ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
Sunline
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τρί Οκτ 09, 2018 10:53 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό Sunline » Παρ Δεκ 20, 2019 8:48 pm

Καλημέρα ilias1986, Κατ' αρχήν σε ευχαριστώ για την πληροφορία (για το τηλ. της κ. Ζουραράκη).
Την πήρα και εγώ τηλέφωνο και μου είπε ότι το έγγραφό μου είχε έρθει από το ΓΛΚ και έχει προωθηθεί προς το γραφείο Προσωπικού (όμως δεν μου είπαν τίποτα για κάποιο κόλλημα της διαδικασίας που ανέφερες και ότι τους προβληματίζει κάτι)
Από το γραφείο Προσωπικού μου είπαν ότι αυτό το διάστημα μέχρι και το τέλος του χρόνου δεν θα γίνουν νέες δημοσιεύσεις ΦΕΚ από το Εθνικό Τυπογραφείο.
Εμένα αυτό που με ανησυχεί είναι ότι στις αρχές του Ιανουαρίου αλλάζει και ο διοικητής της ΑΑΔΕ (δεν θα ανανεωθεί μάλλον η θητεία του τωρινού).
Σε αυτή τη περίπτωση μήπως φάμε και άλλη καθυστέρηση? Δεν ξέρω...
Πάντως εκεί που περίμενα ότι θα είχε βγει ΦΕΚ μέχρι το τέλος Δεκεμβρίου αυτό πάει για το τέλος Ιανουαρίου και βλέπουμε!

kyr5554
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τρί Μάιος 07, 2013 10:01 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό kyr5554 » Σάβ Δεκ 21, 2019 7:59 am

[b]Από το γραφείο Προσωπικού μου είπαν ότι αυτό το διάστημα μέχρι και το τέλος του χρόνου δεν θα γίνουν νέες δημοσιεύσεις ΦΕΚ από το Εθνικό Τυπογραφείο.[/b]
Εννοείς ότι δεν θα σταλεί τίποτα για ΦΕΚ από την ΑΑΔΕ, η ότι δεν θα λειτουργεί το Εθνικό Τυπογραφείο;

kyr5554
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τρί Μάιος 07, 2013 10:01 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό kyr5554 » Σάβ Δεκ 21, 2019 8:17 am

Σύμφωνα με Εφημερίδα, η θητεία του Διοικητή λήγει στις 20 Ιανουαρίου του 2020.

ARMAGEDDON
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 21, 2019 12:37 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό ARMAGEDDON » Σάβ Δεκ 21, 2019 9:29 am

Θα κάνω τον Συνήγορο του Διαβόλου. Μήπως η αντικατάσταση του Διοικητή μας ευνοήσει χρονικά εμάς που υποβάλαμε αίτηση στον κύκλο του 2019; Γιατί οι μέχρι τώρα γραφειοκρατικές διαδικασίες της Α.Α.Δ.Ε. παραπέμπουν σε αργοκίνητο καράβι.

Sunline
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τρί Οκτ 09, 2018 10:53 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό Sunline » Σάβ Δεκ 21, 2019 10:50 am

kyr5554 έγραψε:[b]Από το γραφείο Προσωπικού μου είπαν ότι αυτό το διάστημα μέχρι και το τέλος του χρόνου δεν θα γίνουν νέες δημοσιεύσεις ΦΕΚ από το Εθνικό Τυπογραφείο.[/b]
Εννοείς ότι δεν θα σταλεί τίποτα για ΦΕΚ από την ΑΑΔΕ, η ότι δεν θα λειτουργεί το Εθνικό Τυπογραφείο;


Μου είπαν ότι το τυπογραφείο δεν εκδίδει ΦΕΚ μετατάξεων και ότι θα ξεκινήσει πάλι από τις αρχές Ιανουαρίου, δεν το διασταύρωσα. Μου ακούγεται λογικό. Υπομονή λοιπόν.

Sunline
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τρί Οκτ 09, 2018 10:53 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό Sunline » Σάβ Δεκ 21, 2019 5:57 pm

ARMAGEDDON έγραψε:Θα κάνω τον Συνήγορο του Διαβόλου. Μήπως η αντικατάσταση του Διοικητή μας ευνοήσει χρονικά εμάς που υποβάλαμε αίτηση στον κύκλο του 2019; Γιατί οι μέχρι τώρα γραφειοκρατικές διαδικασίες της Α.Α.Δ.Ε. παραπέμπουν σε αργοκίνητο καράβι.


Δεν νομίζω ότι είναι θέμα διοικητή. Εύχομαι πάντως να γίνουν για εσάς οι διαδικασίες πολύ πιο γρήγορα. Αυτό που ξέρω είναι ότι οι υποψήφιοι του Α κύκλου του 2018 είδαν δημοσίευση ΦΕΚ για μετάταξη μέσα σε 11 μήνες, δηλαδή από την ημέρα της προκήρυξης των θέσεων αρχές Μαϊου του 2018 έως την δημοσίευση του ΦΕΚ στις αρχές Απριλίου του 2019. Οι θέσεις για τον Β κύκλο του 2018 δημοσιεύθηκαν τον Νοέμβριο του 2018 και ακόμα μετράμε μήνες (αισίως 14)... Εγώ περίμενα ότι στον δεύτερο κύκλο θα είχαν δει που υπήρχαν καθυστερήσεις και οι διαδικασίες θα γινόντουσαν πιο γρήγορα.

kyr5554
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τρί Μάιος 07, 2013 10:01 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό kyr5554 » Σάβ Δεκ 21, 2019 6:38 pm

Sunline έγραψε:
kyr5554 έγραψε:[b]Από το γραφείο Προσωπικού μου είπαν ότι αυτό το διάστημα μέχρι και το τέλος του χρόνου δεν θα γίνουν νέες δημοσιεύσεις ΦΕΚ από το Εθνικό Τυπογραφείο.[/b]
Εννοείς ότι δεν θα σταλεί τίποτα για ΦΕΚ από την ΑΑΔΕ, η ότι δεν θα λειτουργεί το Εθνικό Τυπογραφείο;


Μου είπαν ότι το τυπογραφείο δεν εκδίδει ΦΕΚ μετατάξεων και ότι θα ξεκινήσει πάλι από τις αρχές Ιανουαρίου, δεν το διασταύρωσα. Μου ακούγεται λογικό. Υπομονή λοιπόν.

Έκανα αναζήτηση στην σελίδα του Εθνικού Τυπογραφείου σε προηγούμενες χρονιές. Τα ΦΕΚ δημοσιεύονται μέχρι 31 Δεκεμβρίου.

Sunline
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τρί Οκτ 09, 2018 10:53 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό Sunline » Κυρ Δεκ 22, 2019 9:06 pm

kyr5554 έγραψε:
Sunline έγραψε:
kyr5554 έγραψε:[b]Από το γραφείο Προσωπικού μου είπαν ότι αυτό το διάστημα μέχρι και το τέλος του χρόνου δεν θα γίνουν νέες δημοσιεύσεις ΦΕΚ από το Εθνικό Τυπογραφείο.[/b]
Εννοείς ότι δεν θα σταλεί τίποτα για ΦΕΚ από την ΑΑΔΕ, η ότι δεν θα λειτουργεί το Εθνικό Τυπογραφείο;


Μου είπαν ότι το τυπογραφείο δεν εκδίδει ΦΕΚ μετατάξεων και ότι θα ξεκινήσει πάλι από τις αρχές Ιανουαρίου, δεν το διασταύρωσα. Μου ακούγεται λογικό. Υπομονή λοιπόν.


Έκανα αναζήτηση στην σελίδα του Εθνικού Τυπογραφείου σε προηγούμενες χρονιές. Τα ΦΕΚ δημοσιεύονται μέχρι 31 Δεκεμβρίου.


Οπότε αυτοί μάλλον δεν στέλνουν αυτό το διάστημα, γιατί μου το απέκλεισαν.

myrtw2905
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ Μαρ 29, 2019 5:11 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό myrtw2905 » Δευ Δεκ 23, 2019 9:45 am

Slayer έγραψε:Για ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΟΥΣ β κύκλου...έχει σταλεί καμία απόφαση για ΦΕΚ ;
Εγώ είμαι στο γ.λ.κ για μεταφορά πιστώσεων...παίρνω τηλέφωνο εδώ και μέρες αλλά δεν βρίσκω κανέναν εκεί...

Με πρόσφατη ρύθμιση βέβαια, από την αρχή του έτους ο Υπ.Οικονομικών θα στέλνει απευθείας πιστώσεις στους φορείς για τις μετατάξεις της κινητικότητας...


sunline- ilias1986 έχετε κανένα νέο ;


Καλησπέρα, αν μπορείς, πες λίγο περισσότερα για τη ρύθμιση στην οποία αναφέρεσαι, γιατί λόγω αυτής μάλλον καθυστερούμε, ενώ τελειώσαμε από γλκ. Από ο, τι μου είπαν το γλκ απαντά ότι η μετάταξή θα καλυφθεί από τις εγγεγραμμένες πιστώσεις της ααδε, ενώ δεν έχει γίνει αντίστοιχη μεταφορά στην ααδε και είναι αυτό ακριβώς που πρέπει να ρυθμιστεί προκειμένου να ολοκληρωθεί η διαδικασία.

Slayer
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Παρ Μαρ 02, 2018 2:08 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό Slayer » Δευ Δεκ 23, 2019 4:06 pm

myrtw2905 :

Η διάταξη που αναφέρει για τις πιστώσεις είναι στο Ν.4646/2019 , άρθρα 70,71,72,73.

Η αιτιολογική έκθεση βρίσκεται στην τροπολογία : Αρ. Τροπολογίας: 107/21 3.12.2019 επί του εν λόγω νομοσχεδίου
Περιγραφή: Ρύθμιση διαφόρων θεμάτων αρμοδιότητας του Υπουργείου Οικονομικών, άρθρο 3

https://www.hellenicparliament.gr/UserF ... 147720.pdf

myrtw2905
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ Μαρ 29, 2019 5:11 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό myrtw2905 » Δευ Δεκ 23, 2019 4:54 pm

Slayer έγραψε:myrtw2905 :

Η διάταξη που αναφέρει για τις πιστώσεις είναι στο Ν.4646/2019 , άρθρα 70,71,72,73.

Η αιτιολογική έκθεση βρίσκεται στην τροπολογία : Αρ. Τροπολογίας: 107/21 3.12.2019 επί του εν λόγω νομοσχεδίου
Περιγραφή: Ρύθμιση διαφόρων θεμάτων αρμοδιότητας του Υπουργείου Οικονομικών, άρθρο 3

https://www.hellenicparliament.gr/UserF ... 147720.pdf

Ευχαριστώ πολύ Slayer

Από ααδε μου είπαν ότι περιμένουν συνολικά να ρυθμιστεί από το υποικ στις αρχές του έτους το ζήτημα της μεταφοράς πιστώσεων, καθότι, όπως έγραψα και παραπάνω, δεν τους έχουν μεταφέρει και οι αποφάσεις του ΓΛΚ αναφέρονται σε κάλυψη της μισθοδοσίας μας από εγγεγραμμένες πιστώσεις, άρα είναι ακριβώς αυτό που αναφέρεται στο νομο του υποικ. Συνεπώς, σταματαει μέχρι να ρυθμιστεί το όλο θέμα, από τη Διαχειριση ανθρώπινου δυναμικού της ΑΑΔΕ η διαδικασία έκδοσης ΦΕΚ ή προχωρούν παράλληλα οι διαδικασίες;

Slayer
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Παρ Μαρ 02, 2018 2:08 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό Slayer » Δευ Δεκ 23, 2019 6:21 pm

Μετά την ολοκλήρωση των πιστώσεων ακολουθεί η ολοκλήρωση εγγραφής της πράξης μεταταξης, κάποιες υπογραφές και αποστολή ΦΕΚ.
Αν θα δεις σε άλλα ΦΕΚ μετατάξεων (τεύχος Γ') κάτω στο τέλος της απόφασης αναγράφεται η ύπαρξη πιστώσεων.
Επομένως δεν μπορείς να πας για ΦΕΚ χωρίς να ολοκληρωθεί αυτό το κομμάτι. Επιμέρους διαδικασίες μπορεί να συνεχίζονται...αλλά σε αυτό το σημείο δεν έχουν πολλά να γίνουν ακόμα από το φορέα υποδοχής.
Τώρα εάν αλλάξει κάτι τόσο δραματικά από το νέο έτος... Δεν γνωρίζω...
Πιστευω πως από Φεβρουάριο θα έχουμε τελειώσει.

kyr5554
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τρί Μάιος 07, 2013 10:01 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό kyr5554 » Τρί Δεκ 24, 2019 10:53 pm

24 Δεκεμβρίου 2019 ΤΕΥΧΟΣ ΤΡΙΤΟ Αρ. Φύλλου 2385. Ποιος σας είπε ότι δεν βγαίνουν ΦΕΚ της ΑΑΔΕ;

Sunline
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τρί Οκτ 09, 2018 10:53 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό Sunline » Πέμ Δεκ 26, 2019 12:22 am

kyr5554 έγραψε:24 Δεκεμβρίου 2019 ΤΕΥΧΟΣ ΤΡΙΤΟ Αρ. Φύλλου 2385. Ποιος σας είπε ότι δεν βγαίνουν ΦΕΚ της ΑΑΔΕ;


σε εμένα είπαν ότι δεν δημοσιεύονται μέχρι το τέλος της χρονιάς ΦΕΚ μετατάξεων... προφανώς ήθελαν να με ξεφορτωθούν

kyr5554
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τρί Μάιος 07, 2013 10:01 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό kyr5554 » Πέμ Δεκ 26, 2019 6:32 pm

Sunline έγραψε:
kyr5554 έγραψε:24 Δεκεμβρίου 2019 ΤΕΥΧΟΣ ΤΡΙΤΟ Αρ. Φύλλου 2385. Ποιος σας είπε ότι δεν βγαίνουν ΦΕΚ της ΑΑΔΕ;


σε εμένα είπαν ότι δεν δημοσιεύονται μέχρι το τέλος της χρονιάς ΦΕΚ μετατάξεων... προφανώς ήθελαν να με ξεφορτωθούν

Χρόνια πολλά. Μακάρι να ήθελαν απλά να σε ξεφορτωθούν.


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες