ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
anastasia12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 28, 2009 12:14 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό anastasia12 » Δευ Ιουν 01, 2020 10:20 am

nutrialex έγραψε:
anastasia12 έγραψε:Καλημέρα,
ξέρετε πόσες μέρες κάνει να δημοσιευτεί το φεκ? Είμαι ΕΤ απο 15/5 πότε να περιμένω?
Ευχαριστώ

Το αργότερο μέχρι την άλλη Παρασκευή 4 Ιουνίου.
Συγχαρητήρια!


Δημοσιεύτηκε,
ευχαριστώ πολύ

Keira
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 19, 2019 8:40 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό Keira » Δευ Ιουν 01, 2020 10:55 am

anastasia12 έγραψε:
nutrialex έγραψε:
anastasia12 έγραψε:Καλημέρα,
ξέρετε πόσες μέρες κάνει να δημοσιευτεί το φεκ? Είμαι ΕΤ απο 15/5 πότε να περιμένω?
Ευχαριστώ

Το αργότερο μέχρι την άλλη Παρασκευή 4 Ιουνίου.
Συγχαρητήρια!


Δημοσιεύτηκε,
ευχαριστώ πολύ


Συγχαρητήρια !!!!

krikstef
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Δεκ 04, 2019 5:46 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό krikstef » Τρί Ιουν 02, 2020 2:04 pm

οι υπάλληλοι του Υπουργείου Υγείας ακόμη εξαιρούμαστε από τον Α΄κύκλο κινητικότητας του 2019; Έχω κάνει αίτηση , ζητάει ο φορέας υποδοχής τα πιστοποιητικά από τον φορέα μου και το Γραφείο Προσωπικού μου λέει ότι εξαιρούμαστε όχι μόνο από αυτό τον κύκλο αλλά γενικώς από παντού . Από ότι έχω καταλάβει δεν ερμηνεύουν κάτι σωστά είτε από άγνοια είτε από σκοπιμότητα.Υπάρχει κάτι που μπορώ να επικαλεστώ;

zisis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ Φεβ 07, 2020 9:33 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό zisis » Τρί Ιουν 02, 2020 10:02 pm

Τελικά τέλος Μαΐου έληξαν οι προθεσμίες για όλες τις εκκρεμείς αιτήσεις κινητικοτητας;
Εγώ έκανα αίτηση στον β κύκλο έφτασε προτού το φεκ με έγκριση από περιφερειάρχη και έγκριση αλλαγής μισθοδοσίας αλλά στην πρόνοια σε θεραπευτήριο που εργάζομαι με πρόλαβε η διάταξη που θέλει την σύμφωνη γνώμη του υπουργού. Και μετά ΣΚΟΤΆΔΙ
ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΠΕΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό daredevil » Τετ Ιουν 03, 2020 12:57 pm

zisis έγραψε:Τελικά τέλος Μαΐου έληξαν οι προθεσμίες για όλες τις εκκρεμείς αιτήσεις κινητικοτητας;
Εγώ έκανα αίτηση στον β κύκλο έφτασε προτού το φεκ με έγκριση από περιφερειάρχη και έγκριση αλλαγής μισθοδοσίας αλλά στην πρόνοια σε θεραπευτήριο που εργάζομαι με πρόλαβε η διάταξη που θέλει την σύμφωνη γνώμη του υπουργού. Και μετά ΣΚΟΤΆΔΙ
ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΠΕΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ

ανάλυση δεν καταλαβαίνω

zisis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ Φεβ 07, 2020 9:33 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό zisis » Τετ Ιουν 03, 2020 2:02 pm

Τέλος Μαϊου οι εκκρεμείς αιτήσεις αυτές που δεν έχουν πάει για ΦΕΚ καταργούνται, τέλος?
Έτσι άκουσα ,αλλά λόγω covid 19 μήπως δεν ισχύει και πάρει παράταση η χρονική διάρκεια;

tyra
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Παρ Μαρ 16, 2018 8:44 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό tyra » Τετ Ιουν 03, 2020 3:57 pm

MORNOS και εμένα εκεί είχε μείνει η διαδικασία. Είχαν ζητήσει τον υπηρεσιακό μου φάκελο και μετά σιωπή και σκότος. Δεν το πολυέψαξα και εγώ τότε γιατί είχα κάνει και με τον κύκλο του 2019 που με βόλευαν καλύτερα οι υπηρεσίες. Τελικά όμως στο παρά πέντε φάγαμε ήττα λόγω ποσόστωσης 65% και έτσι θυμήθηκα και αυτήν την θέση του 2018. Ακόμη και αν δεν έστειλε ο φορέας σου τα στοιχεία σου, δεν μπορούσαν να πάρουν ένα τηλ ή στον φορέα σου ή σε εσένα και να σου πουν το και το, στείλτε τα? Είμαι δημόσιος υπάλληλος αλλά ορισμένες φορές δεν μπορώ να καταλάβω ειλικρινά την νοοτροπία που επικρατεί..

KIRIMIHA
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Ιαν 14, 2020 6:13 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό KIRIMIHA » Σάβ Ιαν 09, 2021 2:56 pm

Καλησπερα παιδια,

Ερωτηση: Εάν ένας υπάλληλος που εχει αιτηθεί για να μπει στην κινητικότητα, αλλάξει γνώμη και ενώ έχει έγκριση απο τον φορέα που υπηρετεί και θεωρητικά και απο τον φορέα υποδοχής, μπορει σε καποιο στάδιο της μετάταξης να μην την αποδεχθεί (να την σταματήσει αυτός ή ο φορέας προέλευσης με κάποια ενέργεια);

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό daredevil » Σάβ Ιαν 09, 2021 3:55 pm

Ο φορέας για λόγους νομιμότητας και εσύ σε 10 μέρες από την επιλογή. Εντός 10 ημερών

KIRIMIHA
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Ιαν 14, 2020 6:13 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό KIRIMIHA » Σάβ Ιαν 09, 2021 4:47 pm

daredevil έγραψε:Ο φορέας για λόγους νομιμότητας και εσύ σε 10 μέρες από την επιλογή. Εντός 10 ημερών


Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Σε 10 μερες απο την επιλογή που θα μου κάνει καποιος απο τους φορεις που ειχα επιλεξει στην αίτησή μου; Αν ναι με ποιον τρόπο αρνούμαι την μετάταξη; μέσω της εφαρμογής στην σελιδα της κινητικότητας;

paili
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Παρ Δεκ 14, 2018 1:12 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό paili » Κυρ Ιαν 10, 2021 12:02 pm

KIRIMIHA έγραψε:
daredevil έγραψε:Ο φορέας για λόγους νομιμότητας και εσύ σε 10 μέρες από την επιλογή. Εντός 10 ημερών


Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Σε 10 μερες απο την επιλογή που θα μου κάνει καποιος απο τους φορεις που ειχα επιλεξει στην αίτησή μου; Αν ναι με ποιον τρόπο αρνούμαι την μετάταξη; μέσω της εφαρμογής στην σελιδα της κινητικότητας;

Η με έγγραφο η με mail

KIRIMIHA
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Ιαν 14, 2020 6:13 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό KIRIMIHA » Κυρ Ιαν 10, 2021 1:57 pm

paili έγραψε:
KIRIMIHA έγραψε:
daredevil έγραψε:Ο φορέας για λόγους νομιμότητας και εσύ σε 10 μέρες από την επιλογή. Εντός 10 ημερών


Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Σε 10 μερες απο την επιλογή που θα μου κάνει καποιος απο τους φορεις που ειχα επιλεξει στην αίτησή μου; Αν ναι με ποιον τρόπο αρνούμαι την μετάταξη; μέσω της εφαρμογής στην σελιδα της κινητικότητας;

Η με έγγραφο η με mail


Και παλι ευχαριστώ για την βοήθεια, κατι τελευταιό για να κλείσω με αυτό το θέμα, η προθεσμία αυτή αναφέρεται σε κάποια διάταξη ή είναι κάτι που είθισται να συμβαίνει σε περιπτώσεις μετάταξης;

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό daredevil » Κυρ Ιαν 10, 2021 7:49 pm

tyra έγραψε:MORNOS και εμένα εκεί είχε μείνει η διαδικασία. Είχαν ζητήσει τον υπηρεσιακό μου φάκελο και μετά σιωπή και σκότος. Δεν το πολυέψαξα και εγώ τότε γιατί είχα κάνει και με τον κύκλο του 2019 που με βόλευαν καλύτερα οι υπηρεσίες. Τελικά όμως στο παρά πέντε φάγαμε ήττα λόγω ποσόστωσης 65% και έτσι θυμήθηκα και αυτήν την θέση του 2018. Ακόμη και αν δεν έστειλε ο φορέας σου τα στοιχεία σου, δεν μπορούσαν να πάρουν ένα τηλ ή στον φορέα σου ή σε εσένα και να σου πουν το και το, στείλτε τα? Είμαι δημόσιος υπάλληλος αλλά ορισμένες φορές δεν μπορώ να καταλάβω ειλικρινά την νοοτροπία που επικρατεί..

να σε καλά . με 'κανες και γέλασα.. σιωπή και σκότος .. έγραψες ..
και να ξέρετε και . πολλοί φέρεις προσέλευσης αργούν και χρονοτριβούν να στείλουν τα χαρτικά . μπας και πάρουν άλλο, ή αλλάξει διάταξη νομού να τους φύγετε.

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό daredevil » Πέμ Ιαν 14, 2021 10:26 pm

Ο νέος υπες που ήταν λεει στο αγροτική ανάπτυξη ς, θέλει λέει να δίνει δικαίωμα στους δημάρχους να δίνουν έγκριση να φεύγει κάποιος. Και να πηγαίνει απο. Σε δήμο.
Άρα έχουμε και λέμε . Αποκεντρωμένες εκτός. Νοσοκομείο εκτός. Δήμοι Λέσβο Χίου Σάμου διαποντιων νήσων εκτός.
Δήμοι σιγά σιγά μόνο σε δήμο να πηγαίνεις. Άρα δύσκολα θα αλλάζεις . Δηλαδή ετυχε να διοριστεις σε δήμο, δεν φεύγεις. Ετυχε σε νοσοκομείο υγείας , δεν φεύγεις.
Σιγά σιγά θα σταματήσει αυτό . Όπου διορίζεσαι από εκεί θα συνταξιοδοτήσεις.
Άλλη μια καλή χρονιά ξεκινά..

paili
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Παρ Δεκ 14, 2018 1:12 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό paili » Παρ Ιαν 15, 2021 8:22 pm

daredevil έγραψε:Ο νέος υπες που ήταν λεει στο αγροτική ανάπτυξη ς, θέλει λέει να δίνει δικαίωμα στους δημάρχους να δίνουν έγκριση να φεύγει κάποιος. Και να πηγαίνει απο. Σε δήμο.
Άρα έχουμε και λέμε . Αποκεντρωμένες εκτός. Νοσοκομείο εκτός. Δήμοι Λέσβο Χίου Σάμου διαποντιων νήσων εκτός.
Δήμοι σιγά σιγά μόνο σε δήμο να πηγαίνεις. Άρα δύσκολα θα αλλάζεις . Δηλαδή ετυχε να διοριστεις σε δήμο, δεν φεύγεις. Ετυχε σε νοσοκομείο υγείας , δεν φεύγεις.
Σιγά σιγά θα σταματήσει αυτό . Όπου διορίζεσαι από εκεί θα συνταξιοδοτήσεις.
Άλλη μια καλή χρονιά ξεκινά..

Οποιος πρόλαβε πρόλαβε και εφυγε.. καλοί ηταν οι πρώτοι 3 κύκλοι.. απο τον τέταρτο(αλλαγή κυβερνησης) και μετα το δυσκόλεψαν παρα πολυ..


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες