ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΕΝΤΟΣ ΠΑΡΑΜΕΘΟΡΙΟΥ ΠΡΙΝ 10ΕΤΙΑ

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
senekas
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: Τετ Ιαν 16, 2008 12:44 am

ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΕΝΤΟΣ ΠΑΡΑΜΕΘΟΡΙΟΥ ΠΡΙΝ 10ΕΤΙΑ

Δημοσίευσηαπό senekas » Δευ Νοέμ 24, 2008 1:11 pm

Παιδιά -κυρίως ΧΑΙ- ξέρετε αν μπορεί κανείς που έχει μεταταχθεί στην παραμεθόριο(δεν αναφέρομαι σε εμένα δυστυχώς...) και έχει το κώλυμα 10ετίας για μη απόσπαση, μετάταξη, μετάθεση αν μπορεί να μεταταχθεί σε άλλη υπηρεσία της παραμεθορίου πάλι και στην ίδια περιφέρεια;;
Έχετε ακούσει κάτι;;

ΕΥΗ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 11:08 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΕΝΤΟΣ ΠΑΡΑΜΕΘΟΡΙΟΥ ΠΡΙΝ 10ΕΤΙΑ

Δημοσίευσηαπό ΕΥΗ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ » Δευ Νοέμ 24, 2008 1:49 pm

senekas έγραψε:Παιδιά -κυρίως ΧΑΙ- ξέρετε αν μπορεί κανείς που έχει μεταταχθεί στην παραμεθόριο(δεν αναφέρομαι σε εμένα δυστυχώς...) και έχει το κώλυμα 10ετίας για μη απόσπαση, μετάταξη, μετάθεση αν μπορεί να μεταταχθεί σε άλλη υπηρεσία της παραμεθορίου πάλι και στην ίδια περιφέρεια;;
Έχετε ακούσει κάτι;;


Το θέμα είναι αν το κώλυμα της δεκαετίας θεσπίστηκε για την ενίσχυση της παραμεθορίου γενικά η για την ενίσχυση της συγκεκριμένης υπηρεσίας που υπηρετεί ο μετατασσόμενος. Ούτως ή άλλως όμως μπορεί να το επικαλεστεί η υπηρεσία του και να του την αρνηθεί.

Βέβαια δε σε βοηθάω, απλά σκέψεις κάνω....δεν έχω ακούσει κάτι συγκεκριμένο...

senekas
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: Τετ Ιαν 16, 2008 12:44 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΕΝΤΟΣ ΠΑΡΑΜΕΘΟΡΙΟΥ ΠΡΙΝ 10ΕΤΙΑ

Δημοσίευσηαπό senekas » Δευ Νοέμ 24, 2008 3:15 pm

ΕΥΗ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ έγραψε:
senekas έγραψε:Παιδιά -κυρίως ΧΑΙ- ξέρετε αν μπορεί κανείς που έχει μεταταχθεί στην παραμεθόριο(δεν αναφέρομαι σε εμένα δυστυχώς...) και έχει το κώλυμα 10ετίας για μη απόσπαση, μετάταξη, μετάθεση αν μπορεί να μεταταχθεί σε άλλη υπηρεσία της παραμεθορίου πάλι και στην ίδια περιφέρεια;;
Έχετε ακούσει κάτι;;


Το θέμα είναι αν το κώλυμα της δεκαετίας θεσπίστηκε για την ενίσχυση της παραμεθορίου γενικά η για την ενίσχυση της συγκεκριμένης υπηρεσίας που υπηρετεί ο μετατασσόμενος. Ούτως ή άλλως όμως μπορεί να το επικαλεστεί η υπηρεσία του και να του την αρνηθεί.

Βέβαια δε σε βοηθάω, απλά σκέψεις κάνω....δεν έχω ακούσει κάτι συγκεκριμένο...


Νομίζω ότι το τοποθετείς ορθά το ζήτημα. Θα πρέπει δηλαδή να δούμε αν στην εισηγητική έκθεση του νόμου αναφέρεται κάτι για τι θέμα αυτό. Έχει κανείς πρόσβαση σε Κώδικα Νομικού Βήματος να δούμε την έκθεση;;

filippos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Τρί Μάιος 22, 2007 4:03 pm

Δημοσίευσηαπό filippos » Δευ Νοέμ 24, 2008 3:46 pm

Για ριξτε μια ματιά εδω:
http://www.gspa.gr/%281511903905098214% ... =1&pID=255

ΕΥΗ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 11:08 am

Δημοσίευσηαπό ΕΥΗ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ » Τρί Νοέμ 25, 2008 9:49 am

filippos έγραψε:Για ριξτε μια ματιά εδω:
http://www.gspa.gr/%281511903905098214% ... =1&pID=255


΄Αρα δε γίνεται εφόσον υπάρχει το κώλυμα της δεκαετίας.

Σενέκα όχι δυστυχώς δεν έχω πρόσβαση, μόνο τις γνώσεις μου (τις οποίες θα τις ξεχάσω σε λίγο, προβλέπω)

senekas
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: Τετ Ιαν 16, 2008 12:44 am

Δημοσίευσηαπό senekas » Τρί Νοέμ 25, 2008 2:59 pm

Filippos ευχαριστώ πάρα πολύ, δεν την είχα υπόψη μου!
ΕΥΗ τι λες, το επίπεδό σου είναι και θα είναι υψηλό, δεν το συζητώ!

Αυτό με το κώλυμα πάντως με προβληματίζει γιατί έχω βρει κάποια ΦΕΚ με μετάθεση πριν τη δεκαετία, κάποιο είχε γίνει επερώτηση και στη Βουλή φέτος μάλιστα! Πιστεύω ότι υπάρχει κάποια διάταξη με την οποία ξεπερνούν το εμπόδιο-και με τεράστιο βύσμα βέβαια.
Και δεν αναφέρομαι σε απόσπαση σε γραφείο Βουλευτή

Η σκέψη μου είναι αφού με κάποιο τρόπο γίνεται μετάθεση και απόσπαση με τον ίδιο θα γίνεται και μετάταξη!

ΕΥΗ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 11:08 am

Δημοσίευσηαπό ΕΥΗ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ » Τετ Νοέμ 26, 2008 12:08 pm

senekas έγραψε:Filippos ευχαριστώ πάρα πολύ, δεν την είχα υπόψη μου!
ΕΥΗ τι λες, το επίπεδό σου είναι και θα είναι υψηλό, δεν το συζητώ!

Αυτό με το κώλυμα πάντως με προβληματίζει γιατί έχω βρει κάποια ΦΕΚ με μετάθεση πριν τη δεκαετία, κάποιο είχε γίνει επερώτηση και στη Βουλή φέτος μάλιστα! Πιστεύω ότι υπάρχει κάποια διάταξη με την οποία ξεπερνούν το εμπόδιο-και με τεράστιο βύσμα βέβαια.
Και δεν αναφέρομαι σε απόσπαση σε γραφείο Βουλευτή

Η σκέψη μου είναι αφού με κάποιο τρόπο γίνεται μετάθεση και απόσπαση με τον ίδιο θα γίνεται και μετάταξη!


Χωρίς να φανεί ότι ανταλλάσσουμε φιλοφρονήσεις, είσαι πολύτιμος για το φόρουμ. Και μη μασάς όταν σου γίνονται επιθέσεις από κάποιους. Δε φτάνει που τους ξεστραβώνεις, μιλάνε κι από πάνω...
΄Οσο για το θέμα της μετάταξης στην παραμεθόριο, ψάξτο και αν βρείς κάτι... ξέρεις εσύ....θα το μοιραστείς με όλους....(για να σε βρίζουν περισσότερο)
Ακόμα πχ και αν επικαλεστείς αναλογική εφαρμογή με τη μετάθεση (μπορείς να την επικαλεστείς αν δεν υπάρχει ειδικότερη ρύθμιση) και αν υπάρχει και η απαραίτητη καλή θέληση άνωθεν (βλέπε βύσμα) τότε μπορεί να γίνει κάτι.

senekas
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: Τετ Ιαν 16, 2008 12:44 am

Δημοσίευσηαπό senekas » Τετ Νοέμ 26, 2008 2:38 pm

ΕΥΗ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ έγραψε:
senekas έγραψε:Filippos ευχαριστώ πάρα πολύ, δεν την είχα υπόψη μου!
ΕΥΗ τι λες, το επίπεδό σου είναι και θα είναι υψηλό, δεν το συζητώ!

Αυτό με το κώλυμα πάντως με προβληματίζει γιατί έχω βρει κάποια ΦΕΚ με μετάθεση πριν τη δεκαετία, κάποιο είχε γίνει επερώτηση και στη Βουλή φέτος μάλιστα! Πιστεύω ότι υπάρχει κάποια διάταξη με την οποία ξεπερνούν το εμπόδιο-και με τεράστιο βύσμα βέβαια.
Και δεν αναφέρομαι σε απόσπαση σε γραφείο Βουλευτή

Η σκέψη μου είναι αφού με κάποιο τρόπο γίνεται μετάθεση και απόσπαση με τον ίδιο θα γίνεται και μετάταξη!


Χωρίς να φανεί ότι ανταλλάσσουμε φιλοφρονήσεις, είσαι πολύτιμος για το φόρουμ. Και μη μασάς όταν σου γίνονται επιθέσεις από κάποιους. Δε φτάνει που τους ξεστραβώνεις, μιλάνε κι από πάνω...
΄Οσο για το θέμα της μετάταξης στην παραμεθόριο, ψάξτο και αν βρείς κάτι... ξέρεις εσύ....θα το μοιραστείς με όλους....(για να σε βρίζουν περισσότερο)
Ακόμα πχ και αν επικαλεστείς αναλογική εφαρμογή με τη μετάθεση (μπορείς να την επικαλεστείς αν δεν υπάρχει ειδικότερη ρύθμιση) και αν υπάρχει και η απαραίτητη καλή θέληση άνωθεν (βλέπε βύσμα) τότε μπορεί να γίνει κάτι.


Ευχαριστώ για τη στήριξη ΕΥΗ :D :D εννοείται ότι τα αισθήματα είνα αμοιβαία!
Νομίζω ότι ό,τι έχει κανείς και η γνώση είναι κάτι που έχεις αλλά και ό,τι σκεφτεται πρέπει να το μοιράζεται
Μόλις εντοπίσω κάτι θα το αναρτήσω

XAI
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 843
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 02, 2008 6:50 pm

Δημοσίευσηαπό XAI » Πέμ Νοέμ 27, 2008 8:23 am

Με την υπ’ αριθμ. 1186/2008 απόφαση του Δημάρχου
Κομοτηνής που εκδόθηκε σύμφωνα με τις διατάξεις του
άρθρου 86 του ν. 3463/2006 και των άρθρων 74 και 79
του ν.3584/2007, καθώς και την υπ’ αριθμ. 55/2008 από−
φαση του Υπηρεσιακού Συμβουλίου Υπαλλήλων Ο.Τ.Α.
Ν. Ροδόπης, μετατάσσεται
υπάλληλος του Δήμου ..........του κλάδου ΔΕ28 Χειριστών Μηχανημάτων Έργων
(γκρεϊντερ) με βαθμό Δ΄, σε αντίστοιχη κενή οργ,,,,,,,,,,ΣΕ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΕΠΑΝΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΣΤΕΥΕΣ,,,,,,,,,,

senekas
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: Τετ Ιαν 16, 2008 12:44 am

Δημοσίευσηαπό senekas » Παρ Νοέμ 28, 2008 2:45 pm

XAI έγραψε:Με την υπ’ αριθμ. 1186/2008 απόφαση του Δημάρχου
Κομοτηνής που εκδόθηκε σύμφωνα με τις διατάξεις του
άρθρου 86 του ν. 3463/2006 και των άρθρων 74 και 79
του ν.3584/2007, καθώς και την υπ’ αριθμ. 55/2008 από−
φαση του Υπηρεσιακού Συμβουλίου Υπαλλήλων Ο.Τ.Α.
Ν. Ροδόπης, μετατάσσεται
υπάλληλος του Δήμου ..........του κλάδου ΔΕ28 Χειριστών Μηχανημάτων Έργων
(γκρεϊντερ) με βαθμό Δ΄, σε αντίστοιχη κενή οργ,,,,,,,,,,ΣΕ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΕΠΑΝΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΣΤΕΥΕΣ,,,,,,,,,,


Ποιος είναι ο ευτυχής νέος να τον συγχαρούμε;; :D :D
Είναι από το φόρουμ να υποθέσω ΧΑΙ;

XAI
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 843
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 02, 2008 6:50 pm

Δημοσίευσηαπό XAI » Παρ Νοέμ 28, 2008 6:54 pm

ΑΣΤΟ ΚΑΛΛΙΤΕΡΑ ΡΕ ΣΕΝΕΚΑ,,,,,,,,,,ΟΧΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΔΩΣΕ ΤΟ ΤΗΛ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΜΕ ΠΗΡΕ ,ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ,,ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΟ ΕΔΩΣΕ,,,,,,,ΣΗΜΑΣΙΑ ΟΤΙ ΕΦΥΓΕ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ,,,,,,ΑΝΤΕ ΕΣΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΘΑ ΦΩΝΑΞΟΥΜΕ ΤΗΝ --------------- ΤΗΝ ΛΕΞΗ?

diliger
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 05, 2008 10:47 pm

Δημοσίευσηαπό diliger » Σάβ Νοέμ 29, 2008 5:58 pm

Κι εγώ αυτό περιμένω βρε παιδιά!!! Να ηρεμήσω επιτέλους!!! Τι ζήτησα... Μία απόσπαση.. :cry: :cry: :cry: :cry

senekas
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: Τετ Ιαν 16, 2008 12:44 am

Δημοσίευσηαπό senekas » Δευ Δεκ 01, 2008 10:19 pm

XAI έγραψε:ΑΣΤΟ ΚΑΛΛΙΤΕΡΑ ΡΕ ΣΕΝΕΚΑ,,,,,,,,,,ΟΧΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΔΩΣΕ ΤΟ ΤΗΛ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΜΕ ΠΗΡΕ ,ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ,,ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΟ ΕΔΩΣΕ,,,,,,,ΣΗΜΑΣΙΑ ΟΤΙ ΕΦΥΓΕ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ,,,,,,ΑΝΤΕ ΕΣΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΘΑ ΦΩΝΑΞΟΥΜΕ ΤΗΝ --------------- ΤΗΝ ΛΕΞΗ?


Ποια την -------ρα?? :D :D Ακόμη περιμένω αλλά που θα πάει...
Να είσαι καλά πάντως που δίνεις χέρι βοηθείας πραγματικά όπου και όπως μπορείς! Και στη ζωή σου κάθε καλό να σου έρθει! :D


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης