ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
panosgks
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 89
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2018 8:57 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό panosgks » Πέμ Αύγ 09, 2018 8:05 am

Υπουργείο εργασίας - κοινωνικής ασφάλισης

konstantinosp
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 31, 2018 8:11 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό konstantinosp » Πέμ Αύγ 09, 2018 4:00 pm

Popeye έγραψε:Και εγω εχω κάνει αίτηση `για τον 1o Κύκλος Κινητικότητας 2018 και την προηγούμενη εβδομάδα μου στείλανε στο email μου την ειδοποίηση για την αποστολή βιογραφικού (Α κύκλο του ΕΣΚ) και με ενημέρωσαν ότι έχουν αποστείλει αίτημα χορήγησης βεβαίωσης στοιχείων υπαλλήλου στο αρμόδιο Διεύθυνση Προσωπικού του φορέα μου και αναμένουν απάντηση για την κάλυψη - ποσόστωση - πληρότητα του κλάδου που υπηρετούμε τουλάχιστον στο 50% και να μην είμαι ο μοναδικός που υπηρετεί βάση οργανογράμματος, όσο αφορά το στάδιο των συνεντεύξεων είναι απαραίτητο εφόσον οι αιτήσεις για την συγκεκριμένη θέση είναι πάνω από 3, επίσης η γνωμοδότηση αρνητική ή θετική είναι απαραίτητη μόνον για τους ΟΤΑ Α βαθμού ως υπηρεσία προέλευσης.

Αμα ειναι 2 οι υποψηφιοι δε γινεται συνεντευξη??

vag3621
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Δευ Ιουν 04, 2018 1:21 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό vag3621 » Παρ Αύγ 10, 2018 12:00 am

Ξερεις panosgks σε ποιά πόλη κάλεσαν από το Υπουργείο Εργασίας για συνεντεύξεις;

Popeye
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τρί Ιουν 19, 2018 11:42 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό Popeye » Παρ Αύγ 10, 2018 8:32 am

konstantinosp έγραψε:
Popeye έγραψε:Και εγω εχω κάνει αίτηση `για τον 1o Κύκλος Κινητικότητας 2018 και την προηγούμενη εβδομάδα μου στείλανε στο email μου την ειδοποίηση για την αποστολή βιογραφικού (Α κύκλο του ΕΣΚ) και με ενημέρωσαν ότι έχουν αποστείλει αίτημα χορήγησης βεβαίωσης στοιχείων υπαλλήλου στο αρμόδιο Διεύθυνση Προσωπικού του φορέα μου και αναμένουν απάντηση για την κάλυψη - ποσόστωση - πληρότητα του κλάδου που υπηρετούμε τουλάχιστον στο 50% και να μην είμαι ο μοναδικός που υπηρετεί βάση οργανογράμματος, όσο αφορά το στάδιο των συνεντεύξεων είναι απαραίτητο εφόσον οι αιτήσεις για την συγκεκριμένη θέση είναι πάνω από 3, επίσης η γνωμοδότηση αρνητική ή θετική είναι απαραίτητη μόνον για τους ΟΤΑ Α βαθμού ως υπηρεσία προέλευσης.

Αμα ειναι 2 οι υποψηφιοι δε γινεται συνεντευξη??


--> Αθήνα,5 Απριλίου 2018 , Αριθμ. πρωτ.: ΔΙΔΑΔ/Φ.49Κ /131/οικ.13234
ΘΕΜΑ: Εξορθολογισμός και επιτάχυνση εφαρμογής του Ενιαίου Συστήματος Κινητικότητας

4440/2016 αντικαθίστανται ως ακολούθως:
«Σε περίπτωση που η προκηρυσσόμενη θέση αφορά κλάδο ή ειδικότητα των κατηγοριών ΠΕ ή ΤΕ, το αρμόδιο τριμελές όργανο της παρ. 1 του παρόντος καλεί τους τρεις επικρατέστερους για τη θέση υποψηφίους σε συνέντευξη εντός πέντε (5) ημερών από την πάροδο της προθεσμίας της παρ. 5 του άρθρου 4 του παρόντος. Σε περίπτωση που η προκηρυσσόμενη θέση αφορά κλάδο ή ειδικότητα των κατηγοριών ΔΕ ή ΥΕ, το αρμόδιο τριμελές όργανο της παρ. 1 του άρθρου 7 του ν. 4440/2016, εφόσον κρίνει αναγκαίο, δύναται να καλέσει τους τρεις (3) επικρατέστερους για τη θέση υποψηφίους σε συνέντευξη εντός πέντε (5) ημερών από την πάροδο της προθεσμίας της παρ. 5 του άρθρου 4 του παρόντος, άλλως συντάσσει αμελλητί το πρακτικό επιλογής του επομένου εδαφίου.»

lina zou
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Σάβ Απρ 25, 2015 9:46 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό lina zou » Παρ Αύγ 10, 2018 11:20 am

οι υπολοιποι υποψηφιοι καμια ενημερωση δλδ? ουτε ενα "δυστυχως δεν ειστε στους 3 επικρατεστερους"

δεν αναρτωνται πουθενα τα αποτελεσματα της επιτροπής? τι ζηταω τωρα ε?

panosgks
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 89
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2018 8:57 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό panosgks » Παρ Αύγ 10, 2018 11:46 am

Vag3621 εγώ προσωπικά δεν τα έκανα για το εργασίας αλλά για ααδε. Ο συνάδελφος μου ο οποίος έλαβε την πρόσκληση για συνέντευξη υπηρετεί Λάρισα και τον καλέσανε στην Αθήνα για συνέντευξη. Επίσης καλέσανε και στην ααδε αλλά δεν με πήραν γιατί προφανώς δεν έχει συνάφεια το αντικείμενο της εργασίας μου με αυτό της ααδε

Popeye
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τρί Ιουν 19, 2018 11:42 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό Popeye » Παρ Αύγ 10, 2018 12:17 pm

lina zou έγραψε:οι υπολοιποι υποψηφιοι καμια ενημερωση δλδ? ουτε ενα "δυστυχως δεν ειστε στους 3 επικρατεστερους"

δεν αναρτωνται πουθενα τα αποτελεσματα της επιτροπής? τι ζηταω τωρα ε?


Όχι δεν απορρέει καμία "υποχρέωση" ενημέρωσης προς τους υπολοίπους.

konstantinosp
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 31, 2018 8:11 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό konstantinosp » Παρ Αύγ 10, 2018 12:23 pm

Popeye έγραψε:
konstantinosp έγραψε:
Popeye έγραψε:Και εγω εχω κάνει αίτηση `για τον 1o Κύκλος Κινητικότητας 2018 και την προηγούμενη εβδομάδα μου στείλανε στο email μου την ειδοποίηση για την αποστολή βιογραφικού (Α κύκλο του ΕΣΚ) και με ενημέρωσαν ότι έχουν αποστείλει αίτημα χορήγησης βεβαίωσης στοιχείων υπαλλήλου στο αρμόδιο Διεύθυνση Προσωπικού του φορέα μου και αναμένουν απάντηση για την κάλυψη - ποσόστωση - πληρότητα του κλάδου που υπηρετούμε τουλάχιστον στο 50% και να μην είμαι ο μοναδικός που υπηρετεί βάση οργανογράμματος, όσο αφορά το στάδιο των συνεντεύξεων είναι απαραίτητο εφόσον οι αιτήσεις για την συγκεκριμένη θέση είναι πάνω από 3, επίσης η γνωμοδότηση αρνητική ή θετική είναι απαραίτητη μόνον για τους ΟΤΑ Α βαθμού ως υπηρεσία προέλευσης.

Αμα ειναι 2 οι υποψηφιοι δε γινεται συνεντευξη??


--> Αθήνα,5 Απριλίου 2018 , Αριθμ. πρωτ.: ΔΙΔΑΔ/Φ.49Κ /131/οικ.13234
ΘΕΜΑ: Εξορθολογισμός και επιτάχυνση εφαρμογής του Ενιαίου Συστήματος Κινητικότητας

4440/2016 αντικαθίστανται ως ακολούθως:
«Σε περίπτωση που η προκηρυσσόμενη θέση αφορά κλάδο ή ειδικότητα των κατηγοριών ΠΕ ή ΤΕ, το αρμόδιο τριμελές όργανο της παρ. 1 του παρόντος καλεί τους τρεις επικρατέστερους για τη θέση υποψηφίους σε συνέντευξη εντός πέντε (5) ημερών από την πάροδο της προθεσμίας της παρ. 5 του άρθρου 4 του παρόντος. Σε περίπτωση που η προκηρυσσόμενη θέση αφορά κλάδο ή ειδικότητα των κατηγοριών ΔΕ ή ΥΕ, το αρμόδιο τριμελές όργανο της παρ. 1 του άρθρου 7 του ν. 4440/2016, εφόσον κρίνει αναγκαίο, δύναται να καλέσει τους τρεις (3) επικρατέστερους για τη θέση υποψηφίους σε συνέντευξη εντός πέντε (5) ημερών από την πάροδο της προθεσμίας της παρ. 5 του άρθρου 4 του παρόντος, άλλως συντάσσει αμελλητί το πρακτικό επιλογής του επομένου εδαφίου.»

Ερμηνευτικα το συνάγεις?Μιλαμε για ΠΕ.

Popeye
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τρί Ιουν 19, 2018 11:42 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό Popeye » Παρ Αύγ 10, 2018 12:30 pm

panosgks έγραψε:Vag3621 εγώ προσωπικά δεν τα έκανα για το εργασίας αλλά για ααδε. Ο συνάδελφος μου ο οποίος έλαβε την πρόσκληση για συνέντευξη υπηρετεί Λάρισα και τον καλέσανε στην Αθήνα για συνέντευξη. Επίσης καλέσανε και στην ααδε αλλά δεν με πήραν γιατί προφανώς δεν έχει συνάφεια το αντικείμενο της εργασίας μου με αυτό της ααδε


Προσωπικά δέχτηκα τηλεφώνημα (πριν από μισό μίνα περίπου) απο την ΑΑΔΕ απο μία κυρία (όπως μου συστήθηκε προϊσταμένη στο τμήμα προσωπικού) με ενημέρωσε ότι ενδεχομένως να λάβω ένα εμαιλ μέσα στην εβδομάδα (αυτό όπως προείπα πριν από μισό μίνα περίπου) για συμμετοχή σε συνέντευξη, επίσης μου ανέφερε οτι το πτυχίο μου δεν είναι συναφές με το αντικείμενο και σε περίπτωση που εχω δεύτερο πτυχίο στα οικονομικά να το αναφέρω (αφήνοντας να εννοηθεί οτι είναι λόγος αποκλεισμού αυτός), μέχρι στιγμής ούτε εμαιλ έλαβα ούτε κάποια όχληση είχα, οπότε τα ευκόλως νοούμενα παραλείπονται... εγω πλέον περιμένω τον 2ο κύκλο κινητικότητας του 2018... ίσως σταθώ ποιο τυχερός. Καλή επιτυχία σε όλους!

Popeye
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τρί Ιουν 19, 2018 11:42 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό Popeye » Παρ Αύγ 10, 2018 12:44 pm

lina zou έγραψε:οι υπολοιποι υποψηφιοι καμια ενημερωση δλδ? ουτε ενα "δυστυχως δεν ειστε στους 3 επικρατεστερους"

δεν αναρτωνται πουθενα τα αποτελεσματα της επιτροπής? τι ζηταω τωρα ε?



Προσωπικά δέχτηκα τηλεφώνημα (πριν από μισό μίνα περίπου) από την ΑΑΔΕ, μία κυρία (μου συστήθηκε ως προϊσταμένη σε τμήμα προσωπικού) και με ενημέρωσε ότι ενδεχομένως να λάβω ένα εμαιλ μέσα στην εβδομάδα (αυτό όπως προείπα πριν από μισό μίνα περίπου) για συμμετοχή σε συνέντευξη, επίσης μου ανέφερε ότι το πτυχίο μου δεν είναι συναφές με το αντικείμενο και σε περίπτωση που έχω δεύτερο πτυχίο στα οικονομικά η αν σπουδάζω σε κάποια σχολή οικονομικών θα πρέπει να το αναφέρω (αφήνοντας να εννοηθεί ότι είναι λόγος αποκλεισμού), μέχρι στιγμής ούτε εμαιλ έλαβα ούτε κάποια όχληση τηλεφωνική, οπότε τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται... εγώ πλέον περιμένω τον 2ο κύκλο κινητικότητας του 2018... ίσως σταθώ τυχερός, ίδωμεν...

**** Βάση των παρακάτω συμπεραίνω ότι σε κάποια στιγμή, φυσικά μετά της 25 Αυγούστου και εφόσον έχουν αποσταλεί όλα τα αιτήματα από τις υπηρεσίες, σε δεύτερο χρόνο θα δημοσιευθούν οι θέσεις εφόσον έχουν εγκριθεί από την επιτροπή. ***


Αθήνα, 20 Ιουλίου 2018, Αριθμ. πρωτ.:ΔΙΔΑΔ/Φ.49Κ /172 /οικ.26279
ΘΕΜΑ: Έναρξη Β’ κύκλου Ενιαίου Συστήματος Κινητικότητας έτους 2018.

Η διαδικασία του Σταδίου 1 στο σύνολό της, δηλαδή από την αποστολή
αιτημάτων των εποπτευόμενων φορέων στα Υπουργεία, Αποκεντρωμένες
Διοικήσεις, Ανεξάρτητες Αρχές μέχρι και την υποβολή συνολικά των αιτημάτων,
όπως περιγράφηκε ανωτέρω, θα πρέπει να ολοκληρωθεί έως και 25.8.2018.

vag3621
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Δευ Ιουν 04, 2018 1:21 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό vag3621 » Παρ Αύγ 10, 2018 12:52 pm

Ευχαριστώ panosgks για την ενημέρωση.

panosgks
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 89
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2018 8:57 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό panosgks » Τετ Αύγ 29, 2018 9:13 pm

Καλησπέρα, ρε παιδιά πήρα σήμερα τηλ στο οικονομικών και μου είπαν ότι κανένας δεν έχει ξεκινήσει στις νέες τους θέσεις από την αρχή της κινητικότητας. Βασικά πήρα να ρωτήσω το πότε θα ανακοινωθούν οι θέσεις του Β' κύκλου του 18. Είναι δυνατόν να υπολειτουργουν τόσο?

spiderman
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Δευ Δεκ 01, 2008 4:44 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό spiderman » Τετ Αύγ 29, 2018 10:41 pm

panosgks έγραψε:Καλησπέρα, ρε παιδιά πήρα σήμερα τηλ στο οικονομικών και μου είπαν ότι κανένας δεν έχει ξεκινήσει στις νέες τους θέσεις από την αρχή της κινητικότητας. Βασικά πήρα να ρωτήσω το πότε θα ανακοινωθούν οι θέσεις του Β' κύκλου του 18. Είναι δυνατόν να υπολειτουργουν τόσο?


ούτε καν αποτελέσματα δεν έχουν βγεί ακόμα

ertianos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 30, 2018 10:25 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό ertianos » Πέμ Αύγ 30, 2018 11:22 am

spiderman έγραψε:
panosgks έγραψε:Καλησπέρα, ρε παιδιά πήρα σήμερα τηλ στο οικονομικών και μου είπαν ότι κανένας δεν έχει ξεκινήσει στις νέες τους θέσεις από την αρχή της κινητικότητας. Βασικά πήρα να ρωτήσω το πότε θα ανακοινωθούν οι θέσεις του Β' κύκλου του 18. Είναι δυνατόν να υπολειτουργουν τόσο?

ούτε καν αποτελέσματα δεν έχουν βγεί ακόμα

Ο κύκλος του 2017 είναι στα τελειώματα τώρα... :roll: Βέβαια, ήταν και ο πρώτος και δεν είχαν οι υπηρεσίες καμία εμπειρία και τράβηξε πάρα πολύ.

panosgks
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 89
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2018 8:57 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό panosgks » Πέμ Αύγ 30, 2018 2:34 pm

ertianos, ο α΄ κυκλος του 18 περναει τωρα απο συνεντευξεις.οταν λες ειναι στα τελειωματα αυτος του 17,θεωρεις οτι παιζει να τελειωσουν σχεδον μαζι?


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες