ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
oki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Δευ Φεβ 18, 2019 4:58 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό oki » Τρί Φεβ 19, 2019 5:21 pm

SOTSI έγραψε:
athenshall έγραψε:
oki έγραψε:Κ εγώ έλαβα σήμερα ειδοποίηση για συνέντευξη στην ΑΑΔΕ Β' κύκλος.
Μπορεί κάποιος που έχει πάει σε συνέντευξη της ΑΑΔΕ να μας πει από πόσα άτομα αποτελείται η επιτροπή, τι περίπου ρωτάνε, πόση ώρα διαρκεί και όποιαδήποτε άλλη χρήσιμη πληροφορία?


Καλημέρα σε όλους,
Συμπληρωματικά να μας πει μετά πόσο καιρό από τη συνέντευξη, ενημερώθηκε για τα αποτελέσματα, αν ήταν επιτυχών/ούσα ή όχι;


Καλησπέρα.

Πέρασα συνέντευξη Τετάρτη και Δευτέρα ενημερώθηκα ότι είμαι η επικρατέστερη. Στον Β' κύκλο κινητικότητας.

Στην ΑΑΔΕ; Ειδικότητα;

oki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Δευ Φεβ 18, 2019 4:58 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ - ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Δημοσίευσηαπό oki » Τρί Φεβ 19, 2019 5:22 pm

pitos323 έγραψε:
elenaspa έγραψε:Τα στατιστικά για τον Β κύκλο Κινητικότητας 2018 και συγκεκριμένα για το πόσες αιτήσεις έγιναν ανά φορέα περιέργως.. δεν έχουν βγει ακόμα.
Η απάντηση σε σχετικό ερώτημα μου από το Υπ. Διοικητικής Ανασυγκρότησης "Τμήμα Ο.Π.Σ. Ανθρώπινου Δυναμικού και Στατιστικών Αναλύσεων" με κοινοποίηση από πλευράς μου και στο Τμήμα Κινητικότητας είναι η ακόλουθη : "Παρακαλούμε παρακολουθείτε το http://www.apografi.gov.gr για ενδεχόμενη δημοσίευση των εν λόγω στατιστικών, για την οποία δεν είμαστε αυτή τη στιγμή σε θέση να σας ενημερώσουμε." Και τηλεφωνικώς μου λένε πως δεν έχουν σχετική εντολή.
Η μη δημοσιοποίηση των στατιστικών σε αυτόν τον κύκλο και με τόσο μεγάλη συμμετοχή μόνο διαφανή δεν κάνει την όλη διαδικασία της Κινητικότητας εκτός αν εγώ μόνο είμαι τόσο καχύποπτη. Είναι δικαίωμα μας να ξέρουμε σε θέσεις που κάναμε αιτήσεις τι συμμετοχή υπήρξε και τι ανταγωνισμό είχαμε να αντιμετωπίσουμε. Για κάποιον παράδειγμα που θεωρεί πως είχε τα προσόντα για μια θέση και δεν τον κάλεσαν για συνέντευξη άλλο να ξέρει πως υπήρξαν άλλοι 10 υποψήφιοι και άλλο 100.. Επίσης τα στατιστικά θα βοηθήσουν και στον επόμενο κύκλο για ποιο έξυπνη επιλογή θέσεων.
Όποιος λοιπόν θεωρεί πως πρέπει να δημοσιοποιούνται τα στατιστικά και έχει να προτείνει ένα τρόπο πίεσης προς τον αρμόδιο φορέα ας πει την γνώμη του ή όποιος θέλει μπορεί να καλέσει στα αρμόδια τμήματα (πχ. Τμήμα Κινητικότητας
Τμηματάρχης 213 131 3365, http://www.minadmin.gov.gr/?page_id=12084 )


Όντως κάτι συμβαίνει σε αυτόν τον κύκλο, εγώ έκανα αίτηση σε φορέα που έβγαλε 40 θέσεις κενές και τελικά λέει δεν θα πάρει κανέναν.

Σε ποιόν φορέα; Και στο είπαν κατευθείαν; Με ποια δικαιολογία;

oki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Δευ Φεβ 18, 2019 4:58 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό oki » Τρί Φεβ 19, 2019 5:26 pm

ssamanti έγραψε:
oki έγραψε:Κ εγώ έλαβα σήμερα ειδοποίηση για συνέντευξη στην ΑΑΔΕ Β' κύκλος.
Μπορεί κάποιος που έχει πάει σε συνέντευξη της ΑΑΔΕ να μας πει από πόσα άτομα αποτελείται η επιτροπή, τι περίπου ρωτάνε, πόση ώρα διαρκεί και όποιαδήποτε άλλη χρήσιμη πληροφορία?

Καλημέρα
Επειδή και εγώ έχω κάνει αίτηση για ΑΑΔΕ κατηγ. ΠΕ οικονομικού διοικητικού μηπως μπορείτε να μας πείτε τι κατηγορίας είστε;

Για ΠΕ Εφοριακών σε επαρχία.

Apostolis69
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Δευ Οκτ 22, 2018 11:03 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό Apostolis69 » Τρί Φεβ 19, 2019 6:31 pm

swtgar έγραψε:
Apostolis69 έγραψε:
panosgks έγραψε:Συνάδελφε ας μην πανικοβαλομαστε, έχω την (χωρίς να είμαι σίγουρος) ότι αφορά την εγκύκλιο που βγήκε πρόσφατα για τον κατώτατο μισθό και για για τις εκ νέου αιτήσεις που πρέπει να υποβάλλουν οι συσταξιουχοι αυτή την φορά στο ΓΛΚ για τα αναδρομικά τους. Όπως και να χει, για να μην '' βαράμε '' όλοι τηλέφωνα και τους σπάμε τα νεύρα, ελπίζω να έχεις κανένα θετικό σήμερα. Ειδάλλως ας πιέσουμε όλοι μαζί τις επόμενες μέρες.


Τελικά ήταν άσχετη με εμάς, Αλλά το έγγραφο ΔΕΝ έχει φύγει για το ΓΛΚ. Η προϊσταμένη του Τμ Προϋπολογισμού δεν το έχει υπογράψει από την περασμένη Τετάρτη...

Συνάδελφε, το Τμ. προϋπολογισμού της ΑΑΔΕ δεν έχει υπογράψει ακόμα για να φύγει το έγγραφο προς ΓΛΚ; Έχει φύγει δηλ. το έγγραφο του ΥΠ.ΕΣ.από κ.Προβή (Τμ. Προϋπολογισμού ΑΑΔΕ) προς Νιζάμη (Ανθρωπίνου Δυναμικού ΑΑΔΕ) κι επιστρέφει πάλι στην κ. Προβή για να το στείλει στο ΓΛΚ; Νόμιζα ότι η κ.Νιζάμη το στέλνει στο ΓΛΚ.

Όχι, η κα Προβη τελικα, το έδωσε στην προϊσταμένη της στο Τμ Προϋπολογισμού. Αυτήν, μετά από τηλ μου το βρήκε, το υπέγραψε και το προώθησε σήμερα για ακόμη μια υπογραφή στον Δ/ντη της. Μου είπε την Παρασκευή να το αναζητήσω στο ΓΛΚ (κος Κόκκινος). Μετά, από αυτόν αφού το τελειώσουμε και εκεί, επιστρέφει στην κα Νιζαμη με κοινοποίηση στην κα Προβη (ή το ανάποδο, δεν ήταν σίγουρη αυτή που μου το είπε). Τότε, οι ήδη γραμμένες αποφάσεις θα πάνε για υπογραφη - διαύγεια - ΦΕΚ.
Αυτό που με προβλημάτισε σήμερα, ηταν ότι η προϊσταμένη στο Τμ Προϋπολογισμού, δεν ήξερε πόσο επείγουσα ήταν η διεκπαιρεωση του, δεν ήξερε ότι οι αυτό διοικητικές εκλογές επηρεάζουν όσους είμαστε από ΟΤΑ. Προς τιμήν της, μόλις της το εξήγησα, το προώθησε.

Apostolis69
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Δευ Οκτ 22, 2018 11:03 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό Apostolis69 » Τρί Φεβ 19, 2019 8:42 pm

spiderman έγραψε:
Apostolis69 έγραψε:
panosgks έγραψε:Συνάδελφε ας μην πανικοβαλομαστε, έχω την (χωρίς να είμαι σίγουρος) ότι αφορά την εγκύκλιο που βγήκε πρόσφατα για τον κατώτατο μισθό και για για τις εκ νέου αιτήσεις που πρέπει να υποβάλλουν οι συσταξιουχοι αυτή την φορά στο ΓΛΚ για τα αναδρομικά τους. Όπως και να χει, για να μην '' βαράμε '' όλοι τηλέφωνα και τους σπάμε τα νεύρα, ελπίζω να έχεις κανένα θετικό σήμερα. Ειδάλλως ας πιέσουμε όλοι μαζί τις επόμενες μέρες.


Τελικά ήταν άσχετη με εμάς, Αλλά το έγγραφο ΔΕΝ έχει φύγει για το ΓΛΚ. Η προϊσταμένη του Τμ Προϋπολογισμού δεν το έχει υπογράψει από την περασμένη Τετάρτη...

αν χρειάζεται και υπογραφή από τον προιστάμενο Δ/νσης τότε θα φάμε τον μήνα και ακόμα θα περιμένουμε το έγγραφο να φύγει


Είναι σενάριο που δεν θέλω να σκέφτομαι. Η προϊσταμένη, το υπέγραψε σήμερα, της εξήγησα. Την Παρασκευή μου είπε να το αναζητήσω στο ΓΛΚ.Την άκουσα σίγουρη για αυτή την εξέλιξη. Δεν ήξερε για προθεσμίες λόγω των αυτό διοικητικών (για τους συναδέλφους από ΟΤΑ).
Είναι όμως γεγονός ότι οι ημέρες τρέχουν.

swtgar
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2018 8:40 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό swtgar » Τρί Φεβ 19, 2019 8:48 pm

Apostolis69 έγραψε:
swtgar έγραψε:
Apostolis69 έγραψε:
Τελικά ήταν άσχετη με εμάς, Αλλά το έγγραφο ΔΕΝ έχει φύγει για το ΓΛΚ. Η προϊσταμένη του Τμ Προϋπολογισμού δεν το έχει υπογράψει από την περασμένη Τετάρτη...

Συνάδελφε, το Τμ. προϋπολογισμού της ΑΑΔΕ δεν έχει υπογράψει ακόμα για να φύγει το έγγραφο προς ΓΛΚ; Έχει φύγει δηλ. το έγγραφο του ΥΠ.ΕΣ.από κ.Προβή (Τμ. Προϋπολογισμού ΑΑΔΕ) προς Νιζάμη (Ανθρωπίνου Δυναμικού ΑΑΔΕ) κι επιστρέφει πάλι στην κ. Προβή για να το στείλει στο ΓΛΚ; Νόμιζα ότι η κ.Νιζάμη το στέλνει στο ΓΛΚ.

Όχι, η κα Προβη τελικα, το έδωσε στην προϊσταμένη της στο Τμ Προϋπολογισμού. Αυτήν, μετά από τηλ μου το βρήκε, το υπέγραψε και το προώθησε σήμερα για ακόμη μια υπογραφή στον Δ/ντη της. Μου είπε την Παρασκευή να το αναζητήσω στο ΓΛΚ (κος Κόκκινος). Μετά, από αυτόν αφού το τελειώσουμε και εκεί, επιστρέφει στην κα Νιζαμη με κοινοποίηση στην κα Προβη (ή το ανάποδο, δεν ήταν σίγουρη αυτή που μου το είπε). Τότε, οι ήδη γραμμένες αποφάσεις θα πάνε για υπογραφη - διαύγεια - ΦΕΚ.
Αυτό που με προβλημάτισε σήμερα, ηταν ότι η προϊσταμένη στο Τμ Προϋπολογισμού, δεν ήξερε πόσο επείγουσα ήταν η διεκπαιρεωση του, δεν ήξερε ότι οι αυτό διοικητικές εκλογές επηρεάζουν όσους είμαστε από ΟΤΑ. Προς τιμήν της, μόλις της το εξήγησα, το προώθησε.

Κατάλαβα. Ωραία. Όλοι επειγομαστε, όχι μόνο οι των ΟΤΑ. γιατί αν γίνουν εθνικές εκλογές το Μαιο, ένα μήνα πριν δηλ. 26 Απριλίου σταματάνε όλα. Ελπίζω να το κατάλαβε πλέον και να κάνουν σύντομα και στα υπόλοιπα έγγραφα, τα δικά μας, που θα φτάσουν στην κ. Προβή. Κι ευχομαι μέσα στο Μάρτιο να έχουμε όλοι φεκ.

Apostolis69
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Δευ Οκτ 22, 2018 11:03 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό Apostolis69 » Τρί Φεβ 19, 2019 8:53 pm

geopap έγραψε:
Apostolis69 έγραψε:
spiderman έγραψε:
συναδελφε έμαθες κάτι νεότερο; έφυγε το έγγραφο για ΓΛΚ;

ΔΕΝ έφυγε. Δεν το έχει υπογράψει η προϊσταμένη... Δεν ξέρω πώς λειτουργούν, σαν να μην τρεχει τίποτα. Πάρτε και εσείς τηλ, υπάρχουν προθεσμίες...

Συνάδελφε,μπορείς να δώσεις τα τηλέφωνα των τμημάτων και τα ονόματα σε παρακαλώ?

Η προϊσταμένη του Τμ Προϋπολογισμού έχει τηλ 2131624211.
Είμαι σίγουρος πως το υπέγραψε σήμερα και το προώθησε. Είπε να το αναζητήσω στο ΓΛΚ την Παρασκευή. Από εκεί και μετά θα είναι πιο εύκολα.
Θα έλεγα να την πάρεις την Πέμπτη να μου γράψεις τι έγινε και αναλαμβανω εγώ στο ΓΛΚ. Απαραιτήτως με αρ πρωτ, ώστε να ξέρουν στο ΓΛΚ τι να ψαξουν

enik
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Τετ Δεκ 23, 2015 10:41 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ - Υπουργέιο Οικονομικών

Δημοσίευσηαπό enik » Τετ Φεβ 20, 2019 8:05 am

Chris1981 έγραψε:Καλησπέρα σας,
Γνωρίζετε για την εξέλιξη της διαδικασίας του Β κύκλου κινητικότητας 2018 στο υπουργείο οικονομικών; Η απόφαση του ορισμού των τριμελών οργάνων αξιολόγησης, η οποία αναρτήθηκε από 21/01/2019, δεν εμπεριέχει την ειδική γραμματεία ΣΔΟΕ, με αποτέλεσμα να καθυστερεί η όλη διαδικασία, για τις θέσεις της ειδικής γραμματείας. Παρακαλώ όποιος γνωρίζει την οποιαδήποτε λεπτομέρεια να ενημερώσει.


Έχω μάθει απλά ότι έχουν αρχίσει κάποιες συνεντεύξεις στο υπουργείο Οικονομικών, αλλά επειδή είναι πολλά τα άτομα που έχουν κάνει αίτηση οι διαδικασίες προχωράνε με πολύ αργό ρυθμό, περιμένουμε.

SOTSI
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τετ Φεβ 06, 2019 1:36 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό SOTSI » Τετ Φεβ 20, 2019 9:11 am

oki έγραψε:
SOTSI έγραψε:
athenshall έγραψε:
Καλημέρα σε όλους,
Συμπληρωματικά να μας πει μετά πόσο καιρό από τη συνέντευξη, ενημερώθηκε για τα αποτελέσματα, αν ήταν επιτυχών/ούσα ή όχι;


Καλησπέρα.

Πέρασα συνέντευξη Τετάρτη και Δευτέρα ενημερώθηκα ότι είμαι η επικρατέστερη. Στον Β' κύκλο κινητικότητας.

Στην ΑΑΔΕ; Ειδικότητα;


Στο Μέγαρο Μουσικής Θεσσαλονίκης. Καλλιτεχνική Δ/νση.

spiderman
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Δευ Δεκ 01, 2008 4:44 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό spiderman » Τετ Φεβ 20, 2019 9:39 am

Apostolis69 έγραψε:
spiderman έγραψε:
Apostolis69 έγραψε:
Τελικά ήταν άσχετη με εμάς, Αλλά το έγγραφο ΔΕΝ έχει φύγει για το ΓΛΚ. Η προϊσταμένη του Τμ Προϋπολογισμού δεν το έχει υπογράψει από την περασμένη Τετάρτη...

αν χρειάζεται και υπογραφή από τον προιστάμενο Δ/νσης τότε θα φάμε τον μήνα και ακόμα θα περιμένουμε το έγγραφο να φύγει


Είναι σενάριο που δεν θέλω να σκέφτομαι. Η προϊσταμένη, το υπέγραψε σήμερα, της εξήγησα. Την Παρασκευή μου είπε να το αναζητήσω στο ΓΛΚ.Την άκουσα σίγουρη για αυτή την εξέλιξη. Δεν ήξερε για προθεσμίες λόγω των αυτό διοικητικών (για τους συναδέλφους από ΟΤΑ).
Είναι όμως γεγονός ότι οι ημέρες τρέχουν.


καλημέρα συνάδελφε! νομίζω ότι τη Παρασκευή θα είναι το έγγραφο στο ΓΛΚ, και εκεί 2 μέρες δουλειά είναι, μέχρι την άλλη Παρασκευή θα έχει επιστρέψει πίσω

pitos323
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 27, 2016 5:14 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ - ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Δημοσίευσηαπό pitos323 » Τετ Φεβ 20, 2019 9:59 am

oki έγραψε:
pitos323 έγραψε:
elenaspa έγραψε:Τα στατιστικά για τον Β κύκλο Κινητικότητας 2018 και συγκεκριμένα για το πόσες αιτήσεις έγιναν ανά φορέα περιέργως.. δεν έχουν βγει ακόμα.
Η απάντηση σε σχετικό ερώτημα μου από το Υπ. Διοικητικής Ανασυγκρότησης "Τμήμα Ο.Π.Σ. Ανθρώπινου Δυναμικού και Στατιστικών Αναλύσεων" με κοινοποίηση από πλευράς μου και στο Τμήμα Κινητικότητας είναι η ακόλουθη : "Παρακαλούμε παρακολουθείτε το http://www.apografi.gov.gr για ενδεχόμενη δημοσίευση των εν λόγω στατιστικών, για την οποία δεν είμαστε αυτή τη στιγμή σε θέση να σας ενημερώσουμε." Και τηλεφωνικώς μου λένε πως δεν έχουν σχετική εντολή.
Η μη δημοσιοποίηση των στατιστικών σε αυτόν τον κύκλο και με τόσο μεγάλη συμμετοχή μόνο διαφανή δεν κάνει την όλη διαδικασία της Κινητικότητας εκτός αν εγώ μόνο είμαι τόσο καχύποπτη. Είναι δικαίωμα μας να ξέρουμε σε θέσεις που κάναμε αιτήσεις τι συμμετοχή υπήρξε και τι ανταγωνισμό είχαμε να αντιμετωπίσουμε. Για κάποιον παράδειγμα που θεωρεί πως είχε τα προσόντα για μια θέση και δεν τον κάλεσαν για συνέντευξη άλλο να ξέρει πως υπήρξαν άλλοι 10 υποψήφιοι και άλλο 100.. Επίσης τα στατιστικά θα βοηθήσουν και στον επόμενο κύκλο για ποιο έξυπνη επιλογή θέσεων.
Όποιος λοιπόν θεωρεί πως πρέπει να δημοσιοποιούνται τα στατιστικά και έχει να προτείνει ένα τρόπο πίεσης προς τον αρμόδιο φορέα ας πει την γνώμη του ή όποιος θέλει μπορεί να καλέσει στα αρμόδια τμήματα (πχ. Τμήμα Κινητικότητας
Τμηματάρχης 213 131 3365, http://www.minadmin.gov.gr/?page_id=12084 )


Όντως κάτι συμβαίνει σε αυτόν τον κύκλο, εγώ έκανα αίτηση σε φορέα που έβγαλε 40 θέσεις κενές και τελικά λέει δεν θα πάρει κανέναν.

Σε ποιόν φορέα; Και στο είπαν κατευθείαν; Με ποια δικαιολογία;

Κοινωφελής επιχείρηση Δήμου δεν έχουν λέει χρηματοδότηση και άλλα τέτοια....

geopap
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 14, 2018 3:35 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό geopap » Τετ Φεβ 20, 2019 11:47 am

Apostolis69 έγραψε:
geopap έγραψε:
Apostolis69 έγραψε:ΔΕΝ έφυγε. Δεν το έχει υπογράψει η προϊσταμένη... Δεν ξέρω πώς λειτουργούν, σαν να μην τρεχει τίποτα. Πάρτε και εσείς τηλ, υπάρχουν προθεσμίες...

Συνάδελφε,μπορείς να δώσεις τα τηλέφωνα των τμημάτων και τα ονόματα σε παρακαλώ?

Η προϊσταμένη του Τμ Προϋπολογισμού έχει τηλ 2131624211.
Είμαι σίγουρος πως το υπέγραψε σήμερα και το προώθησε. Είπε να το αναζητήσω στο ΓΛΚ την Παρασκευή. Από εκεί και μετά θα είναι πιο εύκολα.
Θα έλεγα να την πάρεις την Πέμπτη να μου γράψεις τι έγινε και αναλαμβανω εγώ στο ΓΛΚ. Απαραιτήτως με αρ πρωτ, ώστε να ξέρουν στο ΓΛΚ τι να ψαξουν

Καλημέρα, συνάδελφε πήρα τηλ στο 2131624211 στο οποίο τηλέφωνο είναι η κυρία καούνη, η κυρία Χριστίνα προβη είναι στο 207 η οποία είναι η εισηγήτρια(παρεμπιπτόντως είναι στο ίδιο γραφείο οι δυο τους, δίπλα δίπλα) . Πάνω κάτω τα ίδια, αλλά μου είπε ότι καλύτερα θα ήταν να πάρουμε νωρίς την Παρασκευή που θα έχει φύγει το έγγραφο. Δεν θα στείλουν κάτι άλλο στο ΓΛΚ όσο αφορά την κινητικότητα, οπότε και χωρίς αρ. Πρωτ δεν θα είναι δύσκολο να καταλάβουν για ποιο έγγραφο θα ρωτήσουμε στο ΓΛΚ. Αρκεί να βεβαιωθούμε ότι θα το έχουν στείλει μέχρι την Παρασκευή. Οπότε, Παρασκευή πρωί περνουμε τηλ πάλι και ρωτάμε λεπτομέρειες και τηλέφωνα αρμοδίων στο ΓΛΚ, και όποιος πιάσει γραμμή και έχει κάτι νεότερο ενημερώνουμε!

fly_high
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Τετ Φεβ 02, 2011 9:00 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό fly_high » Τετ Φεβ 20, 2019 12:50 pm

Ειδοποιήθηκα και εγω από την Ανεξάρτητη Αρχή Δημοσίων Εσόδων,να περασω συνεντευξη για τον β κύκλο 2018 για θέση ΥΕ.
Η ΑΑΔΕ τηρεί τον δημοσιουπαλληλικό κώδικα; ¨Εχει δικη της συλλογική συμβαση ή τίποτα; Έχει όλες τις άδειες(γονικές,ανατροφής τεκνου,ασθένειας τέκνου,2ωρες,εξετάσεων,ανευ αποδοχων κτλ);; Ή θα μας δίνει μόνο την κανονική μας άδεια και μόνο αυτή και τίποτε άλλο; Θέλω να πάω κάπου να είναι καλυέρα,μην παω καπου να είναι χειρότερα.

efigod
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Τρί Μάιος 08, 2018 2:59 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό efigod » Τετ Φεβ 20, 2019 2:21 pm

SOTSI έγραψε:
oki έγραψε:
SOTSI έγραψε:
Καλησπέρα.

Πέρασα συνέντευξη Τετάρτη και Δευτέρα ενημερώθηκα ότι είμαι η επικρατέστερη. Στον Β' κύκλο κινητικότητας.

Στην ΑΑΔΕ; Ειδικότητα;


Στο Μέγαρο Μουσικής Θεσσαλονίκης. Καλλιτεχνική Δ/νση.

Καλημέρα. Ο άντρας μου πέρασε στα μέγαρο μουσικήσ Θεσσαλονίκη. Του είπαν μέχρι Μάρτιο θα έρθει. Εσύ έχεις κάποιο νεώτερο?

Apostolis69
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Δευ Οκτ 22, 2018 11:03 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό Apostolis69 » Τετ Φεβ 20, 2019 2:46 pm

geopap έγραψε:
Apostolis69 έγραψε:
geopap έγραψε:Συνάδελφε,μπορείς να δώσεις τα τηλέφωνα των τμημάτων και τα ονόματα σε παρακαλώ?

Η προϊσταμένη του Τμ Προϋπολογισμού έχει τηλ 2131624211.
Είμαι σίγουρος πως το υπέγραψε σήμερα και το προώθησε. Είπε να το αναζητήσω στο ΓΛΚ την Παρασκευή. Από εκεί και μετά θα είναι πιο εύκολα.
Θα έλεγα να την πάρεις την Πέμπτη να μου γράψεις τι έγινε και αναλαμβανω εγώ στο ΓΛΚ. Απαραιτήτως με αρ πρωτ, ώστε να ξέρουν στο ΓΛΚ τι να ψαξουν

Καλημέρα, συνάδελφε πήρα τηλ στο 2131624211 στο οποίο τηλέφωνο είναι η κυρία καούνη, η κυρία Χριστίνα προβη είναι στο 207 η οποία είναι η εισηγήτρια(παρεμπιπτόντως είναι στο ίδιο γραφείο οι δυο τους, δίπλα δίπλα) . Πάνω κάτω τα ίδια, αλλά μου είπε ότι καλύτερα θα ήταν να πάρουμε νωρίς την Παρασκευή που θα έχει φύγει το έγγραφο. Δεν θα στείλουν κάτι άλλο στο ΓΛΚ όσο αφορά την κινητικότητα, οπότε και χωρίς αρ. Πρωτ δεν θα είναι δύσκολο να καταλάβουν για ποιο έγγραφο θα ρωτήσουμε στο ΓΛΚ. Αρκεί να βεβαιωθούμε ότι θα το έχουν στείλει μέχρι την Παρασκευή. Οπότε, Παρασκευή πρωί περνουμε τηλ πάλι και ρωτάμε λεπτομέρειες και τηλέφωνα αρμοδίων στο ΓΛΚ, και όποιος πιάσει γραμμή και έχει κάτι νεότερο ενημερώνουμε!


Οκ, έτσι κάνουμε και προχωράμε


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης