Ανάκληση Μετάταξης

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
Pearl89
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 18, 2019 1:51 pm

Ανάκληση Μετάταξης

Δημοσίευσηαπό Pearl89 » Δευ Ιούλ 22, 2019 8:31 am

Ξέρει κανείς αν μπορεί να γίνει Ανάκληση Μετάταξης;Εχω παρουσιαστεί στην καινούρια υπηρεσία με τον β κυκλο κινητικότητας αλλα έχει προκύψει πρόβλημα με την μισθοδοσία σαν ΤΕ που πήγα, και θα πάρει πολύ καιρό να διορθωθεί οπότε δεν με συμφέρει καθόλου οικονομικά!!!

THL
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 489
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 20, 2009 12:31 pm

Re: Ανάκληση Μετάταξης

Δημοσίευσηαπό THL » Τετ Ιούλ 24, 2019 2:47 pm

Έχω ακούσει ότι έχεις δύο χρόνια προθεσμία για να κάνεις ανάκληση του φεκ της μετάταξής σου. Προϋπόθεση είναι να υπάρχει κενή οργανική θέση στην υπηρεσία που αποχώρησες και να θέλει η υπηρεσία να σε δεχθεί πίσω. Ακόμη, πρέπει να περάσει από το υπηρεσιακό συμβούλιο της υπηρεσίας υποδοχής για να αποφασίσουν την ανάκληση της μετάταξης. Αυτά που γράφω, τα άκουσα από συναδέλφους με αφορμή την επιστροφή στην υπηρεσία δύο συναδέλφων που έφυγαν, ο ένας με την Α' κινητικότητα 2017 και ο άλλος με το παλιό καθεστώς μετακινήσεων. Καλό θα ήταν, να πάρεις πληροφορίες από το τμήμα προσωπικού. Μόνο, καλή θέληση να υπάρχει, αλλιώς...

Pearl89
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 18, 2019 1:51 pm

Re: Ανάκληση Μετάταξης

Δημοσίευσηαπό Pearl89 » Πέμ Ιούλ 25, 2019 8:26 am

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.. Αν μπορείς να μάθεις κάτι από τους συναδέλφους σου που γύρισαν θα με βοηθούσες πολύ!! Έχω μπλέξει εδώ που είμαι τώρα..Συμμετείχα στην κινητικότητα για να γίνω ΤΕ κ να πληρώνομαι αναλόγως, και θα πληρώνομαι μέχρι να δικαιωθώ αναδρομικά,150 ευρώ κάτω στον μισθό ,γιατί θα πληρωθώ σαν ΔΕ σε δήμο, και όχι σαν ΔΕ στο Υπουργείο Δικαιοσύνης που έπαιρνα κ το επικίνδυνο κ ανθυγιεινό. Και όλη αυτή η διαδικασία μέχρι να γίνει η μετάβαση,μπορεί να πάρει κ χρόνια με υπηρεσιακά κτλ!!!

THL
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 489
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 20, 2009 12:31 pm

Re: Ανάκληση Μετάταξης

Δημοσίευσηαπό THL » Τετ Ιούλ 31, 2019 2:47 pm

Pearl89,
το μισθολογικό έπρεπε να το τσεκάρεις πριν δεχθείς τη μετάταξη. Όταν αλλάζεις υπηρεσία, ακολουθείς τα επιδόματα της νέας και όχι αυτήν που αφήνεις. Προς το παρόν, δεν έχω κάποιο νέο από τους συναδέλφους που θέλουν να γυρίσουν πίσω. Σίγουρα όμως, η διαδικασία θα είναι χρονοβόρα...για ότι νεότερο, θα σε ενημερώσω.

Minaka
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Απρ 28, 2022 10:29 am

Re: Ανάκληση Μετάταξης

Δημοσίευσηαπό Minaka » Τετ Ιουν 08, 2022 5:33 pm

Pearl89 έγραψε:Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.. Αν μπορείς να μάθεις κάτι από τους συναδέλφους σου που γύρισαν θα με βοηθούσες πολύ!! Έχω μπλέξει εδώ που είμαι τώρα..Συμμετείχα στην κινητικότητα για να γίνω ΤΕ κ να πληρώνομαι αναλόγως, και θα πληρώνομαι μέχρι να δικαιωθώ αναδρομικά,150 ευρώ κάτω στον μισθό ,γιατί θα πληρωθώ σαν ΔΕ σε δήμο, και όχι σαν ΔΕ στο Υπουργείο Δικαιοσύνης που έπαιρνα κ το επικίνδυνο κ ανθυγιεινό. Και όλη αυτή η διαδικασία μέχρι να γίνει η μετάβαση,μπορεί να πάρει κ χρόνια με υπηρεσιακά κτλ!!!


Εγώ πάλι παλεύω να φύγω από το Υπ. Δικαιοσύνης και δεν μπορώ. Εσύ πως τα κατάφερες?? Κοιτάω για αμοιβαία αλλά είναι δύσκολο να εντοπίσεις κόσμο από πριν. Οι περισσότεροι για να έρθουν στο Δικαιοσύνης μπαίνουν πλέον από Κινητικότητα

Johny222
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Σεπ 13, 2022 7:26 pm

Re: Ανάκληση Μετάταξης

Δημοσίευσηαπό Johny222 » Τετ Σεπ 14, 2022 6:00 pm

THL έγραψε:Έχω ακούσει ότι έχεις δύο χρόνια προθεσμία για να κάνεις ανάκληση του φεκ της μετάταξής σου. Προϋπόθεση είναι να υπάρχει κενή οργανική θέση στην υπηρεσία που αποχώρησες και να θέλει η υπηρεσία να σε δεχθεί πίσω. Ακόμη, πρέπει να περάσει από το υπηρεσιακό συμβούλιο της υπηρεσίας υποδοχής για να αποφασίσουν την ανάκληση της μετάταξης. Αυτά που γράφω, τα άκουσα από συναδέλφους με αφορμή την επιστροφή στην υπηρεσία δύο συναδέλφων που έφυγαν, ο ένας με την Α' κινητικότητα 2017 και ο άλλος με το παλιό καθεστώς μετακινήσεων. Καλό θα ήταν, να πάρεις πληροφορίες από το τμήμα προσωπικού. Μόνο, καλή θέληση να υπάρχει, αλλιώς...
Pearl89 έγραψε:Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.. Αν μπορείς να μάθεις κάτι από τους συναδέλφους σου που γύρισαν θα με βοηθούσες πολύ!! Έχω μπλέξει εδώ που είμαι τώρα..Συμμετείχα στην κινητικότητα για να γίνω ΤΕ κ να πληρώνομαι αναλόγως, και θα πληρώνομαι μέχρι να δικαιωθώ αναδρομικά,150 ευρώ κάτω στον μισθό ,γιατί θα πληρωθώ σαν ΔΕ σε δήμο, και όχι σαν ΔΕ στο Υπουργείο Δικαιοσύνης που έπαιρνα κ το επικίνδυνο κ ανθυγιεινό. Και όλη αυτή η διαδικασία μέχρι να γίνει η μετάβαση,μπορεί να πάρει κ χρόνια με υπηρεσιακά κτλ!!!

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: Ανάκληση Μετάταξης

Δημοσίευσηαπό daredevil » Δευ Σεπ 19, 2022 4:38 pm

εάν κάνεις ανάκληση μετάταξης για δυο χρόνια αποκλείεσαι από νέα αίτηση . ( προϋπόθεση να έχει καλυφθεί η θέση που άφησες ) , με κινητικότητας ή εσωτερική μετάταξη


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες