ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
nikos001
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 28, 2017 3:10 pm

ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό nikos001 » Πέμ Δεκ 28, 2017 9:20 pm

Καλησπερα,στις θεσεις που υπαρχουν στο site για την κινητικοτητα υπαρχουν καποιες θεσεις που αναφερονται σαν "ΜOΝΙΜΟΙ ΥΠAΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣIΟΥ και ΙΔΙΩΤΙΚΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ ΑΟΡΙΣΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ

Εγω που ειμαι ΙΔΙΩΤΙΚΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ ΑΟΡΙΣΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ μπορω να κανω αιτηση για μεταταξη σε θεση που αναφερεται για "ΜOΝΙΜΟΙ ΥΠAΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣIΟΥ" η μονο σε ΙΔΙΩΤΙΚΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ ΑΟΡΙΣΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ?
Ευχαριστω

nikos001
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 28, 2017 3:10 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό nikos001 » Κυρ Ιαν 21, 2018 4:21 pm

Δεν γνωριζει κανεις?

straycat
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Ιαν 26, 2018 10:16 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό straycat » Σάβ Ιαν 27, 2018 3:53 pm

Όχι δε γίνεται

tsoubril
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 2:08 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό tsoubril » Πέμ Φεβ 01, 2018 9:46 am

Μπορείς φίλε. Διάβασε τον νόμο της κινητικότητας, το λέει ξεκάθαρα.
Νόμος 4440/2016, ΦΕΚ 224, Τεύχος Α, Άρθρο 2, Παράγραφος 5.
Γνώμη μου μην ακούς τι λέει ο καθένας μας, ψάξε μόνος σου πρώτα από όλα και διάβασε τι λέει ο νόμος για κάθε θέμα που σε αφορά.
Μου έχει τύχει να πάω σε υπηρεσία να ζητήσω κάτι, ο υπάλληλος να μην ξέρει τον νόμο και να μου λέει τα δικά του, και όταν του αναφέρω πως δεν έχει δίκιο βάσει του νόμου τάδε, να με κοιτάει σαν αστροναύτης.

sakis198
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Δευ Μάιος 08, 2017 10:08 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό sakis198 » Πέμ Φεβ 01, 2018 11:52 pm

tsoubril έγραψε:Μπορείς φίλε. Διάβασε τον νόμο της κινητικότητας, το λέει ξεκάθαρα.
Νόμος 4440/2016, ΦΕΚ 224, Τεύχος Α, Άρθρο 2, Παράγραφος 5.
Γνώμη μου μην ακούς τι λέει ο καθένας μας, ψάξε μόνος σου πρώτα από όλα και διάβασε τι λέει ο νόμος για κάθε θέμα που σε αφορά.
Μου έχει τύχει να πάω σε υπηρεσία να ζητήσω κάτι, ο υπάλληλος να μην ξέρει τον νόμο και να μου λέει τα δικά του, και όταν του αναφέρω πως δεν έχει δίκιο βάσει του νόμου τάδε, να με κοιτάει σαν αστροναύτης.



5. Στο πλαίσιο εφαρμογής του ΕΣΚ, οι προκηρυσσόμενες θέσεις καλύπτονται με ενιαίο τρόπο, ανεξαρτήτως εάν οι υπάλληλοι είναι μόνιμοι ή απασχολούμενοι με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου αορίστου χρόνου. Σε κάθε περίπτωση η μετάταξη διενεργείται με την ίδια σχέση εργασίας. Οι μετατασσόμενοι διατηρούν το ίδιο ασφαλιστικό και συνταξιοδοτικό καθεστώς, καθώς και τυχόν προσωπική διαφορά στις αποδοχές τους.

Αν εισαι ΙΔΑΧ παραμενεις ΙΔΑΧ , εν εισαι μονιμος παραμενεις μονιμος. Εγω ετσι το εκλαμβανω


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες