ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
gaidouragatho
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Ιαν 11, 2016 12:34 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό gaidouragatho » Πέμ Μαρ 26, 2020 8:55 am

@ bas1970
Στην αίτηση που καταθέτει κάποιος συμπληρώνει και ποια δικαιολογητικά επισυνάπτει.

kontosogloug
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 01, 2017 7:18 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό kontosogloug » Παρ Μαρ 27, 2020 8:09 am

gaidouragatho έγραψε:@ bas1970
Στην αίτηση που καταθέτει κάποιος συμπληρώνει και ποια δικαιολογητικά επισυνάπτει.


δες στην σελίδα αυτη έχει υποδείγματα αιτήσεων και θα καταλάβεις αν κατεβάσεις και ανοίξεις μια αίτηση
http://apografi.gov.gr/kinitikotita/esk_saf.html

bas1970
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 22, 2019 9:52 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό bas1970 » Τρί Μαρ 31, 2020 10:15 am

giorgos93 έγραψε:
arisxtx έγραψε:Να πας φιλε μου στο Διοικητικης Ανασυγκροτησης να κανεις αιτηση με ολα τα δικαιολογητικα.

θα Εξεταστει η αιτηση σου απο την Κεντρικη επιτροπη κινητικοτητας.
αν γινει δεκτη δεν μπορει να σε εμποδισει ο φορεας που εργαζεσαι τωρα.
ο φορέας που εργάζεσαι δεν μπορεί να σε εμποδίσει ..... ο φορέας που θέλεις όμως να πας ? δεν πρέπει να είναι σύμφωνος ?
αν θέλω εγώ να πάω από τον Δήμο Κέρκυρας στον Δήμο Αθηναίων για παράδειγμα δεν πρέπει να μιλήσω και να ρωτήσω αν χρειάζονται έχουν ανάγκη από Διοικητικό ? δεν πρέπει να συναινέσει και ο φορέας υποδοχής ?


Καλημέρα, θα ήθελα να μου απαντήσει εάν υπάρχει κανείς που αιτήθηκε μετάταξη για λόγους υγείας εντός των ορίων της ίδιας πόλης π.χ. Θεσσαλονίκη και έγινε δεκτή. Είναι αποδεκτή; ή πρέπει να αιτηθούμε για άλλη πόλη; τι προβλέπει η νομοθεσία; έψαξα αλλά δεν μπορώ να βρω κάτι αντίστοιχο. Κάθε απάντηση θα εκτιμηθεί

Giasemi2
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 26, 2019 11:25 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό Giasemi2 » Σάβ Απρ 18, 2020 5:09 pm

H επιτροπη συνεδριασε τη μεγαλη Τεταρτη και θα βγουν τα αποτελεσματα απο βδομαδα.
Όταν μια αίτηση γίνεται δεκτή πρέπει να συμφωνήσει και ο δήμος προέλευσης? η μόνο ο δήμος υποδοχής?

mkyfo
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Παρ Δεκ 29, 2017 11:45 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό mkyfo » Κυρ Απρ 19, 2020 9:36 am

Giasemi2 έγραψε:H επιτροπη συνεδριασε τη μεγαλη Τεταρτη και θα βγουν τα αποτελεσματα απο βδομαδα.
Όταν μια αίτηση γίνεται δεκτή πρέπει να συμφωνήσει και ο δήμος προέλευσης? η μόνο ο δήμος υποδοχής?



Για κινητικότητα β' κύκλος β 2019;

Giasemi2
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 26, 2019 11:25 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό Giasemi2 » Τρί Απρ 21, 2020 11:23 am

Για λόγους υγείας για αιτήσεις που έγιναν στην επιτροπή κινητικότητας από Ιανουάριο 2020 έως τέλος Φεβρουαρίου .

chrisoula4
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 11, 2018 10:29 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό chrisoula4 » Τρί Απρ 21, 2020 10:26 pm

Χριστός Ανέστη,
Καλησπέρα σας,
Θέλω να κάνω για μένα, αίτηση στην κινητικότητα για μετάθεση / μετάταξη για λόγους υγείας (γονέα).
Η μητέρα μου έχει βεβαίωση από ΚΕΠΑ 80% αλλά μέχρι τον Δεκέμβριο του 2021.
Θα μπορούσε να γίνει δεκτή η αίτηση μετάθεσής μου, που θα καταθέσω στην κινητικότητα;
Γιατί διάβασα τον νόμο της κινητικότητας και μεταξύ άλλων αναφέρει ότι:
«Οι αποσπάσεις, οι οποίες διενεργούνται για λόγους υγείας, ανανεώνονται με … για μια ή και περισσότερες φορές και για όσο χρόνο εξακολουθούν να υφίστανται οι λόγοι υγείας για τους οποίους έγιναν, …»
Αλλά δεν αναφέρει συγκεκριμένα για μεταθέσεις / μετατάξεις.
Γνωρίζετε εάν ισχύει και για τις μεταθέσεις / μετατάξεις;
Επιπρόσθετα, παρακαλώ μήπως γνωρίζετε, όταν η βεβαίωση ΚΕΠΑ, δεν είναι εφόρου ζωής, τότε μήπως δεν εγκρίνονται μεταθέσεις / μετατάξεις παρά μόνο αποσπάσεις;
Εγώ θέλω να αιτηθώ για μετάθεση.
Σας ευχαριστώ.

civilengineer
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Οκτ 27, 2017 7:43 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό civilengineer » Δευ Απρ 27, 2020 2:11 pm

Υπάρχει κάποιο νέο για το πότε θα ανακοινωθούν τα αποτελέσματα?

Οι βεβαιώσεις θα σταλούν μέσω email ή ταχυδρομικά?

giorgos93
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 18, 2018 12:56 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό giorgos93 » Κυρ Ιούλ 05, 2020 5:54 pm

Καλησπέρα,
Γνωρίζει κανείς κάθε πότε συνεδριάζει η επιτροπή κινητικότητας για τις αιτήσεις μετάταξης (λόγο υγείας)?????

giorgos93
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 18, 2018 12:56 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό giorgos93 » Σάβ Νοέμ 28, 2020 2:59 pm

MATTHIAS έγραψε:Το να πρέπει να βάλεις δικηγόρο για να εφαρμοστεί ξεκάθαρος νόμος το θεωρώ ξεφτίλα
Ξεφτίλα όχι για αυτόν που φτάνει στο σημείο να βάλει δικηγόρο......ξεφτίλα για τις υπηρεσίες που τον αναγκάζουν να βάλει δικηγόρο

Nikolas76
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Ιουν 18, 2019 2:26 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό Nikolas76 » Τρί Δεκ 08, 2020 7:32 pm

Καλησπέρα, έχει λάβει κάποιος απάντηση για αποσπασεις υγειας Σεπ και Οκτ;;;

billboy
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 24, 2021 10:04 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό billboy » Κυρ Ιαν 24, 2021 8:45 pm

giorgos93 έγραψε:
MATTHIAS έγραψε:Σε ότι αφορά μετακίνηση ΣΕ Ο.Τ.Α. επειδή είναι αυτόνομα "μαγαζιά", λογικά θα πρέπει να μιλήσεις με το Τμήμα Προσωπικού τους...Σε αντίστοιχες περιπτώσεις που ξέρω, ήταν πολύ πιο γρήγορες οι αντίστοιχες διαδικασίες
Θα πρέπει να μιλήσω και με το Τμήμα Προσωπικού του Δήμου στον οποίον είμαι και με το Τμήμα Προσωπικού του Δήμου στον οποίον θέλω να μεταταχτώ ; Έγραψες ότι ξέρεις αντίστοιχες περιπτώσεις.....μπορείς να μου πεις πως ενέργησαν αυτές οι περιπτώσεις ; θα μπορούσα να έρθω σε επικοινωνία με κάποιον ;
Θέλω να μου εξηγήσει κάποιος πως μπορεί να γίνει η αρχή σε περιπτώσεις ''μετάταξης για λόγους υγείας'' από Δήμο επαρχίας σε Δήμο Αττικής ; Τι αιτήσεις κάνω, πώς ξεκινώ κτλ........

ευχαριστώ

Καλησπέρα,από ποιον δήμο θέλεις να φύγεις?Επίσης σε ποιον δήμο θα σε ενδιέφερε να πας στην Αττική?

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό NSSN » Πέμ Απρ 14, 2022 7:31 am

chrisoula4 έγραψε:Χριστός Ανέστη,
Καλησπέρα σας,
Θέλω να κάνω για μένα, αίτηση στην κινητικότητα για μετάθεση / μετάταξη για λόγους υγείας (γονέα).
Η μητέρα μου έχει βεβαίωση από ΚΕΠΑ 80% αλλά μέχρι τον Δεκέμβριο του 2021.
Θα μπορούσε να γίνει δεκτή η αίτηση μετάθεσής μου, που θα καταθέσω στην κινητικότητα;
Γιατί διάβασα τον νόμο της κινητικότητας και μεταξύ άλλων αναφέρει ότι:
«Οι αποσπάσεις, οι οποίες διενεργούνται για λόγους υγείας, ανανεώνονται με … για μια ή και περισσότερες φορές και για όσο χρόνο εξακολουθούν να υφίστανται οι λόγοι υγείας για τους οποίους έγιναν, …»
Αλλά δεν αναφέρει συγκεκριμένα για μεταθέσεις / μετατάξεις.
Γνωρίζετε εάν ισχύει και για τις μεταθέσεις / μετατάξεις;
Επιπρόσθετα, παρακαλώ μήπως γνωρίζετε, όταν η βεβαίωση ΚΕΠΑ, δεν είναι εφόρου ζωής, τότε μήπως δεν εγκρίνονται μεταθέσεις / μετατάξεις παρά μόνο αποσπάσεις;
Εγώ θέλω να αιτηθώ για μετάθεση.
Σας ευχαριστώ.

Τελικά κάνατε κάτι ως προς αυτό? Γενικά μπορεί κάποιος με αναπηρία γονέα να αποσπαστεί πριν τα 2 έτη? Επίσης οι ΙΔΑΧ πρέπει οπωσδήποτε να αποσπαστούν σε ΙΔΑΧ θέση?

georpapad
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 27, 2022 9:36 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό georpapad » Τετ Ιούλ 27, 2022 3:35 pm

Μετάταξη μοναδικού υπαλλήλου του κλάδου για λόγους υγείας προβλέπεται; Είμαι ΑΜεΑ με 68% αναπηρία, αν μπορεί να στηριχτεί και σε αυτό

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό NSSN » Τετ Αύγ 03, 2022 6:34 am

Μια ερώτηση. Όταν πρόκειται για μετάταξη για λόγους υγείας απαιτείται και σε αυτή την περίπτωση η συναίνεση του διευθυντή της υπηρεσίας?


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες