ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
lasos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Παρ Σεπ 28, 2018 11:12 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό lasos » Παρ Δεκ 04, 2020 6:16 pm

Καλησπέρα συνάδελφοι και από μένα και συγχαρητήρια!

Έχετε υπόψη σας κάποιο χρονοδιάγραμμα της διαδικασίας καθώς επίσης υπάρχει περίπτωση τα πράγματα να ματαιωθούν απο τον φορέα αν και η προκύρηξε έγραφε ότι δεν απαιτείται η συναίνεση από τον φορέα προέλευσης;

Έχει ειπωθεί ότι εμπλεκεται το υπουργείο εσωτερικών ενώ εγω μάλλον πρέπει να περάσω απο έγκριση αποδέσμευσης από εκπαιδευτικά καθήκοντα λογω της ιδιότητας μου...

Καλή συνέχεια

trelokomeio
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 552
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 10, 2008 8:04 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό trelokomeio » Σάβ Δεκ 05, 2020 10:53 am

ναι για το Εσωτερικών ισχύει αλλά πριν λίγες μέρες μου είπαν οτι είναι τυπικό και γρήγορο σχετικά...
για την αποδέσμευσή σου , δεν γνωρίζω κάτι.

lasos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Παρ Σεπ 28, 2018 11:12 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό lasos » Κυρ Δεκ 06, 2020 1:01 pm

trelokomeio έγραψε:ναι για το Εσωτερικών ισχύει αλλά πριν λίγες μέρες μου είπαν οτι είναι τυπικό και γρήγορο σχετικά...
για την αποδέσμευσή σου , δεν γνωρίζω κάτι.



Mακάρι να είναι σχετικά γρήγορη και τυπική η διαδικασία.Διότι ένας φίλος μου ήταν έτοιμος για μετάταξη σε άλλη υπηρεσία αλλά τελικά τον μπλόκαρε ο φορέας προέλευσής του ενώ περίμενέ ΦΕΚ από το εσωτερικών..Μήπως καλά είναι σε αυτή τη φάση να χρησιμοποιήσουμε και καμία ``άνωθεν`` βοήθεια;;;

lasos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Παρ Σεπ 28, 2018 11:12 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό lasos » Τρί Δεκ 22, 2020 7:15 pm

Καλησπέρα,

Πήρα σήμερα τηλέφωνο και μου παν η υπόθεση έφυγε υπουργείο Εσωτερικών και θα χρειαστεί ένα τρίμηνο τουλάχιστον για νεότερα...

Καλά Χριστούγεννα σε όλους

ssttmm
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 15, 2020 8:27 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό ssttmm » Παρ Ιαν 29, 2021 2:15 pm

Εντός των ημερών θα περάσει τροπολογία για εξαίρεση των μετατάξεων του Brexit από την τυπική έγκριση του Εσωτερικών για επιταχυνση διαδικασιων και καλώς εχόντων των πραγμάτων αποφάσεις μετατάξεων θα εκδοθουν μέσα στον Φλεβάρη.

peters
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Δεκ 31, 2018 3:59 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό peters » Παρ Ιαν 29, 2021 4:49 pm

Ξέρει κανείς σε ποιό στάδιο βρισκόμαστε τώρα;
Τελείωσαν οι συνεντεύξεις στους ΠΕ και ξεκίνησαν στους ΤΕ;

ssttmm
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 15, 2020 8:27 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό ssttmm » Σάβ Ιαν 30, 2021 7:22 am

peters έγραψε:Ξέρει κανείς σε ποιό στάδιο βρισκόμαστε τώρα;
Τελείωσαν οι συνεντεύξεις στους ΠΕ και ξεκίνησαν στους ΤΕ;


Έχουν ολοκληρωθεί οι συνεντεύξεις από τον Οκτώβριο και έχουν γίνει οι επιλογές των προς μετάταξή. Αναμένεται η έκδοση των αποφάσεων. Με άρθρο του υπό ψήφιση νομοσχεδίου για την στατιστική υπηρεσία, καταργείται η τριμελής επιτροπη (εσωτερικών) και ο όρος του ελάχιστου 65% κάλυψης του κλάδου από το φορέα προέλευσης για τις μετάταξής του Brexit. Άρα αποφάσεις μετατάξεων μέχρι το τέλος Φεβρουαρίου ακούγεται λογικό. Εν αναμονή λοιπόν για τους ενδιαφερόμενους.

Stnz
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2021 6:43 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό Stnz » Δευ Φεβ 01, 2021 12:35 pm

Καλησπέρα. Προφανώς έγιναν οι συνεντεύξεις ΜΟΝΟ για τους ΠΕ. Διότι εγώ είμαι υποψήφιος ΔΕ και ακόμη περιμένω την συνέντευξη.
Μετά απο επικοινωνία μου με τον κ Σουγλέ είπε πως ολοκληρώθηκαν για τους ΠΕ. Ευχαριστώ.. :?:

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό daredevil » Δευ Φεβ 01, 2021 4:44 pm

Η δε ακόμα;

trelokomeio
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 552
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 10, 2008 8:04 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό trelokomeio » Τρί Φεβ 02, 2021 10:00 am

[quote="ssttmm"][quote="peters"]Ξέρει κανείς σε ποιό στάδιο βρισκόμαστε τώρα;
Τελείωσαν οι συνεντεύξεις στους ΠΕ και ξεκίνησαν στους ΤΕ;[/quote]

Έχουν ολοκληρωθεί οι συνεντεύξεις από τον Οκτώβριο και έχουν γίνει οι επιλογές των προς μετάταξή. Αναμένεται η έκδοση των αποφάσεων. Με άρθρο του υπό ψήφιση νομοσχεδίου για την στατιστική υπηρεσία, καταργείται η τριμελής επιτροπη (εσωτερικών) και ο όρος του ελάχιστου 65% κάλυψης του κλάδου από το φορέα προέλευσης για τις μετάταξής του Brexit. Άρα αποφάσεις μετατάξεων μέχρι το τέλος Φεβρουαρίου ακούγεται λογικό. Εν αναμονή λοιπόν για τους ενδιαφερόμενους.[/quote]


Δεν μπορώ να βρω το νομοσχέδιο που ψηφίσθηκε και αναφέρει περί 3μελούς και 65%...
Ποιό είναι; άρθρο; :)

ssttmm
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 15, 2020 8:27 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό ssttmm » Τρί Φεβ 02, 2021 2:11 pm

trelokomeio έγραψε:
ssttmm έγραψε:
peters έγραψε:Ξέρει κανείς σε ποιό στάδιο βρισκόμαστε τώρα;
Τελείωσαν οι συνεντεύξεις στους ΠΕ και ξεκίνησαν στους ΤΕ;


Έχουν ολοκληρωθεί οι συνεντεύξεις από τον Οκτώβριο και έχουν γίνει οι επιλογές των προς μετάταξή. Αναμένεται η έκδοση των αποφάσεων. Με άρθρο του υπό ψήφιση νομοσχεδίου για την στατιστική υπηρεσία, καταργείται η τριμελής επιτροπη (εσωτερικών) και ο όρος του ελάχιστου 65% κάλυψης του κλάδου από το φορέα προέλευσης για τις μετάταξής του Brexit. Άρα αποφάσεις μετατάξεων μέχρι το τέλος Φεβρουαρίου ακούγεται λογικό. Εν αναμονή λοιπόν για τους ενδιαφερόμενους.



Δεν μπορώ να βρω το νομοσχέδιο που ψηφίσθηκε και αναφέρει περί 3μελούς και 65%...
Ποιό είναι; άρθρο; :)


Βουλή των Ελλήνων - Νομοθετικό Έργο - Επεξεργασία στις Επιτροπές - Σ/Ν "Διενέργεια Γεν. Απογραφών Έτους 2021..." - Αρθρο 38. Σήμερα ήταν η τελική ημέρα συζήτησης στην επιτροπή και μετά πάει ολομέλεια για ψήφιση.

trelokomeio
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 552
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 10, 2008 8:04 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό trelokomeio » Τρί Φεβ 02, 2021 10:27 pm

Σήμερα, έδωσα συνεντευξη, πήγε αρκετά καλά!
Αρα, μετά την επιλογή, ενηεμρώνεται μάλλον-υποθέτω η οργανική μας, προκειμένου να δώσει πιστοποιητικό υπηρ μεταβολών;
ή απευθειας εκδίδουν στην ααδε την απόφαση μετάταξης με κοινοποίηση στην οργανική μας;

ξέρει κάποιος;

Stnz
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2021 6:43 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό Stnz » Τετ Φεβ 03, 2021 6:40 am

trelokomeio έγραψε:Σήμερα, έδωσα συνεντευξη, πήγε αρκετά καλά!
Αρα, μετά την επιλογή, ενηεμρώνεται μάλλον-υποθέτω η οργανική μας, προκειμένου να δώσει πιστοποιητικό υπηρ μεταβολών;
ή απευθειας εκδίδουν στην ααδε την απόφαση μετάταξης με κοινοποίηση στην οργανική μας;

ξέρει κάποιος;





Καλημέρα φιλε μου και σου εύχομαι καλη επιτυχία.
Απάντηση στο ερώτημά σου δεν έχω όμως φανταζομαι το δεύτερο απο αυτά που είπες..
Μπορείς να μας πεις την κατηγορία σου. ΠΕ, ΤΕ Ή ΔΕ; επίσης ενημερώθηκες με e mail ή και απο το τηλέφωνο; Ευχαριστώ.

trelokomeio
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 552
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 10, 2008 8:04 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό trelokomeio » Τετ Φεβ 03, 2021 8:53 am

ΠΕ. email για κατέβασμα εφαρμογής κτλ

ssttmm
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 15, 2020 8:27 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό ssttmm » Τετ Φεβ 03, 2021 9:11 am

trelokomeio έγραψε:Σήμερα, έδωσα συνεντευξη, πήγε αρκετά καλά!
Αρα, μετά την επιλογή, ενηεμρώνεται μάλλον-υποθέτω η οργανική μας, προκειμένου να δώσει πιστοποιητικό υπηρ μεταβολών;
ή απευθειας εκδίδουν στην ααδε την απόφαση μετάταξης με κοινοποίηση στην οργανική μας;

ξέρει κάποιος;


Το πιστ. υπηρ. μεταβολών το είχαμε δώσει με την υποβολή της αίτησης καθώς ήταν από τα προαπαιτούμενα δικαιολογητικά. Άρα λογικά θα προχωρήσουν σε εκδοση αποφάσεων - εκδοση ΦΕΚ - και κοινοποίηση στις υπηρεσίες προέλευσης για να αποσταλλεί ο υπηρεσιακός φάκελος του υπαλλήλου και να ολοκληρωθεί η μετάταξη με την ανάληψη υπηρεσίας.


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες