ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
IVIRON
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Παρ Ιαν 15, 2010 8:44 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό IVIRON » Τρί Φεβ 04, 2020 2:38 pm

Και για υπουργείο εσωτερικών συστάθηκε η επιτροπή.

std124709
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 13, 2019 9:43 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό std124709 » Τρί Φεβ 04, 2020 5:20 pm

Γνωρίζει κάποιος εάν οι φορείς υποδοχής στέλνουν email στους φορείς προέλευσης μόνο για τους υπαλλήλους που πρόκειται να περάσουν από συνέντευξη ή για το σύνολο όσων έχουν κάνει αίτηση;

gogo72
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Δευ Σεπ 16, 2019 2:58 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό gogo72 » Τρί Φεβ 04, 2020 6:22 pm

sY8vW9 έγραψε:
gogo72 έγραψε::D 3 Η πρώτη συνέντευξη πραγματοποιήθηκε!! Θετικό κλίμα!!!!! Σε αναμονή των επόμενων!!!


Μπράβο !
Εμείς τίποτα.
Πρέπει να περιμένουμε νέο γύρο αλληλογραφίας των φορέων.
Ζητάει ο φορέας υποδοχής βεβαίωση γνησιότητας των πτυχίων, τυχόν πειθαρχικά, βαθμό, κλιμάκια, εργασιακή εμπειρία για όλους όσους έκαναν αίτηση ακομα και αν έχουν πάρει έγκριση.

Ακριβώς έτσι!! Είχα μαζί μου τους τίτλους των πτυχίων και τις αξιολογήσεις κ τα υπόλοιπα τα έστειλε το γραφείο προσωπικού!!! Αυτή η επικοινωνία μέχρι στιγμής έχει γίνει τηλεφωνικά και μέσω (email)

gogo72
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Δευ Σεπ 16, 2019 2:58 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό gogo72 » Τρί Φεβ 04, 2020 6:39 pm

writer1 έγραψε:Καλησπέρα σε όλους και καλή επιτυχία. Θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής: α) Υπάρχει κάποιο dead line σε αυτή τη διαδικασία με την έννοια του μέχρι πότε να περιμένουμε να μας καλέσει ο φορέας υποδοχής σε συνέντευξη? Δηλαδή αν παρέλθει άπρακτη ποια προθεσμία ώστε να υποθέσουμε ότι δεν έχουμε πιθανότητα? Αντιλαμβάνομαι ότι εξαρτάται από το πόσο γρήγορος ή αργός είναι ένας φορέας αλλά υπάρχει κάποιο χρονικό περιθώριο (έστω προσεγγιστικά) ώστε να πούμε ότι έχει λήξει η περίοδος αναμονής? β) όσοι κλήθηκαν σε συνέντευξη ειδοποιήθηκαν τηλεφωνικώς/γραπτώς και η συνέντευξη έγινε εργάσιμη ώρα (που σημαίνει άδεια από την υπηρεσία)? γ) Τι ερωτήσεις τέθηκαν? Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.


Σαφώς ένας μεγάλος φορέας από την στιγμή που θα έχει μεγάλο όγκο αιτήσεων να επεξεργαστεί, θα καθυστερήσει να ελέγξει και να καλέσει σε συνέντευξη τους αιτούντες!! Ωστόσο σε επικοινωνία με το υπουργείο υπάρχει το χρονικό περιθώριο έως τα τέλη Μαρτίου.(...και αν θεωρηθεί ότι είναι σε εξέλιξη αυτός ο κύκλος για το 2020 ασχέτως εάν ξεκίνησε το 2019)
Εγώ ειδοποιήθηκα αρχικά τηλεφωνικά και εν συνεχεία εστάλει η πρόσκληση για τη συνέντευξη με email. Η συνέντευξη έγινε σε εργάσιμη ημέρα και χρειάστηκε να πάρω άδεια!! Βέβαια θα αναζητήσω στα επόμενα αν δικαιούμαστε για το σκοπό αυτό υπηρεσιακή άδεια!
Οι ερωτήσεις ήταν αναγνωριστικές: γνώσης του αντικειμένου, η εργασιακή εμπειρία, ο λόγος της μετάταξης

gogo72
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Δευ Σεπ 16, 2019 2:58 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό gogo72 » Τρί Φεβ 04, 2020 6:44 pm

std124709 έγραψε:Γνωρίζει κάποιος εάν οι φορείς υποδοχής στέλνουν email στους φορείς προέλευσης μόνο για τους υπαλλήλους που πρόκειται να περάσουν από συνέντευξη ή για το σύνολο όσων έχουν κάνει αίτηση;

Εξαρτάται από τον φορέα.Στον πρώτο που κλήθηκα κάλεσαν και τους 9.
Σ'έναν μεγαλύτερο όμως όπου έχουν υποβληθεί για παράδειγμα πάνω από 100 αιτήσεις, θα καλέσουν για συνέντευξη τους 3 επικρατέστερους!!

writer1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 28, 2019 5:43 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό writer1 » Τρί Φεβ 04, 2020 9:43 pm

gogo72 έγραψε:
writer1 έγραψε:Καλησπέρα σε όλους και καλή επιτυχία. Θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής: α) Υπάρχει κάποιο dead line σε αυτή τη διαδικασία με την έννοια του μέχρι πότε να περιμένουμε να μας καλέσει ο φορέας υποδοχής σε συνέντευξη? Δηλαδή αν παρέλθει άπρακτη ποια προθεσμία ώστε να υποθέσουμε ότι δεν έχουμε πιθανότητα? Αντιλαμβάνομαι ότι εξαρτάται από το πόσο γρήγορος ή αργός είναι ένας φορέας αλλά υπάρχει κάποιο χρονικό περιθώριο (έστω προσεγγιστικά) ώστε να πούμε ότι έχει λήξει η περίοδος αναμονής? β) όσοι κλήθηκαν σε συνέντευξη ειδοποιήθηκαν τηλεφωνικώς/γραπτώς και η συνέντευξη έγινε εργάσιμη ώρα (που σημαίνει άδεια από την υπηρεσία)? γ) Τι ερωτήσεις τέθηκαν? Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.


Σαφώς ένας μεγάλος φορέας από την στιγμή που θα έχει μεγάλο όγκο αιτήσεων να επεξεργαστεί, θα καθυστερήσει να ελέγξει και να καλέσει σε συνέντευξη τους αιτούντες!! Ωστόσο σε επικοινωνία με το υπουργείο υπάρχει το χρονικό περιθώριο έως τα τέλη Μαρτίου.(...και αν θεωρηθεί ότι είναι σε εξέλιξη αυτός ο κύκλος για το 2020 ασχέτως εάν ξεκίνησε το 2019)
Εγώ ειδοποιήθηκα αρχικά τηλεφωνικά και εν συνεχεία εστάλει η πρόσκληση για τη συνέντευξη με email. Η συνέντευξη έγινε σε εργάσιμη ημέρα και χρειάστηκε να πάρω άδεια!! Βέβαια θα αναζητήσω στα επόμενα αν δικαιούμαστε για το σκοπό αυτό υπηρεσιακή άδεια!
Οι ερωτήσεις ήταν αναγνωριστικές: γνώσης του αντικειμένου, η εργασιακή εμπειρία, ο λόγος της μετάταξης


Ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση και αναλυτική σου απάντηση! Παρατηρώ ότι έρχονται έγγραφα από φορείς υποδοχής που ζητούν από τον φορέα προέλευσης πληροφορίες για τους αιτούντες όπως υπόλοιπα αδειών και άλλες υπηρεσιακές μεταβολές. Αναρωτιέμαι αν αυτά τα έγγραφα τα στέλνουν για όλους όσους αιτήθηκαν ή μόνο για εκείνους που ενδιαφέρονται να καλέσουν σε συνέντευξη. Έχεις κάποια απάντηση γι'αυτό? Και πάλι ευχαριστώ.

gogo72
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Δευ Σεπ 16, 2019 2:58 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό gogo72 » Τετ Φεβ 05, 2020 9:56 am

writer1 έγραψε:
gogo72 έγραψε:
writer1 έγραψε:Καλησπέρα σε όλους και καλή επιτυχία. Θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής: α) Υπάρχει κάποιο dead line σε αυτή τη διαδικασία με την έννοια του μέχρι πότε να περιμένουμε να μας καλέσει ο φορέας υποδοχής σε συνέντευξη? Δηλαδή αν παρέλθει άπρακτη ποια προθεσμία ώστε να υποθέσουμε ότι δεν έχουμε πιθανότητα? Αντιλαμβάνομαι ότι εξαρτάται από το πόσο γρήγορος ή αργός είναι ένας φορέας αλλά υπάρχει κάποιο χρονικό περιθώριο (έστω προσεγγιστικά) ώστε να πούμε ότι έχει λήξει η περίοδος αναμονής? β) όσοι κλήθηκαν σε συνέντευξη ειδοποιήθηκαν τηλεφωνικώς/γραπτώς και η συνέντευξη έγινε εργάσιμη ώρα (που σημαίνει άδεια από την υπηρεσία)? γ) Τι ερωτήσεις τέθηκαν? Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.


Σαφώς ένας μεγάλος φορέας από την στιγμή που θα έχει μεγάλο όγκο αιτήσεων να επεξεργαστεί, θα καθυστερήσει να ελέγξει και να καλέσει σε συνέντευξη τους αιτούντες!! Ωστόσο σε επικοινωνία με το υπουργείο υπάρχει το χρονικό περιθώριο έως τα τέλη Μαρτίου.(...και αν θεωρηθεί ότι είναι σε εξέλιξη αυτός ο κύκλος για το 2020 ασχέτως εάν ξεκίνησε το 2019)
Εγώ ειδοποιήθηκα αρχικά τηλεφωνικά και εν συνεχεία εστάλει η πρόσκληση για τη συνέντευξη με email. Η συνέντευξη έγινε σε εργάσιμη ημέρα και χρειάστηκε να πάρω άδεια!! Βέβαια θα αναζητήσω στα επόμενα αν δικαιούμαστε για το σκοπό αυτό υπηρεσιακή άδεια!
Οι ερωτήσεις ήταν αναγνωριστικές: γνώσης του αντικειμένου, η εργασιακή εμπειρία, ο λόγος της μετάταξης


Ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση και αναλυτική σου απάντηση! Παρατηρώ ότι έρχονται έγγραφα από φορείς υποδοχής που ζητούν από τον φορέα προέλευσης πληροφορίες για τους αιτούντες όπως υπόλοιπα αδειών και άλλες υπηρεσιακές μεταβολές. Αναρωτιέμαι αν αυτά τα έγγραφα τα στέλνουν για όλους όσους αιτήθηκαν ή μόνο για εκείνους που ενδιαφέρονται να καλέσουν σε συνέντευξη. Έχεις κάποια απάντηση γι'αυτό? Και πάλι ευχαριστώ.

Καλημέρα
Και πάλι θα πω ότι αυτό εξαρτάται από τον φορέα. Θα πρότεινα-κάτι που έχω ήδη πράξει-να υπάρχει μια επικοινωνία με τα γραφεία προσωπικού τόσο του φορέα προέλευσης όσο και του φορέα υποδοχής για την εξέλιξη της διαδικασίας της αίτησής σου!!!

bas1970
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 22, 2019 9:52 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό bas1970 » Τετ Φεβ 05, 2020 12:10 pm

filter30 έγραψε:Για υπουργείο Παιδείας έχει κανείς νεώτερο ? Αν έχουν ξεκινήσει συνεντεύξεις?


Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία, μου είπαν ότι γίνεται η επεξεργασία των αιτήσεων και συνεννόηση με τους φορείς προέλευσης για να εξετάσουν εάν πληρούνται οι προϋποθέσεις και να γίνει ο έλεγχος γνησιότητας των πτυχίων. Τέλος του μήνα μου είπαν να ξανά επικοινωνήσω για νεώτερα....Υπομονή!!!

anastasia12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 28, 2009 12:14 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό anastasia12 » Τετ Φεβ 05, 2020 1:08 pm

anastasia12 έγραψε:
elenip έγραψε:αυτό που λες με την πρόσκληση δεν ξέρω τι είναι..και φίλος μου που είχε κάνει στον προηγούμενο κ κύκλο και τον κάλεσαν για συνέντευξη μέσω τηλεφώνου τον κάλεσαν

Όταν λάβω - μάθω (ελπίζω να μην κατάλαβα κάτι λάθος) θα γράψω.


Λοιπόν μια πρόσκληση σε pdf συνημμένη στο email μου στείλανε ότι με καλούν σε συνέντευξη.
Δεν ξέρω αν το κάνουν όλες οι υπηρεσίες ή μόνο η συγκεκριμένη.

anastasia12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 28, 2009 12:14 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό anastasia12 » Τετ Φεβ 05, 2020 1:11 pm

gogo72 έγραψε:
sY8vW9 έγραψε:
gogo72 έγραψε::D 3 Η πρώτη συνέντευξη πραγματοποιήθηκε!! Θετικό κλίμα!!!!! Σε αναμονή των επόμενων!!!


Μπράβο !
Εμείς τίποτα.
Πρέπει να περιμένουμε νέο γύρο αλληλογραφίας των φορέων.
Ζητάει ο φορέας υποδοχής βεβαίωση γνησιότητας των πτυχίων, τυχόν πειθαρχικά, βαθμό, κλιμάκια, εργασιακή εμπειρία για όλους όσους έκαναν αίτηση ακομα και αν έχουν πάρει έγκριση.

Ακριβώς έτσι!! Είχα μαζί μου τους τίτλους των πτυχίων και τις αξιολογήσεις κ τα υπόλοιπα τα έστειλε το γραφείο προσωπικού!!! Αυτή η επικοινωνία μέχρι στιγμής έχει γίνει τηλεφωνικά και μέσω (email)

Αυτό με τα πτυχία και τις αξιολογήσεις είναι κανόνας? Γιατί εμένα μου ζήτησαν ότι δεν υπάρχει στο φάκελο και ότι κρίνω εγώ ότι πρέπει να πάρω μαζί μου.

enthelexeia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2020 2:09 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό enthelexeia » Τετ Φεβ 05, 2020 2:42 pm

Καλησπέρα σε όλους.
Παρατηρώ από τις εμπειρίες που καταθέτετε ότι γενικά δεν υπάρχει ένας ενιαίος τρόπος χειρισμού των αιτήσεων από τους φορείς υποδοχής. Προσωπικά έχω κάνει αίτηση για πολιτικό προσωπικό στην αεροπορία και στο στρατό. Έχω μάθει (για όσους ενδιαφέρονται) ότι έχουν στείλει ερώτημα στους φορείς για τη γνησιότητα των στοιχείων που έχουμε δηλώση και ότι θα συνεδριάσουν τα τρία σώματα για να σχεδιάσουν ένα κοινό τρόπο επιλογής των υποψηφίων. Μέχρι στιγμής δε με έχει καλέσει κάποιος και δεν ξέρω αν αυτό είναι επειδή δεν είμαι στους τρεις πρώτους ή είναι αποτέλεσμα καθυστέρησης.

filter30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 20, 2019 10:54 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό filter30 » Τετ Φεβ 05, 2020 4:30 pm

bas1970 έγραψε:
filter30 έγραψε:Για υπουργείο Παιδείας έχει κανείς νεώτερο ? Αν έχουν ξεκινήσει συνεντεύξεις?


Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία, μου είπαν ότι γίνεται η επεξεργασία των αιτήσεων και συνεννόηση με τους φορείς προέλευσης για να εξετάσουν εάν πληρούνται οι προϋποθέσεις και να γίνει ο έλεγχος γνησιότητας των πτυχίων. Τέλος του μήνα μου είπαν να ξανά επικοινωνήσω για νεώτερα....Υπομονή!!!

Σ'ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση !!! Αν προκύψει κάτι νεώτερο ενημέρωσε μας. Ευχαριστώ και πάλι !!!

gogo72
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Δευ Σεπ 16, 2019 2:58 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό gogo72 » Τετ Φεβ 05, 2020 4:43 pm

anastasia12 έγραψε:
gogo72 έγραψε:
sY8vW9 έγραψε:
Μπράβο !
Εμείς τίποτα.
Πρέπει να περιμένουμε νέο γύρο αλληλογραφίας των φορέων.
Ζητάει ο φορέας υποδοχής βεβαίωση γνησιότητας των πτυχίων, τυχόν πειθαρχικά, βαθμό, κλιμάκια, εργασιακή εμπειρία για όλους όσους έκαναν αίτηση ακομα και αν έχουν πάρει έγκριση.

Ακριβώς έτσι!! Είχα μαζί μου τους τίτλους των πτυχίων και τις αξιολογήσεις κ τα υπόλοιπα τα έστειλε το γραφείο προσωπικού!!! Αυτή η επικοινωνία μέχρι στιγμής έχει γίνει τηλεφωνικά και μέσω (email)

Αυτό με τα πτυχία και τις αξιολογήσεις είναι κανόνας? Γιατί εμένα μου ζήτησαν ότι δεν υπάρχει στο φάκελο και ότι κρίνω εγώ ότι πρέπει να πάρω μαζί μου.

Το έντυπο που θα πρέπει να έχει συμπληρώσει το γραφείο προσωπικού/ανθρώπινου δυναμικού του φορέα προέλευσης που ουσιαστικά "φωτογραφίζει" τον υπάλληλο με όλα τα στοιχεία που ζητούνται βάσει νόμου (ατομικά στοιχεία, πλήρωση προϋποθέσεων, αξιολογήσεις, υπηρεσιακές μεταβολές κλπ) είναι ουσιαστικά και αυτό που ζητάει το γραφείο προσωπικού/ανθρώπινου δυναμικού του φορέα υποδοχής. Επομένως όταν για παράδειγμα στο πεδίο που αναγράφονται τα στοιχεία του πτυχίου ή η γνησιότητα αυτού, θα πρέπει να προσκομιστούν στο τριμελές όργανο είτε μέσω του γραφείου προσωπικού είτε μέσω εσού.

sY8vW9
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Τρί Οκτ 01, 2019 3:52 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό sY8vW9 » Τετ Φεβ 05, 2020 5:36 pm

gogo72 έγραψε:
anastasia12 έγραψε:
gogo72 έγραψε:Ακριβώς έτσι!! Είχα μαζί μου τους τίτλους των πτυχίων και τις αξιολογήσεις κ τα υπόλοιπα τα έστειλε το γραφείο προσωπικού!!! Αυτή η επικοινωνία μέχρι στιγμής έχει γίνει τηλεφωνικά και μέσω (email)

Αυτό με τα πτυχία και τις αξιολογήσεις είναι κανόνας? Γιατί εμένα μου ζήτησαν ότι δεν υπάρχει στο φάκελο και ότι κρίνω εγώ ότι πρέπει να πάρω μαζί μου.

Το έντυπο που θα πρέπει να έχει συμπληρώσει το γραφείο προσωπικού/ανθρώπινου δυναμικού του φορέα προέλευσης που ουσιαστικά "φωτογραφίζει" τον υπάλληλο με όλα τα στοιχεία που ζητούνται βάσει νόμου (ατομικά στοιχεία, πλήρωση προϋποθέσεων, αξιολογήσεις, υπηρεσιακές μεταβολές κλπ) είναι ουσιαστικά και αυτό που ζητάει το γραφείο προσωπικού/ανθρώπινου δυναμικού του φορέα υποδοχής. Επομένως όταν για παράδειγμα στο πεδίο που αναγράφονται τα στοιχεία του πτυχίου ή η γνησιότητα αυτού, θα πρέπει να προσκομιστούν στο τριμελές όργανο είτε μέσω του γραφείου προσωπικού είτε μέσω εσού.


Αν τα γραφεία προσωπικού λειτουργούν σωστά, εμείς δεν πρέπει να προσκομίσουμε τίποτα. Έχουν τα πάντα και τα πτυχία και τις μεταβολές και οι αξιολογήσεις υπάρχουν στο μητρώο. Νομίζω ότι το έτος 2016 ήταν η μόνη χρονιά που δεν έγιναν αξιολογήσεις οπότε τα τελευταία τρία χρόνια οι αξιολογήσεις είναι δύο.

sY8vW9
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Τρί Οκτ 01, 2019 3:52 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό sY8vW9 » Τετ Φεβ 05, 2020 5:42 pm

gogo72 έγραψε:
sY8vW9 έγραψε:
gogo72 έγραψε::D 3 Η πρώτη συνέντευξη πραγματοποιήθηκε!! Θετικό κλίμα!!!!! Σε αναμονή των επόμενων!!!


Μπράβο !
Εμείς τίποτα.
Πρέπει να περιμένουμε νέο γύρο αλληλογραφίας των φορέων.
Ζητάει ο φορέας υποδοχής βεβαίωση γνησιότητας των πτυχίων, τυχόν πειθαρχικά, βαθμό, κλιμάκια, εργασιακή εμπειρία για όλους όσους έκαναν αίτηση ακόμα και αν έχουν πάρει έγκριση.

Ακριβώς έτσι!! Είχα μαζί μου τους τίτλους των πτυχίων και τις αξιολογήσεις κ τα υπόλοιπα τα έστειλε το γραφείο προσωπικού!!! Αυτή η επικοινωνία μέχρι στιγμής έχει γίνει τηλεφωνικά και μέσω (email)


Ο φορέας που θέλω να πάω μάλλον είναι πιο πίσω από τον δικό μου
"Παρακαλείσθε να αποστείλετε την ανωτέρω βεβαίωση εντός 15 ημερών από την κοινοποίηση του παρόντος στην υπηρεσία σας, στο Fax: ......και
ταχυδρομικά."

Το email το αγνοούν το έτος 2020 :x


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες