ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
vag3621
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Δευ Ιουν 04, 2018 1:21 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό vag3621 » Τρί Ιούλ 31, 2018 4:12 pm

Το "απαιτείται" panosgks δε σημαίνει τίποτε παραπάνω απο το οτι πρεπει να ζητηθει απο το φορέα υποδοχής.

panosgks
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 89
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2018 8:57 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό panosgks » Τρί Ιούλ 31, 2018 10:38 pm

Gmak72 τότε αυτό είναι προς το συμφέρον όλων αυτών των οποίων θέλουμε να κάνουμε μεταταξη σε άλλες υπηρεσίες και είναι πολύ θετικό. Προφανώς το γραφείο προσωπικού του Δήμου που ανήκω είναι πέρα για πέρα. Μέσα σε πόσο καιρό έγινε η μετάταξή σου από την στιγμή που τελείωσε η επεξεργασία των αιτήσεων του κύκλου σου θυμάσαι? Η μάλλον, σε πόσες μέρες περίπου είχες απάντηση από την συνέντευξη ότι σε δέχτηκαν? Θυμάσαι?

dk2017
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 11:22 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό dk2017 » Τετ Αύγ 01, 2018 12:04 am

gmak72 έγραψε:Απαιτείται γνωμοδότηση , όχι θετική γνωμοδότηση. Η μετάταξη γίνεται ΚΑΝΟΝΙΚΑ.
Είμαι σίγουρος για αυτό που σου λέω 100% , καθώς εκανα μετάταξη με αρνητική γνωμοδότηση , κανονικότατα..



Τελεια!!Αρα τιποτα δε μας σταματα :D

konstantinosp
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 31, 2018 8:11 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό konstantinosp » Τετ Αύγ 01, 2018 1:54 am

Σωστος.Οταν ο νομος αναφερει γνωμη,τοτε μιλαμε για απλη και οχι συμφωνη.Αρα το αποφασιζον οργανο,μπορει να αποκλινει απο τη γνωμη του γνωμοδοτουντος.Εχουν ξεκινησει συνεντευξεις στο Ναυτιλίας για τις υπο μεταταξη θεσεις?

gmak72
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 21, 2018 1:32 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό gmak72 » Τετ Αύγ 01, 2018 9:46 am

panosgks έγραψε:Gmak72 τότε αυτό είναι προς το συμφέρον όλων αυτών των οποίων θέλουμε να κάνουμε μεταταξη σε άλλες υπηρεσίες και είναι πολύ θετικό. Προφανώς το γραφείο προσωπικού του Δήμου που ανήκω είναι πέρα για πέρα. Μέσα σε πόσο καιρό έγινε η μετάταξή σου από την στιγμή που τελείωσε η επεξεργασία των αιτήσεων του κύκλου σου θυμάσαι? Η μάλλον, σε πόσες μέρες περίπου είχες απάντηση από την συνέντευξη ότι σε δέχτηκαν? Θυμάσαι?


Η αίτηση μου στην ηλεκτρονική πλατφόρμα της κινητικότητας έγινε Δεκέμβριο του 2017.
Πέρασα Συνέντευξη αρχές Μαϊου , και μου έστειλαν e-mail ότι επιλέχθηκα μετά από 1 εβδομάδα.

spiderman
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Δευ Δεκ 01, 2008 4:44 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό spiderman » Τετ Αύγ 01, 2018 1:41 pm

gmak72 έγραψε:
panosgks έγραψε:Gmak72 τότε αυτό είναι προς το συμφέρον όλων αυτών των οποίων θέλουμε να κάνουμε μεταταξη σε άλλες υπηρεσίες και είναι πολύ θετικό. Προφανώς το γραφείο προσωπικού του Δήμου που ανήκω είναι πέρα για πέρα. Μέσα σε πόσο καιρό έγινε η μετάταξή σου από την στιγμή που τελείωσε η επεξεργασία των αιτήσεων του κύκλου σου θυμάσαι? Η μάλλον, σε πόσες μέρες περίπου είχες απάντηση από την συνέντευξη ότι σε δέχτηκαν? Θυμάσαι?


Η αίτηση μου στην ηλεκτρονική πλατφόρμα της κινητικότητας έγινε Δεκέμβριο του 2017.
Πέρασα Συνέντευξη αρχές Μαϊου , και μου έστειλαν e-mail ότι επιλέχθηκα μετά από 1 εβδομάδα.


στην ΑΑΔΕ;

robot
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 24, 2007 4:55 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό robot » Τετ Αύγ 01, 2018 8:17 pm

Κάποιος που έχει περάσει από το στάδιο της συνέντευξης μπορεί να μας πει τι είδους ερωτήσεις κάνουν;
Δεν ξέρω κατά ποσο αξιοκρατική είναι αυτή η μέθοδος..

ioanna25210
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 7:50 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό ioanna25210 » Παρ Αύγ 03, 2018 2:26 pm

σε πόσο χρονικό διάστημα ολοκληρώνεται η διαδικασία;

despmar
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Αύγ 01, 2018 3:01 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό despmar » Παρ Αύγ 03, 2018 6:20 pm

Έχω κάνει αίτηση για αποσπαση σε ααδε τον Νοεμβριο του 2017 και ακόμη τίποτα. Ούτε μέηλ, ούτε βιογραφικό μου ξαναζήτησαν. Η αναμονή τόσο καιρό είναι δύσκολη, ειδικά λόγω μεγάλων οικονομικών δυσκολιών (η απόσπαση θα με φέρει στον τόπο συμφερόντων μου). Έχετε κάποια νέα;

spiderman
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Δευ Δεκ 01, 2008 4:44 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό spiderman » Παρ Αύγ 03, 2018 9:02 pm

despmar έγραψε:Έχω κάνει αίτηση για αποσπαση σε ααδε τον Νοεμβριο του 2017 και ακόμη τίποτα. Ούτε μέηλ, ούτε βιογραφικό μου ξαναζήτησαν. Η αναμονή τόσο καιρό είναι δύσκολη, ειδικά λόγω μεγάλων οικονομικών δυσκολιών (η απόσπαση θα με φέρει στον τόπο συμφερόντων μου). Έχετε κάποια νέα;


μήπως έγιναν οι επιλογές και ειδοποιήθηκαν μόνο οι επιτυχόντες;

panosgks
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 89
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2018 8:57 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό panosgks » Σάβ Αύγ 04, 2018 12:10 am

ειδοποιουνται για μονο οι 3 επικρατεστεροι για την κάθε θέση βάση του νόμου

despmar
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Αύγ 01, 2018 3:01 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό despmar » Σάβ Αύγ 04, 2018 4:38 pm

spiderman δεν ξέρω αν η ερώτησή σου είναι ρητορική :) , αλλά πάντως θεωρώ ότι είμαι μέσα στους επικρατέστερους, λόγω τυπικών προσόντων. Έχετε ακούσει να έχουν ειδοποιηθεί για απόσπαση από την ααδε;

panosgks
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 89
Εγγραφή: Τετ Ιουν 13, 2018 8:57 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό panosgks » Τετ Αύγ 08, 2018 12:07 pm

Έχουνε καλέσει για συνεντεύξεις και έπρεπε να απαντήσουν αν παρευρεθούν στην συνέντευξη η όχι, μέχρι 06/08 ημέρα Δευτέρα

despmar
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Αύγ 01, 2018 3:01 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό despmar » Τετ Αύγ 08, 2018 5:40 pm

Ευχαριστω πολυ για την ενημερωση. δυστυχως δεν την πηρα την αποσπαση. παρ' όλα τα "παλιοχαρτα" (μεταπτυχιακα, ξενες γλωσσες, η/υ) άλλοι υποψηφιοι ειχαν πιο συναφη πτυχια. κριμα. ευχομαι καλη επιτυχια στους υπολοιπους!

spiderman
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Δευ Δεκ 01, 2008 4:44 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό spiderman » Τετ Αύγ 08, 2018 11:05 pm

panosgks έγραψε:Έχουνε καλέσει για συνεντεύξεις και έπρεπε να απαντήσουν αν παρευρεθούν στην συνέντευξη η όχι, μέχρι 06/08 ημέρα Δευτέρα


από ποιά υπηρεσία;


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες