ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
Kyriakos2
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό Kyriakos2 » Τετ Ιαν 27, 2021 6:07 pm

Καλησπέρα εκανα αίτηση μεσω κινητικότητας για την ΑΑΔΕ και με καλεσαν για συνέντευξη πριν 2 μέρες πότε θα γνωρίζω αν εχω επιλεγει η οχι υπάρχει προθεσμία απο τον φορέα υποδοχης να με ενημερώσει;

KIRIMIHA
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό KIRIMIHA » Παρ Φεβ 05, 2021 6:37 pm

Καλησπερα παιδια,

Οταν σου ζητούν απο το Υπουργείο Οικονομικών να αποστείλεις τα δικαιολογητικά σου εντός 5 ημερων (το ίδιο και από την υπηρεσία σου, τα αντίστοιχα που χρειάζονται) εννοούν ημερολογιακών ή εργάσιμων; Και αν εννοούν ημερολογιακών και πέφτει Κυριακή η 5 ημέρα τοτε λήγει Δευτερα η προθεσμία ή παραμένει Κυριακή;

hope19
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό hope19 » Πέμ Φεβ 11, 2021 6:55 pm

Καλησπέρα!!

Έχω γίνει δεχτός σε ΔΗΜΟ και περιμένω αύριο ή ως τη Δευτέρα 15 Φλεβάρη να στείλουν την περίληψη στο ΕΘΝΙΚΟ ΤΥΠΟΓΡΑΦΕΙΟ για να εκδοθεί το ΦΕΚ. Αγχώνομαι λίγο με τους χρόνους όμως...Βάσει της ΕΓΚΥΚΛΙΟΥ πρέπει να έχει βγει και το ΦΕΚ ως τις 28 ΦΛΕΒΑΡΗ 2021;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

lila1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό lila1 » Παρ Φεβ 12, 2021 1:44 pm

KIRIMIHA έγραψε:Καλησπερα παιδια,

Οταν σου ζητούν απο το Υπουργείο Οικονομικών να αποστείλεις τα δικαιολογητικά σου εντός 5 ημερων (το ίδιο και από την υπηρεσία σου, τα αντίστοιχα που χρειάζονται) εννοούν ημερολογιακών ή εργάσιμων; Και αν εννοούν ημερολογιακών και πέφτει Κυριακή η 5 ημέρα τοτε λήγει Δευτερα η προθεσμία ή παραμένει Κυριακή;

Πρέπει να γράφει το χαρτί σου, το δικό μου έγγραφε 5 ημερολογιακές

christinaaa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό christinaaa » Κυρ Φεβ 21, 2021 12:55 pm

Είχα κι εγώ την ανησυχία αν θα προλάβει να δημοσιευτεί το ΦΕΚ εντός προθεσμίας 28 Φεβρουαρίου και ρωτώντας το διοικητικό έμαθα ότι αρκεί να έχει αποσταλεί η απόφαση μετάταξης στο εθνικό τυπογραφείο και να έχει πάρει ΚΑΔ. Η δημοσίευση μου είπε το Εθνικό Τυπογραφείο συνήθως παίρνει αρκετές εργάσιμες, 15 με 20!

Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης