ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό daredevil » Παρ Απρ 02, 2021 8:08 pm

απο τους ΔΕ φώναξαν κανένα?

Stnz
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2021 6:43 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό Stnz » Σάβ Απρ 03, 2021 1:32 am

daredevil έγραψε:απο τους ΔΕ φώναξαν κανένα?

Καλησπερα. Πριν 3 με 4 ημερες που τηλεφωνησα μου ειπαν πως αυτο το μήνα θα γινουν κ οι συνεντεύξεις για τους ΔΕ..

lasos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Παρ Σεπ 28, 2018 11:12 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό lasos » Πέμ Απρ 08, 2021 11:35 pm

Συνάδελφοι καλησπέρα,
Ενημερώθηκα απο ΑΑΔΕ ότι η περιβόητη ολοκλήρωση της διαδικασίας περνάει από ένα πλήρη κύκλο υπογραφών που -οπως ένας φίλος μου με ενημέρωσε για κάτι αντίστοιχο που έζησε-,επειδη μιλάμε και για Δημόσιο,μπορεί να μας φτάσει καλοκαίρι...

THER
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 22, 2020 1:21 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό THER » Πέμ Απρ 15, 2021 10:09 am

Έχουμε κάποιο νέο;; Παίρνω αλλά δεν σηκώνει κανένας το τηλέφωνο...

evapagona
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Απρ 05, 2021 8:04 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό evapagona » Παρ Απρ 16, 2021 1:52 pm

Μετα τις συνεντευξεις της προηγουμενης εβδομαδας θα ειδοποιηθουν μονο οι επιτυχοντες; προβλεπεται δικαιωμα ενστασης;

Stnz
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2021 6:43 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό Stnz » Παρ Απρ 16, 2021 4:47 pm

evapagona έγραψε:Μετα τις συνεντευξεις της προηγουμενης εβδομαδας θα ειδοποιηθουν μονο οι επιτυχοντες; προβλεπεται δικαιωμα ενστασης;


Καλησπερα, να υποθεσω μιλατε μόνο για τους ΠΕ.. ετσι;
Μηπως γνωριζετε κάποια λεπτομέρεια κ για τους ΔΕ; Ευχαριστω..

ruben2501
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τετ Ιαν 27, 2010 7:30 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό ruben2501 » Παρ Απρ 16, 2021 5:11 pm

THER έγραψε:Έχουμε κάποιο νέο;; Παίρνω αλλά δεν σηκώνει κανένας το τηλέφωνο...

Απ'ότι ξέρω ο αρμόδιος υπάλληλος βρίσκεται σε τηλεργασία οπότε είναι κάπως δύσκολο να τον πετύχεις στο γραφείο. Επειδή προσπαθώ να παρακολουθώ λίγο τη διαύγεια και τα ΦΕΚ, καταλαβαίνω ότι υπάρχει πρόοδος απλώς πάει πολύ αργά. Δηλαδή υπάρχουν κάποιες αποφάσεις για μετάταξη με τον 4652/2020 αλλά ακόμα παρατηρώ ότι είναι συνεντεύξεις που έγιναν στο τέλος του 2020. Άρα το καλοκαίρι είναι ρεαλιστικό σενάριο.

chbillis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Μάιος 04, 2010 11:06 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό chbillis » Πέμ Απρ 29, 2021 3:26 pm

Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά! Μία γενική ερώτηση θέλω να κάνω. Από την στιγμή που γίνεται η τηλεδιάσκεψη, τα αποτελέσματα βγαίνουν κάπου; Οι επιτυχόντες της διαδικασίας ανακοινώνονται σε κάποιο έγγραφο που αναρτάται στην ΔΙΑΥΓΕΙΑ; Ή κάπου αλλού;

tsolis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 24, 2020 10:49 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό tsolis » Πέμ Μάιος 06, 2021 11:28 am

Καλημέρα σας.
Χρόνια πολλά, Χριστός Ανέστη.
Υπάρχει κάποια εξέλιξη σχετικά με τις αιτήσεις για την κατηγορία ΔΕ?
Σε τηλ. επικοινωνία που είχα αρχές Απριλίου, μου είχαν πει ότι θα εξεταστούν μέχρι τέλος Απριλίου.
Ειδοποιήθηκε κανένας?

evapagona
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Απρ 05, 2021 8:04 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό evapagona » Πέμ Μάιος 06, 2021 11:34 am

κανονικα θα επρεπε να αναρτηθουν ολα στη διαυγεια .περιμενουμε ακομη!

Stnz
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2021 6:43 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό Stnz » Πέμ Μάιος 06, 2021 1:58 pm

[quote="evapagona"]κανονικα θα επρεπε να αναρτηθουν ολα στη διαυγεια .περιμενουμε ακομη

Καλησπέρα κ Χρονια πολλά. Συνομιλώντας με το 210...106 μου είπε ο αρμόδιος υπάλληλος πως έχει δρομολογηθει και η συνέντευξη των ΔΕ απλά ο COVID πήγε τον αρμόδιο υπάλληλο, που διενεργεί τις συνεντεύξεις, πίσω λόγω ασθένειάς του.. Επίσης συμπλήρωσε πως δεν έχουν μείνει πολλοι υποψήφιοι προς εξέταση..
Υπομονή λοιπόν..

tziale
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τρί Ιουν 26, 2018 12:55 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό tziale » Πέμ Μάιος 06, 2021 8:09 pm

chbillis έγραψε:Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά! Μία γενική ερώτηση θέλω να κάνω. Από την στιγμή που γίνεται η τηλεδιάσκεψη, τα αποτελέσματα βγαίνουν κάπου; Οι επιτυχόντες της διαδικασίας ανακοινώνονται σε κάποιο έγγραφο που αναρτάται στην ΔΙΑΥΓΕΙΑ; Ή κάπου αλλού;


Ναι, οι επιτυχόντες εμφανίζονται στη Διαύγεια. Όταν ολοκληρωθεί η διαδικασία της μετάταξης το διαβιβαστικό με αποδέκτη το Εθνικό Τυπογραφείο αναρτάται στη Διαύγεια. Εκεί εμφανίζεται το ονοματεπώνυμο του υπαλλήλου, η υπηρεσία προέλευσης και η θέση στην οποία μετατάσσεται.

chbillis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Μάιος 04, 2010 11:06 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό chbillis » Σάβ Μάιος 15, 2021 9:57 am

tziale έγραψε:
chbillis έγραψε:Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά! Μία γενική ερώτηση θέλω να κάνω. Από την στιγμή που γίνεται η τηλεδιάσκεψη, τα αποτελέσματα βγαίνουν κάπου; Οι επιτυχόντες της διαδικασίας ανακοινώνονται σε κάποιο έγγραφο που αναρτάται στην ΔΙΑΥΓΕΙΑ; Ή κάπου αλλού;


Ναι, οι επιτυχόντες εμφανίζονται στη Διαύγεια. Όταν ολοκληρωθεί η διαδικασία της μετάταξης το διαβιβαστικό με αποδέκτη το Εθνικό Τυπογραφείο αναρτάται στη Διαύγεια. Εκεί εμφανίζεται το ονοματεπώνυμο του υπαλλήλου, η υπηρεσία προέλευσης και η θέση στην οποία μετατάσσεται.


Καλημέρα σας, με την ερώτηση μου εννοούσα πριν την διαδικασία της ολοκλήρωσης μετάταξης. Εφόσον γίνουν οι συνεντεύξεις και γίνει μία προτεραιοποίηση, βγαίνει κάποιο έγγραφο εντός της ΑΑΔΕ, το οποίο θα μπορούσαμε να έχουμε πρόσβαση;

EleniPats82
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Σεπ 10, 2021 3:00 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό EleniPats82 » Σάβ Σεπ 11, 2021 2:42 pm

Καλησπέρα,

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής, αν κάποιος φυσικά το γνωρίζει.
Όσοι έχουμε επιλεγεί, μας ζητήθηκε να προσκομίσουμε το τελευταίο εκκαθαριστικό μισθοδοσίας. Από εδώ και πέρα η διαδικασία ποια είναι και πόσο περίπου κρατάει; Προσωπικά έχω αποστείλει το τελευταίο σημείωμα μισθοδοσίας εδώ και ενάμιση μήνα περίπου αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω κάτι νεότερο. Αν τυχών παρακολουθούν το νήμα συνάδελφοι που έχουν ήδη ολοκληρώσει τη διαδικασία ας μας πουν πόσο περίπου καιρό χρειάστηκε η ολοκλήρωση της διαδικασίας.

Επίσης εμπλέκετε σε οποιοδήποτε σημείο ο φορές προέλευσης; Ρωτάω γιατί στην περίπτωση μου είναι κάθετα αντίθετοι στην μετακίνηση οποιουδήποτε συναδέλφου και αν μπορούν να τη σταματήσουν θα το κάνουν.

Ευχαριστώ.

diorismenos80
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Σεπ 13, 2021 3:21 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό diorismenos80 » Δευ Σεπ 13, 2021 3:54 pm

Εναμίση μήνας αλλά ο ένας ήταν ο Αύγουστος.
Φαντάζομαι είσαι ΔΕ. Μόνο αυτοί εκρεμούν πια. Αν δεν κάνω λάθος ΠΕ και ΤΕ ολοκληρώθηκε η μετακίνηση.
Φυσικά και δεν ερωτάται ο φορέας προέλευσης. Είναι στις κατ'εξαίρεση μετατάξεις.
Κανονικά λίγες ημέρες μετά τη μισθοδοσία θα έπρεπε να σου έχει έρθει ημέηλ να δηλώσης ,εντός 5μέρου, ότι αποδέχεσαι τη μετάταξη.


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες