ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
kontosogloug
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 01, 2017 7:18 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό kontosogloug » Τρί Νοέμ 26, 2019 12:17 pm

Η επιτροπή αν και συνεδρίασε και εξέτασε ότι αιτήματα έχουν υποβληθεί οι αιτούντες θα ενημερωθούν γραπτώς αν η απάντηση ήταν θετική στο αίτημα με σχετική βεβαίωση και αν είναι αρνητική θα υπάρξει κοινοποίηση στην ιστοσελίδα του υπουργείου (;;;;; δεν ξέρω δεν έμαθα) όσον αφορά τον αριθμό πρωτοκόλλου της αίτησης και το αρνητικό αποτέλεσμα...

Αν κανείς μάθει τίποτα παραπάνω ας ενημερώσει !!

St12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 21, 2016 11:14 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό St12 » Παρ Δεκ 06, 2019 2:22 pm

καλησπέρα έχει κάποιος κανένα νέο?

arisxtx
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 30, 2019 7:28 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό arisxtx » Σάβ Δεκ 07, 2019 5:58 pm

Καλησπερα σε ολους.Καθε ημερα αλλαζει κατι.ασφαλης ενημερωση δεν υπαρχει.στα τηλ δεν απαντανε σχεδον ποτε.Μου ειπαν και εμενα οτι αν η απαντηση ειναι θετικη θα ερθει χαρτι,αν οχι θα ενημερωθω..καπως... Οσοι αιτουμαστε αποσπαση για λογους υγειας θα πρεπει να δηλωσουμε θεσεις στο συστημα που ανοιξε η θα κινηθουμε χωριστα; Χθες λεει ψηφιστηκε οτι απο ΟΤΑ Α παμε μονο σε ΟΤΑ Α :( Μεχρι προχτες μπορουσες να πας οπουδηποτε στο δημοσιο.Ξερει κανεις κατι αλλο; Ευχαριστω

St12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 21, 2016 11:14 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό St12 » Σάβ Δεκ 07, 2019 6:39 pm

Αν έχει κανείς καμιά ενημέρωση ας το γράψει σας ευχαριστώ

kontosogloug
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 01, 2017 7:18 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό kontosogloug » Κυρ Δεκ 08, 2019 9:21 am

arisxtx έγραψε:Καλησπερα σε ολους.Καθε ημερα αλλαζει κατι.ασφαλης ενημερωση δεν υπαρχει.στα τηλ δεν απαντανε σχεδον ποτε.Μου ειπαν και εμενα οτι αν η απαντηση ειναι θετικη θα ερθει χαρτι,αν οχι θα ενημερωθω..καπως... Οσοι αιτουμαστε αποσπαση για λογους υγειας θα πρεπει να δηλωσουμε θεσεις στο συστημα που ανοιξε η θα κινηθουμε χωριστα; Χθες λεει ψηφιστηκε οτι απο ΟΤΑ Α παμε μονο σε ΟΤΑ Α :( Μεχρι προχτες μπορουσες να πας οπουδηποτε στο δημοσιο.Ξερει κανεις κατι αλλο; Ευχαριστω


Τα ίδια Άρη έχω πάρει πολλές φορές τηλέφωνο κάθε φορά το ίδιο μήνυμα από κάθε υπάλληλο. Να σε ρωτήσω κάτι επίσης. Η βεβαίωση είναι από επιτροπή ΚΕΠΑ ή παλιά πριν την δημιουργία των ΚΕΠΑ π.χ. ΙΚΑ - ΕΤΑΜ που σύμφωνα με εγκύκλιο υπουργού κου. Κουτρουμάνη έχουν ισχύ εφόσον αναφέρουν ότι είναι επ' αορίστου. Γιατί μου λένε ιστορίες ότι δεν δέχονται βεβαίωση πέρα από ΚΕΠΑ. Δηλαδή όσοι έχουν αναπηρία και αναφέρεται επ' αορίστου στο έγγραφο θα πρέπει να ξανατρέχουν στα αντίστοιχα ΚΕΠΑ και να μπούνε σε τόση ταλαιπωρία και έξοδα ίσα ίσα να πάρουν το ίδιο χαρτί πάλι;

St12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 21, 2016 11:14 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό St12 » Τρί Δεκ 10, 2019 11:23 pm

Καλησπέρα μίλησα σήμερα με το υπουργείο μου είπαν ότι από την Παρασκευή άρχισαν να στέλνουν τις αποφάσεις αν λάβει κανείς ας το γράψει

St12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 21, 2016 11:14 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό St12 » Παρ Δεκ 13, 2019 12:43 pm

Ελαβε κανείς απόφαση για μετάταξη για λόγους υγείας?

kontosogloug
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 01, 2017 7:18 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό kontosogloug » Παρ Δεκ 13, 2019 1:49 pm

Δεν έλαβα κάτι ακόμα εγώ και δεν έχουν ανεβάσει τίποτα κάπου ακόμα για το ποιες αιτήσεις απορρίφθηκαν

St12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 21, 2016 11:14 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό St12 » Δευ Δεκ 16, 2019 11:27 am

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΑΒΕ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟΦΑΣΗ ?

St12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 21, 2016 11:14 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό St12 » Τρί Δεκ 17, 2019 12:44 pm

kontosogloug έγραψε:Δεν έλαβα κάτι ακόμα εγώ και δεν έχουν ανεβάσει τίποτα κάπου ακόμα για το ποιες αιτήσεις απορρίφθηκαν

Καλημέρα έλαβες καμία απόφαση που ψάχνεις για να δεις αν η αίτηση απορρίφτηκε?σ ευχαριστώ εκ των προτέρων

giorgos93
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 18, 2018 12:56 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό giorgos93 » Τρί Δεκ 17, 2019 6:21 pm

MATTHIAS έγραψε:Μπήκα διαύγεια, έβαλα τις διατάξεις του νόμου στο κείμενο απόφασης στη μηχανή αναζήτησης,και είδα ταχύτητες από 20 μέρες για αποσπάσεις έως 2_2μιση μήνες για μετατάξεις
Δυόμιση μήνες για μετατάξεις !!! :shock: τόσο λίγο διάστημα ? είσαι σίγουρος ?

giorgos93
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 18, 2018 12:56 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό giorgos93 » Τρί Δεκ 17, 2019 6:25 pm

Evangelos77 έγραψε:Σήμερα μίλησα με το Υπ.Εσ. γιατί τους ζητήθηκε η σύμφωνη γνώμη τους για τη μεταφορά των πιστώσεων, και ο αρμόδιος υπάλληλος μου είπε εντελώς κατηγορηματικά ότι από 1/9 θα εξετάσει το αίτημα, ανεξαρτήτως λόγους μετάταξης, αυτή είναι η εντολή που έχουν.
άρα χρειάζεται χρόνος και για μεταφορά πιστώσεων από τον φορέα που φεύγεις προς τον φορέα που θα πάς ?

kontosogloug
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 01, 2017 7:18 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό kontosogloug » Τρί Δεκ 17, 2019 6:28 pm

Καλησπέρα. Όχι τίποτα ακόμα και ελέγχω καθημερινά την σελίδα του υπουργείου δεν έχουν ανεβάσει ακόμα κάτι σχετικά με απορριφθέντες αιτήσεις. Πιθανώς λόγω εορτών υπάρχει μεγάλη καθυστέρηση αλλά ταλαιπωρούν κόσμο που έχει προβλήματα οικογενειακά και δεν τους σκέφτονται λίγο.

giorgos93
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 18, 2018 12:56 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό giorgos93 » Τρί Δεκ 17, 2019 6:32 pm

arisxtx έγραψε:Χαιρετω ολους τους συναδελφους.
Παιδια απευθυνθειτε στο Υπ.Διοικ.Ανασυγκροτησης στο γραφειο 315.εκει θα σας καθοδηγησουν.
Θα κανετε αιτηση στο πρωτοκολο με ολα τα δικαιολογητικα.
οταν συνεδριασει η Κεντρ.Επιτροπη Κινητικοτητας θα εχετε απαντηση.
Εγω εκανα την αιτηση παρολο που δεν εχω διοριστει ωστε να παρω αριθμο πρωτοκολλου.
Μολις διοριστω θα τους παω το ΦΕΚ απο την Αποκεντρ.Διοικηση και την αναγγελια προσληψης.
Απλα καθυστερησαν απο τον δημο την ολη διιδικασια.
Θελω να δω τα μουτρα τους στον δημομολις τους παω το χαρτι της αποσπασης

Μπορείς πριν διοριστείς να ζητήσεις απόσπαση ? όταν έκανες την αίτηση ποια δικαιολογητικά έβαλες συνημμένα ?

giorgos93
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 18, 2018 12:56 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό giorgos93 » Τρί Δεκ 17, 2019 6:36 pm

Nikolas76 έγραψε:Καλησπέρα, θελω να ζητησω αποσπαση απο δημο της επαρχιας στην Αθηνα σαν εμμεσος αμεα 80%.
Στο υπουργείο Διοικ. Ανασυγκροτσης και στο γρ. 315 μου ειπαν πρωτα πρεπει να ορκιστω. Επίσης να κανω αίτηση στο ισόγειο( πρωτοκολλο)
με το χαρτί της ορκομωσίας, φεκ διορισμού και πιστοποιηση απο ΚΕΠΑ. Δεν γνωρίζουν ομως πότε θα συνεδριασει η επιτροπή που θα ασχοληθεί με τις αποσπασεις.
άρα θα πρέπει πρώτα να υπάρχει ορκωμοσία και φεκ (εκτός από την πιστοποίηση ΚΕΠΑ) για να γίνει η αίτηση απόσπασης ?
Στην αίτηση σημειώνεις σε ποιό Δήμο της Αθήνας θέλεις να πας ? πριν κάνεις την αίτηση απόσπασης δεν πρέπει να έρθεις σε επικοινωνία με τον Δήμο στον οποίον επιθυμείς να αποσπαστείς ? :roll:


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες