ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
giorgos93
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 18, 2018 12:56 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό giorgos93 » Τρί Δεκ 17, 2019 6:38 pm

ceasetheday έγραψε:Και είναι σίγουρο ότι θα την πάρεις;
Γνωστός στην Αθήνα έχει πάνω από 3 έτη και δεν τον αποδεσμέυει η υπηρεσία
:shock: αρα πρέπει να σε αποδεσμεύσει και η υπηρεσία ?

giorgos93
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 18, 2018 12:56 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό giorgos93 » Τρί Δεκ 17, 2019 6:38 pm

arisxtx έγραψε:ο φορεας που δουλευεις δεν μπορει να κανει τιποτα
και για την μετάταξη ισχύει αυτό ?

giorgos93
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 18, 2018 12:56 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό giorgos93 » Τρί Δεκ 17, 2019 6:45 pm

arisxtx έγραψε:Να πας φιλε μου στο Διοικητικης Ανασυγκροτησης να κανεις αιτηση με ολα τα δικαιολογητικα.

θα Εξεταστει η αιτηση σου απο την Κεντρικη επιτροπη κινητικοτητας.
αν γινει δεκτη δεν μπορει να σε εμποδισει ο φορεας που εργαζεσαι τωρα.
ο φορέας που εργάζεσαι δεν μπορεί να σε εμποδίσει ..... ο φορέας που θέλεις όμως να πας ? δεν πρέπει να είναι σύμφωνος ?
αν θέλω εγώ να πάω από τον Δήμο Κέρκυρας στον Δήμο Αθηναίων για παράδειγμα δεν πρέπει να μιλήσω και να ρωτήσω αν χρειάζονται έχουν ανάγκη από Διοικητικό ? δεν πρέπει να συναινέσει και ο φορέας υποδοχής ?

giorgos93
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 18, 2018 12:56 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό giorgos93 » Τρί Δεκ 17, 2019 6:47 pm

anastasia12 έγραψε:Δηλαδή για να καταλάβω,
πρέπει να υπάρχει και θέση στην πόλη που θες να πάς?
α μπράβο :wink: αυτό θέλω να μας διευκρινισει κάποιος εδω ?

giorgos93
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 18, 2018 12:56 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό giorgos93 » Τρί Δεκ 17, 2019 7:18 pm

Στέλνοντας ερώτημα - email στο τμήμα κινητικότητας του Υπουργείου, για το τι πρέπει να κάνω για να αιτηθώ μετάταξη μου απάντησαν τα παρακάτω : ''σε απάντηση του ερωτήματός σας σχετικά με τη δυνατότητα μετάταξης με τον
Ν.4440/2016 για λόγους υγείας, σας ενημερώνουμε πως μπορείτε
να αιτηθείτε στην Κεντρική Επιτροπή Κινητικότητας (Βασιλίσσης Σοφίας 15,Τ.Κ. 10674)
απόσπαση ή μετάταξη για λόγους υγείας.Θα πρέπει να στείλετε την αίτηση, ένα πιστοποιητικό υπηρεσιακών μεταβολών
καθώς και γνωμάτευση από δημόσια αρχή που θα πιστοποιεί το πρόβλημα υγείας
και ενδεχόμενο ποσοστό αναπηρίας. Ο χρόνος ολοκλήρωσης της διαδικασίας μετάταξης ή απόσπασης μετά την βεβαίωση της
Κεντρικής Επιτροπής Κινητικότητας εξαρτάται από το φορέα υποδοχής.''
Άρα θα πρέπει ΠΡΏΤΑ να απευθυνθώ στον φορέα υποδοχής και να ρωτήσω αν υπάρχει θέση ή αν έχουν ανάγκη από διοικητικό υπάλληλο ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ? μπορεί ο φορέας υποδοχής να καθυστερήσει την μετάταξη όσο αφορά στο θέμα των πιστώσεων ?

giorgos93
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 18, 2018 12:56 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό giorgos93 » Τρί Δεκ 17, 2019 7:18 pm

Στέλνοντας ερώτημα - email στο τμήμα κινητικότητας του Υπουργείου, για το τι πρέπει να κάνω για να αιτηθώ μετάταξη μου απάντησαν τα παρακάτω : ''σε απάντηση του ερωτήματός σας σχετικά με τη δυνατότητα μετάταξης με τον
Ν.4440/2016 για λόγους υγείας, σας ενημερώνουμε πως μπορείτε
να αιτηθείτε στην Κεντρική Επιτροπή Κινητικότητας (Βασιλίσσης Σοφίας 15,Τ.Κ. 10674)
απόσπαση ή μετάταξη για λόγους υγείας.Θα πρέπει να στείλετε την αίτηση, ένα πιστοποιητικό υπηρεσιακών μεταβολών
καθώς και γνωμάτευση από δημόσια αρχή που θα πιστοποιεί το πρόβλημα υγείας
και ενδεχόμενο ποσοστό αναπηρίας. Ο χρόνος ολοκλήρωσης της διαδικασίας μετάταξης ή απόσπασης μετά την βεβαίωση της
Κεντρικής Επιτροπής Κινητικότητας εξαρτάται από το φορέα υποδοχής.''
Άρα θα πρέπει ΠΡΏΤΑ να απευθυνθώ στον φορέα υποδοχής και να ρωτήσω αν υπάρχει θέση ή αν έχουν ανάγκη από διοικητικό υπάλληλο ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ? μπορεί ο φορέας υποδοχής να καθυστερήσει την μετάταξη όσο αφορά στο θέμα των πιστώσεων ?

kontosogloug
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 01, 2017 7:18 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό kontosogloug » Τρί Δεκ 17, 2019 9:12 pm

St12 έγραψε:
kontosogloug έγραψε:Δεν έλαβα κάτι ακόμα εγώ και δεν έχουν ανεβάσει τίποτα κάπου ακόμα για το ποιες αιτήσεις απορρίφθηκαν

Καλημέρα έλαβες καμία απόφαση που ψάχνεις για να δεις αν η αίτηση απορρίφτηκε?σ ευχαριστώ εκ των προτέρων


Αναρτήθηκε μια λίστα με τις αποριπτέες αιτήσεις βάσει αριθμού πρωτοκόλλου αίτησης.

Δείτε την http://apografi.gov.gr/images/esk/KEK/AitiseisYgeias_Apor_21-11-2019.pdf

St12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 21, 2016 11:14 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό St12 » Τετ Δεκ 18, 2019 7:54 am

kontosogloug έγραψε:
St12 έγραψε:
kontosogloug έγραψε:Δεν έλαβα κάτι ακόμα εγώ και δεν έχουν ανεβάσει τίποτα κάπου ακόμα για το ποιες αιτήσεις απορρίφθηκαν

Καλημέρα έλαβες καμία απόφαση που ψάχνεις για να δεις αν η αίτηση απορρίφτηκε?σ ευχαριστώ εκ των προτέρων


Αναρτήθηκε μια λίστα με τις αποριπτέες αιτήσεις βάσει αριθμού πρωτοκόλλου αίτησης.

Δείτε την http://apografi.gov.gr/images/esk/KEK/AitiseisYgeias_Apor_21-11-2019.pdf
σ ευχαριστώ
Καλημέρα δεν είναι μέσα αλλά δεν έχω λάβει κάτι ακόμα εσύ έλαβες

kontosogloug
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 01, 2017 7:18 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό kontosogloug » Τετ Δεκ 18, 2019 6:04 pm

St12 έγραψε:
kontosogloug έγραψε:
St12 έγραψε:Καλημέρα έλαβες καμία απόφαση που ψάχνεις για να δεις αν η αίτηση απορρίφτηκε?σ ευχαριστώ εκ των προτέρων


Αναρτήθηκε μια λίστα με τις αποριπτέες αιτήσεις βάσει αριθμού πρωτοκόλλου αίτησης.

Δείτε την http://apografi.gov.gr/images/esk/KEK/AitiseisYgeias_Apor_21-11-2019.pdf
σ ευχαριστώ
Καλημέρα δεν είναι μέσα αλλά δεν έχω λάβει κάτι ακόμα εσύ έλαβες



δες και σε αυτη την λιστα αν εισαι http://apografi.gov.gr/images/esk/KEK/AitiseisYgeias_Anavoli_21-11-2019.pdf

ceasetheday
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Παρ Ιουν 14, 2019 4:52 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό ceasetheday » Πέμ Δεκ 19, 2019 9:30 am

giorgos93 έγραψε:
ceasetheday έγραψε:Και είναι σίγουρο ότι θα την πάρεις;
Γνωστός στην Αθήνα έχει πάνω από 3 έτη και δεν τον αποδεσμέυει η υπηρεσία
:shock: αρα πρέπει να σε αποδεσμεύσει και η υπηρεσία ?

δυστυχώς τα πράγματα είναι δύσκολα.

arisxtx
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 30, 2019 7:28 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό arisxtx » Παρ Δεκ 20, 2019 3:46 pm

Συναδελφοι χαιρετω. Πηγα την προηγουμενη εβδομαδα στο υπουργειο και μου ειπαν οτι η αιτηση μου ειναι σε αναβολη επειδη δεν ειχα παει ολα τα δικαιολογητικα και οτι θα εξεταστει ξανα Γεναρη η Φλεβαρη. Με το χαρτι της αποσπασης θα πηγαινω στους δημους που ενδιαφερομαι και θα ζητω να με δεχτουν.Επειδη ειμαι απο δημο μπορω να παω μονο σε δημο. Εκτος κινητικοτητας θα γινουν ολα αυτα. Επισης για λογους υγειας δεν χρειαζεται απαραιτητα αποφαση απο ΚΕΠΑ αλλα βεβαιωση παθησης απο δημοσιο φορεα. ΚΕΠΑ μονο αν προκειται για γονεις η παιδια κλπ

leon40
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Φεβ 11, 2019 6:59 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό leon40 » Κυρ Δεκ 22, 2019 3:22 pm

arisxtx έγραψε:Συναδελφοι χαιρετω. Πηγα την προηγουμενη εβδομαδα στο υπουργειο και μου ειπαν οτι η αιτηση μου ειναι σε αναβολη επειδη δεν ειχα παει ολα τα δικαιολογητικα και οτι θα εξεταστει ξανα Γεναρη η Φλεβαρη. Με το χαρτι της αποσπασης θα πηγαινω στους δημους που ενδιαφερομαι και θα ζητω να με δεχτουν.Επειδη ειμαι απο δημο μπορω να παω μονο σε δημο. Εκτος κινητικοτητας θα γινουν ολα αυτα. Επισης για λογους υγειας δεν χρειαζεται απαραιτητα αποφαση απο ΚΕΠΑ αλλα βεβαιωση παθησης απο δημοσιο φορεα. ΚΕΠΑ μονο αν προκειται για γονεις η παιδια κλπ


ΚΕΠΑ μόνο για γονείς το γράφει με ακρίβεια ο νόμος εάν κάνω λάθος να με διορθώσετε. καλά Χριστούγεννα!

bas1970
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 22, 2019 9:52 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό bas1970 » Τετ Δεκ 25, 2019 9:25 am

Χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα!!! Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την αίτηση και τα δικαιολογητικά μπορώ να τα στείλω και με courier (μένω επαρχία) ή πρέπει να έρθω αυτοπροσωπος; Για πρωτόκολλο που πρέπει να απευθυνθώ;

Grecos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Πέμ Απρ 12, 2018 5:07 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό Grecos » Τρί Δεκ 31, 2019 5:00 pm

Μπορείς να την στείλεις την αίτηση με τα δικαιολογητικά συστημένα και μετά από κάποιες μέρες παίρνεις τηλέφωνο στο πρωτόκολλο να μάθεις τον αριθμό...

bas1970
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 22, 2019 9:52 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό bas1970 » Πέμ Ιαν 02, 2020 1:10 pm

Ευχαριστώ πολύ για την διευκρίνηση. Εαν πάρω θετική γνωμάτευση από την Επιτροπή, στο Υπουργείο Παιδείας (είναι ο φορέας υποδοχής) ποιο τμήμα είναι αρμόδιο για την παραλαβή της αίτησης και της γνωμάτευσης;


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες