ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
MATTHIAS
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Δευ Μαρ 27, 2017 10:48 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό MATTHIAS » Τετ Ιουν 05, 2019 10:13 am

τροπολογίες που έχουν κατατεθεί για τα πιο απίθανα πράγματα μέχρι τώρα....
τροποποίηση ύψους σοφίτας στην Κεφαλλονιά (!!!) προβλέπεται, διόρθωση προφανούς στρέβλωσης νομοθεσίας ΟΧΙ ακόμα!
ΔΕΝ βλέπω αυτό που μας ενδιαφέρει μέχρι τώρα, και εξακολουθώ να ανησυχώ...
Γι αυτό λέω...ΠΙΕΣΤΕ κι άλλοι, κι άλλο! Δύο μέρες έμειναν ουσιαστικά, ο, τι γίνει ΤΩΡΑ!

MATTHIAS
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Δευ Μαρ 27, 2017 10:48 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό MATTHIAS » Τετ Ιουν 05, 2019 8:05 pm

Ψηφίστηκε πριν λίγη ώρα στη Βουλή! Νενικήκαμεν!!!
Πέρασε στο νομοσχέδιο του Υπουργείου Περιβάλλοντος

arisxtx
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 30, 2019 7:28 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό arisxtx » Τρί Ιούλ 30, 2019 11:50 pm

Παιδια καλησπερα σε ολους!

Να πω και γω την μικρη μου ως τωρα ιστορια.

Διοριστεος με την 3Κ/2018 εκτος Αθηνας που διαμενω μονιμα.
Εχω στειλει τα χαρτια για τον διορισμο να προχωρανε,μαλλον δεν θα γινει πριν Σεπτεμβρη-Οκτοβρη.
Με αναπηρια 60 τοις εκατο.
Απο τον δημο που τους το ειπα ,ουτε ασχοληθηκαν,μου ειπε ο αλλος 'η αναπηρια σε βοηθησε να διοριστεις',το τι θα κανεις εδω το κανονιζουμε εμεις' :shock:

Πηγα στο Υπουργειο Ανασυγκροτησης και μου ειπανε να κανω τωρα αιτηση,αμεσα, που να αποδεικνω με χαρτια τους λογους υγειας και να ζητω αποσπαση.Και οταν διοριστω να τους παω και το ΦΕΚ οτι διοριστηκα.
Η αιτηση θα εξεταστει πριν διοριστω μαλλον,Σεπτεμβρη θα ξανασυνεδριασουν.
Αν βγει η αποφαση πριν δεν ξερω αν θα πρεπει να παω στον δημο,και για ποσο χρονικο διαστημα η αν θα πρεπει να ψαξω φορεα υποδοχης εδω.

Επισης η αποσπαση ισχυει για 15 μηνες και αν συντρεχουν ακομη οι λογοι συνεχιζεται. :

alekos9k
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 08, 2019 8:21 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό alekos9k » Δευ Σεπ 16, 2019 10:47 am

Συναδελφε Καλημέρα! Μπορεις να μου πεις που απευθύνθηκες(στο υπουργείο) για αμεση απόσπαση;; καθώς σαν έμμεσο αμεα θελω να αιτηθω και εγω!! Σε ευχαριστω!

yasemin
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 08, 2019 7:00 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό yasemin » Τρί Σεπ 17, 2019 6:19 pm

Συνάδελφε κι εμένα με ενδιαφέρει να μάθω που απευθύνθηκες και πόσο άμεσα γίνεται κάποιος να αλλάξει υπηρεσία, όταν έχει ο ίδιος ποσοστό αναπηρίας 67%.

arisxtx
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 30, 2019 7:28 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό arisxtx » Δευ Σεπ 23, 2019 3:55 pm

Χαιρετω ολους τους συναδελφους.
Παιδια απευθυνθειτε στο Υπ.Διοικ.Ανασυγκροτησης στο γραφειο 315.εκει θα σας καθοδηγησουν.
Θα κανετε αιτηση στο πρωτοκολο με ολα τα δικαιολογητικα.
οταν συνεδριασει η Κεντρ.Επιτροπη Κινητικοτητας θα εχετε απαντηση.
Εγω εκανα την αιτηση παρολο που δεν εχω διοριστει ωστε να παρω αριθμο πρωτοκολλου.
Μολις διοριστω θα τους παω το ΦΕΚ απο την Αποκεντρ.Διοικηση και την αναγγελια προσληψης.
Απλα καθυστερησαν απο τον δημο την ολη διιδικασια.
Θελω να δω τα μουτρα τους στον δημομολις τους παω το χαρτι της αποσπασης γιατι η συμπεριφορα τους ειναι απαραδεκτη,μιλανε με υφος,απαξιωτικα και δεν λενε τιποτα για το ποτε θα διοριστουμε.
Οσοι ειμαστε απο αλλη περιοχη πρεπει να βρουμε ακρη με σπιτι και να εχουμε και εννοια για ενα καρο υποχρεωσεις αλλα δεν τους νοιαζει μια.

Nikolas76
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Ιουν 18, 2019 2:26 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό Nikolas76 » Τετ Σεπ 25, 2019 9:48 pm

Καλησπέρα, θελω να ζητησω αποσπαση απο δημο της επαρχιας στην Αθηνα σαν εμμεσος αμεα 80%.
Στο υπουργείο Διοικ. Ανασυγκροτσης και στο γρ. 315 μου ειπαν πρωτα πρεπει να ορκιστω. Επίσης να κανω αίτηση στο ισόγειο( πρωτοκολλο)
με το χαρτί της ορκομωσίας, φεκ διορισμού και πιστοποιηση απο ΚΕΠΑ. Δεν γνωρίζουν ομως πότε θα συνεδριασει η επιτροπή που θα ασχοληθεί με τις αποσπασεις.

ceasetheday
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Παρ Ιουν 14, 2019 4:52 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό ceasetheday » Τετ Οκτ 02, 2019 11:39 am

Και είναι σίγουρο ότι θα την πάρεις;
Γνωστός στην Αθήνα έχει πάνω από 3 έτη και δεν τον αποδεσμέυει η υπηρεσία

arisxtx
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 30, 2019 7:28 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό arisxtx » Πέμ Οκτ 03, 2019 1:04 am

Την αποσπαση την βγαζει το Υπουργειο Ανασυγκροτησης.
ο φορεας που δουλευεις δεν μπορει να κανει τιποτα

ceasetheday
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Παρ Ιουν 14, 2019 4:52 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό ceasetheday » Πέμ Οκτ 03, 2019 11:40 am

Μπορείς να με κατατοπίσεις τι πρέπει να κάνω;

anastasia12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 28, 2009 12:14 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό anastasia12 » Παρ Οκτ 04, 2019 11:57 am

καλημέρα
ο παραπάνω νόμος αναφέρεται σε λόγους υγείας ΜΟΝΟ του ίδιου του υπαλλήλου ή και των τέκνων αυτού?
Και τι σημαίνει αποδεδειγμένα σοβαρός λόγος υγείας?

arisxtx
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 30, 2019 7:28 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό arisxtx » Τρί Οκτ 08, 2019 1:52 am

Να πας φιλε μου στο Διοικητικης Ανασυγκροτησης να κανεις αιτηση με ολα τα δικαιολογητικα.

θα Εξεταστει η αιτηση σου απο την Κεντρικη επιτροπη κινητικοτητας.
αν γινει δεκτη δεν μπορει να σε εμποδισει ο φορεας που εργαζεσαι τωρα.

οι λογοι υγειας αφορουν και τεκνα.
πρεπει να υπαρχουν πιστοποιητικα απο υγειονομικη επιτροπη.

anastasia12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 28, 2009 12:14 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό anastasia12 » Τετ Οκτ 09, 2019 1:16 pm

Δηλαδή για να καταλάβω,
πας στο υπουργείο κάνεις μια αίτηση, με δικαιολογητικά (που να φαίνεται ποσοστό πάνω από πόσο?) για ποια θέση? πρέπει να υπάρχει και θέση στην πόλη που θες να πάς?

yasemin
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 08, 2019 7:00 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό yasemin » Τετ Οκτ 09, 2019 3:05 pm

Έχω ποσοστό αναπηρίας 50%, και πριν 11 μήνες έκανα μετάταξη ως ΤΕ διοικητικός σε θέση υπηρεσίας άλλου υπουργείου, λόγω συγχώνευσης - κατάργησης του φορέα προέλευσης. Επειδή στη νέα θέση είναι μπάχαλο και χάλια, και αντικειμενικά επιβαρύνεται η υγεία μου, μπορώ να κάνω αίτηση μετάταξης ή απόσπασης για λόγους υγείας? Η απόσπαση σημαίνει ότι μπορεί μετά από κάποιο διάστημα να γίνει μετάθεση ή κινδυνεύω να γυρίσω στην προηγούμενη δουλειά? Και τέλος, ξέρει κάποιος ποιές υπηρεσίες είναι καλύτερες για να εργάζεται κάποιος από άποψη καλού εργασιακού περιβάλλοντος (συναδελφικότητα ....)?
Ευχαριστώ και συγγνώμη για το μακροσκελές κείμενο, απλά αγωνιώ για το τι μπορώ να κάνω με το θέμα μου!

St12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 21, 2016 11:14 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό St12 » Δευ Οκτ 14, 2019 1:18 pm

Καλησπέρα μήπως γνωρίζει κανείς αν συστάθηκε επιτροπή?


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης