Μετάταξη και άριστη γνώση αγγλικών

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
maxlasvag
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Οκτ 04, 2019 9:20 pm

Μετάταξη και άριστη γνώση αγγλικών

Δημοσίευσηαπό maxlasvag » Κυρ Οκτ 06, 2019 5:38 pm

Καλησπέρα σας...θα ήθελα λίγο τα φώτα σας...έχω κάνει μετάταξη ως ΔΕ διοικητικών γραμματέων αλλά κατά την διάρκεια της ιδιότητας μου ως δημόσιος υπάλληλος απέκτησα πτυχίο ΠΕ...έχω κάνει αίτηση για να πάω σε ανώτερη κατηγορία... το ερώτημα μου είναι αν χρειάζεται άριστη γνώση αγγλικών proficiency ή όχι;
Ευχαριστώ

Virgilio
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Αύγ 12, 2019 5:51 pm

Re: Μετάταξη και άριστη γνώση αγγλικών

Δημοσίευσηαπό Virgilio » Δευ Οκτ 07, 2019 6:41 pm

Καλησπέρα σας. Αυτό εξαρτάται: α) Από το τι απαιτούσε η συγκεκριμένη προκήρυξη αντίστοιχης κατηγορίας θέσης για πρόσληψη στον αντίστοιχο φορέα και β) Από το οργανόγραμμα του οργανισμού εσωτερικής υπηρεσίας του φορέα. Συνήθως αν αναφέρεστε στην κατηγορία ΠΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ-ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ μπορεί να αρκεί και το επίπεδο Β2 (Καλή γνώση). Αν είναι κάτι πιο εξειδικευμένο κοιτάξτε το στο Π.Δ. 50/2001 (Με τις όποιες μελλοντικές τροποποιήσεις έχει υποστεί πιθανόν).

maxlasvag
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Οκτ 04, 2019 9:20 pm

Re: Μετάταξη και άριστη γνώση αγγλικών

Δημοσίευσηαπό maxlasvag » Δευ Οκτ 07, 2019 10:33 pm

Στην κινητικότητα που υπήρξε αυτή η θέση (ΠΕ γυμναστων) για τον δημο που με ενδιαφερει στην περιγραφή της θέσης και στα προσόντα δεν είχε κάτι γενικά για ξένη γλώσσα. Απλά ρωτάω μήπως χρειάζεται γενικά όταν κάποιος από ΔΕ ανεβαίνει σε ΠΕ. Ευχ;ριστώ και πάλι


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες