ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
bmar
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό bmar » Παρ Φεβ 22, 2019 8:25 am

oki έγραψε:
ssamanti έγραψε:
oki έγραψε:Κ εγώ έλαβα σήμερα ειδοποίηση για συνέντευξη στην ΑΑΔΕ Β' κύκλος.
Μπορεί κάποιος που έχει πάει σε συνέντευξη της ΑΑΔΕ να μας πει από πόσα άτομα αποτελείται η επιτροπή, τι περίπου ρωτάνε, πόση ώρα διαρκεί και όποιαδήποτε άλλη χρήσιμη πληροφορία?

Καλημέρα
Επειδή και εγώ έχω κάνει αίτηση για ΑΑΔΕ κατηγ. ΠΕ οικονομικού διοικητικού μηπως μπορείτε να μας πείτε τι κατηγορίας είστε;

Για ΠΕ Εφοριακών σε επαρχία.

Σε κάλεσαν στην κατηγορία ΠΕ Εφοριακών για Δ.Ο.Υ. ή Υ.Ε.Δ.Δ.Ε. ;

spiderman
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό spiderman » Παρ Φεβ 22, 2019 8:26 am

Apostolis69 έγραψε:
spiderman έγραψε:
Apostolis69 έγραψε:Ναι θα πάρω στον προϊστάμενο τους. Τα τηλ είναι ήδη γραμμένα. Είμαστε οριακά. Εχεις δίκιο, δεν πάει άλλο... Να δεις που φέτος δεν θα προλάβουν να πάρουν άλλους. Και μετά ποιος ξέρει τι θα γίνει. Θα σας ενημερωσω

συνάδελφοι είμαστε οριακά, πρέπει να πιέσουμε ώστε την άλλη βδομάδα να έχει απαντήσει το γλκ στην ααδε γιατί μετά θα πρέπει να βγει από την οικονομική υπηρεσία της ααδε η βεβαίωση ύπαρξη πίστωσης, η οποία αν κρίνω από τον χρόνο που κινούνται τότε θα φάμε τουλάχιστον άλλη μια βδομάδα, προκειμένου να πάνε οι αποφάσεις για υπογραφή και ΦΕΚ. Είμαστε πολύ οριακά για να προλάβουμε.

Οποίος μένει Αθηνα, πρέπει να πάει την υπόθεση χερι-χερι. Αν χρειαστεί να μπει πληρεξούσιος δικηγόρος να το κάνει. Το "άμεσα" σημαίνει από ο, τι κατάλαβα 1+ εβδομαδα. Έχουμε δρόμο ακόμη και οι ανησυχίες σου είναι βάσιμες. Θα χάσουμε την δυνατότητα για λίγο. Εκεί έφτασε.
,

Δυστυχώς δεν μένω Αθήνα και έχεις δίκιο, το δικό τους «άμεσα» σημαίνει τουλάχιστον μια βδομάδα ή καλύτερα μιάμιση αν σκεφτούμε το πότε πήραν το έγγραφο και πότε και εάν σήμερα θα έχει φύγει για γλκ.
Συναδελφε αν μάθεις κάτι τώρα το πρωί πες μας

SOTSI
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό SOTSI » Παρ Φεβ 22, 2019 8:52 am

efigod έγραψε:
SOTSI έγραψε:
efigod έγραψε:Του συζύγου μου ο φάκελος έχει σταλθεί και μου είπαν ότι περιμένουν να βγει στην διαύγεια. Από ποια υπηρεσία είσαι?

Και τον δικό μου φάκελο πήραν άμεσα από την υπηρεσία μου, αλλά τι να βγάλουν στη Διαύγεια; Να σου πω την αλήθεια παρακολουθώ τη Διαύγειά τους, για να καταλάβω πώς κινούνται και να με βοηθήσει να μπω στο νόημα. Δε γνωρίζω από Εργατική Νομοθεσία, έχω δημοσιοϋπαλληλικό κώδικα εδώ που είμαι και είναι όλα διαφορετικά. Θα το δούμε αν βγει εκεί. Είμαι Διοικητικός Υπάλληλος σε εκπ/κό ίδρυμα. Ο σύζυγός σου πού εργάζεται; Για την Οικονομική τους Υπηρεσία ξέρω ότι είχαν αρκετές θέσεις. Παρόλα αυτά, αν δω κάτι στη Διαύγεια, θα σε ενημερώσω να ξέρεις.

Είναι για βοηθητικό προσωπικό ΔΕ. Του είπαν ότι θα ανέβει και κ μετά θα το στείλουν στο γενικό λογιστήριο και ότι μετά την διαύγεια να περιμένει 15 μέρες. Πάνε ομαδικά ή μεμονωμένα?

Θα πάνε ομαδικά. 10 μετατάξεις έχουν όλες κι όλες, το τσέκαρα στην πλατφόρμα. Οι αποσπάσεις δεν προχώρησαν έτσι κι αλλιώς. Την άλλη Παρασκευή έχουν συμβούλιο, και ίσως σε αυτό το σημείο να ανέβει Διαύγεια αφού σας το είπαν ήδη και θα φύγουν για ΦΕΚ μετά τις υπογραφές τους. Μόλις βγει το ΦΕΚ, θα έρθει κοινοποίηση στις υπηρεσίες και θα έχουμε έναν μήνα περιθώριο να πάμε στις θέσεις μας. Δε μου ανέφεραν σε ποιο σημείο θα σταλούν στο ΓΛΚ. Κι επειδή είμαστε λίγοι, υποθέτω ότι θα πιέσουν να έχουμε σύντομα ΦΕΚ. Πιστεύω ότι Απρίλιο, θα μπορέσουμε να πάμε.

plipi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό plipi » Παρ Φεβ 22, 2019 9:09 am

για τον β' κύκλο κινητικότητας στην ΑΑΔΕ υπάρχει κανείς που να έχει λάβει ειδοποίηση για τελωνεία? για συνέντευξη ή οτιδήποτε άλλο? :idea:

vaggosr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό vaggosr » Παρ Φεβ 22, 2019 9:40 am

athenshall έγραψε:"Σε περίπτωση που εντός αποκλειστικής προθεσμίας 10 ημερών από την ανωτέρω ενημέρωση ο υποψήφιος παραιτείται ή δεν προσκομίζει τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για την απόδειξη των τυπικών του προσόντων ή η υπηρεσία προέλευσης προσκομίσει δικαιολογητικά, από τα οποία βεβαιώνεται η μη πλήρωση των προϋποθέσεων για τον επιλεγέντα, η υπηρεσία του φορέα υποδοχής ενημερώνει αμελλητί το τριμελές όργανο για την υπόδειξη του επικρατέστερου επιλαχόντα"

ΑΥΤΕΣ ΟΙ 10 ΗΜΈΡΕΣ ΕΊΝΑΙ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑΚΕΣ Ή ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ;;;;

Καλημέρα, γενικά όπου λέει"10 ημέρες" θεωρείται ότι είναι ημερολογιακές.

geopap
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό geopap » Παρ Φεβ 22, 2019 10:07 am

Apostolis69, πρέπει να είμαστε σχεδόν όλοι εκτός Αθηνών. Προσπαθώ να πιάσω γραμμή και δεν απαντά κανένας. Ούτε στην ααδε ούτε στο ΓΛΚ. Κατάφερες να μιλήσεις με κανένα?

Apostolis69
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό Apostolis69 » Παρ Φεβ 22, 2019 10:07 am

oki έγραψε:
Apostolis69 έγραψε:
spiderman έγραψε:
συνάδελφοι είμαστε οριακά, πρέπει να πιέσουμε ώστε την άλλη βδομάδα να έχει απαντήσει το γλκ στην ααδε γιατί μετά θα πρέπει να βγει από την οικονομική υπηρεσία της ααδε η βεβαίωση ύπαρξη πίστωσης, η οποία αν κρίνω από τον χρόνο που κινούνται τότε θα φάμε τουλάχιστον άλλη μια βδομάδα, προκειμένου να πάνε οι αποφάσεις για υπογραφή και ΦΕΚ. Είμαστε πολύ οριακά για να προλάβουμε.

Οποίος μένει Αθηνα, πρέπει να πάει την υπόθεση χερι-χερι. Αν χρειαστεί να μπει πληρεξούσιος δικηγόρος να το κάνει. Το "άμεσα" σημαίνει από ο, τι κατάλαβα 1+ εβδομαδα. Έχουμε δρόμο ακόμη και οι ανησυχίες σου είναι βάσιμες. Θα χάσουμε την δυνατότητα για λίγο. Εκεί έφτασε.
,

Γιατί λες ότι θα χάσετε την δυνατότητα; Αν δεν ολοκληρωθεί η μετάταξη μέσα σε κάποιο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα, ακυρώνεται;

Όχι με αυτή την έννοια, αλλά λόγω των εκλογικών περιορισμών, ειδικά όσοι είμαστε από ΟΤΑ.

Apostolis69
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό Apostolis69 » Παρ Φεβ 22, 2019 10:13 am

spiderman έγραψε:
Apostolis69 έγραψε:
panosgks έγραψε:Συνάδελφε αποστόλη,εαν έρθεις σε επικοινωνία αύριο με γλκ,στείλε στοιχεία γραφείων και τον αρμόδιο υπάλληλο σε παρακαλώ!πρέπει να πιέσουμε και να έχουμε φεκ μέσα στον μαρτιο οπωσδήποτε.

Ναι θα πάρω στον προϊστάμενο τους. Τα τηλ είναι ήδη γραμμένα. Είμαστε οριακά. Εχεις δίκιο, δεν πάει άλλο... Να δεις που φέτος δεν θα προλάβουν να πάρουν άλλους. Και μετά ποιος ξέρει τι θα γίνει. Θα σας ενημερωσω

Λοιπόν το έγγραφο δεν έφυγε σήμερα 22 Φεβρουαρίου. Μάλλον την Δευτέρα. Το ΓΛΚ, για 35 άτομα που πρέπει να κάνει εγγραφές, θέλει από 1 έως 2 εβδομαδες! Μου είπανε να ξαναπάρω την άλλη Πέμπτη. Πάει και η επόμενη και βλέπουμε... Τι θα κάνουμε???

Apostolis69
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό Apostolis69 » Παρ Φεβ 22, 2019 10:28 am

panosgks έγραψε:
Apostolis69 έγραψε:
swtgar έγραψε:Συνάδελφε, το Τμ. προϋπολογισμού της ΑΑΔΕ δεν έχει υπογράψει ακόμα για να φύγει το έγγραφο προς ΓΛΚ; Έχει φύγει δηλ. το έγγραφο του ΥΠ.ΕΣ.από κ.Προβή (Τμ. Προϋπολογισμού ΑΑΔΕ) προς Νιζάμη (Ανθρωπίνου Δυναμικού ΑΑΔΕ) κι επιστρέφει πάλι στην κ. Προβή για να το στείλει στο ΓΛΚ; Νόμιζα ότι η κ.Νιζάμη το στέλνει στο ΓΛΚ.

Όχι, η κα Προβη τελικα, το έδωσε στην προϊσταμένη της στο Τμ Προϋπολογισμού. Αυτήν, μετά από τηλ μου το βρήκε, το υπέγραψε και το προώθησε σήμερα για ακόμη μια υπογραφή στον Δ/ντη της. Μου είπε την Παρασκευή να το αναζητήσω στο ΓΛΚ (κος Κόκκινος). Μετά, από αυτόν αφού το τελειώσουμε και εκεί, επιστρέφει στην κα Νιζαμη με κοινοποίηση στην κα Προβη (ή το ανάποδο, δεν ήταν σίγουρη αυτή που μου το είπε). Τότε, οι ήδη γραμμένες αποφάσεις θα πάνε για υπογραφη - διαύγεια - ΦΕΚ.
Αυτό που με προβλημάτισε σήμερα, ηταν ότι η προϊσταμένη στο Τμ Προϋπολογισμού, δεν ήξερε πόσο επείγουσα ήταν η διεκπαιρεωση του, δεν ήξερε ότι οι αυτό διοικητικές εκλογές επηρεάζουν όσους είμαστε από ΟΤΑ. Προς τιμήν της, μόλις της το εξήγησα, το προώθησε.

Συνάδελφε αποστόλη,εαν έρθεις σε επικοινωνία αύριο με γλκ,στείλε στοιχεία γραφείων και τον αρμόδιο υπάλληλο σε παρακαλώ!πρέπει να πιέσουμε και να έχουμε φεκ μέσα στον μαρτιο οπωσδήποτε.

Πανο καλημέρα, δες απάντηση μου παρακάτω, δεν έφυγε για το ΓΛΚ. Από εκεί, μου είπαν ότι για 35 άτομα που περιέχει, χρειάζονται από 1 έως 2 εβδομάδες! (από Τρίτη - Τετάρτη που θα το έχουνε. Απογοήτευση, μόνο. Προλαβαίνουμε?? Τι να κάνουμε?

spiderman
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό spiderman » Παρ Φεβ 22, 2019 11:37 am

Apostolis69 έγραψε:
spiderman έγραψε:
Apostolis69 έγραψε:Ναι θα πάρω στον προϊστάμενο τους. Τα τηλ είναι ήδη γραμμένα. Είμαστε οριακά. Εχεις δίκιο, δεν πάει άλλο... Να δεις που φέτος δεν θα προλάβουν να πάρουν άλλους. Και μετά ποιος ξέρει τι θα γίνει. Θα σας ενημερωσω

Λοιπόν το έγγραφο δεν έφυγε σήμερα 22 Φεβρουαρίου. Μάλλον την Δευτέρα. Το ΓΛΚ, για 35 άτομα που πρέπει να κάνει εγγραφές, θέλει από 1 έως 2 εβδομαδες! Μου είπανε να ξαναπάρω την άλλη Πέμπτη. Πάει και η επόμενη και βλέπουμε... Τι θα κάνουμε???

Αποστόλη λογικά το έγγραφο που θα στείλουν στο γλκ δεν θα έχει 35 ατομα, θα είναι πολυ λιγότερα επειδή δεν απαντησαν όλες οι υπηρεσίες μέχρι να φτιάξουν αυτό το έγγραφο. Τουλάχιστον στο γλκ αν μπορούσαν να το επιστρέψουν πίσω στην ααδε μέχρι την αλλη Παρασκεύη με email

Apostolis69
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό Apostolis69 » Παρ Φεβ 22, 2019 11:38 am

geopap έγραψε:Apostolis69, πρέπει να είμαστε σχεδόν όλοι εκτός Αθηνών. Προσπαθώ να πιάσω γραμμή και δεν απαντά κανένας. Ούτε στην ααδε ούτε στο ΓΛΚ. Κατάφερες να μιλήσεις με κανένα?

geopap, πήρα τηλ και απογοητευτηκα... Δες απάντηση παρακάτω, στον spiderman... Δεν έφυγε, το ΓΛΚ, ΟΤΑΝ το πάρει, θέλει 10 - 15 ημ... Έλεος πια. Ο Φεβρουάριος θα φύγει, έχουμε αργίες και ακολουθεί Πάσχα. Μετά τέλος. Τι θα κάνουμε??

panosgks
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό panosgks » Παρ Φεβ 22, 2019 11:46 am

Apostolis69 έγραψε:
spiderman έγραψε:

Συνάδελφε μόλις πήρα την κυρία προβη, θα το στείλει σήμερα στο ΓΛΚ. Δευτέρα πρωι να μιλήσουμε με το ΓΛΚ με τον κύριο κόκκινο μου είπε.προλαβαινουμε. Αποτι είχες πει, στην ααδε είναι όλα έτοιμα, εννοώ γραμμένα. Οπότε, γνώμη μου είναι, την Κυριακή να στείλουμε και ένα μαιλ στον κύριο κόκκινο για να επισπεύσει την διαδικασία και να τονίσουμε ότι έχουν βγει ήδη εκτός χρονοδιαγραμματος και ότι υπάρχει ο φόβος των εκλογών. Μετά το ΓΛΚ τα χαρτιά που πάνε?

spiderman
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό spiderman » Παρ Φεβ 22, 2019 11:53 am

Apostolis69 έγραψε:
spiderman έγραψε:

Πρόσπαθησα να πάρω τηλ να βρω κάποιον προισταμενο στο γλκ να τον παρακαλέσω να τελειώσουν με το έγγραφο μας αλλα δεν απαντούσαν στο τηλ

efigod
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό efigod » Παρ Φεβ 22, 2019 11:56 am

SOTSI έγραψε:
efigod έγραψε:
SOTSI έγραψε:
Και τον δικό μου φάκελο πήραν άμεσα από την υπηρεσία μου, αλλά τι να βγάλουν στη Διαύγεια; Να σου πω την αλήθεια παρακολουθώ τη Διαύγειά τους, για να καταλάβω πώς κινούνται και να με βοηθήσει να μπω στο νόημα. Δε γνωρίζω από Εργατική Νομοθεσία, έχω δημοσιοϋπαλληλικό κώδικα εδώ που είμαι και είναι όλα διαφορετικά. Θα το δούμε αν βγει εκεί. Είμαι Διοικητικός Υπάλληλος σε εκπ/κό ίδρυμα. Ο σύζυγός σου πού εργάζεται; Για την Οικονομική τους Υπηρεσία ξέρω ότι είχαν αρκετές θέσεις. Παρόλα αυτά, αν δω κάτι στη Διαύγεια, θα σε ενημερώσω να ξέρεις.

Είναι για βοηθητικό προσωπικό ΔΕ. Του είπαν ότι θα ανέβει και κ μετά θα το στείλουν στο γενικό λογιστήριο και ότι μετά την διαύγεια να περιμένει 15 μέρες. Πάνε ομαδικά ή μεμονωμένα?

Θα πάνε ομαδικά. 10 μετατάξεις έχουν όλες κι όλες, το τσέκαρα στην πλατφόρμα. Οι αποσπάσεις δεν προχώρησαν έτσι κι αλλιώς. Την άλλη Παρασκευή έχουν συμβούλιο, και ίσως σε αυτό το σημείο να ανέβει Διαύγεια αφού σας το είπαν ήδη και θα φύγουν για ΦΕΚ μετά τις υπογραφές τους. Μόλις βγει το ΦΕΚ, θα έρθει κοινοποίηση στις υπηρεσίες και θα έχουμε έναν μήνα περιθώριο να πάμε στις θέσεις μας. Δε μου ανέφεραν σε ποιο σημείο θα σταλούν στο ΓΛΚ. Κι επειδή είμαστε λίγοι, υποθέτω ότι θα πιέσουν να έχουμε σύντομα ΦΕΚ. Πιστεύω ότι Απρίλιο, θα μπορέσουμε να πάμε.

Όποτε έχεις νέα γράψε μου σε παρακαλώ πολύ. Ευχαριστώ πολύ

geopap
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό geopap » Παρ Φεβ 22, 2019 12:14 pm

Λοιπόν, ο κύριος κόκκινος στο γενικό λογιστήριο είναι στο 2103338399.Σημερα θα το στείλουν σε αυτόν, μέχρι το μεσημέρι. Πρέπει να πιέσουμε γίνει γρήγορα η διαδικασία.

Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες