ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
johntram
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τρί Φεβ 26, 2019 1:35 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό johntram » Πέμ Δεκ 30, 2021 10:19 am

δημομπατσακια έγραψε:Αφού έχεις έγκριση σημαίνει ότι πληρούνται οι προϋποθέσεις και προχωράει κανονικά οι αίτηση.

Το πεδίο απόρριψης είναι σωστά και φυσιολογικά κενό.

Στο επόμενο πεδίο με τις παρατηρήσεις γράφει η υπηρεσία σου το συγκεκριμένο δακρύβρεχτο κατεβατό προκειμένου να ζητήσει από τους φορείς να μην σε επιλέξουν. Οι φορείς υποδοχής κάνουν ότι θέλουν δεν δεσμεύονται από αυτό. Δεν έχεις φάει κανένα άκυρο απλά πρόσεχε να μην φάει το παραμύθι ο φορέας υποδοχής και παραβλέψει την αίτησή σου για να μην φέρει στερήσει την υπηρεσία σου από ένα άτομο και καλά.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.Αναμένω το φορέα υποδοχής τώρα.Καλή χρονιά!!!

δημομπατσακια
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τρί Οκτ 23, 2007 2:00 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό δημομπατσακια » Τετ Ιαν 05, 2022 8:10 am

sotinela έγραψε:
δημομπατσακια έγραψε:Αφού δεν είσαι μηχανικός δεν απαιτείται η σύμφωνη γνώμη του δημαρχου.

Απαιτείται απλά να διατυπώσει τη γνώμη του είτε θετική είτε αρνητική. Αν έχεις έγκριση (βάσει ποσοστού πληρότητας κτλ) και με αρνητική γνώμη του δημάρχου προχωράς κανονικά...

Απλά οι δήμαρχοι βάζουν αρνητική γνώμη για να αποθαρρύνουν τους φορείς υποδοχής και να κρατήσουν τους υπαλλήλους.


Ευχαριστώ πολύ. Θα μπορούσες να με ενημερώσεις για το 65% ποσοστό πληρότητας; Αφορά μόνο τον ίδιο κλάδο; δηλαδή αν προβλέπονται 5 θέσεις τε λογιστικού στο δήμο που είμαι επί αυτών των 5 θέσεων θα εξεταστεί αν καλύπτεται το 65% για να μπορέσω να φύγω;


Δε γνωρίζω πως γίνεται ο υπολογισμός ακριβώς μη σε πάρω στο λαιμό μου (πχ αν υπάρχουν θέσεις ΤΕ Διοικητικού μετράνε και αυτές ή μόνο οι ΤΕ Διοικητικού Οικονομικού όπως είσαι εσύ;).

Νομίζω ότι έτσι όπως το λες μετράνε οι θέσεις, αλλά με επιφύλαξη.

Να ξέρεις, αφού είσαι σε δήμο, ότι υπάρχει πάντα η σοβαρή πιθανότητα "μαγειρέματος" και μπορεί να χρειαστείς εργατολόγο να σε βοηθήσει.

zapata
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Ιουν 02, 2021 9:59 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό zapata » Παρ Ιαν 07, 2022 10:35 pm

Ξέρει κανείς μήπως πότε είναι η καταληκτικη ημερομηνία της κινητικότητας?

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό daredevil » Σάβ Ιαν 08, 2022 9:12 am

zapata έγραψε:Ξέρει κανείς μήπως πότε είναι η καταληκτικη ημερομηνία της κινητικότητας?

Τι εννοείς; Ημερομηνία αιτήσεων ; Ημερομηνία εξέτασης της αίτησης;

zapata
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Ιουν 02, 2021 9:59 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό zapata » Δευ Ιαν 10, 2022 11:22 am

Εννοώ ποια είναι η ημερομηνία που τελειώνει αυτός ο κύκλος κινητικότητας

babar2513
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 19, 2021 10:39 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό babar2513 » Τρί Ιαν 11, 2022 2:50 pm

δημομπατσακια έγραψε:
sotinela έγραψε:
δημομπατσακια έγραψε:Αφού δεν είσαι μηχανικός δεν απαιτείται η σύμφωνη γνώμη του δημαρχου.

Απαιτείται απλά να διατυπώσει τη γνώμη του είτε θετική είτε αρνητική. Αν έχεις έγκριση (βάσει ποσοστού πληρότητας κτλ) και με αρνητική γνώμη του δημάρχου προχωράς κανονικά...

Απλά οι δήμαρχοι βάζουν αρνητική γνώμη για να αποθαρρύνουν τους φορείς υποδοχής και να κρατήσουν τους υπαλλήλους.


Ευχαριστώ πολύ. Θα μπορούσες να με ενημερώσεις για το 65% ποσοστό πληρότητας; Αφορά μόνο τον ίδιο κλάδο; δηλαδή αν προβλέπονται 5 θέσεις τε λογιστικού στο δήμο που είμαι επί αυτών των 5 θέσεων θα εξεταστεί αν καλύπτεται το 65% για να μπορέσω να φύγω;


Δε γνωρίζω πως γίνεται ο υπολογισμός ακριβώς μη σε πάρω στο λαιμό μου (πχ αν υπάρχουν θέσεις ΤΕ Διοικητικού μετράνε και αυτές ή μόνο οι ΤΕ Διοικητικού Οικονομικού όπως είσαι εσύ;).

Νομίζω ότι έτσι όπως το λες μετράνε οι θέσεις, αλλά με επιφύλαξη.

Να ξέρεις, αφού είσαι σε δήμο, ότι υπάρχει πάντα η σοβαρή πιθανότητα "μαγειρέματος" και μπορεί να χρειαστείς εργατολόγο να σε βοηθήσει.




Το ότι γράφει ο καθένας ότι νομίζει (για να το πω ευγενικά) αφήνοντας εντυπώσεις και χωρίς να λέει κάτι , μήπως θα ήταν καλύτερα να λείπει? Στα περί μαγειρέματος αναφέρομαι,,,,
Αν θες να πείς κάτι πες το και με στοιχεία, αν όχι άστο ,,,

δημομπατσακια
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τρί Οκτ 23, 2007 2:00 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό δημομπατσακια » Τετ Ιαν 12, 2022 8:33 am

babar2513 έγραψε:
δημομπατσακια έγραψε:
sotinela έγραψε:

Να ξέρεις, αφού είσαι σε δήμο, ότι υπάρχει πάντα η σοβαρή πιθανότητα "μαγειρέματος" και μπορεί να χρειαστείς εργατολόγο να σε βοηθήσει.




Το ότι γράφει ο καθένας ότι νομίζει (για να το πω ευγενικά) αφήνοντας εντυπώσεις και χωρίς να λέει κάτι , μήπως θα ήταν καλύτερα να λείπει? Στα περί μαγειρέματος αναφέρομαι,,,,
Αν θες να πείς κάτι πες το και με στοιχεία, αν όχι άστο ,,,


Κατ' αρχάς να ξέρεις ότι και εσύ μόλις έγραψες "ότι νομίζεις" (για να στο πω και εγώ το ίδιο "ευγενικά").

Τα στοιχεία τα έχω καταθέσει στον υπηρεσιακό και δικαιώθηκα (και πήρα αναδρομικά) στη μετάταξή μου γιατί αν περίμενα από το γραφείο προσωπικού ακόμα δεν θα είχε ολοκληρωθεί η υπόθεση μου την οποία κράτησαν δύο χρόνια. Ενδεικτικά, δες και στις προηγούμενες σελίδες την "ερμηνεία" που έδωσαν στον iliasz750 για τον μισθό του μετά την μετάταξη.

Σε κανένα forum δεν καταθέτει κανείς στοιχεία, δεν είναι δικαστήριο, ούτε εισαγγελία.

Επίσης, η ΚΕΔΕ έχει εκφράσει επανειλημμένα την αντίθεση της στο συγκεκριμένο καθεστώς και προφανώς έχουν κίνητρο να προσπαθούν να αποφύγουν τις αποχωρήσεις προσωπικού με κάθε δυνατό τρόπο.

Η άποψη μου είναι ότι πρέπει η κοπέλα που ρώτησε, πρέπει να μην βασίζεται αποκλειστικά στους ισχυρισμούς των γραφείων προσωπικού (γιατί και αυτοί πιέζονται από αιρετούς). Απλά.

Αν εσύ έχεις καλύτερη εμπειρία μπορείς να της προτείνεις να αφήσει τον υπολογισμό του ποσοστού στους αρμόδιους. Δε θα σου ζητήσει κανείς στοιχεία, συζήτηση κάνουμε.

babar2513
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 19, 2021 10:39 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό babar2513 » Τετ Ιαν 12, 2022 11:21 am

δημομπατσακια έγραψε:
babar2513 έγραψε:
δημομπατσακια έγραψε:
Κατ' αρχάς να ξέρεις ότι και εσύ μόλις έγραψες "ότι νομίζεις" (για να στο πω και εγώ το ίδιο "ευγενικά").

Τα στοιχεία τα έχω καταθέσει στον υπηρεσιακό και δικαιώθηκα (και πήρα αναδρομικά) στη μετάταξή μου γιατί αν περίμενα από το γραφείο προσωπικού ακόμα δεν θα είχε ολοκληρωθεί η υπόθεση μου την οποία κράτησαν δύο χρόνια. Ενδεικτικά, δες και στις προηγούμενες σελίδες την "ερμηνεία" που έδωσαν στον iliasz750 για τον μισθό του μετά την μετάταξη.

Σε κανένα forum δεν καταθέτει κανείς στοιχεία, δεν είναι δικαστήριο, ούτε εισαγγελία.

Επίσης, η ΚΕΔΕ έχει εκφράσει επανειλημμένα την αντίθεση της στο συγκεκριμένο καθεστώς και προφανώς έχουν κίνητρο να προσπαθούν να αποφύγουν τις αποχωρήσεις προσωπικού με κάθε δυνατό τρόπο.

Η άποψη μου είναι ότι πρέπει η κοπέλα που ρώτησε, πρέπει να μην βασίζεται αποκλειστικά στους ισχυρισμούς των γραφείων προσωπικού (γιατί και αυτοί πιέζονται από αιρετούς). Απλά.

Αν εσύ έχεις καλύτερη εμπειρία μπορείς να της προτείνεις να αφήσει τον υπολογισμό του ποσοστού στους αρμόδιους. Δε θα σου ζητήσει κανείς στοιχεία, συζήτηση κάνουμε.



Αγαπητέ συνάδερφε ούτε αντιπαράθεση έχω διάθεση να κάνω, ούτε αμφισβητώ αυτό που λες ούτε και θα ασχοληθώ παραπάνω,,,
Απλά το να μιλάμε για μαγειρέματα και δικηγόρους κάνοντας κανόνα την προσωπική μας εμπειρία (την οποία, και καλώς κάνεις, δεν αναφέρουμε καν) δημιουργεί εντυπώσεις και ενδεχομένως κάποιους τους επηρεάζει είτε θετικά είτε αρνητικά,,,,
Δηλαδή λέγοντας στην κοπέλα "βρες Δικηγόρο" χωρίς να έχεις καμία εικόνα πιστεύεις ότι την βοήθησες?
Επίσης εγώ δεν έγραψα "ότι νομίζω" γιατί δεν έγραψα τίποτα παραπάνω από το μην πυροβολείτε αμέσως,,,,,,,

δημομπατσακια
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τρί Οκτ 23, 2007 2:00 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό δημομπατσακια » Τετ Ιαν 12, 2022 1:03 pm

babar2513 έγραψε:
δημομπατσακια έγραψε:
babar2513 έγραψε:



Αγαπητέ συνάδερφε ούτε αντιπαράθεση έχω διάθεση να κάνω, ούτε αμφισβητώ αυτό που λες ούτε και θα ασχοληθώ παραπάνω,,,
Απλά το να μιλάμε για μαγειρέματα και δικηγόρους κάνοντας κανόνα την προσωπική μας εμπειρία (την οποία, και καλώς κάνεις, δεν αναφέρουμε καν) δημιουργεί εντυπώσεις και ενδεχομένως κάποιους τους επηρεάζει είτε θετικά είτε αρνητικά,,,,
Δηλαδή λέγοντας στην κοπέλα "βρες Δικηγόρο" χωρίς να έχεις καμία εικόνα πιστεύεις ότι την βοήθησες?
Επίσης εγώ δεν έγραψα "ότι νομίζω" γιατί δεν έγραψα τίποτα παραπάνω από το μην πυροβολείτε αμέσως,,,,,,,


Δυστυχώς το νομικό πλαίσιο είναι δυσνόητο και σηκώνει παρερμηνείες. Αν σε ξένισε η λέξη μαγειρέματα ΟΚ δεκτό, το ακούω.
Ασφαλώς η δική μου περίπτωση δεν είναι ο κανόνας (ούτε ισχυρίστηκα ποτέ κάτι τέτοιο). Γι αυτό συζητάμε εδώ. Καθένας αναφέρει την εμπειρία του.

Η αναφορά πάλι σε εντυπώσεις πραγματικά δεν καταλαβαίνω που αποσκοπεί αφού όλοι γράφουν ανώνυμα. Τι εντύπωση να δημιουργήσω και για ποιον;

Δεν έγραψα ποτέ σε κανέναν "βρες δικηγόρο". Αν λέω ΑΝ απορριφθεί η αίτηση λόγω ποσοστού τότε ΜΠΟΡΕΙ έγραψα να χρειαστεί ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ εργατολόγου για να αποκλειστεί η πιθανότητα λάθους. Ναι πιστεύω ότι βοήθησα γιατί όπως εγώ καθυστέρησα να συμβουλευτώ δικηγόρο έχασα 2 χρόνια έτσι μπορεί και αυτή να χάσει την πιθανότητα να μεταταχθεί. Τι εικόνα χρειάζεται να έχω; Είπε ότι είναι υπάλληλος ΟΤΑ (όχι μηχανικός) και θέλει να μεταταχθεί μέσω κινητικότητας. Επί αυτού συζητάμε. Δεν πυροβόλησα ποτέ κανέναν συνάδελφε.

Anyway καλή χρονιά.

nikos001
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 28, 2017 3:10 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό nikos001 » Τετ Ιαν 12, 2022 3:56 pm

Στην προηγούμενη κινητικότητα επιλέχτηκα από το Υπουργείο Εσωτερικών, το υπουργείο που εχει την ευθύνη της κινητικότητας........
Ξέρω πολύ καλά ότι πληρω τις προϋποθέσεις του 65%,..... απο τον φορέα μου απαντούν μονιμος με ένα αόριστο "Δεν πληρούνται οι προϋποθέσεις......"
Πήρα το Υπουργείο εσωτερικών που με δέχτηκαν σαν φορέας υποδοχής, και τους είπα να ζητήσουν συγκεκριμένα στοιχεία για το 65% από τον φορέα μου.... Η απάντηση τους; "Εμείς δεν μπαίνουμε στην λογική να ζητάμε συγκεκριμένα στοιχεία για το αν πληρούνται οι προϋποθέσεις. Βασιζόμαστε σε αυτό που μας λένε......"
Πήγα και σε δικηγόρο δεν μπορεί να κάνει τίποτα μου είπε.

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό daredevil » Τετ Ιαν 12, 2022 10:02 pm

nikos001 έγραψε:Στην προηγούμενη κινητικότητα επιλέχτηκα από το Υπουργείο Εσωτερικών, το υπουργείο που εχει την ευθύνη της κινητικότητας........
Ξέρω πολύ καλά ότι πληρω τις προϋποθέσεις του 65%,..... απο τον φορέα μου απαντούν μονιμος με ένα αόριστο "Δεν πληρούνται οι προϋποθέσεις......"
Πήρα το Υπουργείο εσωτερικών που με δέχτηκαν σαν φορέας υποδοχής, και τους είπα να ζητήσουν συγκεκριμένα στοιχεία για το 65% από τον φορέα μου.... Η απάντηση τους; "Εμείς δεν μπαίνουμε στην λογική να ζητάμε συγκεκριμένα στοιχεία για το αν πληρούνται οι προϋποθέσεις. Βασιζόμαστε σε αυτό που μας λένε......"
Πήγα και σε δικηγόρο δεν μπορεί να κάνει τίποτα μου είπε.
Άλλαξε πρώτον δικηγόρο και δεύτερον διάβασε τις εγκυκλίους όλες και το νόμο γιατί ρε φίλε τι σου λένε ποιος φορέας είσαι

daimonio_c
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 15, 2009 5:56 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό daimonio_c » Πέμ Ιαν 13, 2022 12:29 pm

Καλησπερα,

Ξερει κανείς πότε θα ξεκινησει ο Α κυκλος κινητικοτητας για το 2022?

nikos001
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 28, 2017 3:10 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό nikos001 » Πέμ Ιαν 13, 2022 5:28 pm

daredevil έγραψε:
nikos001 έγραψε:Στην προηγούμενη κινητικότητα επιλέχτηκα από το Υπουργείο Εσωτερικών, το υπουργείο που εχει την ευθύνη της κινητικότητας........
Ξέρω πολύ καλά ότι πληρω τις προϋποθέσεις του 65%,..... απο τον φορέα μου απαντούν μονιμος με ένα αόριστο "Δεν πληρούνται οι προϋποθέσεις......"
Πήρα το Υπουργείο εσωτερικών που με δέχτηκαν σαν φορέας υποδοχής, και τους είπα να ζητήσουν συγκεκριμένα στοιχεία για το 65% από τον φορέα μου.... Η απάντηση τους; "Εμείς δεν μπαίνουμε στην λογική να ζητάμε συγκεκριμένα στοιχεία για το αν πληρούνται οι προϋποθέσεις. Βασιζόμαστε σε αυτό που μας λένε......"
Πήγα και σε δικηγόρο δεν μπορεί να κάνει τίποτα μου είπε.
Άλλαξε πρώτον δικηγόρο και δεύτερον διάβασε τις εγκυκλίους όλες και το νόμο γιατί ρε φίλε τι σου λένε ποιος φορέας είσαι


Ό δικηγόρος έχει ασχοληθεί με πολλές μετατάξεις, μπορούμε να κάνουμε αγωγή αλλά θα είναι μου είπε πολύ χρονοβόρο και όταν έρθει η ώρα να παρουσιάσουν τα στοιχεία του 65% δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι ότι θα είναι τα πραγματικά..... Δηλαδή με αποθαρρυνε από το να κάνουμε κάτι νομικα.

Το χειρότερο όμως είναι ότι δεν ασχολείται καν ούτε το Υπουργείο Εσωτερικων, και δεν ζητάει συγκεκριμένα στοιχεία...... Τους είπα "Γι αυτό σας απαντούν μονίμως ότι" δεν πληρούνται οι προϋποθέσεις του 65%' αφού δεν ελέγχετε τα στοιχεία ....." και δεν μου απάντησαν τίποτα....
Ο φορέας μου είναι η Ο.ΣΥ

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό daredevil » Πέμ Ιαν 13, 2022 7:52 pm

Μέσα στο apografi.gov.gr υπάρχετε; Και κατά δεύτερον αν διαβάσεις όλες τις εγκυκλίους θα δεις κάποια στιγμή που λέει για τον υπολογισμό του 65% της μοναδικότητας του κλάδου και την αιτιολογία της απόρριψης στην αιτιολογία απόρριψης λέει ότι πρέπει να λένε αναλυτικά γιατί δεν πληρούνται οι προϋποθέσεις ώστε να γνωρίζει ο υπάλληλος για ποιο λόγο κόβεται. Και το ξαναλέω όταν αναγράφουν ότι δεν πληρούνται οι προϋποθέσεις υπάρχει ένα πεδίο που λέει για ποιο λόγο παράδειγμα είσαι κάτω από το 65% λόγω του ότι λείπουν δύο υπάλληλοι σε άδεια ανατροφής τέκνου ή ένας σε άνευ αποδοχών κατάλαβες η εγκύκλιος είναι στο απογραφή μελέτησε τους και δεν θα χάσεις

elenip
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 23, 2017 7:48 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό elenip » Παρ Ιαν 14, 2022 8:59 am

daredevil έγραψε:Μέσα στο apografi.gov.gr υπάρχετε; Και κατά δεύτερον αν διαβάσεις όλες τις εγκυκλίους θα δεις κάποια στιγμή που λέει για τον υπολογισμό του 65% της μοναδικότητας του κλάδου και την αιτιολογία της απόρριψης στην αιτιολογία απόρριψης λέει ότι πρέπει να λένε αναλυτικά γιατί δεν πληρούνται οι προϋποθέσεις ώστε να γνωρίζει ο υπάλληλος για ποιο λόγο κόβεται. Και το ξαναλέω όταν αναγράφουν ότι δεν πληρούνται οι προϋποθέσεις υπάρχει ένα πεδίο που λέει για ποιο λόγο παράδειγμα είσαι κάτω από το 65% λόγω του ότι λείπουν δύο υπάλληλοι σε άδεια ανατροφής τέκνου ή ένας σε άνευ αποδοχών κατάλαβες η εγκύκλιος είναι στο απογραφή μελέτησε τους και δεν θα χάσεις


εγώ δεν υπάρχω στο apografi έχω προσωποπαγή θέση ΠΕ και ενώ υπάρχει κενή οργανική θέση ΠΕ δεν έχουν κάνει κινήσεις να την καλύψω για να μην καλύψω το 65% και φύγω


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες