ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: Όποιος πρόλαβε τον Κύριο είδε.

Δημοσίευσηαπό daredevil » Σάβ Φεβ 29, 2020 9:05 am

ARMAGEDDON έγραψε:
daredevil έγραψε:βρήκα την ανρτηση στο twitter που λεει για το ΝΣ του οτα ιθαγενια κια εγραψα ακριβως απο κατω ...
stamatis Replying to
@ypesgr
κυριε υπουργε καλή σας μέρα. .Το διοικητικό προσωπικο δεν επηρρεάζει την λειτουργία του τομέα Υγειας στο βαθμο που να εξαιρεθεί απο τις μεταταξεις , αλλα το νοσηλευτικό. Σας παρακαλούμε να μην εξαιρεσετε το διοικητικο προσωπικό. ευχαριστω πολύ@Vkikilias
@theodorikakosp

Παντα υπηρχαν τετοια Ιοί. SARS, H1N1 ΓΡΙΠΠΗ. Το διοικητικό προσωπικο θεωρούμε δεν
επηρρεάζει την λειτουργία του τομέα Υγειας στο βαθμο που να εξαιρεθεί απο τις μεταταξεις,Ετσι περιοζεται πολυ την εφαρμογή του Νομου τις κινητικότητας
ευχαριστω πολύ@Vkikilias @theodorikakosp

Αφού δουλεύεις στο Υγείας, θα ξέρεις ότι οι περισσότεροι Διοικητικοί θέλουν μετάταξη. (όχι τυχαία βέβαια). Έχουμε γίνει τα παιδιά για όλες τις δουλειές και δεν ιδρώνει το αυτί κανενός. Έψαχναν μια καλή δικαιολογία λοιπόν να σταματήσουν το κύμα φυγής και τη βρήκαν με τον κορονοϊό. Πιστεύω λοιπόν ότι θα περάσει πολύς καιρός μέχρι να ενταχθούμε ξανά στην κινητικότητα. (ίσως ποτέ).

Ακριβώς.....

Toblerone
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ Μάιος 24, 2019 9:08 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό Toblerone » Σάβ Φεβ 29, 2020 10:22 am

Διυλιζουν τον κωνωπα και καταπίνουν καμήλες. Αυτή την προσέγγιση έχουν για την κινητικοτητα....κανονικά θα έπρεπε να θέσουν dead line σε υπηρεσίες να κάνουν ψηφιακά οργανογραμματα, να εντοπιστούν ποιοι φορείς διαθέτουν προσωπικό και να αποφασίσουν να ενισχύσουν άλλους που υπολείπονται σε αριθμό.

marinagr78
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 22, 2020 11:15 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό marinagr78 » Σάβ Φεβ 29, 2020 12:47 pm

Marina Karakanta
@MarinaKarakanta

@HionidisSavvas
@c_spirtzis
ως εισηγητές του νομοσχεδίου «Στρατηγική αναπτυξιακή προοπτική των Οργανισμών Τοπικής Αυτοδιοίκησης, ρύθμιση ζητημάτων αρμοδιότητας Υπουργείου Εσωτερικών και άλλες διατάξεις», παρακαλώ όπως διερευνήσετε τη συνταγματικότητα ή μη της τροπολογίας περί εξαίρεσης της Υγείας από τον παρόντα κύκλο της κινητικότητας

IVIRON
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Παρ Ιαν 15, 2010 8:44 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό IVIRON » Σάβ Φεβ 29, 2020 1:28 pm

vantou έγραψε:
IVIRON έγραψε:Καλησπέρα σε όλους .
Όσοι έχετε κάνει αίτηση για να έρθετε στο Ταμείο Παρακαταθηκών , να ξέρετε ότι οι συνεντεύξεις θα γίνουν μέσα στον Μάρτιο.


Καλησπέρα! Γνωρίζετε αν έχουν στείλει τα e-mail σε όσους εχουν επιλέγει για συνέντευξη;




Μου είπαν ότι όλα θα γίνουν μέσα στο Μάρτιο .

vantou
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Φεβ 28, 2020 4:16 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό vantou » Σάβ Φεβ 29, 2020 6:19 pm

IVIRON έγραψε:
vantou έγραψε:
IVIRON έγραψε:Καλησπέρα σε όλους .
Όσοι έχετε κάνει αίτηση για να έρθετε στο Ταμείο Παρακαταθηκών , να ξέρετε ότι οι συνεντεύξεις θα γίνουν μέσα στον Μάρτιο.


Καλησπέρα! Γνωρίζετε αν έχουν στείλει τα e-mail σε όσους εχουν επιλέγει για συνέντευξη;




Μου είπαν ότι όλα θα γίνουν μέσα στο Μάρτιο .

Ευχαριστώ πολυ!

sophiakiv
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 28, 2017 5:08 pm

Re: Όποιος πρόλαβε τον Κύριο είδε.

Δημοσίευσηαπό sophiakiv » Σάβ Φεβ 29, 2020 7:55 pm

ARMAGEDDON έγραψε:
daredevil έγραψε:βρήκα την ανρτηση στο twitter που λεει για το ΝΣ του οτα ιθαγενια κια εγραψα ακριβως απο κατω ...
stamatis Replying to
@ypesgr
κυριε υπουργε καλή σας μέρα. .Το διοικητικό προσωπικο δεν επηρρεάζει την λειτουργία του τομέα Υγειας στο βαθμο που να εξαιρεθεί απο τις μεταταξεις , αλλα το νοσηλευτικό. Σας παρακαλούμε να μην εξαιρεσετε το διοικητικο προσωπικό. ευχαριστω πολύ@Vkikilias
@theodorikakosp

Παντα υπηρχαν τετοια Ιοί. SARS, H1N1 ΓΡΙΠΠΗ. Το διοικητικό προσωπικο θεωρούμε δεν
επηρρεάζει την λειτουργία του τομέα Υγειας στο βαθμο που να εξαιρεθεί απο τις μεταταξεις,Ετσι περιοζεται πολυ την εφαρμογή του Νομου τις κινητικότητας
ευχαριστω πολύ@Vkikilias @theodorikakosp

Αφού δουλεύεις στο Υγείας, θα ξέρεις ότι οι περισσότεροι Διοικητικοί θέλουν μετάταξη. (όχι τυχαία βέβαια). Έχουμε γίνει τα παιδιά για όλες τις δουλειές και δεν ιδρώνει το αυτί κανενός. Έψαχναν μια καλή δικαιολογία λοιπόν να σταματήσουν το κύμα φυγής και τη βρήκαν με τον κορονοϊό. Πιστεύω λοιπόν ότι θα περάσει πολύς καιρός μέχρι να ενταχθούμε ξανά στην κινητικότητα. (ίσως ποτέ).



Έτσι ακριβώς..Βρήκαν τέλειο τρόπο να μας βγάλουν απ'έξω και κανείς δεν θα είναι μαζί μας..Είμαστε οι κακοί άνθρωποι που θέλουμε να φύγουμε από το Υπ.Υγείας τώρα που μας χρειάζονται τόσο..Να επισημάνω επίσης ότι το 99% του Υπ.Υγείας δεν έχει μπει στο ψηφιακό οργανόγραμμα και επομένως δεν μπορεί να συμμετέχει στην κινητικότητα. Εγώ πολύ φοβάμαι ότι δεν θα μας επιτρέψουν ξανά να πάρουμε μέρος.

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό daredevil » Σάβ Φεβ 29, 2020 8:56 pm

Είχαν έτοιμα τα χαρτιά να μας καλέσουν για συνέντευξης. Τώρα τρέχουν με την νέα γρίππη.... και βρήκαν πρόφαση να βγάλουν από την μέση. Ο φορέας υποδοχής κόλλησε τώρα λέει και τρέχει για τον ιό. Προφανώς δεν προχωρά τίποτα μέχρι να ξεκαθαρίσει η δηλωση εξαίρεσης της υγείας. Λες και θα σωθούν άμα μείνει η υγεία έξω . Πες ότι δεν θες να διορίζει στην υγεία ...

fly_high
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Τετ Φεβ 02, 2011 9:00 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό fly_high » Κυρ Μαρ 01, 2020 5:28 am

Με ενημερωσαν απο το φορεα που ανηκω ΝΠΙΔ,οτι ο Δημος (ηταν η 3η επιλογη μου)που ειχα αιτηθεί για μεταταξη στην κινητικοτητα τους ζητησε να μαθει,αν πληρειται το ποσοστο των οργανικων θεσεων της ειδικοτητας που ανηκω ωστε να μπορω να να φυγω.Ο Δήμος δεν με εχει ενημερωσει ακομη εμενa ουτε τηλεφωνικα ουτε με email,πηγε να μαθει πρωτα αν πληρειται το οριο από το φορέα.Επειδη οι θεσεις ειναι στο οριο, αν φυγω εγω παει κατω απο το ποσοστο,τωρα αυτη τη στιγμη που ειμαι ειναι πανω απο το οριο.Εχουν κανει ερωτημα στο Υπουργειο Εσωτερικων και στην Κεντρικη επιτροπη της κινητικοτητας αν μπορω να φυγω.

Tomi83
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 10, 2019 8:59 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό Tomi83 » Κυρ Μαρ 01, 2020 10:28 pm

paili έγραψε:
enik έγραψε:Δυστυχώς η καταληκτική προθεσμία περιλαμβάνει και τον κύκλο του 2018 και τον Α΄κύκλο του 2019...

Επειδή σημερα πέρασα συνέντευξη για θέση του α κύκλου του 18...η καταληκτική ημερομηνία ως τον Μάιο περιλαμβάνει και τους κύκλους του 18 κανονικα

Για ΣΕΠΕ περάσατε συνέντευξη;

paili
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Παρ Δεκ 14, 2018 1:12 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό paili » Δευ Μαρ 02, 2020 12:02 pm

Tomi83 έγραψε:
paili έγραψε:
enik έγραψε:Δυστυχώς η καταληκτική προθεσμία περιλαμβάνει και τον κύκλο του 2018 και τον Α΄κύκλο του 2019...

Επειδή σημερα πέρασα συνέντευξη για θέση του α κύκλου του 18...η καταληκτική ημερομηνία ως τον Μάιο περιλαμβάνει και τους κύκλους του 18 κανονικα

Για ΣΕΠΕ περάσατε συνέντευξη;

Ναι.την Παρασκευή.. Σεπε..για υπηρεσία της Αττικής

Tomi83
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 10, 2019 8:59 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό Tomi83 » Τετ Μαρ 04, 2020 10:24 pm

paili έγραψε:
Tomi83 έγραψε:
paili έγραψε:Επειδή σημερα πέρασα συνέντευξη για θέση του α κύκλου του 18...η καταληκτική ημερομηνία ως τον Μάιο περιλαμβάνει και τους κύκλους του 18 κανονικα

Για ΣΕΠΕ περάσατε συνέντευξη;

Ναι.την Παρασκευή.. Σεπε..για υπηρεσία της Αττικής


Πόσο καιρό πριν σας ειδοποίησαν; Με email; Στην συνέντευξη τι ερωτήσεις έκαναν ; Χρειάστηκε να έχετε μαζί σας κάποια χαρτιά;

paili
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Παρ Δεκ 14, 2018 1:12 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό paili » Πέμ Μαρ 05, 2020 7:37 am

Tomi83 έγραψε:
paili έγραψε:
Tomi83 έγραψε:Για ΣΕΠΕ περάσατε συνέντευξη;

Ναι.την Παρασκευή.. Σεπε..για υπηρεσία της Αττικής


Πόσο καιρό πριν σας ειδοποίησαν; Με email; Στην συνέντευξη τι ερωτήσεις έκαναν ; Χρειάστηκε να έχετε μαζί σας κάποια χαρτιά;

4 μερες πριν με e mail.πολυ γενικα πραγματα ρωτησαν,για ποιο λογο θελω να φυγω απο την υπηρεσια μου,τι εχω κανει στο δημοσιο γενικα και αν εχω κανει αιτηση σε αλλο κυκλο.οχι δεν χρειαζεται τιποτα να εχεις μαζι.

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό daredevil » Πέμ Μαρ 05, 2020 1:30 pm

ψηφίστηκε η τροπολογία ... Αναστέλλεται η διαδικασία αξιολογησης των αιτήσεων προσωπικού όλων των Νοσηλευτικών ιδρυμάτων του Εσύ κια των εποπτευόμεων φορέων του Υπουργείου Υγείας που υποβλήθηκαν στον Α κύκλο κινητικότητας του 2019 καθώς και εκκρεμείς αιτηήσεις των εν λόγω υπαλλήλων προηγούμεων κύκλων κινητικότητας με εξαίρεση αυτων που είναι προς δημοσίευση πριν την έναρξη εφαρμογής του παροντος ...
επαναξιολόγηση των αιτησεων αυτών δυναται να πραγματοποιηθεί κατόπιν νέας αιτησης σε εποόμενο κυκλο κινητικότητας
----
Εις υγεία !!! αντε ραντεβού του χρόνου !!
Κορυφή

Toblerone
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ Μάιος 24, 2019 9:08 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό Toblerone » Πέμ Μαρ 05, 2020 3:14 pm

Ενω για τις υπερεσιες ασυλου εχουν διάθεση να στείλουν άτομα.....Στην ίδια τροπολογία εννοώ με fast track διαδικασίες!!!Εκεί δεν υπάρχει γρίπη....κοροϊδία κατάντησαν.

SSMAK
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τρί Ιαν 14, 2020 1:46 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό SSMAK » Πέμ Μαρ 05, 2020 7:52 pm

Καλησπέρα! Εργάζομαι με σχέση εργασίας ΙΔΑΧ και
είχα κάνει αίτηση για θέση σε Βιβλιοθήκη. Πριν μια εβδομάδα μου τηλεφώνησαν από το Υπουργείο Παιδείας και μου ζήτησαν την διεύθυνση κατοικίας, για να μου αποστείλουν επιστολή να την συμπληρωσω , και επίσης μου ζήτησαν να τους επιβεβαιωσω το email μου. Έχω ανχωθει, ακόμα δεν έχω λάβει τίποτα, και
περιμένω.................. Ξέρει κάνεις τι συμβαίνει;


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: LIV και 12 επισκέπτες