Μετάταξη σωφρονιστικού υπαλλήλου

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
Maimou1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Μετάταξη σωφρονιστικού υπαλλήλου

Δημοσίευσηαπό Maimou1 » Κυρ Μάιος 19, 2019 1:08 pm

Σας παρακαλώ πολύ όποιος γνωρίζει να μου απαντήσει.
Με ποιον τρόπο μπορεί να μεταφραστεί σωφρονιστικός υπάλληλος από κατάστημα κράτησης σε δικαστήρια η σε άλλον φορέα.;

ap2
Δόκιμος
Δόκιμος

Re: Μετάταξη σωφρονιστικού υπαλλήλου

Δημοσίευσηαπό ap2 » Τρί Οκτ 22, 2019 7:53 am

Maimou1 έγραψε:Σας παρακαλώ πολύ όποιος γνωρίζει να μου απαντήσει.
Με ποιον τρόπο μπορεί να μεταφραστεί σωφρονιστικός υπάλληλος από κατάστημα κράτησης σε δικαστήρια η σε άλλον φορέα.;

Καλημέρα! Βρήκατε απάντηση, ενδιαφέρεται και γνωστός μου.

tziale
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό tziale » Πέμ Οκτ 24, 2019 12:54 pm

Δεν νομίζω ότι γίνεται.

Ο Ν. 4440/2016 στο άρθρο 3 παράγραφο 4 ρητά εξαιρεί τους υπαλλήλους των καταστημάτων κράτησης "...Από τις διατάξεις του παρόντος εξαιρούνται οι δικαστικοί υπάλληλοι, οι υπάλληλοι των Καταστημάτων Κράτησης και του Ιδρύματος Αγωγής Αρρένων Βόλου και οι υπάλληλοι όλων των κλάδων των νοσηλευτικών ιδρυμάτων του ΕΣΥ και του ΕΚΑΒ, εκτός από τους διοικητικούς υπαλλήλους και τους υπάλληλους ειδικότητας Σχολικών Φυλάκων, οι οποίοι μετά τη θέση τους σε διαθεσιμότητα μεταφέρθηκαν σε θέσεις Βοηθητικού Υγειονομικού Προσωπικού σε νοσοκομεία...".

Μία εξαίρεση μόνο εισάγεται (στην 5η παράγραφο) για τους πρώην Δημοτικούς αστυνομικούς που μετατάχθηκαν στο Υπουργείο Δικαιοσύνης. Αν ανήκεις στην περίπτωση αυτή τότε μπορείς να συμμετέχεις κανονικά στο ΕΣΚ.

ap2
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό ap2 » Πέμ Οκτ 24, 2019 6:14 pm

tziale έγραψε:Δεν νομίζω ότι γίνεται.

Ο Ν. 4440/2016 στο άρθρο 3 παράγραφο 4 ρητά εξαιρεί τους υπαλλήλους των καταστημάτων κράτησης "...Από τις διατάξεις του παρόντος εξαιρούνται οι δικαστικοί υπάλληλοι, οι υπάλληλοι των Καταστημάτων Κράτησης και του Ιδρύματος Αγωγής Αρρένων Βόλου και οι υπάλληλοι όλων των κλάδων των νοσηλευτικών ιδρυμάτων του ΕΣΥ και του ΕΚΑΒ, εκτός από τους διοικητικούς υπαλλήλους και τους υπάλληλους ειδικότητας Σχολικών Φυλάκων, οι οποίοι μετά τη θέση τους σε διαθεσιμότητα μεταφέρθηκαν σε θέσεις Βοηθητικού Υγειονομικού Προσωπικού σε νοσοκομεία...".

Μία εξαίρεση μόνο εισάγεται (στην 5η παράγραφο) για τους πρώην Δημοτικούς αστυνομικούς που μετατάχθηκαν στο Υπουργείο Δικαιοσύνης. Αν ανήκεις στην περίπτωση αυτή τότε μπορείς να συμμετέχεις κανονικά στο ΕΣΚ.

Μα αναφέρει "...εκτός από τους διοικητικούς υπαλλήλους...".

daredevil
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό daredevil » Τετ Νοέμ 06, 2019 7:22 pm

Δεν γίνεται δες πιο πάνω τι έγραψαν

sY8vW9
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό sY8vW9 » Πέμ Νοέμ 07, 2019 8:30 am

ap2 έγραψε:
tziale έγραψε:Δεν νομίζω ότι γίνεται.

Μα αναφέρει "...εκτός από τους διοικητικούς υπαλλήλους...".

Αυτό το έβαλαν γιατί ότι όλοι θα ήθελαν να φύγουν από εκεί :roll:

Φαντάζομαι ότι είναι παλιοδουλειά, θα είχε ενδιαφέρον αν μας έλεγες
πως είναι τα πράγματα στα σωφρον. καταστήματα :?:

Maimou1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Maimou1 » Τρί Νοέμ 12, 2019 2:59 am

Με την κινητικότητα γνωρίζω ότι εξαιρούνται της διαδικασίας.ξερετε αν μπορούν να μεταταχθουν με κάποιο άλλο νομό;οπουδήποτε αλλού;

Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες