ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
fiataki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Δευ Απρ 08, 2019 4:52 pm

Re: ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό fiataki » Κυρ Σεπ 06, 2020 9:26 am

ARMAGEDDON έγραψε:Σύμφωνα με το άρθρο 48 ξαναμπαίνουμε.


Καλημέρα
Υπάρχει κάποιο λινκ που να το αναφέρει;

mkyfo
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Παρ Δεκ 29, 2017 11:45 am

Re: ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό mkyfo » Κυρ Σεπ 06, 2020 1:03 pm

Λένε ότι αν είστε διοικητικός μπορείτε μέσω κινητικότητας που διενεργείται 2 φορές τον χρόνο. Εγώ, έκανα αίτηση μέσω κινητικότητας 2019, θα πρέπει να κάνω ξανά αίτηση;

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό daredevil » Κυρ Σεπ 06, 2020 5:24 pm

mkyfo έγραψε:Λένε ότι αν είστε διοικητικός μπορείτε μέσω κινητικότητας που διενεργείται 2 φορές τον χρόνο. Εγώ, έκανα αίτηση μέσω κινητικότητας 2019, θα πρέπει να κάνω ξανά αίτηση;

Δυστυχώς όχι.
άρθρο 97 του Ν.4674/20
"Αναστολή εξέτασης αιτήσεων προσωπικού στο πλαίσιο της κινητικότητας 1. Αιτήσεις προσωπικού όλων ανεξαιρέτως των νοσηλευτικών ιδρυμάτων της ημεδαπής, της Κεντρικής Υπηρεσίας του Υπουργείου Υγείας, καθώς και των λοιπών εποπτευόμενων φορέων του Υπουργείου Υγείας, οι οποίες έχουν υποβληθεί στον Α΄ κύκλο Κινητικότητας 2019 στο πλαίσιο του Ενιαίου Συστήματος Κινητικότητας, καθώς και εκκρεμείς αιτήσεις των εν λόγω υπαλλήλων
από προηγούμενους κύκλους κινητικότητας δεν εξετάζονται και αναστέλλεται η διαδικασία αξιολόγησής τους, με μόνη εξαίρεση τις αιτήσεις μετάταξης, οι οποίες εκκρεμούν προς δημοσίευση, κατά την έναρξη ισχύος του παρόντος. Επαναξιολόγηση των αιτήσεων αυτών, δύναται να πραγματοποιηθεί κατόπιν υποβολής νέας αίτησης των ενδιαφερομένων σε επόμενο κύκλο κινητικότητας."
, Και στο νέο νομοσχέδιο του υπουργείου υγείας λόγω του κορονοϊού δεν μπαίνουμε στις κινητικότητα μόνο με νέα απόφαση λέει του υπουργείου υγείας και του υπουργείου εσωτερικών γκέγκε ;; Μόνο με νέα απόφαση των υπουργείων πότε η ίδωμεν

FarCry
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Παρ Ιουν 23, 2017 3:55 am

Re: ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό FarCry » Τρί Σεπ 08, 2020 4:19 pm

fiataki έγραψε:
ARMAGEDDON έγραψε:Σύμφωνα με το άρθρο 48 ξαναμπαίνουμε.


Καλημέρα
Υπάρχει κάποιο λινκ που να το αναφέρει;



Πηγαινε στο αρθρο 48 και θα δεις :P :P :P :P


https://www.hellenicparliament.gr/UserF ... 363794.pdf

ARMAGEDDON
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 21, 2019 12:37 am

Re: ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό ARMAGEDDON » Τρί Σεπ 08, 2020 4:54 pm

FarCry έγραψε:
fiataki έγραψε:
ARMAGEDDON έγραψε:Σύμφωνα με το άρθρο 48 ξαναμπαίνουμε.


Καλημέρα
Υπάρχει κάποιο λινκ που να το αναφέρει;



Πηγαινε στο αρθρο 48 και θα δεις :P :P :P :P


https://www.hellenicparliament.gr/UserF ... 363794.pdf

Μάλλον όχι. Αν δεν υπάρχει πανδημία, αν αποφασίσουν οι Υπουργοί.........

fiataki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Δευ Απρ 08, 2019 4:52 pm

Re: ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό fiataki » Τρί Σεπ 08, 2020 10:48 pm

ARMAGEDDON έγραψε:
FarCry έγραψε:
fiataki έγραψε:
Καλημέρα
Υπάρχει κάποιο λινκ που να το αναφέρει;



Πηγαινε στο αρθρο 48 και θα δεις :P :P :P :P


https://www.hellenicparliament.gr/UserF ... 363794.pdf

Μάλλον όχι. Αν δεν υπάρχει πανδημία, αν αποφασίσουν οι Υπουργοί.........



Το άρθρο 48 αναφέρει ότι εξαιρούμαστε. Δηλαδή σε αυτόν τον κύκλο που επίκειται δεν έχουμε δικαίωμα συμμετοχής.
Άδικο πολύ.

ARMAGEDDON
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 21, 2019 12:37 am

Re: ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό ARMAGEDDON » Πέμ Σεπ 10, 2020 7:09 pm

Αφού υπάρχει πανδημία, δεν θα έπρεπε για λόγους ισονομίας να γίνει αναστολή της εφαρμογής του Νόμου; Λέω τώρα εγώ….

sassanna5
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Φεβ 07, 2020 8:55 am

Re: ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό sassanna5 » Σάβ Σεπ 12, 2020 11:06 pm

Πάντα τελευταίοι εμείς. Τι να πω κι εγώ που με είχαν επιλέξει αλλά έμεινα εκτός?

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό daredevil » Κυρ Σεπ 13, 2020 8:03 am

fiataki έγραψε:
ARMAGEDDON έγραψε:
FarCry έγραψε:

Πηγαινε στο αρθρο 48 και θα δεις :P :P :P :P


https://www.hellenicparliament.gr/UserF ... 363794.pdf

Μάλλον όχι. Αν δεν υπάρχει πανδημία, αν αποφασίσουν οι Υπουργοί.........



Το άρθρο 48 αναφέρει ότι εξαιρούμαστε. Δηλαδή σε αυτόν τον κύκλο που επίκειται δεν έχουμε δικαίωμα συμμετοχής.
Άδικο πολύ.

Αγαπητέ είσαι λάθος αυτό που λέει είναι ότι για όσο διάστημα ισχύει η πανδημία και τα έκτακτα μέτρα ξέρουμε μαστε παντελώς όλοι οι κλάδοι στην ουσία θα επανέλθουμε άμα το διαβάσουμε καλά στην κινητικότητα με μία κοινή υπουργική απόφαση δηλαδή αν δεν βγει η απόφαση και ο κορονοϊός να τελειώσει δεν μπαίνεις στην κινητικότητα π.χ. τον Ιανουάριο πρέπει να βγει νέα κοινή υπουργική απόφαση αλλαγή νόμου δηλαδή

fiataki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Δευ Απρ 08, 2019 4:52 pm

Re: ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό fiataki » Κυρ Σεπ 13, 2020 2:27 pm

daredevil έγραψε:
fiataki έγραψε:
ARMAGEDDON έγραψε:Μάλλον όχι. Αν δεν υπάρχει πανδημία, αν αποφασίσουν οι Υπουργοί.........



Το άρθρο 48 αναφέρει ότι εξαιρούμαστε. Δηλαδή σε αυτόν τον κύκλο που επίκειται δεν έχουμε δικαίωμα συμμετοχής.
Άδικο πολύ.

Αγαπητέ είσαι λάθος αυτό που λέει είναι ότι για όσο διάστημα ισχύει η πανδημία και τα έκτακτα μέτρα ξέρουμε μαστε παντελώς όλοι οι κλάδοι στην ουσία θα επανέλθουμε άμα το διαβάσουμε καλά στην κινητικότητα με μία κοινή υπουργική απόφαση δηλαδή αν δεν βγει η απόφαση και ο κορονοϊός να τελειώσει δεν μπαίνεις στην κινητικότητα π.χ. τον Ιανουάριο πρέπει να βγει νέα κοινή υπουργική απόφαση αλλαγή νόμου δηλαδή


Το ίδιο λέμε.

Λοιπόν, τι προτείνετε να κάνουμε;
Αν το αφήσουμε έτσι τότε μετά το τέλος των μέτρων δε θα έχουμε πολλές επιλογές, οι Φορείς θα έχουν καλύψει τις κενές θέσεις τους. Για ποια ισότητα μιλάμε;

Κάτι πρέπει να γίνει άμεσα.

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό daredevil » Τρί Σεπ 15, 2020 5:29 pm

Αγαπητέ αγαπητέ με το άρθρο 48 είπες χωρίς να θέλω να σου πω κάτι ή να το παίξω έξυπνος ότι ξέρω .το λάθος που είπα είναι ότι στον προηγούμενο κύκλο εξαιρεθηκαμε. η αίτηση των διοικητικών υπαλλήλων εξαιρούνταν από τον πρώτο κύκλο κινητικότητας αναστέλλεται λέει η εξέταση των αιτήσεων τους και έμενε εκεί .και λέει σε νέο κύκλο θα εξεταστούν τα αιτήματα σε νέες αιτήσεις. τώρα τι λέει εξαιρούνται στην ουσία παντελώς λογω του κορονοιου και των έκτακτων μέτρων. πρόσεξε παντελώς δηλαδή δεν σου λέει ότι εξερεισαι στο δεύτερο κύκλο του 20 στον πρώτο κύκλο του 20, λέει με νέα κοινή απόφαση θα μπούμε δηλαδή όποτε δεήσει. δηλαδή εμείς ή του νοσοκομείου είμαστε οι πιο μαλάκες να το πω απλά και έχουν την εντύπωση ότι εμείς ή οποιοσδήποτε διοριστεί στο νοσοκομείο ο οποίος δεν είναι νοσηλευτής ότι θα ρθει .μόνο αν πείνα και δεν έχει επιλογή ο άνθρωπος για να κάνει μετάταξη από άλλη υπηρεσία στο νοσοκομείο πρέπει να τρελός

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό daredevil » Πέμ Νοέμ 05, 2020 7:23 pm

Άρθρο 66
Αναστολή εξέτασης αιτήσεων προσωπικού στο πλαίσιο της κινητικότητας

Το πάσης φύσεως προσωπικό όλων ανεξαιρέτως των νοσηλευτικών ιδρυμάτων της ημεδαπής, συμπεριλαμβανομένων των νοσηλευτικών ιδρυμάτων εποπτείας του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων, του Υπουργείου Εθνικής Άμυνας, καθώς και των στρατιωτικών νοσοκομείων, της Κεντρικής Υπηρεσίας του Υπουργείου Υγείας, καθώς και των λοιπών εποπτευόμενων φορέων του Υπουργείου Υγείας, εξαιρείται από τη συμμετοχή κύκλους κινητικότητας του Ενιαίου Συστήματος Κινητικότητας του ν. 4440/2016 (Α΄ 224) για όσο χρόνο διαρκεί η πανδημία του κορωνοϊού COVID-19 και για όσο χρόνο απαιτούνται τα έκτακτα μέτρα αντιμετώπισης της πανδημίας αυτής. Η ως άνω εξαίρεση αίρεται με κοινή απόφαση των Υπουργών Εσωτερικών και Υγείας.
--------

ερώτηση : θα αποδεχόσασταν θέση σε νέο διορισμό εκτός υγείας ? και ξεκινάς από από την αρχή δοκιμή υπηρεσία κλπ . 8ετία για μετάταξη σε ανώτερο κλάδο .
γιατί με τα νέα δεδομένα έχουμε χάσει την κύκλο του 1 / 21. και πάμε για τον επόμενο του οκτωβριο 2020 ή 1 / 21

ARMAGEDDON
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 21, 2019 12:37 am

Re: ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό ARMAGEDDON » Πέμ Νοέμ 05, 2020 11:52 pm

daredevil έγραψε:Άρθρο 66
Αναστολή εξέτασης αιτήσεων προσωπικού στο πλαίσιο της κινητικότητας

Το πάσης φύσεως προσωπικό όλων ανεξαιρέτως των νοσηλευτικών ιδρυμάτων της ημεδαπής, συμπεριλαμβανομένων των νοσηλευτικών ιδρυμάτων εποπτείας του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων, του Υπουργείου Εθνικής Άμυνας, καθώς και των στρατιωτικών νοσοκομείων, της Κεντρικής Υπηρεσίας του Υπουργείου Υγείας, καθώς και των λοιπών εποπτευόμενων φορέων του Υπουργείου Υγείας, εξαιρείται από τη συμμετοχή κύκλους κινητικότητας του Ενιαίου Συστήματος Κινητικότητας του ν. 4440/2016 (Α΄ 224) για όσο χρόνο διαρκεί η πανδημία του κορωνοϊού COVID-19 και για όσο χρόνο απαιτούνται τα έκτακτα μέτρα αντιμετώπισης της πανδημίας αυτής. Η ως άνω εξαίρεση αίρεται με κοινή απόφαση των Υπουργών Εσωτερικών και Υγείας.
--------

ερώτηση : θα αποδεχόσασταν θέση σε νέο διορισμό εκτός υγείας ? και ξεκινάς από από την αρχή δοκιμή υπηρεσία κλπ . 8ετία για μετάταξη σε ανώτερο κλάδο .
γιατί με τα νέα δεδομένα έχουμε χάσει την κύκλο του 1 / 21. και πάμε για τον επόμενο του οκτωβριο 2020 ή 1 / 21

Ξεκινάω από το δεύτερο. Για να ξαναμπούμε θα περιμένουμε αρκετά χρόνια. Ο ΠΟΥ να κηρύξει λήξη της πανδημίας, να σταματήσουν τα μέτρα, να βγει ΚΥΑ, να γίνει νέος κύκλος............
Προσωπικά θα αποδεχόμουν νέο διορισμό, αρκεί να μην χρειαστεί να αλλάξω τόπο κατοικίας. Θέλω να φύγω από το τρελάδικο που έχει γίνει το ΥΓΕΙΑΣ.

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό daredevil » Παρ Νοέμ 06, 2020 8:03 am

Ακριβώς τρελάδικο έχω κουραστεί να είμαι στο υγείας έχω κουραστεί να αναθέτουν άλλα καθήκοντα Πέραν της ειδικότητάς μου αλλά εκμεταλλεύονται την ειδικότητά μου για να μην έχουν κώλυμα ότι είμαι ο μοναδικός της ειδικότητάς μου και δεν μπορώ να φύγω καταλάβατε καθήκοντα διοικητικών κλάδων ενώ έχω ειδικό η συγκεκριμένη που δεν την έχει άλλος μέσα στο νοσοκομείο αλλά όταν κάνω τα χαρτιά μου για την κινητικότητα μου λένε ότι είναι μοναδικός στην ειδικότητα οπότε αυτοί δεν έχουν σκοπό να με αφήσουν να φύγω αλλά ούτε και σε νέο κύκλο αρκεί μόνο να κάνω μετάταξη ως διοικητικός υπάλληλος που αν την κάνει υπηρεσία γιατί επικαλούνται ότι όντως ο μοναδικός στην ειδικότητα και λίγο δύσκολο να γίνει αλλά πουλάνε τρέλα θέλω δηλαδή να έχουν ένα μοναδικό στην ειδικότητα που να εκτελεί καθήκοντα διοικητικού κλάδου και να μη φεύγει όμως να κερδίσω δηλαδή έναν διοικητικό παραπάνω για αυτό έχω τσαντιστεί και λέω δεν πρόκειται να κάνω μετάταξη ακόμα και σε κύκλο υγιές νέο όταν λήξει η πανδημία οπότε η μοναδική λύση είναι ο νέος διορισμός ο νέος δύο αριθμούς βέβαια θα είναι εκτός του τόπου κατοικίας μου και θα περιμένω δύο χρόνια Ξανά από την αρχή

ARMAGEDDON
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 21, 2019 12:37 am

Re: ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό ARMAGEDDON » Κυρ Δεκ 06, 2020 12:32 pm

12221 θέσεις αλλά εμείς εκτός.


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες