ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
lasos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Παρ Σεπ 28, 2018 11:12 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό lasos » Δευ Φεβ 15, 2021 6:45 pm

ssttmm έγραψε:
lasos έγραψε:καλημέρα στους φίλους και συναδέλφους!!

Γνωρίζει κανείς αν στο υποθετικό σενάριο που βγει ΦΕΚ Μετάταξης το Φλεβάρη πόσος χρόνος απαιτείται για τη μεταπήδηση στη νέα υπηρεσία;Δηλαδή π.χ θα απαιτηθεί κανα τρίμηνο ακόμα για συγκέντρωση λοιπών δικαιολογητικών,εγγραφή μας στις πιστώσεις του Προυπολογισμού κλπ ή πάμε άμεσα;

Για να ενημερώσουμε και τη νυν υπηρεσία μας..

Ευχαριστώ


Με την έκδοση του ΦΕΚ έχεις περιθώριο 10 μέρες για να παρουσιαστείς στην ΑΑΔΕ. Ως προς την πληρωμή σου υπολόγιζε περίπου 2 με 3 μήνες ώσπου να πληρωθείς από ΑΑΔΕ. Το νέο μισθολόγιο της ΑΑΔΕ που είναι στην βουλή, είναι ευννοικό για τους μετατασόμενους. :lol:


Συνάδελφε μήπως γνωρίζεις σε τι συνίσταται το `ευνοϊκό ` για τους μετατασσόμενους ,γιατί σε επόμενο σχόλιο διευκρίνισες ότι το μισθολόγιο για μετατασσόμενους που θα ισχύει απο Μάρτιο , δεν συμπεριλαμβάνει τελικά την προσωπική διαφορά που θα παίρνουν οι υπόλοιποι..;

lasos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Παρ Σεπ 28, 2018 11:12 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό lasos » Δευ Μαρ 01, 2021 8:49 pm

Συνάδελφοι έχουμε νεότερα..

Ενημερώθηκα να στείλω ένα εκκαθαριστικό αποδοχών γιατί πρώτα Θεός σε 2-3 βδομάδες ξεκινώ στη νέα υπηρεσία..Καλή συνέχεια σε όλους

Stnz
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2021 6:43 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό Stnz » Δευ Μαρ 01, 2021 11:14 pm

lasos έγραψε:Συνάδελφοι έχουμε νεότερα..

Ενημερώθηκα να στείλω ένα εκκαθαριστικό αποδοχών γιατί πρώτα Θεός σε 2-3 βδομάδες ξεκινώ στη νέα υπηρεσία..Καλή συνέχεια σε όλους



Αδερφέ, εύχομαι οτι καλυτερο κ καλη σταδιοδρομία.. πες μου κατι σε παρακαλω.. ανήκεις στην κατηγορια ΠΕ, σωστά; Ευχαριστώ..

ruben2501
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τετ Ιαν 27, 2010 7:30 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό ruben2501 » Τρί Μαρ 02, 2021 10:49 am

lasos έγραψε:Συνάδελφοι έχουμε νεότερα..

Ενημερώθηκα να στείλω ένα εκκαθαριστικό αποδοχών γιατί πρώτα Θεός σε 2-3 βδομάδες ξεκινώ στη νέα υπηρεσία..Καλή συνέχεια σε όλους


Συγχαρητήρια και καλή αρχή σου εύχομαι. Για τη διευκόλυνση όλως όσων παρακολουθούμε το θέμα, αν δε σου είναι κόπος γράψε μας κάποιες επιπλέον πληροφορίες. Την κατηγορία σου, πότε πέρασες συνέντευξη και πότε σου ανακοινώθηκε ότι επιλέχθηκες; Αν είδες αναρτημένη απόφαση με υπογραφή του διοικητή που αφορά τη μετάταξη σου ή αν όλο αυτό γίνεται προφορικά; Ενοχλήθηκε καθόλου η υπηρεσία σου ή όλα γίνονται μεταξύ σας με την ΑΑΔΕ;
Συγνώμη για τις ερωτήσεις απλώς νομίζω θα βοηθηθούμε αρκετά αν είμαστε πιο αναλυτικοί όλοι ως προς τις πληροφορίες που έχουμε.
Καλή σταδιοδρομία και πάλι.

lasos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Παρ Σεπ 28, 2018 11:12 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό lasos » Τρί Μαρ 02, 2021 10:52 am

Stnz έγραψε:
lasos έγραψε:Συνάδελφοι έχουμε νεότερα..

Ενημερώθηκα να στείλω ένα εκκαθαριστικό αποδοχών γιατί πρώτα Θεός σε 2-3 βδομάδες ξεκινώ στη νέα υπηρεσία..Καλή συνέχεια σε όλους



Αδερφέ, εύχομαι οτι καλυτερο κ καλη σταδιοδρομία.. πες μου κατι σε παρακαλω.. ανήκεις στην κατηγορια ΠΕ, σωστά; Ευχαριστώ..



Σε ευχαριστώ πολύ φίλε και αντεύχομαι με καλό ομοίως και σε σένα! :) .Οπως ανέφερες ανήκω στους ΠΕ....

ruben2501
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τετ Ιαν 27, 2010 7:30 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό ruben2501 » Τρί Μαρ 02, 2021 12:34 pm

Σε συνέχεια των παραπάνω να ενημερώσω ότι κι εγώ ενημερώθηκα για να στείλω εκκαθαριστικό μισθοδοσίας με τις πληροφορίες να αναφέρουν ότι η έκδοση της απόφασης μετάταξης μπορεί να πάρει και 3 εβδομάδες. Ανήκω στην κατηγορία ΠΕ και είχα περάσει από συνέντευξη περίπου στις 20/1 ενώ ενημερώθηκα ότι επιλέχθηκα περίπου 2 εβδομάδες αργότερα.

lasos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Παρ Σεπ 28, 2018 11:12 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό lasos » Τρί Μαρ 02, 2021 5:14 pm

ruben2501 έγραψε:
lasos έγραψε:Συνάδελφοι έχουμε νεότερα..

Ενημερώθηκα να στείλω ένα εκκαθαριστικό αποδοχών γιατί πρώτα Θεός σε 2-3 βδομάδες ξεκινώ στη νέα υπηρεσία..Καλή συνέχεια σε όλους


Συγχαρητήρια και καλή αρχή σου εύχομαι. Για τη διευκόλυνση όλως όσων παρακολουθούμε το θέμα, αν δε σου είναι κόπος γράψε μας κάποιες επιπλέον πληροφορίες. Την κατηγορία σου, πότε πέρασες συνέντευξη και πότε σου ανακοινώθηκε ότι επιλέχθηκες; Αν είδες αναρτημένη απόφαση με υπογραφή του διοικητή που αφορά τη μετάταξη σου ή αν όλο αυτό γίνεται προφορικά; Ενοχλήθηκε καθόλου η υπηρεσία σου ή όλα γίνονται μεταξύ σας με την ΑΑΔΕ;
Συγνώμη για τις ερωτήσεις απλώς νομίζω θα βοηθηθούμε αρκετά αν είμαστε πιο αναλυτικοί όλοι ως προς τις πληροφορίες που έχουμε.
Καλή σταδιοδρομία και πάλι.


Συνάδελφε και απο μένα συγχαρητήρια. Προσωπικά πέρασα απο συνέντευξη στις 20/10 και είμαι στην ΠΕ Κατηγορία.Την ενημέρωση την είχα τηλεφωνικά την Παρασκευή.Η υπηρεσία μου προς το παρόν δεν ενοχλήθηκε αλλά και δεν υπάρχει λόγος εξαιτίας της μη αναγκαιότητας για συναίνεση απο τον φορέα προέλευσης..Εύχομαι σύντομα ανάληψη υπηρεσίας και επιπλέον να επωφεληθούμε απο το νέο μισθολογικό της ΑΑΔΕ..!! :D

Stnz
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2021 6:43 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό Stnz » Τρί Μαρ 09, 2021 5:00 pm

Καλησπερα παιδια. Μηπως καποιος γνωριζει πότε θα ξεκινήσουν οι συνεντεύξεις για τους ΔΕ; ..και αν κάποιος έδωσε να μου πει πότε!.. ευχαριστω πολυ..

THER
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 22, 2020 1:21 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό THER » Τρί Μαρ 09, 2021 5:37 pm

Καλησπέρα παιδιά έχουμε κάποιο νέο για το ποιοι προσλήφθηκαν και ποιες είναι οι επόμενες διαδικασίες;;

THER
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 22, 2020 1:21 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό THER » Τρί Μαρ 09, 2021 5:40 pm

lasos έγραψε:Συνάδελφοι έχουμε νεότερα..

Ενημερώθηκα να στείλω ένα εκκαθαριστικό αποδοχών γιατί πρώτα Θεός σε 2-3 βδομάδες ξεκινώ στη νέα υπηρεσία..Καλή συνέχεια σε όλους

Καλησπέρα έχουμε κάποιο καινούργια εξέλιξη;;

tsolis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 24, 2020 10:49 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό tsolis » Τετ Μαρ 10, 2021 10:02 am

Stnz έγραψε:Καλησπερα παιδια. Μηπως καποιος γνωριζει πότε θα ξεκινήσουν οι συνεντεύξεις για τους ΔΕ; ..και αν κάποιος έδωσε να μου πει πότε!.. ευχαριστω πολυ..


Καλημέρα,
Και εγώ την ίδια απορία έχω και στην ίδια φάση βρίσκομαι.
Έχω τηλεφωνήσει αρκετές φορές το τελευταίο διάστημα αλλά δεν το σηκώνουν το τηλέφωνο, ούτε στο email απαντάνε.
Εάν έχει κάποιος κάποια ενημέρωση-πληροφορία ας μας πει.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

peters
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Δεκ 31, 2018 3:59 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό peters » Τετ Μαρ 10, 2021 3:33 pm

Για Δ.Ε. δεν έχουν ξεκινήσει ακόμη.
Ευελπιστούν ότι μέσα Απριλίου θα έχουν ολοκληρώσει την διαδικασία και για τους Δ.Ε.

lasos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Παρ Σεπ 28, 2018 11:12 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό lasos » Πέμ Μαρ 11, 2021 5:29 pm

THER έγραψε:
lasos έγραψε:Συνάδελφοι έχουμε νεότερα..

Ενημερώθηκα να στείλω ένα εκκαθαριστικό αποδοχών γιατί πρώτα Θεός σε 2-3 βδομάδες ξεκινώ στη νέα υπηρεσία..Καλή συνέχεια σε όλους

Καλησπέρα έχουμε κάποιο καινούργια εξέλιξη;;


Καλησπέρα,ακόμα δεν έχω νεότερα και μάλλον θα τους ενοχλήσω εκ νέου την εβδομάδα που έρχεται..Ίσως να υποθέσω το lockdown και η τηλεργασία δημιουργούν μια κάποια καθυστέρηση..Αν υπάρξουν νέα θα ενημερώσω..

lasos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Παρ Σεπ 28, 2018 11:12 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό lasos » Παρ Μαρ 12, 2021 1:59 pm

Καλησπέρα σας,
Σήμερα σε mail που έστειλα μου απάντησαν ότι προχωρά η διαδικασία μετά το εκκαθαριστικό αποδοχών που απέστειλα,είμαστε στη φάση εγγραφής πιστώσεων και υπογραφών και το max σε 2 βδομαδες από σήμερα θα ολοκληρωθεί η διαδικασία...

kmb
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Μαρ 30, 2021 6:52 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό kmb » Παρ Απρ 02, 2021 6:52 pm

lasos έγραψε:
THER έγραψε:
lasos έγραψε:Συνάδελφοι έχουμε νεότερα..

Ενημερώθηκα να στείλω ένα εκκαθαριστικό αποδοχών γιατί πρώτα Θεός σε 2-3 βδομάδες ξεκινώ στη νέα υπηρεσία..Καλή συνέχεια σε όλους

Καλησπέρα έχουμε κάποιο καινούργια εξέλιξη;;


Καλησπέρα,ακόμα δεν έχω νεότερα και μάλλον θα τους ενοχλήσω εκ νέου την εβδομάδα που έρχεται..Ίσως να υποθέσω το lockdown και η τηλεργασία δημιουργούν μια κάποια καθυστέρηση..Αν υπάρξουν νέα θα ενημερώσω..



έμαθες κατι


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες