ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
SOTSI
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τετ Φεβ 06, 2019 1:36 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό SOTSI » Πέμ Μαρ 14, 2019 12:27 pm

efigod έγραψε:
efigod έγραψε:
SOTSI έγραψε:
Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Είχαν Συμβούλιο Παρασκευή απόγευμα, μένει να βγει το πρακτικό, να πάρει υπογραφές, 1-2 μέρες πιστεύω, και να φύγουν τα ονόματά μας για ΦΕΚ. Δεν ξέρω για τον άντρα σου, εγώ όμως, φεύγω από ΝΠΔΔ και ίσως έχω καθυστερήσεις με το κλείσιμο της πίστωσης μισθοδοσίας μου από το ΓΛΚ.

Ο άντρας μου φεύγει από ΝΠΙΔ. Είναι η ίδια καθυστέρηση που διαβάζω εδώ παραπάνω? Για να καταλάβω.. Αφού θα σταλθούν για φεκ θα αργήσει παραπάνω από μήνα? Σε ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες. Είμαστε 2,5 χρόνια μακριά με 2 μωρά. Καταλαβαίνεις.

Καλημέρα. Βγήκαν τα ονόματα σήμερα στην διαύγεια κ στάλθηκε στην εφημερίδα κυβερν. Άρα μέχρι 8 Απριλίου πρέπει να πάτε στην καινούργια θέση έτσι??


Τα είδα τα ονόματά μας!! Παρόλα αυτά, νομίζω μετράει ένας μήνας από την ημερομηνία που εκδίδεται το ΦΕΚ για να παρουσιαστούμε. Ας μας βοηθήσει και κάποιος που γνωρίζει περισσότερα στο forum, αν μπορεί, παρακαλώ!

efigod
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Τρί Μάιος 08, 2018 2:59 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό efigod » Πέμ Μαρ 14, 2019 2:47 pm

SOTSI έγραψε:
efigod έγραψε:
efigod έγραψε:Ο άντρας μου φεύγει από ΝΠΙΔ. Είναι η ίδια καθυστέρηση που διαβάζω εδώ παραπάνω? Για να καταλάβω.. Αφού θα σταλθούν για φεκ θα αργήσει παραπάνω από μήνα? Σε ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες. Είμαστε 2,5 χρόνια μακριά με 2 μωρά. Καταλαβαίνεις.

Καλημέρα. Βγήκαν τα ονόματα σήμερα στην διαύγεια κ στάλθηκε στην εφημερίδα κυβερν. Άρα μέχρι 8 Απριλίου πρέπει να πάτε στην καινούργια θέση έτσι??


Τα είδα τα ονόματά μας!! Παρόλα αυτά, νομίζω μετράει ένας μήνας από την ημερομηνία που εκδίδεται το ΦΕΚ για να παρουσιαστούμε. Ας μας βοηθήσει και κάποιος που γνωρίζει περισσότερα στο forum, αν μπορεί, παρακαλώ!

Αχ μακάρι να πάτε γρήγορα. Πόσο κάνει να βγει το φεκ? Θα σας ειδοποιήσουν ή θα το δούμε πάλι μόνοι μας?

SOTSI
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τετ Φεβ 06, 2019 1:36 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό SOTSI » Πέμ Μαρ 14, 2019 8:59 pm

efigod έγραψε:
SOTSI έγραψε:
efigod έγραψε:Καλημέρα. Βγήκαν τα ονόματα σήμερα στην διαύγεια κ στάλθηκε στην εφημερίδα κυβερν. Άρα μέχρι 8 Απριλίου πρέπει να πάτε στην καινούργια θέση έτσι??


Τα είδα τα ονόματά μας!! Παρόλα αυτά, νομίζω μετράει ένας μήνας από την ημερομηνία που εκδίδεται το ΦΕΚ για να παρουσιαστούμε. Ας μας βοηθήσει και κάποιος που γνωρίζει περισσότερα στο forum, αν μπορεί, παρακαλώ!

Αχ μακάρι να πάτε γρήγορα. Πόσο κάνει να βγει το φεκ? Θα σας ειδοποιήσουν ή θα το δούμε πάλι μόνοι μας?


Μακάρι, ναι! Δεν έχω ιδέα πόσο θα κάνει το ΦΕΚ. Πάντως, είδα ότι είμαστε μόνο 3 τελικά από τις 10 θέσεις που είχαν για μετάταξη. Ίσως, λόγω του ότι είμαστε λίγοι, να βγει γρηγορότερα. Πιστεύω, ότι θα μας ειδοποιήσουν μόλις βγει. Αλλά πρέπει να το βλέπουμε και μόνοι. Τέλος η Διαύγεια, τώρα Εθνικό Τυπογραφείο θα κοιτάμε κάθε μέρα. Με το καλό, κορίτσι μου, να έρθετε κοντά αφού δυσκολεύεστε τόσο. Αν δω κάτι, θα σε ειδοποιήσω κατευθείαν. Δεν ξέρω κι αν μπορώ να σου στείλω μήνυμα εδώ κάπου, να μη ζαλίζουμε και τους υπόλοιπους που τρέχουν με το δικό τους ΦΕΚ.

swtgar
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2018 8:40 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό swtgar » Παρ Μαρ 15, 2019 11:29 am

spiderman έγραψε:
swtgar έγραψε:
Apostolis69 έγραψε:
Αυτή την εβδομάδα ξεχάστε την. είναι στο δρόμο. Την επόμενη επίσης ξεχάστε την, θέλει 3 υπογραφές. Ε! Την μεθεπόμενη είναι 25η...θα έχει καθυστέρηση και από κάτι απρόοπτο.. Αν φύγει για ΦΕΚ κατά τις 5 Απρίλη θα είμαστε πολύ τυχεροί!

Εμάς το έγγραφο έφτασε στο ΓΛΚ αλλά σε δυο βδομάδες είπαν να ξαναπάρω που θαχει χρεωθεί! Έχουν φόρτο εργασίας! Δεν είναι δυνατό να περιμένουμε τόσο καιρό για να χρεωθεί ένα έγγραφο! Και μετά να το στέλνουν με ταχυδρομείο! Μίλησα με τη γραμματεία και είπαν ότι τα στέλνουν με ΕΛ.ΤΑ γιατί είναι πολλά.Υπάρχει όμως και το φαξ μου είπαν για επείγοντα έγγραφα σε συνεννόηση με τον εισηγητή. Εν τω μεταξύ αν δε γίνει μες στο Μάρτιο η μεταφορά πίστωσης πρέπει να βγει άλλο έγγραφο από την υπηρεσία μας από την αρχή;


2 βδομαδες για να χρεωθεί! και κάνουν αλληλογραφία με ΕΛΤΑ για τα λίγα μέτρα που χωριζουν τις υπηρεσίες! απίστευτα πράγματα! χάθηκε η μπάλα! και στο τέλος θα μας πουν ότι έγινε έγινε και πάμε από την αρχή

Καλημέρα συνάδελφοι. Χρεώθηκε κι εμάς το έγγραφό μας , τη Δευτέρα όμως θα το κοιτάξει ο κ. Κόκκινος γιατί προηγούνται άλλα. Προχωράμε κι εμείς.

panosgks
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 89
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2018 8:57 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό panosgks » Παρ Μαρ 15, 2019 2:20 pm

Spiderman, συνάδελφε, μήπως έπιασες καμιά κυρία νιζαμη ή την κυρία προβη μήπως?

Iliasp
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 31, 2018 9:50 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό Iliasp » Παρ Μαρ 15, 2019 3:18 pm

Τελικά για την ΑΑΔΕ για τον κλάδο ΠΕ εφοριακών στο Β κύκλο κινητικότητας 2018,
έχει λάβει κανείς επίσημα αποτελέσματα μετά την συνέντευξη;
Ρωτάω γιατί έχουν περάσει τρείς εβδομάδες περίπου!!!

oki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Δευ Φεβ 18, 2019 4:58 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό oki » Παρ Μαρ 15, 2019 3:34 pm

Εσείς που κάνατε αίτηση με τον α' κυκλο της κινητικοτητας για ΑΑΔΕ Εφοριακών, σε πόσο χρονικο διάστημα ολοκληρώθηκε η μετάταξή σας?

spiderman
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Δευ Δεκ 01, 2008 4:44 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό spiderman » Παρ Μαρ 15, 2019 4:23 pm

panosgks έγραψε:Spiderman, συνάδελφε, μήπως έπιασες καμιά κυρία νιζαμη ή την κυρία προβη μήπως?


συναδελφε δεν φαντάζεσαι πόσες φορές έχω πάρει τηλέφωνο την κα Νιζαμη σήμερα και δεν απαντάει

Iliasp
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 31, 2018 9:50 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό Iliasp » Παρ Μαρ 15, 2019 4:26 pm

Υπάρχει κάποιος που να έχει λάβει αποτελέσματα για την ΑΑΔΕ
στην κατηγορία ΠΕ Εφοριακών, για τον β κύκλο του 2018.
Έχουν περάσει τρεις εβδομάδες, σχεδόν από την συνέντευξη.

ssamanti
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Δευ Σεπ 11, 2017 2:43 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό ssamanti » Παρ Μαρ 15, 2019 4:59 pm

Καλησπέρα .Ούτε εγώ έλαβα αποτελέσματα για Ααδε β κύκλο ΠΕ εφοριακων.

Apostolis69
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Δευ Οκτ 22, 2018 11:03 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό Apostolis69 » Παρ Μαρ 15, 2019 5:18 pm

spiderman έγραψε:
panosgks έγραψε:Spiderman, συνάδελφε, μήπως έπιασες καμιά κυρία νιζαμη ή την κυρία προβη μήπως?


συναδελφε δεν φαντάζεσαι πόσες φορές έχω πάρει τηλέφωνο την κα Νιζαμη σήμερα και δεν απαντάει

Συνάδελφοι, επικοινώνησα εγώ, σήμερα. Όλα βαίνουν όσο καλύτερα θα μπορουσαν. Ξέρει τους περιορισμούς και θα το φτάσει μέχρι την τελική υπογραφή.
Ελπίζω όλα να πάνε καλά, είμαστε στην τελική ευθεία, λίγο υπομονή.

spiderman
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Δευ Δεκ 01, 2008 4:44 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό spiderman » Παρ Μαρ 15, 2019 5:32 pm

Apostolis69 έγραψε:
spiderman έγραψε:
panosgks έγραψε:Spiderman, συνάδελφε, μήπως έπιασες καμιά κυρία νιζαμη ή την κυρία προβη μήπως?


συναδελφε δεν φαντάζεσαι πόσες φορές έχω πάρει τηλέφωνο την κα Νιζαμη σήμερα και δεν απαντάει

Συνάδελφοι, επικοινώνησα εγώ, σήμερα. Όλα βαίνουν όσο καλύτερα θα μπορουσαν. Ξέρει τους περιορισμούς και θα το φτάσει μέχρι την τελική υπογραφή.
Ελπίζω όλα να πάνε καλά, είμαστε στην τελική ευθεία, λίγο υπομονή.


έγινε Αποστόλη! ελπίζω μέχρι την άλλη Παρασκευή να έχει μπει και η τελική υπογραφή!

ilias1986
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Μαρ 15, 2019 4:51 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό ilias1986 » Παρ Μαρ 15, 2019 6:35 pm

Καλησπέρα, είναι κάποιος πρώην δημοτικός αστυνομικός που να συμμετέχει στην κινητικότητα, ενώ ταυτόχρονα να έχει κάνει αίτηση για επιστροφή στη δημοτική αστυνομία (που θα γίνει μεχρι τέλος του μήνα, όπως φαίνεται); ξέρετε τι γίνετε σε αυτή τη περίπτωση; δλδ αν προηγηθεί η επιστροφή στη δημοτική αστυνομία, η άλλη κινητικότητα ακυρώνεται;

swtgar
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2018 8:40 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό swtgar » Παρ Μαρ 15, 2019 6:38 pm

Apostolis69 έγραψε:
spiderman έγραψε:
panosgks έγραψε:Spiderman, συνάδελφε, μήπως έπιασες καμιά κυρία νιζαμη ή την κυρία προβη μήπως?


συναδελφε δεν φαντάζεσαι πόσες φορές έχω πάρει τηλέφωνο την κα Νιζαμη σήμερα και δεν απαντάει

Συνάδελφοι, επικοινώνησα εγώ, σήμερα. Όλα βαίνουν όσο καλύτερα θα μπορουσαν. Ξέρει τους περιορισμούς και θα το φτάσει μέχρι την τελική υπογραφή.
Ελπίζω όλα να πάνε καλά, είμαστε στην τελική ευθεία, λίγο υπομονή.

Κι εγώ επικοινώνησα με email μαζί της και μου απάντησε πολύ φιλικά . Ετοιμάζει και τη δική μας απόφαση. . Είναι προτιμότερο το email γιατί στο τηλέφωνο δεν τη βρίσκεις πάντα.

Iliasp
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 31, 2018 9:50 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό Iliasp » Παρ Μαρ 15, 2019 9:33 pm

oki έγραψε:Εσείς που κάνατε αίτηση με τον α' κυκλο της κινητικοτητας για ΑΑΔΕ Εφοριακών, σε πόσο χρονικο διάστημα ολοκληρώθηκε η μετάταξή σας?

Από ότι είδα σε κάποια ΦΕΚ οι αποφάσεις μετάταξης βγήκαν μέσα στο Δεκέμβριο... και σκέψου ότι οι συνεντεύξεις γίναν Ιούλιο! πολύ πιο νωρίς, δηλαδή.


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: THP και 7 επισκέπτες