ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
bas1970
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 22, 2019 9:52 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό bas1970 » Πέμ Ιαν 02, 2020 1:13 pm

Καλησπέρα, μήπως γνωρίζει κανείς πότε είναι η επόμενη συνεδρίαση της Κεντρικής Επιτροπής Κινητικότητας; Mε τα τηλ. δεν βγάζω άκρη, είναι και οι ημέρες δύσκολες λόγω αδειών και η αγωνία μας μεγάλη.

giorgos93
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 18, 2018 12:56 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό giorgos93 » Σάβ Ιαν 04, 2020 6:44 pm

Καλησπέρα σας,
Παρακαλώ θα ήθελα την βοήθεια σας επειγόντος στο εξής πρόβλημα που αντιμετωπίζω και όποιος γνωρίζει κάτι να με βοηθήσει : ξεκίνησα να εργάζομαι σε Δήμο της περιοχής μου ως συμβασιούχος και έπειτα η σύμβαση μου μετατράπηκε σε αορίστου το 2006 με το «Προεδρικό Διάταγμα Παυλόπουλου» από το ΑΣΕΠ (με απόφαση).
Μετά την απόφαση του ΑΣΕΠ ακολούθησαν αποφάσεις Δημάρχου και Δημοτικού Συμβουλίου και όλα όσα χρειαζόντουσαν από το γραφείο προσωπικού του τότε Δήμου για να αναλάβω διοικητικός υπάλληλος ΙΔΑΧ, ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΠΟΤΕ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΣΤΗΝ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΩΣ :oops: Αν και επανηλημένος ζήτησα να γίνουν όλες οι διαδικασίες για να δημοσιευθεί ο διορισμός μου σε ΦΕΚ μου απάντησαν ότι δεν χρειαζόταν και ότι ήταν αρκετή για μένα η απόφαση του ΑΣΕΠ.
Πέρασαν τα χρόνια και εγώ μέχρι σήμερα δεν έχω ΦΕΚ και δυστυχώς τώρα ψάχνοντας τις διαδικασίες που χρειάζονται για να κάνω μετάταξη αντιλήφθηκα ότι μέσα στον υπηρεσιακό μου φάκελο πρέπει οπωσδήποτε να έχω ΦΕΚ διορισμού :oops: που δυστυχώς δεν το έχω.
Παρακαλώ έχει τύχει σε κάποιον άλλον αυτή η περίπτωση και γνωρίζεται αν θα μπορούσα να ζητήσω από το γραφείο προσωπικού του Δήμου μου να δημοσιευθεί ο διορισμός μου στην εφημερίδα της κυβερνήσεως εκπρόθεσμα ; Αν γνωρίζει κάποιος κάτι ας με βοηθήσει ..... ευχαριστώ

giorgos93
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 18, 2018 12:56 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό giorgos93 » Σάβ Ιαν 04, 2020 7:17 pm

Κλείνοντας θα ήθελα να σας ρωτήσω και κάτι που σας ρώτησα και παλαιότερα (καθώς μέχρι σήμερα δεν έλαβα κάποια απάντηση από κανέναν)........: Στέλνοντας ερώτημα - email στο τμήμα κινητικότητας του Υπουργείου, για το τι πρέπει να κάνω για να αιτηθώ μετάταξη μου απάντησαν τα παρακάτω ''σε απάντηση του ερωτήματός σας σχετικά με τη δυνατότητα μετάταξης με τον Ν.4440/2016 για λόγους υγείας, σας ενημερώνουμε πως μπορείτε
να αιτηθείτε στην Κεντρική Επιτροπή Κινητικότητας (Βασιλίσσης Σοφίας 15,Τ.Κ. 10674) απόσπαση ή μετάταξη για λόγους υγείας.Θα πρέπει να στείλετε την αίτηση, ένα πιστοποιητικό υπηρεσιακών μεταβολών καθώς και γνωμάτευση από δημόσια αρχή που θα πιστοποιεί το πρόβλημα υγείας
και ενδεχόμενο ποσοστό αναπηρίας. Ο χρόνος ολοκλήρωσης της διαδικασίας μετάταξης ή απόσπασης μετά την βεβαίωση της Κεντρικής Επιτροπής Κινητικότητας εξαρτάται από το φορέα υποδοχής.''
Άρα θα πρέπει ΠΡΏΤΑ να απευθυνθώ στον φορέα υποδοχής και να ρωτήσω αν υπάρχει θέση ή αν έχουν ανάγκη από διοικητικό υπάλληλο ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ? ή μήπως πρέπει αφού καταθέσω αίτηση στο γραφείο κινητικότητας του Υπουργείου με όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά και εκδοθεί θετική απόφαση μετάταξης να στείλω και εκεί αίτημα σε Δήμους ή δημόσιες υπηρεσίες που μπορούν να έχουν ανάγκη από υπάλληλο και να με δεχτούν ; μπορεί ο φορέας υποδοχής να καθυστερήσει την μετάταξη όσο αφορά στο θέμα των πιστώσεων ?

civilengineer
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Οκτ 27, 2017 7:43 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό civilengineer » Δευ Ιαν 13, 2020 8:32 am

Χρειάζεται ο φορέας προέλευσης να έχει σύμφωνη γνώμη σε μετάταξη για λόγο υγείας?
Ανήκω στις τεχνικές υπηρεσίες και σύμφωνα με το Ν. 4647 χρειάζεται σύμφωνη γνώμη στην κινητικότητα.
Θέλω να ρωτήσω αν ισχύει το ίδιο και για λόγο υγείας.

bas1970
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 22, 2019 9:52 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό bas1970 » Πέμ Φεβ 06, 2020 1:58 pm

leon40 έγραψε:
arisxtx έγραψε:Συναδελφοι χαιρετω. Πηγα την προηγουμενη εβδομαδα στο υπουργειο και μου ειπαν οτι η αιτηση μου ειναι σε αναβολη επειδη δεν ειχα παει ολα τα δικαιολογητικα και οτι θα εξεταστει ξανα Γεναρη η Φλεβαρη. Με το χαρτι της αποσπασης θα πηγαινω στους δημους που ενδιαφερομαι και θα ζητω να με δεχτουν.Επειδη ειμαι απο δημο μπορω να παω μονο σε δημο. Εκτος κινητικοτητας θα γινουν ολα αυτα. Επισης για λογους υγειας δεν χρειαζεται απαραιτητα αποφαση απο ΚΕΠΑ αλλα βεβαιωση παθησης απο δημοσιο φορεα. ΚΕΠΑ μονο αν προκειται για γονεις η παιδια κλπ


ΚΕΠΑ μόνο για γονείς το γράφει με ακρίβεια ο νόμος εάν κάνω λάθος να με διορθώσετε. καλά Χριστούγεννα!


Καλησπέρα, έχουμε κανένα νέο σχετικά με το πότε θα συνεδριάσει η Κεντρική Επιτροπή Κινητικότητας; Ακόμη τίποτα...

Sougka81
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 16, 2020 11:26 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό Sougka81 » Κυρ Φεβ 16, 2020 4:07 pm

Καλησπέρα, με τον ν 2946 ειτε με τον 4440 οταν λεμε συνηπηρετηση με ενστολο στην ίδια περιοχη, τι εννοουμε περιοχη;Μεσα στον ίδιο Δήμο ή Νομό;πιστεύω οτι οπως το ερμηνεύει ο καθενας.

spirosbakos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Φεβ 19, 2020 1:24 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό spirosbakos » Τετ Φεβ 19, 2020 6:29 pm

Πιθανη ημερα για επιτροπη η ερχομενη τριτη.

bas1970
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 22, 2019 9:52 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό bas1970 » Τετ Φεβ 19, 2020 7:08 pm

spirosbakos έγραψε:Πιθανη ημερα για επιτροπη η ερχομενη τριτη.

Eυχαριστώ πολύ για την ενημέρωση, όλο δεν γνωρίζουν και δεν γνωρίζουν είναι στο τηλέφωνο, επιτέλους και κάτι πιο ενθαρρυντικό.Για τα αποτελέσματα θα πρέπει να περιμένουμε την ανάρτηση της ΚΕΚ στο σύστημα και μετά από κανένα μήνα αν κρίνω από την προηγούμενη φορά;

civilengineer
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Οκτ 27, 2017 7:43 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό civilengineer » Πέμ Φεβ 27, 2020 12:57 pm

Επιτροπή στις 9 Μαρτίου ορίστηκε. Θα εξετάσουν τις αιτήσεις έως τέλος του 2019.

petntoul
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Φεβ 21, 2020 9:39 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό petntoul » Παρ Φεβ 28, 2020 2:47 pm

Ακούστε την περίπτωσή μου.

θέλοντας να κάνω προσωπικά αίτηση για λόγους υγείας επειδή έχω α' βαθμού συγγενή με αναπηρία (γονέας) υπέβαλα δικαιολογητικά στην Κεντρική Επιτροπή Κινητικότητας στα τέλη Σεπτεμβρίου. Με την συνεδρίαση της ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ που έγινε τον Νοέμβριο, έλαβα Βεβαίωση οτι πληρώ τις προυποθέσεις . Παρέλαβα την σχετική βεβαίωση αρχές Δεκεμβρίου και απευθύνθηκα σε 3 φορείς που θα ενδιαφέρονταν να εξετάσουν την περίπτωσή μου κανοντας σχετική αίτηση, προσκομίζοντας την Βεβαίωση και Πιστοποιητικό Υπηρεσιακών Μεταβολών. Οι Φορείς Υποδοχείς κόλλησαν στο αν πρέπει να εξεταστεί η παράγραφος 4 του άρθρου 4 που αφορά την πληρότητα του 65% των Φορέων Υποδοχής και μάλιστα θεωρούν ότι υπάρχει κώλυμα. Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με το αρμόδιο τμήμα κινητικότητας στο Υπουργείο Εσωτερικών για να ρωτήσω τι ισχύει μου είπε μια Υπάλληλος οτι δεν θα πρέπει να εξετάζεται αυτό το κριτήριο γιατί γίνεται κατα παρέκλιση αυτή η μετάταξη. Με προέτρεψε δε να πω στους φορείς να στείλουν Υπηρεσιακό σημείωμα ή mail όπου θα ζητούν διευκρινήσεις για να τους απαντήσουν.

Από εδώ ξεκινά η τρέλα:
Ενημερώνω τους φορείς και πράγματι αρχές Ιανουαρίου στέλνει ο ένας και τέλη Ιανουαρίου ο 2ος mail όπου ζητούν διευκρινήσεις. Το αρμόδιο τμήμα δεν τους στέλνει απάντηση! Ενοχλώ τηλεφωνικά αρχές Φεβρουαρίου στο Υπουργείο Εσωτερικών όπου μου λένε οτι τα έχουν λάβει τα email αλλά λόγο φόρτου εργασίας δεν έχουν προλάβει να απαντήσουν αλλά ΘΑ τους απαντήσουν. Περνάνε 2 εβδομάδες και τίποτα. Ξαναεοχλώ στο ΥΠΕΣ για να στείλουν απάντηση. Η αρμόδια Υπάλληλος λέει πάλι οτι έχουν πολύ φόρτο εργασίας αλλά θα απαντήσει με ένα τυποποιημένο email που έχουν στείλει και σε άλλους φορείς και λύνει το θέμα. Πιθανό είπε να χρειαστεί να βγάλουν και εγκύκλιο. όταν την ρώτησα πότε να της ξανατηλεφωνήσω για να δούμε αν το προχώρησε, με αυστηρό ύφος μου είπε οτι δεν χρειάζεται να ξαναπάρω. Μέχρι σήμερα που μιλάμε δεν έχει γίνει τίποτα. Αποτέλεσμα αυτού είναι οι φορείς να μην προχωρούν το αίτημα ενώ ο ένας μου έχει πει ευθέως οτι θέλει να προχωρήσει η μετάταξή μου.

Ουσιαστικά είμαι όμηρος μια ερμηνείας που σαφώς οφείλεται στο ότι το θεσμικό πλαίσιο δεν ορίζει σαφώς ποια είναι τα κωλύματα που πρέπει να εξετάζονται σε μετατάξεις για λόγους υγείας. Επίσης η εγκύκλιος που εκδόθηκε στις 17/1/2020 δεν έλεγε τίποτα για αυτό, θα έλεγα δε οτι ίσως τα έκανε και χειρότερα!. Το κακό είναι οτι δεν μπορώ να στείλω έγγραφο προσωπικά ως ενδιαφερόμενος Υπάλληλος γιατί το αρμόδιο τμήμα Κινητικότητας απαντά εγγράφως ή με mail μόνο σε Φορείς! Πάντως από την τηλεφωνική επικοινωνία κατάλαβα οτι το γνωρίζουν το πρόβλημα!

Τώρα για ποιο λόγο κωλυσιεργούν και δεν απαντούν, σηκώνω ψηλά τα χέρια αλλά αυτό έχεις ως αποτέλεσμα να μην προχωρά η μετάταξή μου. Όποιος έχει αντίστοιχο θέμα προτείνω να ενοχλεί στο αρμόδιο τμήμα του ΥΠΕΣ μήπως φιλοτιμηθούν και κάνουν κάτι!

spirosbakos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Φεβ 19, 2020 1:24 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό spirosbakos » Παρ Φεβ 28, 2020 4:51 pm

Αφου παρω την θετικη γνωμοδωτηση τι κανω για να μην χαθει πολυτιμος χρονος ( βηματα που ακολουθω)

bas1970
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 22, 2019 9:52 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό bas1970 » Πέμ Μαρ 05, 2020 1:03 pm

spirosbakos έγραψε:Αφου παρω την θετικη γνωμοδωτηση τι κανω για να μην χαθει πολυτιμος χρονος ( βηματα που ακολουθω)

Kαλησπέρα, πρέπει να απευθυνθείς στον φορέα υποδοχής και να τους καταθέσεις αίτηση την βεβαίωση της Κεντρικής Επιτροπής Κινητικότητας και ότι άλλο σου ζητήσουν. Καλή επιτυχία!

kontosogloug
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 01, 2017 7:18 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό kontosogloug » Δευ Μαρ 09, 2020 9:22 pm

Σήμερα συνεδρίαζε η επιτροπή για λόγους υγείας. Έχουμε επιβεβαίωση ότι συνεδρίασε; Και πότε να περιμένουμε αποτελέσματα;


bas1970
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 22, 2019 9:52 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό bas1970 » Τετ Μαρ 25, 2020 6:37 pm

Καλησπέρα, βγήκαν τα αποτελέσματα και δυστυχώς με απέρριψαν με την αιτιολογία, ότι δεν είχα καταθέσει την βεβαίωση από ΚΕ.Π.Α. την στιγμή που είμαι 100% σίγουρος ότι την κατέθεσα. Σκέφτομαι να κάνω ένσταση. Στα τηλέφωνα δεν απαντάει κανείς. Όπως και να έχει όμως πως θα αποδείξω ότι έχασαν την βεβαίωση που τους κατέθεσα ή κάποιος τι να πω την αφαίρεσε εσκεμμένα; Έχει τύχει σε κανέναν σας αυτό και πως ενεργήσατε;
Θα εκτιμούσα κάθε βοήθεια.


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες