ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
ilias1986
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό ilias1986 » Παρ Μάιος 10, 2019 7:03 pm

ssamanti έγραψε:Καλημέρα.
Γνωρίζει κανείς εάν θα αλλάξει κάτι στο πεδίο "έλεγχος προϋποθέσεων μετακίνησης" στο μητρώο ανθρώπινου δυναμικού του ΥΠ. ΔΙΟΙΚ. ΑΝΑΣ/ΣΗΣ στην κινητικότητα, δεδομένου ότι έχω υποβάλλει τα σχετικά δικ/κά μετά απο επιλογή στην ΑΑΔΕ με το β κύκλο κιν. 2018; Τώρα ακόμη δείχνει "ΔΕΝ ΕΛΕΓΧΘΗΚΕ".
Ευχαριστώ

Μπα δεν νομιζω να σε επηρεάζει αυτό από εδω κ πέρα... αυτο είναι σε προηγούμενο στάδιο (έλεγχος προϋποθέσεων μετακίνησης από φορείς προέλευσης) και υποδεικνύει ότι ο φορέας προέλευσης σου δεν έλεγξε, στις 15 μέρες που είχε στην διάθεσή του, αν πληρούνται οι προϋποθέσεις για να φύγεις (κάλυψη 50% κλπ.) και για αυτό βγάζει "δεν ελέγχθηκε". Οπότε η αίτηση σου προχώρησε, σαν να ήταν θετική η απάντησή.

oki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό oki » Πέμ Μάιος 16, 2019 7:38 am

Προσπαθώ εδώ και πολλές μέρες να επικοινωνήσω με ΑΑΔΕ, συγκεκριμένα με κα Κόντου, την οποία είχε στις πληροφορίες για τους Εφοριακούς, αλλά δε το σηκώνει. Παίρνω κάθε μέρα και διάφορες ώρες της ημέρας αλλά τίποτα. Θέλω να δω σε τι στάδιο βρίσκεται η μετάταξη. Έχει κανένας καμία πληροφορία? Έχετε κανένα άλλο τηλέφωνο?

ssamanti
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό ssamanti » Πέμ Μάιος 16, 2019 12:22 pm

oki έγραψε:Προσπαθώ εδώ και πολλές μέρες να επικοινωνήσω με ΑΑΔΕ, συγκεκριμένα με κα Κόντου, την οποία είχε στις πληροφορίες για τους Εφοριακούς, αλλά δε το σηκώνει. Παίρνω κάθε μέρα και διάφορες ώρες της ημέρας αλλά τίποτα. Θέλω να δω σε τι στάδιο βρίσκεται η μετάταξη. Έχει κανένας καμία πληροφορία? Έχετε κανένα άλλο τηλέφωνο?

Δυστυχώς δεν γνωρίζουμε τίποτα. Εάν μάθετε τελικά κάτι παραπάνω παρακαλώ ενημερώστε.

Awepol
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Awepol » Δευ Μάιος 20, 2019 11:03 am

oki έγραψε:Προσπαθώ εδώ και πολλές μέρες να επικοινωνήσω με ΑΑΔΕ, συγκεκριμένα με κα Κόντου, την οποία είχε στις πληροφορίες για τους Εφοριακούς, αλλά δε το σηκώνει. Παίρνω κάθε μέρα και διάφορες ώρες της ημέρας αλλά τίποτα. Θέλω να δω σε τι στάδιο βρίσκεται η μετάταξη. Έχει κανένας καμία πληροφορία? Έχετε κανένα άλλο τηλέφωνο?

Καμία πληροφορία δυστυχώς. Παίρνω και εγώ τηλέφωνο την ίδια κυρία και φυσικά ποτέ δεν σηκώνει κανείς το τηλέφωνο. Δοκίμασα να πάρω και σε κοντινά νούμερα μήπως πετύχω κάποιον άλλον υπάλληλο, αλλά τίποτα.

Λες και δεν σηκώνουν επίτηδες το τηλέφωνο

Κρίμα

ilias1986
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό ilias1986 » Τετ Μάιος 22, 2019 4:34 pm

Awepol έγραψε:

Καμία πληροφορία δυστυχώς. Παίρνω και εγώ τηλέφωνο την ίδια κυρία και φυσικά ποτέ δεν σηκώνει κανείς το τηλέφωνο. Δοκίμασα να πάρω και σε κοντινά νούμερα μήπως πετύχω κάποιον άλλον υπάλληλο, αλλά τίποτα.

Κρίμα

Δοκιμάστε με mail. Εγώ όσες φορές έστειλα στην Κα Νιζάμη (για τελωνεία), μου απάντησε και σχετικά γρήγορα. Για την Κα Κόντου νομίζω είναι a.kontou@aade.gr

Awepol
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Awepol » Παρ Μάιος 24, 2019 4:17 pm

... Αφήστε που μπορεί να σκάσουν μύτη και οι εθνικές εκλογές, οπότε.... :(
Πηγαίνουν οι διαδικασίες όλες πίσω

Slayer
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Slayer » Τρί Μάιος 28, 2019 9:27 pm

Καλησπέρα σε όλους. έχει κανείς ενημέρωση πότε θα σταλούν τα ενημερωτικά επιλογής για τα Τελωνεία ?
τα αποτελέσματα έχουν βγει εδώ και 3 εβδομάδες.

αν και με τις επικείμενες εκλογές δεν νομίζω ότι έχει νόημα, λόγω των απαγορεύσεων. ποίος ξέρει τι μέλλει γενέσθαι με την νέα Κυβέρνηση.....

ssamanti
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό ssamanti » Τρί Ιουν 04, 2019 3:51 pm

Awepol έγραψε:

Κρίμα

Καλησπέρα. Έχει κανείς τίποτα νεότερο από ΑΑΔΕ Β κύκλο ΠΕ εφοριακων;

oki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό oki » Δευ Ιουν 10, 2019 8:57 am

https://www.diorismos.gr/dhmosia-dioikh ... itikotitas
Έχουν παγώσει όλες οι μετατάξεις?

lambri
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό lambri » Δευ Ιουν 10, 2019 12:58 pm

Καλημέρα....είχα ενημερωθεί τηλεφωνικά οτι είχα επιλεγεί ως ΠΕ Τελωνειακων μετα από συνέντευξη 22/3 και ακομα δεν εχω λάβει κάποια επιστολή.Σε τηλεφωνική επικοινωνία με την κα Νιζαμη μου είπε να καλέσω τέλος Ιουνίου γιατί τώρα είχε στα χέρια της γνωμοδοτήσεις απο τις αρχές Μαρτίου. Έχει κάποιος κάποια άλλη ενημέρωση?

ilias1986
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό ilias1986 » Δευ Ιουν 10, 2019 2:40 pm

lambri έγραψε:Καλημέρα....είχα ενημερωθεί τηλεφωνικά οτι είχα επιλεγεί ως ΠΕ Τελωνειακων μετα από συνέντευξη 22/3 και ακομα δεν εχω λάβει κάποια επιστολή.Σε τηλεφωνική επικοινωνία με την κα Νιζαμη μου είπε να καλέσω τέλος Ιουνίου γιατί τώρα είχε στα χέρια της γνωμοδοτήσεις απο τις αρχές Μαρτίου. Έχει κάποιος κάποια άλλη ενημέρωση?

Ναι εγώ επιλεχθηκα μετά από συνέντευξη 1/3 και με ενημέρωσε ότι θα μου στείλει το ενημερωτικό μέσα σε αυτή τη βδομάδα

lambri
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό lambri » Τετ Ιουν 12, 2019 9:44 am

Ευχαριστώ πολύ ilias1986.Αν έρθει το χαρτί σε παρακαλώ ενημέρωσε για να υπολογίζω περίπου πως θα πάει χρονικά η διαδικασία.

ilias1986
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό ilias1986 » Τετ Ιουν 12, 2019 5:50 pm

lambri έγραψε:Ευχαριστώ πολύ ilias1986.Αν έρθει το χαρτί σε παρακαλώ ενημέρωσε για να υπολογίζω περίπου πως θα πάει χρονικά η διαδικασία.

Καλησπέρα, σήμερα μου ήρθε το ενημερωτικό οτι επιλεχθηκα και οτι πρέπει εντός 10 ημερών να δηλώσω ότι επιθυμώ ακόμα την θέση και να στείλω κάποια δικαιολογητικά (Ταυτότητα, μισθοδοσία, πτυχία)

Sunline
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Sunline » Πέμ Ιουν 13, 2019 12:11 pm

ilias1986 έγραψε:
lambri έγραψε:Ευχαριστώ πολύ ilias1986.Αν έρθει το χαρτί σε παρακαλώ ενημέρωσε για να υπολογίζω περίπου πως θα πάει χρονικά η διαδικασία.

Καλησπέρα, σήμερα μου ήρθε το ενημερωτικό οτι επιλεχθηκα και οτι πρέπει εντός 10 ημερών να δηλώσω ότι επιθυμώ ακόμα την θέση και να στείλω κάποια δικαιολογητικά (Ταυτότητα, μισθοδοσία, πτυχία)

Παρομοίως, μου ήρθε και εμένα το ενημερωτικό οτι επιλεχθηκα (για θέση ΠΕ Τελωνειακών). Η πληροφόρηση που είχα είναι ότι η διαδικασία μέχρι την τοποθέτηση μπορεί να διαρκέσει από Οκτώβριο το νωρίτερο έως τον Δεκέμβριο το αργότερο.

oki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό oki » Τρί Ιούλ 16, 2019 10:57 pm

Έχουμε κανένα νεότερο; Έχουν ξεκινήσει ξανά οι διαδικασίες;

Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες