ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
gogo72
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό gogo72 » Τρί Απρ 07, 2020 2:24 pm

Beb έγραψε:Οι διαδικασίες της κινητικότητας σ αυτή τη φάση (κορονοιου κλπ) συνεχίζουν από τους φορείς?

Σε σημερινή επικοινωνία με το υπουργείο (μετά κόπων και βασάνων) η διαδικασία εξελίσσεται κανονικά μέχρι στιγμής και δεν τίθεται θέμα παράτασης αυτή τη στιγμή.
Η δε πράξη της μετάταξης, η οποία εντέλει θα πρέπει να έχει δημοσιευθεί στην εφημερίδα της κυβερνήσεως, κοινοποιείται στον υπάλληλο και την υπηρεσία του, ο οποίος θα πρέπει σε διάστημα ενός (1) μηνός, να έχει παρουσιαστεί στη νέα υπηρεσία.

enthelexeia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό enthelexeia » Τρί Απρ 07, 2020 6:15 pm

Για όποιον ενδιαφέρεται:
Σε επικοινωνία που είχα με το ΓΕΑ είπαν ότι συνεχίζονται οι διαδικασίες αλλά έχουν ερωτήματα σχετικά με τη σύνθεση των τριμελών επιτροπών αξιολόγησης ειδικά μετά από κάποια αλλαγή που έγινε στο Νόμο. Οπότε περιμένουν κάποια διευκρινιστική απο το υπουργείο.
Το ΓΕΣ είπε ότι θα αργήσουν αρκετά.
Η ΑΣΠΑΙΤΕ είπε ότι περιμένει έγκριση από το υπουργείο Παιδείας για τη σύνθεση των επιτροπών.

Γενικά από ότι καταλαβαίνω συνεχίζονται, έστω και αργά, οι διαδικασίες. Δηλώνουν όμως μία αρνητικότητα για τις συνεντεύξεις, οι οποίες λογικά θα γίνουν μετά τη λήξη τις καραντίνας.

Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι αν υπάρχουν συγκεκριμένες ημερομηνίες για τον κύκλο κινητικότητας του 2019;

sY8vW9
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό sY8vW9 » Τρί Απρ 07, 2020 9:32 pm

Ο φορεας μου στο και πέντε απαντάει ότι είμαι ο μόνος υπαλληλος την κατηγορία ΤΕ του κλάδου μου ενώ ο Νόμος μιλάει για κλάδο και οχι για κατηγορία στην μοναδικοτητα. Κάνω αίτηση θεραπείας και σκέφτομαι να βάλω δικηγόρο. :evil: :evil:

Spacedog
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Spacedog » Τετ Απρ 08, 2020 5:45 pm

Ο Α' κύκλος του 2019 θεωρείται προηγούμενος ή τρέχων; Εμπίπτει στις διατάξεις για την ολοκλήρωση μέχρι το τέλος Μαΐου;

efi111
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό efi111 » Πέμ Απρ 09, 2020 3:55 pm

Καλησπέρα !! Συνεντεύξεις γίνονται η σταματήσαν λόγω κορωνοϊού ? δεν γνωρίζω αν είμαι μέσα στους 3 πρώτους δεν έλαβα κάποια ειδοποίηση...Θα δείξει στη συνέχεια..Εξαρτάται νομίζω και απο τις επιτροπές κινητικότητας αν εργάζονται η λόγω της κατάστασης δεν συνεδριάζουν και πηγαίνουν με αργούς ρυθμούς..Το ζητούμενο είναι να τελειώσουν όλα εντός προθεσμίας ολοκλήρωσης του α κύκλου κινητικότητας τέλος Μαίου. Εκτός αν πήρε παράταση..ίδωμεν..

sY8vW9
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό sY8vW9 » Πέμ Απρ 09, 2020 8:48 pm

Spacedog έγραψε:Ο Α' κύκλος του 2019 θεωρείται προηγούμενος ή τρέχων; Εμπίπτει στις διατάξεις για την ολοκλήρωση μέχρι το τέλος Μαΐου;

Εμπίπτει στις διατάξεις. Ολοκλήρωση μέχρι τέλος Μαϊου.

nomikaria2
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό nomikaria2 » Πέμ Απρ 09, 2020 10:27 pm

Αυτή τη περίοδο άραγε πραγματοποιούνται μετακινήσεις υπαλλήλων σε άλλες πόλεις; Δεδομένης της κατάστασης και των πρακτικών δυσκολιών

filter30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό filter30 » Παρ Απρ 10, 2020 6:49 pm

Γνωριζετε μηπως αν η εγκριση πιστωσης για την μεταταξη.... γινεται πλεον αυτοματα η χρειαζεται να περασει απο το ΓΛΚ με την αναλογη μεγαλης διαρκειας αναμονη που ειχε εως σημερα?

Melinda
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Melinda » Κυρ Απρ 12, 2020 12:00 am

Γεια σας! Έχει κανείς κάνα νέο για τριμελής επιτροπή ή συνεντεύξεις στο Υπουργείο Παιδείας;
Ή οποιοδήποτε νέο... έχω κάνει αίτηση για 3 διαφορετικές θέσεις και αναρωτιέμαι αν θα πρέπει να σταματήσω να περιμένω κάτι...
Ευχαριστώ!

St12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό St12 » Δευ Απρ 13, 2020 10:09 am

elenip έγραψε:Καλησπέρα εμένα η μετάταξη μου είναι εδώ και 22 μέρες στο εθνικό τυπογραφείο πόσο μπορεί να κάνει να βγει ανά φεκ?

Καλημέρα χρόνια πολλά καλή εβδομάδα θα ήθελα να σε ρωτήσω αν βγήκε το ΦΕΚ σου και σε πόσες μέρες? Καλό Πάσχα και καλή Ανάσταση

Tsibanakos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Tsibanakos » Πέμ Απρ 16, 2020 4:56 pm

Έχει κανείς ιδέα πότε θα ξεκινήσει ο επόμενος κύκλος κινητικότητας;;; Δεδομένου ότι 31/05 έχει ολοκληρωθεί η κινητικότητα του 2019. Έχει μάθει κανείς για Μάιο;;;;

paili
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό paili » Πέμ Απρ 16, 2020 11:46 pm

Tsibanakos έγραψε:Έχει κανείς ιδέα πότε θα ξεκινήσει ο επόμενος κύκλος κινητικότητας;;; Δεδομένου ότι 31/05 έχει ολοκληρωθεί η κινητικότητα του 2019. Έχει μάθει κανείς για Μάιο;;;;

Δεν υπάρχει περίπτωση να ολοκληρωθεί το Μάιο ο κύκλος του 19..στις περισσότερες υπηρεσίες δεν έχει προχωρήσει..λογικά θα δοθεί παράταση.ο νόμος λέει ότι ο κύκλος του 20 θα έπρεπε να έχει βγει ως 20 Φεβρουάριου..που όπως καταλαβαίνεις δεν έγινε ποτέ..για να ξεκινήσει ο νέος κύκλος πρέπει πρώτα να στείλουν οι υπηρεσίες αιτήματα...να συνεδριάσει η ΚΕΚ για να τα εγκρίνει και μετά να βγουν οι θέσεις..άρα δεν αναμένεται συντομα

Tsibanakos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Tsibanakos » Παρ Απρ 17, 2020 9:34 am

paili έγραψε:
Tsibanakos έγραψε:Έχει κανείς ιδέα πότε θα ξεκινήσει ο επόμενος κύκλος κινητικότητας;;; Δεδομένου ότι 31/05 έχει ολοκληρωθεί η κινητικότητα του 2019. Έχει μάθει κανείς για Μάιο;;;;

Δεν υπάρχει περίπτωση να ολοκληρωθεί το Μάιο ο κύκλος του 19..στις περισσότερες υπηρεσίες δεν έχει προχωρήσει..λογικά θα δοθεί παράταση.ο νόμος λέει ότι ο κύκλος του 20 θα έπρεπε να έχει βγει ως 20 Φεβρουάριου..που όπως καταλαβαίνεις δεν έγινε ποτέ..για να ξεκινήσει ο νέος κύκλος πρέπει πρώτα να στείλουν οι υπηρεσίες αιτήματα...να συνεδριάσει η ΚΕΚ για να τα εγκρίνει και μετά να βγουν οι θέσεις..άρα δεν αναμένεται συντομα

Καλό Δεκέμβριο δηλαδή!! Δεν υπάρχει σωτηρία....

Keira
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Keira » Τρί Απρ 21, 2020 9:35 am

Καλημέρα !!!
Χρόνια πολλά , Χριστός Ανέστη !!
Μόλις μου ήρθε mail από ΑΑΔΕ για συνέντευξη μέσω τηλεδιάσκεψης !!!
Προχωρούν οι διαδικασίες και εύχομαι τα καλύτερα σε όλους

sY8vW9
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό sY8vW9 » Τρί Απρ 21, 2020 3:04 pm

sY8vW9 έγραψε:Ο φορεας μου στο και πέντε απαντάει ότι είμαι ο μόνος υπαλληλος την κατηγορία ΤΕ του κλάδου μου ενώ ο Νόμος μιλάει για κλάδο και οχι για κατηγορία στην μοναδικοτητα. Κάνω αίτηση θεραπείας και σκέφτομαι να βάλω δικηγόρο. :evil: :evil:

ξέρει κανείς αν παλεύεται το θέμα?
στο άρθρο 4 παρ. 4 του νόμου πρόσθεσαν την παράγραφο για τον υπολογισμό του ποσοστού χωριστά για τις νησιωτικές περιοχές. Αλλά η μοναδικότητά του κλάδου αναφέρεται στην προηγούμενη παράγραφο που δεν άλλαξε.

Κατά την άποψή μου αυθαίρετα συνδύασαν τις δύο παραγράφους και έβγαλαν μοναδικότητά κλάδου + κατηγορίας.
Σαν ποσοστό είναι 100% δηλ. 1/1

Αλλά σαν μοναδικότητά κλάδου είναι 3/4
δηλ. 75%

Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες