεισμός Διοικητικών.

Δημοσίευσηαπό ARMAGEDDON » Σάβ Δεκ 26, 2020 3:39 pm

Πονεμένη ιστορία. Δεσ την τελευταία εγκύκλιο . Τι λέει . Να δίνουν λέει προσοχή οι υπάλληλοι κατά την. Αίτηση τους . Να βλέπουν τις ισχύουσες διατάξεις του Εσκ . Για ναξμ. Υπάρχει πρόβλημα. Και οι φορείς υποδοχής να γνωρίζουν τις τροποποιήσεις. Και έγραψαν και πιοι εξαιρούνται. Αποκεντρωμένες διοικήσεις δήμοι Λέσβου Χίου Σάμου διαποντιων νήσων . Και νοσοκομεία. Εμπρός πίσω που ελεγε και ο δήμαρχος .

Αρ.66 του ν.4722/2020(Α ́ 177) Το πάσης φύσεως προσωπικό όλων ανεξαιρέτως των νοσηλευτικών ιδρυμάτων της ημεδαπής, συμπεριλαμβανομένων των νοσηλευτικών ιδρυμάτων εποπτείας του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων, του Υπουργείου Εθνικής Άμυνας, καθώς και των στρατιωτικών νοσοκομείων, της Κεντρικής Υπηρεσίας του Υπουργείου Υγείας, καθώς και των λοιπών εποπτευόμενων φορέων του Υπουργείου Υγείας, εξαιρείται από τη συμμετοχή κύκλους κινητικότητας του Ενιαίου Συστήματος Κινητικότητας του ν. 4440/2016 (Α΄ 224) για όσο χρόνο διαρκεί η πανδημία του κορωνοϊού COVID-19 και για όσο χρόνο απαιτούνται τα έκτακτα μέτρα αντιμετώπισης της πανδημίας αυτής. Η ως άνω εξαίρεση αίρεται με κοινή απόφαση των Υπουργών Εσωτερικών και Υγείας.
Δυστυχώς για εμάς, μας έχουν δέσει χειροπόδαρα.

ARMAGEDDON
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 21, 2019 12:37 am

Πάλι με χρόνους με καιρούς, πάλι θα ξαναμπούμε στην κινητικότητα.

Δημοσίευσηαπό ARMAGEDDON » Πέμ Δεκ 31, 2020 9:03 pm

Η αίτησή έχει υποβληθεί με κωδικό '1669571042' και ημερομηνία υποβολής '14/12/2020 23:52'.
Κύκλος Κινητικότητας
Κύκλος Κινητικότητας 2020
Έλεγχος Προϋποθέσεων Μετακίνησης
Αποτέλεσμα
Απόρριψη
Παρατηρήσεις
Εμπίπτει στις διατάξεις του Ν.4722/20, αρ.66 ".....το πάσης φύσεως προσωπικό...καθώς και των λοιπών εποπτευόμενων φορέων του Υπουργείου Υγείας, εξαιρείται από τη συμμετοχή τους σε κύκλους κινητικότητας...για όσο χρόνο διαρκεί η πανδημία.."

ARMAGEDDON
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 21, 2019 12:37 am

Re: ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό ARMAGEDDON » Δευ Ιαν 04, 2021 9:26 pm

Νέος Υπουργός Εσωτερικών. Ας ελπίσουμε να αλλάξει κάτι τώρα.

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό daredevil » Τρί Ιαν 05, 2021 5:47 am

Μακάρι ...

trelokomeio
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 552
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 10, 2008 8:04 pm

Re: ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό trelokomeio » Δευ Ιαν 18, 2021 7:13 pm

mpoum έγραψε:Καλημέρα! Δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό θέμα. Είμαι διοικητική σε νοσοκομείο επικουρική και είμαι στην 6Κ 2020. Έχω μία σοβαρή απορία σχετικά με την εντοπιότητα. ο χρόνος παραμονής σε παραμεθόριο γνωρίζει κανείς πως προσμετράται; Διότι είμαι μητέρα και θα πάρω το 9μηνο και μετά θα πάρω άνευ αποδοχών για ανατροφή τέκνου έως 6 ετών. Όμως φοβάμαι οτι μπορεί ο χρόνος αυτός να μην προσμετράται Στην παραμονή μου. Δηλαδή πάει ημερολογιακά για τα 10 χρόνια ή πραγματικής υπηρεσίας; Συγνώμη για τις ερωτήσεις αλλά δεν γνωρίζω καθόλου. Αν ξέρουν οι πιο παλιοί που μπορώ να απευθυνθώ θα ήταν μεγάλη βοήθεια.


νομικά δεν εχεις πρόβλημα, προσμετρωνται τα χρόνια αυτά κανονικά!
η δεκαετια έχει γίνει 7 ετία για να πας πχ λαρισα καρδιτσα κομοτηνη και 5 ετια εντός πραμεθορίου, δες τον 4440/16 αρθρο, 4 νομίζω

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό sotinela » Παρ Ιουν 18, 2021 7:33 pm

Καλησπέρα είμαι νεος στο θέμα. Εαν αποδεχτώ θέση τε λογιστικού διοικητικού σε νοσοκομείο δε θα έχω δικαίωμα να πάω μετάθεση σε νοσοκομείο κοντά στον τόπο κατοικίας μου; Εννοώ απο ενα νοσοκομείο να παω στο αλλό. Θα είναι ίδια ΥΠΕ αλλά άλλος νομός. Θα είμαι δεσμευμένος να υπηρετήσω για μια ζωη :shock: στον τόπο διορισμού; Παρακαλώ βοηθήστε με γιατί εχω κληθεί για αποδοχη

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό daredevil » Παρ Ιουν 18, 2021 11:34 pm

sotinela έγραψε:Καλησπέρα είμαι νεος στο θέμα. Εαν αποδεχτώ θέση τε λογιστικού διοικητικού σε νοσοκομείο δε θα έχω δικαίωμα να πάω μετάθεση σε νοσοκομείο κοντά στον τόπο κατοικίας μου; Εννοώ απο ενα νοσοκομείο να παω στο αλλό. Θα είναι ίδια ΥΠΕ αλλά άλλος νομός. Θα είμαι δεσμευμένος να υπηρετήσω για μια ζωη :shock: στον τόπο διορισμού; Παρακαλώ βοηθήστε με γιατί εχω κληθεί για αποδοχη

Υπάρχει νόμος που λέει για τις μεταθέσεις ιατρικού προσωπικού και λοιπά φορέων παροχής υγείας ακριβώς τον νόμο δεν τον θυμάμαι αλλά λέει μεταθέσεις αποσπάσεις οι οποίες γίνονται εντός της ίδιας δυπε υγειονομικής περιφέρειας ή άλλης υγειονομικής περιφέρειας με κοινή απόφαση των υπ των δυπε αρχών αυτών ψάξε σε παρακαλώ να το δεις γιατί δεν θυμάμαι τον νόμο αυτόν εδώ κινητικότητα νομίζω λέγεται ο νόμος ιατρικού και παραϊατρικού προσωπικού των υγειονομικών περιφερειών


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: THP και 9 επισκέπτες