ΔΙΚΑΣΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
mathioudaki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Σεπ 12, 2018 12:44 pm

Re: ΔΙΚΑΣΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ

Δημοσίευσηαπό mathioudaki » Τρί Φεβ 18, 2020 9:30 am

Καλημέρα, μήπως είχες κάποια σημαντική πληροφορία από το θέμα της απόσπασής μας?? Κατάφερες να βρεις τις υπαλλήλους στο Υπουργείο Δικαιοσύνης?

Ευχαριστώ πολύ!

IANOS έγραψε:
mathioudaki έγραψε:Ωραια..σε ευχαριστώ πολύ. Θα αναμένουμε τα νέα σου μεσα στην επόμενη εβδομάδα. Αφου δεν θα μπορούμε να κανουμε αίτηση μεταθεσης..δεν ξέρω αν και η απόσπαση εξεταζεται στα υπηρεσιακά δύο φορές το χρόνο. Επίσης, αν μετράει η ημερομηνία της επίσημης απόφασης που θα έρθει από το υπουργείο για τη μονιμοποίησή μας ..πίστευω ότι δεν θα μπορούμε να κάνουμε αίτηση απόσπασης πριν την εχουμε αύτην στα χέρια μας.Καλό θα ηταν να το ρωτήσουμε και αυτό. Ελπίζω να προλάβει να εξεταστεί το αίτημα μας το φθινόπωρο και να προχωρησει η διαδικασία. Στη περιοχή που επιθυμείς να μετατεθείς υπάρχει κενή οργανική θέση??


Οχι απ οσο ξερω αλλα γνωρισα εκει κοπελα που εχει μετατεθει ως "υπεραριθμη" αν αυτο σου λεει κατι (κ με συζυγο ενστολο)... κ γενικα απ οτι εχω καταλαβει δεν υπαρχουν κ πολλες κενες θεσεις αστο να παω απο κοντα να μαθω κ θα δουμε... τωρα πια αν δεν γινεται και θα παμε σπιτι μας μετα απο 20 χρονια γιατι υπαρχουν "υπηρεσιακες αναγκες" κ δεν υπαρχουν κενες οργανικες θεσεις κι ενα σορο "ναι μεν αλλα" ε πια υπαρχει κ η παραιτηση κι ας παν να βρουνε..
Δουλευουμε για να ζουμε οχι ζουμε για να δουλευουμε

MariaMaria12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 02, 2020 8:38 pm

Re: ΔΙΚΑΣΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ

Δημοσίευσηαπό MariaMaria12 » Τρί Νοέμ 03, 2020 8:02 pm

Καλησπέρα,

ενδιαφέρομαι κι εγώ να μάθω τι ισχύει για δικαστικούς υπαλλήλους και συνυπηρέτηση με ένστολο.
Εαν κάποιος έχει καταφέρει κάτι πριν τη δόκιμη περίοδο και ποια διαδικασία ακολούθησε.

Σας ευχαριστώ

Pasxos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 12, 2019 1:14 pm

Re: ΔΙΚΑΣΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ

Δημοσίευσηαπό Pasxos » Κυρ Νοέμ 15, 2020 11:48 pm

MariaMaria12 έγραψε:Καλησπέρα,

ενδιαφέρομαι κι εγώ να μάθω τι ισχύει για δικαστικούς υπαλλήλους και συνυπηρέτηση με ένστολο.
Εαν κάποιος έχει καταφέρει κάτι πριν τη δόκιμη περίοδο και ποια διαδικασία ακολούθησε.

Σας ευχαριστώ



Χαίρετε..

Εγω πάλι ψάχνω αμοιβαία από Αθήνα γισ βόρεια Ελλάδα.. Μήπως ενδιαφέρεται κανείς;

nina2018
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 10, 2018 12:15 pm

Re: ΔΙΚΑΣΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ

Δημοσίευσηαπό nina2018 » Δευ Νοέμ 16, 2020 5:37 pm

Καλησπέρα! Καλωσορίζω τους νέους συναδέλφους! Αν ενδιαφέρεται, επίσης, κάποιος από Ήπειρο για Εύβοια...

KARA2007
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Τετ Ιαν 04, 2017 1:12 pm

Re: ΔΙΚΑΣΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ

Δημοσίευσηαπό KARA2007 » Τρί Μαρ 23, 2021 2:53 pm

Ενδιαφέρομαι για αμοιβαία από Πρωτοδικείο Αθηνών για Θεσσαλία ή Λαμία. email επικοινωνίας DKARA2007@YAHOO.GR

Kitsas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 06, 2018 2:25 pm

Re: ΔΙΚΑΣΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ

Δημοσίευσηαπό Kitsas » Τρί Νοέμ 23, 2021 7:51 am

Καλημέρα
Θα ήθελα να ζητήσω κάποιες διευκρινίσεις σχετικά με τις μεταθέσεις δικαστικών υπαλλήλων:
1) Γνωρίζει κάποιος αν δεσμεύεται η θέση και πότε;; Δηλαδή, κάνει ο ενδιαφερόμενος αίτηση στο Υπουργείο και η αίτηση αποστέλλεται στο Υπηρεσιακό Συμβούλιο. Με το που θα φύγει το ερώτημα από το Υπουργείο για το Υπηρεσιακό Συμβούλιο η θέση για την οποία υποβάλλεται η αίτηση δεσμεύεται για το συγκεκριμένο ερώτημα ή μπορεί και κάποιος άλλος να υποβάλλει αίτηση; Σε περίπτωση που έχει υποβληθεί από άλλον ενδιαφερόμενο αίτηση για τη συγκεκριμένη θέση μπορεί να υποβληθεί άλλη αίτηση μεταγενέστερα από άλλον ενδιαφερόμενο; Ή πρέπει πρώτα να βγει η απόφαση του Υπηρεσιακού και σε περίπτωση αρνητικής απάντησης να αποδεσμευθεί τότε η θέση;
2) Σε περίπτωση που υπάρχει θετική απόφαση του υπηρεσιακού συμβουλίου, περίληψη της απόφασης δημοσιεύεται σε ΦΕΚ ή βγαίνει μόνο διαπιστωτική πράξη; Γιατί νομίζω ότι στις μεταθέσεις βγαίνει διαπιστωτική πράξη, ενώ οι μετατάξεις δημοσιεύονται σε ΦΕΚ....
Ευχαριστώ!!!

Mariaatha
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 07, 2022 9:30 am

Re: ΔΙΚΑΣΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ

Δημοσίευσηαπό Mariaatha » Δευ Οκτ 17, 2022 9:47 pm

MariaMaria12 έγραψε:Καλησπέρα,

ενδιαφέρομαι κι εγώ να μάθω τι ισχύει για δικαστικούς υπαλλήλους και συνυπηρέτηση με ένστολο.
Εαν κάποιος έχει καταφέρει κάτι πριν τη δόκιμη περίοδο και ποια διαδικασία ακολούθησε.

Σας ευχαριστώ

Έχετε μάθει κάτι σχετικά με την συνυπηρετηση;


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες