ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
ARMAGEDDON
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 21, 2019 12:37 am

ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό ARMAGEDDON » Πέμ Μάιος 28, 2020 11:17 pm

Ανοίγω νέο θέμα για τους Διοικητικούς Υπαλλήλους των Νοσοκομείων και των Κέντρων Υγείας.

ARMAGEDDON
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 21, 2019 12:37 am

Re: ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό ARMAGEDDON » Παρ Μάιος 29, 2020 7:38 pm

Όλοι έχουν συλλόγους εκτός από εμάς. Μήπως πρέπει κάποια στιγμή να τον δημιουργήσουμε; Πριν αρχίσουν κάποιοι τα διάφορα, δεν έχω καμία διάθεση να πάρω θέση, εκτός από απλό μέλος.

mkyfo
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Παρ Δεκ 29, 2017 11:45 am

Re: ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό mkyfo » Σάβ Μάιος 30, 2020 8:40 am

Καλημέρα σας !!! Είμαι διοικητικό υπάλληλο στο Νοσοκομείο Θεσσαλονίκης, εδώ και 16 χρονιά. Έκανα αίτηση στην επιτροπή κινητικότητας 2019, δεν ξέρω αν με πάρει..
Το https://diavgeia.gov.gr/doc/67%CE%93646 ... nline=true , το δικαιούμαι επειδή είμαι σε ΑμεΑ. Μακάρι!!

ARMAGEDDON
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 21, 2019 12:37 am

ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό ARMAGEDDON » Τρί Ιουν 02, 2020 8:46 am

mkyfo έγραψε:Καλημέρα σας !!! Είμαι διοικητικό υπάλληλο στο Νοσοκομείο Θεσσαλονίκης, εδώ και 16 χρονιά. Έκανα αίτηση στην επιτροπή κινητικότητας 2019, δεν ξέρω αν με πάρει..
Το https://diavgeia.gov.gr/doc/67%CE%93646 ... nline=true , το δικαιούμαι επειδή είμαι σε ΑμεΑ. Μακάρι!!

Τον Α΄κύκλο του 2019 τον χάσαμε. Μας ξανάβαλαν για τους επόμενους. Αν έχουμε νέο κύμα το φθινόπωρο όμως, πάλι θα είμαστε έξω.

krikstef
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Δεκ 04, 2019 5:46 pm

Re: ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό krikstef » Τρί Ιουν 02, 2020 2:05 pm

οι υπάλληλοι του Υπουργείου Υγείας ακόμη εξαιρούμαστε από τον Α΄κύκλο κινητικότητας του 2019; Έχω κάνει αίτηση , ζητάει ο φορέας υποδοχής τα πιστοποιητικά από τον φορέα μου και το Γραφείο Προσωπικού μου λέει ότι εξαιρούμαστε όχι μόνο από αυτό τον κύκλο αλλά γενικώς από παντού . Από ότι έχω καταλάβει δεν ερμηνεύουν κάτι σωστά είτε από άγνοια είτε από σκοπιμότητα.Υπάρχει κάτι που μπορώ να επικαλεστώ;

ARMAGEDDON
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 21, 2019 12:37 am

Re: ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό ARMAGEDDON » Τρί Ιουν 02, 2020 3:13 pm

krikstef έγραψε:οι υπάλληλοι του Υπουργείου Υγείας ακόμη εξαιρούμαστε από τον Α΄κύκλο κινητικότητας του 2019; Έχω κάνει αίτηση , ζητάει ο φορέας υποδοχής τα πιστοποιητικά από τον φορέα μου και το Γραφείο Προσωπικού μου λέει ότι εξαιρούμαστε όχι μόνο από αυτό τον κύκλο αλλά γενικώς από παντού . Από ότι έχω καταλάβει δεν ερμηνεύουν κάτι σωστά είτε από άγνοια είτε από σκοπιμότητα.Υπάρχει κάτι που μπορώ να επικαλεστώ;

Δυστυχώς όχι.
άρθρο 97 του Ν.4674/20
"Αναστολή εξέτασης αιτήσεων προσωπικού στο πλαίσιο της κινητικότητας 1. Αιτήσεις προσωπικού όλων ανεξαιρέτως των νοσηλευτικών ιδρυμάτων της ημεδαπής, της Κεντρικής Υπηρεσίας του Υπουργείου Υγείας, καθώς και των λοιπών εποπτευόμενων φορέων του Υπουργείου Υγείας, οι οποίες έχουν υποβληθεί στον Α΄ κύκλο Κινητικότητας 2019 στο πλαίσιο του Ενιαίου Συστήματος Κινητικότητας, καθώς και εκκρεμείς αιτήσεις των εν λόγω υπαλλήλων
από προηγούμενους κύκλους κινητικότητας δεν εξετάζονται και αναστέλλεται η διαδικασία αξιολόγησής τους, με μόνη εξαίρεση τις αιτήσεις μετάταξης, οι οποίες εκκρεμούν προς δημοσίευση, κατά την έναρξη ισχύος του παρόντος. Επαναξιολόγηση των αιτήσεων αυτών, δύναται να πραγματοποιηθεί κατόπιν υποβολής νέας αίτησης των ενδιαφερομένων σε επόμενο κύκλο κινητικότητας."

krikstef
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Δεκ 04, 2019 5:46 pm

Re: ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό krikstef » Τρί Ιουν 02, 2020 5:45 pm

Σε ευχαριστώ πολύ Armageddon

mkyfo
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Παρ Δεκ 29, 2017 11:45 am

Re: ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό mkyfo » Τρί Ιουν 02, 2020 8:52 pm

ARMAGEDDON έγραψε:
krikstef έγραψε:οι υπάλληλοι του Υπουργείου Υγείας ακόμη εξαιρούμαστε από τον Α΄κύκλο κινητικότητας του 2019; Έχω κάνει αίτηση , ζητάει ο φορέας υποδοχής τα πιστοποιητικά από τον φορέα μου και το Γραφείο Προσωπικού μου λέει ότι εξαιρούμαστε όχι μόνο από αυτό τον κύκλο αλλά γενικώς από παντού . Από ότι έχω καταλάβει δεν ερμηνεύουν κάτι σωστά είτε από άγνοια είτε από σκοπιμότητα.Υπάρχει κάτι που μπορώ να επικαλεστώ;

Δυστυχώς όχι.
άρθρο 97 του Ν.4674/20
"Αναστολή εξέτασης αιτήσεων προσωπικού στο πλαίσιο της κινητικότητας 1. Αιτήσεις προσωπικού όλων ανεξαιρέτως των νοσηλευτικών ιδρυμάτων της ημεδαπής, της Κεντρικής Υπηρεσίας του Υπουργείου Υγείας, καθώς και των λοιπών εποπτευόμενων φορέων του Υπουργείου Υγείας, οι οποίες έχουν υποβληθεί στον Α΄ κύκλο Κινητικότητας 2019 στο πλαίσιο του Ενιαίου Συστήματος Κινητικότητας, καθώς και εκκρεμείς αιτήσεις των εν λόγω υπαλλήλων
από προηγούμενους κύκλους κινητικότητας δεν εξετάζονται και αναστέλλεται η διαδικασία αξιολόγησής τους, με μόνη εξαίρεση τις αιτήσεις μετάταξης, οι οποίες εκκρεμούν προς δημοσίευση, κατά την έναρξη ισχύος του παρόντος. Επαναξιολόγηση των αιτήσεων αυτών, δύναται να πραγματοποιηθεί κατόπιν υποβολής νέας αίτησης των ενδιαφερομένων σε επόμενο κύκλο κινητικότητας."



"Ε. Μεταθέσεις προσωπικού:
Με τις διατάξεις του αρ. 55 του ν. 4674/2020 τροποποιούνται οι διατάξεις της παρ. 2 του άρθρου
67 του Υπαλληλικού Κώδικα (ν. 3528/2007) που αφορούν στη μετάθεση προσωπικού και
συγκεκριμένα προβλέπονται τα εξής:
«2.Δεν επιτρέπεται μετάθεση υπαλλήλου χωρίς αίτηση του, εφόσον ο ίδιος ή εξαρτώμενο μέλος
της οικογενείας του παρουσιάζει αναπηρία σε ποσοστό 50% και άνω."

Έκανα αίτηση, έχω απόφαση αναπηρίας 80%, το έχασα??

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό daredevil » Τετ Ιουν 03, 2020 9:45 am

ARMAGEDDON έγραψε:
krikstef έγραψε:οι υπάλληλοι του Υπουργείου Υγείας ακόμη εξαιρούμαστε από τον Α΄κύκλο κινητικότητας του 2019; Έχω κάνει αίτηση , ζητάει ο φορέας υποδοχής τα πιστοποιητικά από τον φορέα μου και το Γραφείο Προσωπικού μου λέει ότι εξαιρούμαστε όχι μόνο από αυτό τον κύκλο αλλά γενικώς από παντού . Από ότι έχω καταλάβει δεν ερμηνεύουν κάτι σωστά είτε από άγνοια είτε από σκοπιμότητα.Υπάρχει κάτι που μπορώ να επικαλεστώ;

Δυστυχώς όχι.
άρθρο 97 του Ν.4674/20
"Αναστολή εξέτασης αιτήσεων προσωπικού στο πλαίσιο της κινητικότητας 1. Αιτήσεις προσωπικού όλων ανεξαιρέτως των νοσηλευτικών ιδρυμάτων της ημεδαπής, της Κεντρικής Υπηρεσίας του Υπουργείου Υγείας, καθώς και των λοιπών εποπτευόμενων φορέων του Υπουργείου Υγείας, οι οποίες έχουν υποβληθεί στον Α΄ κύκλο Κινητικότητας 2019 στο πλαίσιο του Ενιαίου Συστήματος Κινητικότητας, καθώς και εκκρεμείς αιτήσεις των εν λόγω υπαλλήλων
από προηγούμενους κύκλους κινητικότητας δεν εξετάζονται και αναστέλλεται η διαδικασία αξιολόγησής τους, με μόνη εξαίρεση τις αιτήσεις μετάταξης, οι οποίες εκκρεμούν προς δημοσίευση, κατά την έναρξη ισχύος του παρόντος. Επαναξιολόγηση των αιτήσεων αυτών, δύναται να πραγματοποιηθεί κατόπιν υποβολής νέας αίτησης των ενδιαφερομένων σε επόμενο κύκλο κινητικότητας."

ακριβώς . κάθε κάθε φορά κορίνθιος ή άλλος ιός . οι νοσοκομειακοί έξω

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό daredevil » Τετ Ιουν 03, 2020 10:09 am

στον επόμενο κύκλο θα είμαστε μέσα ή θα κοπούν πάλι

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό daredevil » Δευ Ιουν 08, 2020 6:41 pm

Με το νέο κύμα , θα μείνουν πάλι έξω . Δηλαδή πάλι καταδικασμένοι

ARMAGEDDON
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 21, 2019 12:37 am

Re: ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό ARMAGEDDON » Δευ Ιουν 08, 2020 11:36 pm

daredevil έγραψε:Με το νέο κύμα , θα μείνουν πάλι έξω . Δηλαδή πάλι καταδικασμένοι

Στην αρχή της ιστορίας με τον κορονοϊό, οι Διοικητές των Νοσοκομείων ζήτησαν από τον Υπουργό να σταματήσει την κινητικότητα των Διοικητικών, οι οποίοι αντί να ευχαριστούν τον θεό που έχουν δουλειά τόλμησαν να σηκώσουν κεφάλι και να θέλουν να φύγουν από την γαλέρα. Έτσι βγήκαμε από τον Α΄κύκλο του 2019. Από τώρα μας προετοιμάζουν για νέο κύμα το φθινόπωρο. Οπότε πιθανόν να μας βγάλουν πάλι, όποτε και αν γίνει νέος κύκλος.

ARMAGEDDON
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 21, 2019 12:37 am

Re: ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό ARMAGEDDON » Σάβ Σεπ 05, 2020 7:08 pm

Σύμφωνα με το άρθρο 48 ξαναμπαίνουμε.

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό daredevil » Σάβ Σεπ 05, 2020 7:52 pm

ARMAGEDDON έγραψε:Σύμφωνα με το άρθρο 48 ξαναμπαίνουμε.

Εδώ θα πεθάνουμε Δεν υπάρχει περίπτωση να έρθει με κινητικότητα κάνεις στα νοσοκομεία μόνο με διορισμό όποιος τα βλέπει αυτά νοσοκομεία δικαστήρια και εφκα τελείωσε η ως όσοι πρόλαβαν και έφυγαν οι υπόλοιποι σε ένα χρόνο γιατί και το Γενάρη θα έχει πάλι κορόιδο

ARMAGEDDON
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 21, 2019 12:37 am

Re: ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό ARMAGEDDON » Κυρ Σεπ 06, 2020 12:37 am

daredevil έγραψε:
ARMAGEDDON έγραψε:Σύμφωνα με το άρθρο 48 ξαναμπαίνουμε.

Εδώ θα πεθάνουμε Δεν υπάρχει περίπτωση να έρθει με κινητικότητα κάνεις στα νοσοκομεία μόνο με διορισμό όποιος τα βλέπει αυτά νοσοκομεία δικαστήρια και εφκα τελείωσε η ως όσοι πρόλαβαν και έφυγαν οι υπόλοιποι σε ένα χρόνο γιατί και το Γενάρη θα έχει πάλι κορόιδο

Εμένα με ενδιαφέρει να φύγω από το ΥΓΕΙΑΣ. Έτσι κι΄αλλιώς, σε λίγο τα Νοσοκομεία και τα Κέντρα Υγείας δεν θα ανήκουν στο Κράτος.


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Maraki1488 και 10 επισκέπτες