ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
gggg1111
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Απρ 12, 2020 11:47 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό gggg1111 » Κυρ Μάιος 03, 2020 11:59 am

Τι διαφορά έχεις ακούσει δηλαδή για τους εργαζόμενους στα ΜΜΜ.Εχεις μάθει κάτι περισσότερο εκτός από την ανακοίνωση που έκανε ο Κεφαλογιάννης?

Keira
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 19, 2019 8:40 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό Keira » Δευ Μάιος 04, 2020 1:52 pm

Καλησπέρα !!
Είναι κανείς από κινητικότητα του α κύκλου 2019 που να έχει επιλέγει από δυο η και τρεις φορείς τους οποίους είχαμε δικαίωμα να κάνουμε αίτηση και να τον έχουν ειδοποιήσει ;
Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση όταν τρέχει η διαδικασία και στους δυο φορείς και βγουν τα ΦΕΚ μαζί ;;;;
Θα έχω δικαίωμα επιλογής ή θα ισχύει οποίο βγει πρώτο ;

gggg1111
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Απρ 12, 2020 11:47 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό gggg1111 » Δευ Μάιος 04, 2020 5:01 pm

Φίλε μου πρέπει να μάθεις αν έχεις πάρει ΚΑΔ από κάποιο φορέα για τη θέση που έχεις δηλώσει για μετάταξη κ αν ναι να κάνεις υπεύθυνη δήλωση ότι δεν δέχεσαι την άλλη θέση που κ αυτοί σε έχουν επιλέξει.Γιατι στο τέλος θα βρεθείς με 2 ΦΕΚ κ θα μπλέξεις....

paili
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Παρ Δεκ 14, 2018 1:12 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό paili » Τρί Μάιος 05, 2020 12:22 am

Keira έγραψε:Καλησπέρα !!
Είναι κανείς από κινητικότητα του α κύκλου 2019 που να έχει επιλέγει από δυο η και τρεις φορείς τους οποίους είχαμε δικαίωμα να κάνουμε αίτηση και να τον έχουν ειδοποιήσει ;
Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση όταν τρέχει η διαδικασία και στους δυο φορείς και βγουν τα ΦΕΚ μαζί ;;;;
Θα έχω δικαίωμα επιλογής ή θα ισχύει οποίο βγει πρώτο ;

Καλά αποδοχή θέσης μετά την συνέντευξη έκανες και στους δύο φορείς;

Keira
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 19, 2019 8:40 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό Keira » Τρί Μάιος 05, 2020 8:11 am

paili έγραψε:
Keira έγραψε:Καλησπέρα !!
Είναι κανείς από κινητικότητα του α κύκλου 2019 που να έχει επιλέγει από δυο η και τρεις φορείς τους οποίους είχαμε δικαίωμα να κάνουμε αίτηση και να τον έχουν ειδοποιήσει ;
Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση όταν τρέχει η διαδικασία και στους δυο φορείς και βγουν τα ΦΕΚ μαζί ;;;;
Θα έχω δικαίωμα επιλογής ή θα ισχύει οποίο βγει πρώτο ;

Καλά αποδοχή θέσης μετά την συνέντευξη έκανες και στους δύο φορείς;


Καλημέρα !!
Ναι έκανα αποδοχή θέσης και στους δυο φορείς μετά από συνέντευξη , τους το είπα εννοείτε ότι έχω επιλέγει και από άλλου !!
Το θέμα μου είναι να φύγω από εκεί που είμαι και όπου πάω , δεν έχω θέμα που θα πάω είναι και οι δυο τέλειες θέσεις !!
Απλά φοβάμαι με αυτά που βλέπω να κάνω κάπου άρνηση γιατί αν καθυστερήσουν και δεν βγει ΦΕΚ ;;
Ποτέ μπορώ στα σίγουρα να αρνηθώ την θέση , ποσό θα πρέπει να έχουν τρέξει οι διαδικασίες για να είμαι και εγώ σίγουρη ότι θα πάω σε μια από τις δυο ;;
Ποτέ μπορώ

efi111
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Δευ Ιαν 27, 2020 8:56 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό efi111 » Τετ Μάιος 06, 2020 12:38 am

Καλησπέρα σας !!! Υπάρχει κάποιος απο ΥΕ εργάτης καθαριότητας σε δήμο να έχει κάνει αίτηση μετάταξης σε ΔΕ σε άλλον φορέα ....γιατί ο φορέας υποδοχής λέει ότι η μετάταξη παρόλου που έχεις τα προσόντα δεν μπορεί να γίνει επειδή ανήκω σε ανταποδοτικές υπηρεσίες..μπορεί να γίνει μόνο σε δήμους.. δηλαδή απο ΥΕ σε ΥΕ .. δηλαδή όταν είσαι σε ανταποδοτικές υπηρεσίες π.χ καθαριότητα δεν μπορεί να γίνει μετάταξη σε ανώτερη κατηγορία μόνο στην καθαριότητα μπορείς κι ας έχεις τα προσόντα που ζητάνε ..έτσι μου είπαν απ τον φορέα υποδοχής...πάντως στις διατάξεις περι κινητικότητας δεν αναφέρετε κάτι τέτοιο...αν υποθέσουμε ότι εγώ έχω δίκιο μπορώ να κάνω κάτι?

panos196
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 30, 2012 11:45 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό panos196 » Τετ Μάιος 06, 2020 7:27 pm

Οταν υπάρχουν 2 άτομα για μετάταξη για μια θέση θα υπάρξει συνέντευξη η όχι...

tyra
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Παρ Μαρ 16, 2018 8:44 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό tyra » Σάβ Μάιος 09, 2020 6:08 pm

Γνωρίζει κάποιος αν υπήρξε εξέταση αιτημάτων μετάταξης για τον ΕΟΤ από τον β κύκλο του 2018? Σε επικοινωνία που είχα πολύ καιρό πριν, έψαχναν ακόμη να βγάλουν επιτροπή. Βγάλαν τελικά αποτελέσματα ή το ακύρωσαν? Υπάρχει κάποιος στο φόρουμ που να είχε κάνει εκεί αίτηση μετάταξης?

iordanis83
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 26, 2019 4:09 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό iordanis83 » Κυρ Μάιος 10, 2020 10:42 pm

Καλησπέρα παιδιά ήθελα να ρωτήσω κάτι αν ξέρει κάποιος το λεγόμενο ποσοστό 65% που λέει η εγκύκλιος της κινητικότητας πως το ελέγχει κάθε φορέας και αν αυτό που λέει σε περίπτωση που πει σε κάποιον ότι δεν καλύπτεται πως μπορεί ο υπάλληλος να το επιβεβαιώσει αν είναι αλήθεια η ψέμματα?

corsair
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: Παρ Δεκ 05, 2014 12:37 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό corsair » Τρί Μάιος 12, 2020 5:49 pm

sY8vW9 έγραψε:
marios1969 έγραψε:
sY8vW9 έγραψε:
To έχω γράψει και στο άλλο θέμα, σήμερα αμφισβητούν το έγγραφο του έτους 2008 και λένε ότι είναι κλάδος+κατηγορία. Όλα αλά καρτ σε αυτή τη χώρα. Επίσης κάτι αστείες δικαιολογίες περί διαφορετικών καθηκόντων .. Τίθεται θέμα ισονομίας, δεν μπορεί επί χρόνια να ισχύει κάτι και να έχουν γίνει μεταθέσεις με αυτό το χαρτί και τώρα να το αλλάζουν !


Έλεος! Όπως τους συμφέρει κάθε φορά!


Θα πρέπει να γίνει μια συντονισμένη κίνηση πάνω σε αυτό το θέμα, δεν ξέρω με ποιο τρόπο, π.χ. ΑΔΕΔΥ;[/quote Ένα έγγραφο λογικα αναιρειται απο ενα αλλο έγγραφο εκτος αν ειναι ξεπερασμενο απο τις πραγματικες συνθηκες.. ειδικα οταν οι αντικειμενικες συνθηκες ειναι ιδιες δεν υπαρχει λογος να μην ισχυει,οταν στο ιδιο ερωτημα χωρις να εχει αλλαξει κατι.Δε μπορει κατι να ισχυει και τωρα απλα καποιος να αποφασισε οτι δεν ισχυει...μαλιστα απο ποτε δεν ισχυει???Στο δια ταυτα βρηκε κανενας απαντησει λυση σε αυτο του απαντησαν?αν δεν ισχυει τοτε γινεται θεμα σε πολλους κλαδους σε πολλα φεκ αναφερονται κλαδοι χωρις το προσδιοριστικο κατηγορια εκπαιδευσης?επισσης που μπορεις να κανεις ενσταση στο ΝΣΚ και αν δικαιωθεις δε θα εχεις χασει τις προθεσμιες?

efi111
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Δευ Ιαν 27, 2020 8:56 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό efi111 » Κυρ Μάιος 24, 2020 9:36 am

Καλημέρα σας !!! οταν περάσεις συνέντευξη στην επιτροπή κινητικότητας πόσες μέρες χρειάζονται για την έκδοση ΦΕΚ? και κάτι άλλο στο διάστημα αυτό υπάρχει η δυνατότητα ένστασης η η διαδικασία θεωρείται τελική ?

paili
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Παρ Δεκ 14, 2018 1:12 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό paili » Κυρ Μάιος 24, 2020 4:21 pm

efi111 έγραψε:Καλημέρα σας !!! οταν περάσεις συνέντευξη στην επιτροπή κινητικότητας πόσες μέρες χρειάζονται για την έκδοση ΦΕΚ? και κάτι άλλο στο διάστημα αυτό υπάρχει η δυνατότητα ένστασης η η διαδικασία θεωρείται τελική ?

Δεν είναι κάτι στάνταρ..αναλογα πως θα το τρέξει ο κάθε φορέας υποδοχης

anastasia12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 28, 2009 12:14 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό anastasia12 » Παρ Μάιος 29, 2020 9:18 am

Καλημέρα,
ξέρετε πόσες μέρες κάνει να δημοσιευτεί το φεκ? Είμαι ΕΤ απο 15/5 πότε να περιμένω?
Ευχαριστώ

nutrialex
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 25, 2019 9:03 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό nutrialex » Σάβ Μάιος 30, 2020 4:13 pm

anastasia12 έγραψε:Καλημέρα,
ξέρετε πόσες μέρες κάνει να δημοσιευτεί το φεκ? Είμαι ΕΤ απο 15/5 πότε να περιμένω?
Ευχαριστώ

Το αργότερο μέχρι την άλλη Παρασκευή 4 Ιουνίου.
Συγχαρητήρια!

MORNOS
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2012 7:01 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό MORNOS » Κυρ Μάιος 31, 2020 7:12 pm

tyra έγραψε:Γνωρίζει κάποιος αν υπήρξε εξέταση αιτημάτων μετάταξης για τον ΕΟΤ από τον β κύκλο του 2018? Σε επικοινωνία που είχα πολύ καιρό πριν, έψαχναν ακόμη να βγάλουν επιτροπή. Βγάλαν τελικά αποτελέσματα ή το ακύρωσαν? Υπάρχει κάποιος στο φόρουμ που να είχε κάνει εκεί αίτηση μετάταξης?

στις 23/8/2019 μου έστειλαν κοινοποίηση το αίτημα τους στο φορέα μου, για παροχή στοιχείων(πιστοποιητικο υπηρεσιακών μεταβολών κα). Βεβαία μετα απο 4 μήνες που τους κάλεσα στον ΕΟΤ, μου είπαν οτι ο φορέας μου δεν τους έστειλε τίποτα....


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες