ΠΩΣ ΣΤΑΜΑΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕΤΑΤΑΞΗΣ?

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
tella
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 30, 2007 7:40 pm

ΠΩΣ ΣΤΑΜΑΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕΤΑΤΑΞΗΣ?

Δημοσίευσηαπό tella » Δευ Ιουν 03, 2019 10:57 am

Γεια σας!
Θέλω λίγο την βοήθειά σας. Έκανα αίτηση για μετάταξη με την κινητικότητα από Δήμο σε ΝΠΔΔ. Επιλέχθηκα μετά την συνέντευξη και δήλωσα ότι δέχομαι τη θέση. Ωστόσο λόγω των εκλογών καθυστέρησε η όλη διαδικασία και πλέον φαίνεται να αλλάζουν τα δεδομένα που με έκαναν να ζητήσω μετάταξη (ο τόπος εργασίας του συζήγου), οπότε σκέφτομαι αν μπορώ να σταματήσω την μετάταξη (δεν έχει βγει ΦΕΚ) και να παραμείνω στη θέση που είμαι. Γίνεται αυτό? Και αν ναι ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω? Επίσης, αν ξέρετε, υπάρχει δυνατότητα ανάκλησης της μετάταξης (μετά την δημοσίευση ΦΕΚ) στην κινητικότητα?
Ευχαριστώ πολύ!

Maimou1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 19, 2019 8:57 am

Re: ΠΩΣ ΣΤΑΜΑΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕΤΑΤΑΞΗΣ?

Δημοσίευσηαπό Maimou1 » Δευ Ιουν 03, 2019 5:48 pm

Καλησπέρα .ξέρω άτομο που έκανε αίτηση για κινητικοτητα .βγήκε το ΦΕΚ και ζήτησε μετά την ανάκληση του ΦΕΚ και παρέμεινε στην θέση που ήτανε..η ανάκληση του ΦΕΚ έγινε δεκτή.

corvuscorax
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Ιουν 11, 2019 8:47 am

Re: ΠΩΣ ΣΤΑΜΑΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕΤΑΤΑΞΗΣ?

Δημοσίευσηαπό corvuscorax » Πέμ Ιουν 13, 2019 8:51 am

Καλημερα κι απο μενα - επιθυμω κι εγω την ανακληση της μεταταξης μου το συντομοτερο δυνατο - υπαρχει καποιος που μπορει να με βοηθησει στο θεμα της διαδικασιας που πρεπει να ακολουθησω; (θα απευθυνθω σε δικηγορο αμεσα βεβαια, αλλα και οι συμβουλες των συναδελφων ειναι ευπροσδεκτες) - ευχαριστω


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες