ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
EleniPats82
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Σεπ 10, 2021 3:00 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό EleniPats82 » Δευ Σεπ 13, 2021 5:58 pm

diorismenos80 έγραψε:Ενάμιση μήνας αλλά ο ένας ήταν ο Αύγουστος.
Φαντάζομαι είσαι ΔΕ. Μόνο αυτοί εκρεμούν πια. Αν δεν κάνω λάθος ΠΕ και ΤΕ ολοκληρώθηκε η μετακίνηση.
Φυσικά και δεν ερωτάται ο φορέας προέλευσης. Είναι στις κατ'εξαίρεση μετατάξεις.
Κανονικά λίγες ημέρες μετά τη μισθοδοσία θα έπρεπε να σου έχει έρθει ημέηλ να δηλώσης ,εντός 5μέρου, ότι αποδέχεσαι τη μετάταξη.


Ναι, το e-mail για το αν αποδέχομαι τη θέση μου ήρθε 1-2 μέρες αφού έστειλα την μισθοδοσία μου και απάντησα θετικά. Αλλά έκτοτε πέρασε ενάμιση μήνας (και σε εμένα ο ένας είναι ο Αύγουστος) και δεν έχω κάποια ενημέρωση. Τέλος πάντων... τώρα υπομονή!

diorismenos80
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Σεπ 13, 2021 3:21 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό diorismenos80 » Τρί Σεπ 14, 2021 2:30 pm

Μπορείς να πάρεις και τον κ.Σουγλέ να ρωτήσεις.
Ότι σου απαντήσει ενημέρωσε κι εμάς. ( :lol: )

Stnz
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2021 6:43 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό Stnz » Σάβ Σεπ 18, 2021 12:36 pm

diorismenos80 έγραψε:Μπορείς να πάρεις και τον κ.Σουγλέ να ρωτήσεις.
Ότι σου απαντήσει ενημέρωσε κι εμάς. ( :lol: )


Καλημέρα παιδιά. Μίλησα με τον κ Σουγλε ( άνθρωπος με υπομονή κ ΚΎΡΙΟΣ) κ μου είπε πως η κινητικότητα τους πήγε λίγο πίσω λόγω χρονικών περιορισμών κ πως από Δευτέρα θα δουλέψει τα δικά μας έγγραφα.
ΥΓ είμαι κ γω ΔΕ κ πήρα το πρώτο χαρτί αποδοχής της θέσης.

diorismenos80
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Σεπ 13, 2021 3:21 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό diorismenos80 » Δευ Σεπ 20, 2021 3:03 pm

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση.
Άρα λογικά ίσως και ως το τέλος Σεπτεμβρίου να έχουν βγει τα ΦΕΚ.
Όντως κύριος με τα όλα του ο κ.Σουγλές.
Τιμάει την θέση του και με το παραπάνω.

diorismenos80
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Σεπ 13, 2021 3:21 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό diorismenos80 » Τρί Σεπ 28, 2021 4:16 pm

Ξεκίνησαν οι μετατάξεις και για τους ΔΕ.
Δύο πήραν ΦΕΚ σήμερα.
Με αυτό το ρυθμό ως τα τέλη Οκτωβρίου θα έχουν ολοκληρωθεί μάλλον.

Stnz
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2021 6:43 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό Stnz » Δευ Οκτ 18, 2021 10:49 am

diorismenos80 έγραψε:Ξεκίνησαν οι μετατάξεις και για τους ΔΕ.
Δύο πήραν ΦΕΚ σήμερα.
Με αυτό το ρυθμό ως τα τέλη Οκτωβρίου θα έχουν ολοκληρωθεί μάλλον.




Καλημέρα παιδιά και καλή σταδιοδρομία σε όλους. Μήπως γνωρίζετε ένα μπορούμε να παρουσιαστουμε στις νέες υπηρεσίες μας και χωρίς να μας σταλεί η κοινοποίηση του από το γρ. Προσωπικού μας; Ευχαριστώ

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό daredevil » Δευ Οκτ 18, 2021 11:01 am

Βγήκε το ΦΕΚ σου;

Stnz
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2021 6:43 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό Stnz » Δευ Οκτ 18, 2021 2:22 pm

daredevil έγραψε:Βγήκε το ΦΕΚ σου;
Ναι. Φυσικά. 11.10.21 Την προηγούμενη Δευτέρα μεσημέρι.

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό daredevil » Δευ Οκτ 18, 2021 5:58 pm

Ένα χρόνο μετά... Καλά πάμε

EleniPats82
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Σεπ 10, 2021 3:00 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό EleniPats82 » Τετ Οκτ 20, 2021 6:52 pm

Stnz έγραψε:
diorismenos80 έγραψε:Ξεκίνησαν οι μετατάξεις και για τους ΔΕ.
Δύο πήραν ΦΕΚ σήμερα.
Με αυτό το ρυθμό ως τα τέλη Οκτωβρίου θα έχουν ολοκληρωθεί μάλλον.




Καλημέρα παιδιά και καλή σταδιοδρομία σε όλους. Μήπως γνωρίζετε ένα μπορούμε να παρουσιαστουμε στις νέες υπηρεσίες μας και χωρίς να μας σταλεί η κοινοποίηση του από το γρ. Προσωπικού μας; Ευχαριστώ


Προσωπικά, νομίζω ότι πρέπει να απευθυνθείς απευθείας στο τελωνείο που μετατάχθηκες και να ρωτήσεις αν θα δεχθούν να σου συντάξουν ανάληψη υπηρεσίας χωρίς την κοινοποίηση της σχετικής απόφασης από την παλιά σου υπηρεσία. Αν δεχτούν τότε ούτε γάτα ούτε ζημιά.

Εκτυπώνεις το ΦΕΚ, την ανάρτηση στη Δι@υγεια, παρουσιάζεσαι στο Τελωνείο, κάνεις ανάληψη υπηρεσίας και τέλος! Το τι κάνει ή δεν κάνει η παλιά σου υπηρεσία δε σε ενδιαφέρει σε αυτή την περίπτωση.

Stnz
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2021 6:43 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό Stnz » Τετ Οκτ 20, 2021 9:15 pm

EleniPats82 έγραψε:
Stnz έγραψε:
diorismenos80 έγραψε:Ξεκίνησαν οι μετατάξεις και για τους ΔΕ.
Δύο πήραν ΦΕΚ σήμερα.
Με αυτό το ρυθμό ως τα τέλη Οκτωβρίου θα έχουν ολοκληρωθεί μάλλον.




Καλημέρα παιδιά και καλή σταδιοδρομία σε όλους. Μήπως γνωρίζετε ένα μπορούμε να παρουσιαστουμε στις νέες υπηρεσίες μας και χωρίς να μας σταλεί η κοινοποίηση του από το γρ. Προσωπικού μας; Ευχαριστώ


Προσωπικά, νομίζω ότι πρέπει να απευθυνθείς απευθείας στο τελωνείο που μετατάχθηκες και να ρωτήσεις αν θα δεχθούν να σου συντάξουν ανάληψη υπηρεσίας χωρίς την κοινοποίηση της σχετικής απόφασης από την παλιά σου υπηρεσία. Αν δεχτούν τότε ούτε γάτα ούτε ζημιά.

Εκτυπώνεις το ΦΕΚ, την ανάρτηση στη Δι@υγεια, παρουσιάζεσαι στο Τελωνείο, κάνεις ανάληψη υπηρεσίας και τέλος! Το τι κάνει ή δεν κάνει η παλιά σου υπηρεσία δε σε ενδιαφέρει σε αυτή την περίπτωση.


..το εκανα αλλά έφαγα κόκκινη κάρτα. Βέβαια δεν έφταιγαν αυτοί, αμέσως με υποδέχτηκαν με χαρά, απλά συντάσσοντας κάποια έγγραφα ενημερώθηκαν, προφανώς από τα κεντρικά, πως πρέπει να έχω μαζί μου κάποιου τύπου βεβαίωση - έγγραφο αποχώρησης από το Δήμο μου κ μου είπαν να ξαναπάω φυσικά αφού το έχω στα χέρια μου..

EleniPats82
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Σεπ 10, 2021 3:00 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό EleniPats82 » Πέμ Οκτ 21, 2021 4:36 pm

Stnz έγραψε:
EleniPats82 έγραψε:
Stnz έγραψε:


Καλημέρα παιδιά και καλή σταδιοδρομία σε όλους. Μήπως γνωρίζετε ένα μπορούμε να παρουσιαστουμε στις νέες υπηρεσίες μας και χωρίς να μας σταλεί η κοινοποίηση του από το γρ. Προσωπικού μας; Ευχαριστώ


Προσωπικά, νομίζω ότι πρέπει να απευθυνθείς απευθείας στο τελωνείο που μετατάχθηκες και να ρωτήσεις αν θα δεχθούν να σου συντάξουν ανάληψη υπηρεσίας χωρίς την κοινοποίηση της σχετικής απόφασης από την παλιά σου υπηρεσία. Αν δεχτούν τότε ούτε γάτα ούτε ζημιά.

Εκτυπώνεις το ΦΕΚ, την ανάρτηση στη Δι@υγεια, παρουσιάζεσαι στο Τελωνείο, κάνεις ανάληψη υπηρεσίας και τέλος! Το τι κάνει ή δεν κάνει η παλιά σου υπηρεσία δε σε ενδιαφέρει σε αυτή την περίπτωση.


..το εκανα αλλά έφαγα κόκκινη κάρτα. Βέβαια δεν έφταιγαν αυτοί, αμέσως με υποδέχτηκαν με χαρά, απλά συντάσσοντας κάποια έγγραφα ενημερώθηκαν, προφανώς από τα κεντρικά, πως πρέπει να έχω μαζί μου κάποιου τύπου βεβαίωση - έγγραφο αποχώρησης από το Δήμο μου κ μου είπαν να ξαναπάω φυσικά αφού το έχω στα χέρια μου..


Προσωπικά, αν αρνηθούν να μου χορηγήσουν κάποια βεβαίωση αποχώρησης έχω σκεφτεί να συντάξω αίτηση με αποδέκτη την υπηρεσία μου και κοινοποίηση στην ΑΑΔΕ, στην οποία θα τους γνωστοποιώ την αποχώρηση μου σε συγκεκριμένη ημερομηνία. Θα αναφέρω για παράδειγμα ότι "... - Σε εκτέλεση της υπ. αρίθ. .......... απόφασης του Δ/κτή της ΑΑΔΕ που αναρτήθηκε στη διάυγεια με το ΑΔΑ ............ και δημοσιεύτηκε στο ΦΕΚ με αριθμό .......... σας γνωρίζω ότι θα αποχωρήσω από την υπηρεσία με τη λήξη του ωραρίου της Τετάρτης 24/05/2021 για να αναλάβω υπηρεσία στην ΑΑΔΕ την επομένη, δηλαδή Πέμπτη 25/05/2021...". Αυτό θα το καταθέσω φυσικά στο πρωτόκολλο της υπηρεσίας μου και θα κοινοποιώ ταυτόχρονα και στην ΑΑΔΕ. Με τον τρόπο αυτό θα υπάρχει ένα επίσημο έγγραφο (πρωτοκολλημένη αίτηση υπαλλήλου) που θα αναφέρει συγκεκριμένες ημερομηνίες αποχώρησης και ανάληψης υπηρεσίας. Δεν ξέρω αν θα καλύψει αυτό τη ΑΑΔΕ αλλά ελπίζω να μην επιμείνουν σε βεβαίωση της παλιάς υπηρεσίας γιατί δε θα ξεμπλέξω ούτε σε 10 χρόνια.

diorismenos80
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Σεπ 13, 2021 3:21 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό diorismenos80 » Δευ Οκτ 25, 2021 2:42 pm

Κάνε αύριο κιόλας μια αίτηση ,με πρωτόκολλο πάντα, που θα αναρωτιέσαι τον λόγο της καθυστέρησης στο να σου αποδώσουν φύλλο πορείας. Κλείσε την αίτηση ως εξής:

.....παρακαλώ πολύ για την έγγραφη απάντησή σας εντός της προθεσμίας που προβλέπεται από το αρ.4 του ν.2690/1999
(Κώδικας Διοικητικής Διαδικασίας- Διεκπεραίωση υποθέσεων από τη Διοίκηση).

Επίσης εξήγησε τους , προφορικά, ότι θα πάνε κατηγορούμενοι για μη απόδοση νόμιμης ενέργειας.

Ε μετά νομίζω σε λίγες ημέρες θα τελειώσουν τα προβλήματά σου.

EleniPats82
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Σεπ 10, 2021 3:00 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό EleniPats82 » Πέμ Ιουν 30, 2022 8:07 pm

Καλησπέρα,

Η ΑΑΔΕ προκήρυξε επιπλέον 91 θέσεις για μετάταξη στην Τελωνειακή Υπηρεσία με την ΔΔΑΔ Β 1055193 ΕΞ 2022 που έχει πάρει ΑΔΑ 6ΗΚ346ΜΠ3Ζ-Σ1Φ.

Η προθεσμία κατάθεσης των αιτήσεων είναι 15/07/2022. Καλή επιτυχία σε όσους ενδιαφέρονται!

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό daredevil » Παρ Ιούλ 01, 2022 7:25 am

Από τη μία λέει κατά παρέκκλιση κάθε διάταξης και από την άλλη λέει ισχύουν οι περιορισμοί όσον αφορά τους περιορισμούς τους φορέα προέλευσης Με λίγα λόγια από τη μία λέει ότι κατά παρέκκλιση κάθε διάταξης και από την άλλη οι περιορισμοί όσον αφορά την κινητικότητα του φορέα προέλευσης τα δικαστήρια είναι εκτός ο εφκα είναι αυτός ή αποκεντρωμένες διοικήσεις είναι εκτός στα νοσοκομεία είναι εκτός και τα δικαστήρια είναι εκτός γιατί έμεινε ρε φίλε θα μας τρελάνεις ξέρουν τι γράφουν;


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες